CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eRiKa

hina sangat ke jadi perempuan geMuk?

Close [Copy link]
Originally posted by BabeYSHa at 11-8-2004 14:02:
Janji Rock!!!!Hhehehhe......

pandai sya.. hehehehe
:hug::bgrin:

Originally posted by eRiKa at 2004-8-4 02:12 PM:
hai kwn2 semua...saja nak tanya pendapat korang semua..kenapa org selalu memandang hina pada perempuan yg gemuk...?kenapa org suka menyindir bentuk fizikal org gemuk...?masyarakat treat org gemuk n ...

Me pernah gemuk, me pernah kurus...
Masa gemuk..percaya atau tidak yg menyindir tu
bukan lelaki...kaum kita ni lebih laser mulutnya..:jeling:
Masa kurus...well..hahah...padan muka..lain kali
jgn underestimate org..:nana:

COnclusion..it's all in our state of mind..after
all gemuk atau kurus cuma pada saiz baju..
Yg menjadikan diri kita sebagai seorang individu
bukan size..ttp akal dan hati..

True enuff penampilan menpunyai banyak impact
pada self esteem but actually ia bergantung kepada diri
kita sendiri..If we are comfortable being big sized,
what give other ppl the authority to hang clouds above
our head or to caci maki kita?..sendiri punya badan sendiri suka la..
But if you are not feeling ok about being gemuk then
diet bebeh...prove to the world that you are beautiful too
( beautiful according to their standard)
..since yg mencaci surely would say thin is beautiful.

Originally posted by eRiKa at 4-8-2004 02:12 PM:
hai kwn2 semua...saja nak tanya pendapat korang semua..kenapa org selalu memandang hina pada perempuan yg gemuk...?kenapa org suka menyindir bentuk fizikal org gemuk...?masyarakat treat org gemuk n ...

Salam semua,

Saya selalu jugak menyakat adik saya , saya selalu samakan dia dgn anak gajah. At last bila dia meningkat remaja dan sekarang dah 18 thn umur dia, dia jadi slim pulak. Tapi saya dah biasa panggil dia anak gajah. Memang dia marah .:hmm:Sekarang saya pulak dah jadi gemuk.lol Pastu dia kata, tu la asyik kata org gemuk, diri sendiri gemuk tak sedar. :lol

Pada saya, saya tak maksudkan la menghina kalau saya kata org tu gemuk. Mungkin saya akan kata begini..Awak ni dah gemuk, awak byk makan yer? Entah lah, pada saya tak pula saya rasa kegemukan itu suatu kekurangan. OK jer. Tak kisah pun. Tapi saya risau kalau perut saya buncit sikit. Haa.. tu yg saya paling risau tu.

dulukan, pnah masuk paper utusan, sorang lelaki ceraikan isterinya sebab isterinya dah kurus, si isteri kuruskan badan utk suaminya, tapi rupa2nya si suami xsuka, dia lebih sukakan isterinya berbadan besar dulu, so jangan ingat semua orang lelaki cume sukakan perempuan yang kurus aje....kalau ada niat utk kuruskan badan memang bagus, tapi bukan utk orang tengok aje, niat kita utk kuruskan badan adalah utk diri sendiri terutamanya, sekurang2nya ia boleh membina keyakinan diri apabila berhadapan dgn org ramai.

[ Last edited by seroja_luvU on 14-8-2004 at 01:55 PM ]

Originally posted by seroja_luvU at 14-8-2004 13:49:
dulukan, pnah masuk paper utusan, sorang lelaki ceraikan isterinya sebab isterinya dah kurus, si isteri kuruskan badan utk suaminya, tapi rupa2nya si suami xsuka, dia lebih sukakan isterinya berbad ...

ada tak address lelaki tu...
:bgrin:

Originally posted by cranko21 at 14-8-2004 02:00 PM:

ada tak address lelaki tu...
:bgrin:

heheeh crank....lol:lol

pd I, pndgn orang ni, buat apa dikira...toksah amik negative, amik positif aja..

I ni ha, kecik niha...sumer pun bising gak...kurus lah, kedinglah patahla pegang tangan nanti, takutnya...all sorts of perkataan...

but I dont give a damn abot it...udah i dikurniakan badan n frame yg kecik, berisi camner pupn, org ttp nampak kurus...so let it be lah..

janji I syg diri I, dan org sekeliling I syg diri I dan sukakan diri I, becos of me myself dna personality yg da dalam diri...bukan personality yg menambat hati pd fizikal sahaja, dan later on...oh no...begitu begini...

Samping tu, jaga kesihatan tubuh badan kita, mind kita...itu penting, biar kita sihat, cergas..

So be it kurus ka, gemuk ka apa ka, just love ursef dan kita sendiri cubalah utk mmperbaiki diri kita mana yg perlu....hanya jgn over do dahlah...

Salamz:bgrin::bgrin:

Follow Us
erm...masalah dunia masa kini..semua orang sibuk nak kuruskan badan..kalau tak takdela berlumba2 org hasilkan ubat yang kononye boleh menguruskan badan...siapa jugak yang beruntung..tokey2 ubat cepat kurus tu...

Erm..badan kurus atau gemuk, sebenarnye bergantung kepada kadar metabolisma kita..kadang2, org gemuk tu makan lagi sikit daripada org yang kurus, tapi..kenape still tak kurus jugak..tu semua sebab kadar metabolisma kita rendah...dan kadar metabolisma wanita jauh lebih rendah daripada lelaki..dan lagi satu, semakin kita berumur..semakin rendahla kadar metabolisma kita..so..sebab tu org berumur susah nak turunkan berat badan..

erm..jgnla kita hina orang2 yg gemuk ni..sebab diorang pun..teringin nak dpt badan mcm model...dan yg paling penting..kalau kita hina keburukan orang lain..samalah kita menghina Allah, yang menjadikan setiap makhluk di muka bumi ini!!!!

cclee This user has been deleted
Originally posted by eRiKa at 4-8-2004 14:12:

Pompuan gemuk air banyak,,pompuan kurus air kering saje. Yang mana lagi bagus.
Siapa cakap pompuan gemuk tak bagus???

