CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eRiKa

hina sangat ke jadi perempuan geMuk?

Close [Copy link]
masyarakat treat org gemuk ni mcm org yg perlu dijauhi...

Jangan rasa rendah diri jika mempunyai badan yang berisi. Malah mesti rasa bersyukur kerana kita diberikan kesihatan yang baik. Biarkan apa owang nak kata, kita yang punya badan kita yang harus menjaganya dengan baik. Kalau terdengar sok sek sok sek owang bercerita pasal badan anda...biarkanlah. Ucap kalimah Allah banyak-banyak. Moga waktu itu anda diberikan suasana ketenangan dari bingit telinga yang memperkatakan soal badan anda.

perempuan yg gemuk tak hina,org yg menghina perempuan gemuk la yg paling hina sekali.

aku pun gemuk gak...ade lelaki tu  pernah kata kat aku...dia ni gemuk, muka buruk...hmmm sampai sekarang aku takut nak cakap ngan lelaki...aku takut kalu aku cakap ngan lelaki akan memalukan diaorg...yelaaaa cakap ngan org gemuk....lagi satu aku takut kalu diaorg ngate aku....

pedulikan apa org cqakap vitagen...kita makan nasi bukan dorang yg bagi pun heheheheheh tapi kalau boleh usahakan utk kuruskan badan bukan utk kecantikan tapi utk kesihatan diri kita sendiri.Buktikan pd org yg menghina kita yg kita juga boleh slim....

mak mertua kita selalu perli kita pas tu gelak gelak.......tention jek tau.....kita diam jek....tapi masa ngan husband ngadulah....tapi cakap ngan dia pun dia bukan leh cakap aper ngan mak dia...kang kecik atilah aperler....takper nanti lepas deliver nie kita nak kurus.....

nak cuba kurus cara sihat, selamat dan sedap??? bleh PM kat saya...

Follow Us
diet and exercise

takder shortcut

unless u want to shorten ur lifespan

exercise is the most difficult part

but no pain no gain

diet ... too much 'slimming' diet ... be careful of the long term side effect

better to consult ur doc/dietitian

Originally posted by vitagen at 17-2-2006 09:52 AM
aku pun gemuk gak...ade lelaki tu  pernah kata kat aku...dia ni gemuk, muka buruk...hmmm sampai sekarang aku takut nak cakap ngan lelaki...aku takut kalu aku cakap ngan lelaki akan memalukan diaorg ...

Itu lelaki mana mari? Pompuan kalau keding sangat pun tak best gak!

yang pentingnya, sihat tubuh badan dan sihat emosi..yakni sihat fizikal, sihat spiritual, sihat mentaliti..

lawa dan cun sekalipun, tak sihat mental, tak sihat fizikal dan tak sihat spiritual tak guna gak.

Camel_JB This user has been deleted
ler.. sape plak ckp gemuk tu hina...
adibah noor gemuk...tp cun...aku minat die...
syanie pun gemuk tp cute je...

simplyme This user has been deleted
gemuk...ermm semua orang phobia kalau dengar perkataan nie.

but to me yang penting is how u carry yourself, doesn't mean kurus tu cantik dan menarik kalau yang kurus tak pandai bawa diri, selekeh dan tak pandai bergaya takde manknanye jugakan. Ramai orang yang gemuk cantik, bijak dan bergaya...contoh paling dekat ADIBAH NOOR, contoh paling jauh, ermmmmasih survet kerana sampai sekarang belum ada.

Selesa dan sayangi diri sendiri tak kiralah kita gemuk atau kurus, insyaAllah orang lain akan selesa
dengan kita.

Orang gemuk ni hati kena lebih tabah, tak leh sensitip sangat sebab memang akan ada orang komen tentang saiz badan, tak kira samada dgn cara bergurau atau mengutuk.....

GEMUK..
ENTAH LE NO KOMEN!!
YG PENTING HIDUP MESTI CERIA

gemuk tp sihat x pe.. x kesah la, asal kita bahagia, org yg sayang kita pun bahagia  n ble terima seadanya.. tp org gemuk nih sore sedapkan... cam adibah nor, bob af2, kawan skolah ku...... n

aku mmg dari kecik jenis chubby..sihat..montel..smpai le ke besar...dulu2 masa kat itm..aku terasa gak..esp. masa jadik freshie....seniors sume carik yg lawa2 jek..tp dlm ati aku kata takper arrr....sbb aku dtg sini nak belajar bkn nak carik boipren. so aku pulun ler smpai aku dpt grad dgn mba.

la nihh..aku besar gak....tp self-confident aku tinggi sbb i know who i am...what are my capabilities..bukan riak tp bangga pd diri sendiri...dan yg plg penting...when you treat yourself nice and with respect...people will also do that to you....and last sekali...mesti sokmo happyyyyyyyyyyy...hehe.

encik_hyper This user has been deleted
kecantikan tak semestinya dtg dari fizikal right.....even klau gemuk gile babas tapi hati baiiikk giler, itu lagi ok dari cun giler tapi perangai mcm iblis ye tak??

im happy wat i am...

