CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eRiKa

hina sangat ke jadi perempuan geMuk?

Close [Copy link]
berat badan Red msh dlm lingkungan yg sihat aa..56kg
tp kwn2 Red ramai yg slim2..
asyik2 bile ramai..ade je yg ngata ko berat...ko gemuk...yg ngata kwn2 pempuan sendiri...tu blm lelaki gemuk yg ngata Red gemuk padahal die lg gemuk...
bile nak naik keta ramai2...ckp sape gemuk dok depan..paham2 le diorg maksudkan Red....

tp Red xde masalah dgn diri Red...lgpun bukan kite kacau sesapa pun kan...suka ati le fizikal kite...
nyampah betul dgn org2 yg perasan kekurusan diorg satu kelebihan..kurus sgt sampai nmpk mcm sakit pun xde maknanya...
yg penting kite sihat...bahagia...selesa dgn diri kite...
org lain..pedulikan je...abaikan je...

[ Last edited by  redapple at 13-6-2006 09:51 PM ]

Yg pentingnya keselesaan yg empunya diri sendiri... jika dia selesa dgn keadaan badannya, selesa dgn penampilannya, sihat pulak tubuh badan, then why not? Ada juga org lelaki yg suka dgn perempuan yg gemuk.

Beauty is in the eyes of the beholder. One country in Africa tu, ada satu masyarakat yg diorang memang simpan bini diorang kasi gemuk. Bagi susu melimpah ruah dan tak bagi buat kerja, semata-mata untuk lihat isteri gemuk. Pada mereka, gemuk tu cantik.

Reply #242 antiQue's post

gemuk kurus sama saja...yang penting hati mau baik..

bila aku nmpk org lebih gemuk dr aku...dlm ati aku akan ckp"alhamdulilah aku x gemuk mcm tuh" ...bersyukur la pa yg kita ade skg...w/pun cam tuh aku tetap cuba nk diet..x putus asa...

aku tak pnh pandang rendah pd org gemuk. gemuk ke kurus ke, asalkan selesa & sihat. bukan yg gemuk je kena kutuk, yg kurus cam aku ni pun kena gak. ms aku kecik2 dulu, bapak aku pun panggil aku cicak kubin la, cicak terkepit kat pintu la.

masalah aku yg kurus ni plak, low blood pressure & anemia. aku bersyukur aku takde masalh dgn badan aku. dah beranak pun menten tp tang penyakit tu la, aku rasa tak best sket. berdiri lama2 dlm lrt pun, aku dah nak pitam

huhu
sensitip aku bace topik ni..
takde la org hina aku lagi..cume perli2 tu adela..sakit ati..tp aku diam je la
huhu

Follow Us
kt pun gemok gak... 80++kg...  dah lali dgn kata2 org...

tp semenjak dah pakai lingerie ni... org dah diam sket.. sbb gemuk2 pun, ada body shape...  walaupun kt gemuk, kena ubah sket penampilan... dulu sampai ada org panggil kt makcik... mentang2 la pakai baju kurung je... now... time for change!!!

buat DONO jer..............:D

Originally posted by Mr.Forensics at 21-5-2006 11:19 AM
mana2 perempuan chubby 90kg keatas pm me please......nak berkenalan sgt..sekian.ff:

ait biar betik mod ni

aku bdn besar gak..bila org tanya aku jwblah dah mak ayah bg makan cukup nak wat camna..hehehe aku penah kawan ngan sorang guy nilah...100% kawan  dan penah kuar makan..ikut jelah..bdn dia besar lagi ooooooooo....punyalah memilih pompuan dan satu lagi apa2 saja mesti refer mak dia. aku pesanlah kat dia..kena ubah tu pompuan tak suka lelaki yg tak reti wat keputusan. sampaikan nak beli baju ke apake mesti tanya mak..anak maklah katakan. mak dia cri calon yg ada degree gak..dok area bangi or sekitarnya..nak yg lawa je dan slim melim..

tulah aku direct kata kat dia, hang ingat hang tu perfect sgt ka...nak cari yg perfect sampai camtu..kena cermin dulu diri hang..terus dia senyap tak contact dah aku..hangpa rasa2 dia ubah dak sikap dia??? dgr citer dah byk kali kuar dating tp kena dump je...tetapi aku ttp happi smp skrg..hehehe walaupun aku ngan dia kawan je..

sahira nih kire sederhana la, xla besar sgt n xla kurus sgt..
adik sahira nih gemuk la skit..
tp kecik hati tau bile ader org kate besar yer adik..
kalu la sahira kat tempat adik sahira xtau la camne..sedih tau..
so bg support la kat die, suruh die senaman..
jgn makan byk2...

Originally posted by Mr.Forensics at 21-5-2006 11:19 AM
mana2 perempuan chubby 90kg keatas pm me please......nak berkenalan sgt..sekian.ff:

kenapa cari yg 90kg ke atas ? emmmmmm

Originally posted by IqIs at 2-6-2006 11:19 AM
Aku dulu2 pernah jadi perempuan gemuk...sering di hina bila berkawan jenis tak boleh menerima kita apa adanya..sedihnya bila kita nak angkat barang berat nak tolong kita pun malu.. walaupun dia sen ...

IqIs,

leh share tips tak camana awak diet?

Originally posted by ckucin at 11-6-2006 02:48 PM
tak kira gemuk atau kurus..yg penting HATI.. ckucin pun gemuk sejak tingkatan 3 lagi..pernah juga kena hina dek laki byk kali..

1st time masa belajar dulu.. time tu kat library..kawan (agak cant ...

heheheh...pernah rasa camni...:nerd:

tulah.....sedih kan jadi pompuan montel ni....cam kita lak...bf ok...leh terima kita seadanya...tp pressure dr parent dia lak..(

montel @ gemuk ::: bentuk fizikal yg boleh diubah.. jika ada kemahuan..

Originally posted by diera at 25-6-2006 02:50 PM
montel @ gemuk ::: bentuk fizikal yg boleh diubah.. jika ada kemahuan..

:setuju: betul tu...
kalau orang yg badan gempal boleh jdi slim..kenapa kita x tak boleh ubah cam tu jgk...ada usaha, semangat dan disiplin boleh ubah penampilan kita...bukan utk orang lain, tapi utk diri kita sendiri berasa yakin dn x rasa rendah diri nanti...

AlaDiva This user has been deleted
gemuk tak gemuk yg penting sihat...yg kurus pun lum tentu sihat....yg penting sihat dan cergas...org yg dok pandang fizikal appearance ni pendek akal sikit....

Reply #258 AlaDiva's post

dulu kurus, skrg ni tak kurus dah...
tp kekadang tu cara org tegur tu yg sedih sikit tu. "eh, dah lama tak jumpa, dah gemuk dah ko ye." sesedap mulut dia je cakap jengitu. aku pun jawablah, "maklumlah, laki sayang bini, kasi cukup makan, yelah dr membazir tak tentu hala, baik gi makan, perut kenyang, hati senang,"

testing..................