Originally posted by jejakamiang at 19-2-2006 12:22 PM

Itu lelaki mana mari? Pompuan kalau keding sangat pun tak best gak!

heheheh aku pulak dikategorikan pompuan keding....
org sakap aku mcm drug addict...hehehe itu lagi sedih tau...
aku disamakan ngan sampah masyarakat hehehe...
tetiap ari je aku paksa diri aku makan...
tp bile aku tension nak gemukkan badan...lagi aku makin kurus...
ehehehe...sampai skang aku tatau cemana nak buat dah...

u noe what...takyah nak pikir ape org cakap...
bile pikir...kite sakit...sakit mental...sakit jiwa...

Originally posted by tangent_talker at 10-3-2006 10:46 PM

heheheh aku pulak dikategorikan pompuan keding....
org sakap aku mcm drug addict...hehehe itu lagi sedih tau...
aku disamakan ngan sampah masyarakat hehehe...
tetiap ari je aku paksa diri ak ...

hehe..aku pon kurus gak..
cam ko
tp cuti lame nih
aku berjaye la tambah beberape kg sket..
tp masih nampak kurus aa...
banyak tido kot..lgpon tak pk banyak sangat..

'ko nih kurus la' --------sensitip tau aku biler orang cakap camnih...wakakak

tp skang ni aku lantak je la...ok jek kurus...

aurabeauty This user has been deleted
'beauty lies in the eyes of the beholder' pada aura this is very true....gemuk atau kurus ni factor luaran je.....yang penting hati tu tulus ikhals, takde dengki khianat......

aura dulu masa anak dare cingkeding sampai makan ubat gemok nak gemok
bila dah kawen pulak, dah beranak berenek hubby siap gurau-gurau ala sindir "you comel sangat tapi nak bezakan muka dengan tengkuk tu tengok sama je" - bayangkan perasaan time tu......aura senyum je tapi dalam hati tuhan je yang tahu......adaka patut hubby gurau gitu....
bila kuruskan badan lebih sikit dier komplen pulak kata kurus bebenor......bagi berisi sikit

tapi aura tak le pulak berdendam dengan hubby sebab aura tahu dier nak bagi semangat kat aura, mungkin pada dier time tu, ayat tu yang terbaik nak digunakan untuk menegur - dalam gurauan

faham maksu aura? orang tak akan pernah puas hati dengan apa yang ada, be it diri sendiri or orang keliling...

yang penting penampilan diri, self confidence, macamana kita bergaul dengan masyarakat....memang ada kumpulan manusia yang suka mencemuh orang lain.  Pada aura orang yang begitu ialah orang yang ada konflik diri.....so jangan buat kawan, dan jangan layan orang cam tu....kalau orang yang menegur kita badan besar dengan tujuan yang baik nak tengok kita cantik sikit dan sihat, apa salahnyer sakali sekala kita dengar teguran mungkin naik semangat nak improve diri

tapi kalau yang asek nak mengkondem je kerjanyer ------> bak kata ayah aura "if you can't change people, change yourself" - maksudnyer.....attitude orang kita tak boleh ubah, tapi kita boleh ubah attitude kita - be positive, jangan layan dna jangan dekat dengan orang yang menghina kita gemuk tu.....kalo sedara mara la yang cakap macam tu just masuk telinga kanan kuar telinga kiri (though hati sedih terasa) - selama mana diorang nak mengejek ye tak?

aura ramai kawan yang comel, chubby in fact my second doter pun chubby jugak.....ok je diorang, lagi best sebab diorang more humble than those "pretty without brain" type.....anak aura baru masuk standard one dah kena buli, kata dier gemuk and so on....i can imagine how she feels...tapi aura slalu bagi semangat kat dier, lantak apa diorang nak kata adik (panggilan manja dier), be yourself, and keep on telling her chubby is cute and adorable yang penting she's healthy.  So far alhamdulillah dah tak tension lagi bila nak pergi sekolah.....aura naikkan semangat dier supaya be positive, exercise selalu (maknyer stakat rajin ngemop rumah je la), eat right......

aura rasa we've (me and hubby) done a great job on her sebab didik dia seawal yang mungkin to love herself dan jangan rasa rendah diri......kengkadang hina-menghina ni salah didikan dari awal dalam masyarakat.....setengah orang bila tengok anak sendiri ejek orang gemok, dibiar dan senyum je bukan nak cili mulut diorang...so bila dah besar terbawak-bawak......setengah pulak bila anak feel down, lagi di kongdem so macamaner nak be positive.....

to those yang chubby out there.....remember one thing, semua ciptaan Allah tu cantik - kalau tak cantik paras rupa, bentuk badan......insyaAllah cantik di hati......kalau boleh ikhtiar, ikhtiarkan apaper yang patut cuma jangan sampai mudarat diri sudah...

pandang orang yang lebih bawah dari kita, yang lebih banyak kekurangan....sure kita rasa syukur sangat dengan apa yang Allah beri kat kita.....bila kita bersyukur, peduli apa dengan orang yang mulut jahat tu....