Originally posted by Sweetmama at 14-8-2004 14:51:

heheeh crank....lol:lol

pd I, pndgn orang ni, buat apa dikira...toksah amik negative, amik positif aja..

I ni ha, kecik niha...sumer pun bising gak...kurus lah, kedinglah pata ...

:malu::malu:
heeheheh.. mama

yelah.. betul tu asal sihat kan mama kan... :hug::love:

Originally posted by cclee at 14-8-2004 16:51:

air apa?? air peluh ehhh????:hmm::hmm::nerd:

Originally posted by cranko21 at 14-8-2004 05:18 AM:

air apa?? air peluh ehhh????:hmm::hmm::nerd:

air liur kot:bgrin:

cclee This user has been deleted
Bukan....air kat bawaaaaaaah tu.

Originally posted by cclee at 15-8-2004 11:09:

::::::::

ye ker???
:hmm::hmm::hmm::hmm:

Originally posted by deseree at 13-8-2004 09:36 PM:

Salam semua,

Saya selalu jugak menyakat adik saya , saya selalu samakan dia dgn anak gajah...

macam sama jeeek... tapi saya panggil adik DEB(for singkatan DEBAB). Panggilan tu melekat sampai sekarang walau pun dah dah slim melim, lebih slim dari saya! :lol :lol dan DEB menjadi panggilan yang adorable terhadap dia... very special to me as I am the only one who calls her that...

Originally posted by cclee at 15-8-2004 11:09 AM:

aishHhH...apa lak niee...:no::no::kant:

sakuraz This user has been deleted
Originally posted by Ice_Q at 12-8-2004 12:36 AM:
Me pernah gemuk, me pernah kurus...
Masa gemuk..percaya atau tidak yg menyindir tu
bukan lelaki...kaum kita ni lebih laser mulutnya..:jeling:
Masa kurus...well..hahah...padan muka..lain kali ...

uiks kawan selemak...mmg tol ar kita kwn selemak...ekekeke

raz pon penah gemuk dolu...
paham ape ika rase...sket down kan...
tp satu kalo kta x eppy kan diri kta sape lg...
nk harap org...x ke mana kita....
skrang raz da susut...tp tol ar sowang forumers kata ape yg penting dalaman kita...
coz 4 ur info lelaki yg penah buka ati raz pon sebab dowang trima raz bukannya sebab fizikal raz...so bab jodoh nie jgn risau..lengkapkan ajer diri...kerana itu yg yg kekal...cantik di mata org lom tentu cantik di mata kita...
tentang mak ika lak...kalo ika kuat mak ika mesti lg kuat...coz dia makin terasa kalo anak dia terasa...tp kalo ika kewl..mak ika mesti leh tersenyum....
k ika...raz leh jd kwn ika...raz pon ramai gak kwn2 yg berisi...wpon mulut pot pet nk diet...tp menten gak badan dowang camtuh....ehehehehe...x kesa janji x kene sakit xpe ika...kalo nk kurus pon leh bwk sakit wat pe...x senang gak perjalanan idup...

Originally posted by sakuraz at 17-8-2004 01:35 PM:

uiks kawan selemak...mmg tol ar kita kwn selemak...ekekeke

raz pon penah gemuk dolu...
paham ape ika rase...sket down kan...
tp satu kalo kta x eppy kan diri kta sa ...

pasal jodoh tu x penah riso pun..insyallah setiap org ade jodoh masing2..ika pun ada pengalaman,pada ika kalau sebab ika gemuk that guys x nak ika tu..lebih baik x payah...x ralat pun kalau terlepas that kind of guys..ika bukan besar sgt pun tapi chubby le gak...:kunyah:

dulu family azie pakat2 ejek azie gemuk bontot besar. pedih sehh..
dah la masa tu zaman remaja, x reti sgt jaga diri, dgn berjerawat..selekeh gile

tapi skang, azie yg kurus antara org yg mengejek2 azie dulu..skang ni kalo nampak scale je bangga gile menimbang berat.

dulu masa azie gemuk, mmg rasa rendah diri.ramai yg pandang serong.kalo g town tu, org asyik pandang2 n bisik2.mengata aku la tuh....:siok:

pada org yg mengejek2 n pandang rendah kt org debab ni, korang jgn ingat korang leh kurus sampai bila2.bila gemuk nnt baru tau mcm mana perasaan org lain...

pada erika, jgn ambik pusing sgt pd ckp2 org. buat xtau jerk.cuma kerap mandi, jaga penampilan sbb org yg bdn besar ni cepat berpeluh dari yg kurus(ni dari pengalaman azie sendiri, jgn ambik hati yer)

heartt This user has been deleted
Originally posted by cik_azie at 18-8-2004 17:26:
dulu family azie pakat2 ejek azie gemuk bontot besar. pedih sehh..
dah la masa tu zaman remaja, x reti sgt jaga diri, dgn berjerawat..selekeh gile

tapi skang, azie yg kurus antara org yg mengej ...

Wah..tentu rasa lain sekarang ni kan Azie?

Heartt tak pernah gemuk, dari kecil memang kurus kering sampai asyik kena ejek. Masa kat sekolah orang panggil I "olive" macam dalam "popeye". Tapi sekarang I tak kurus kering macam masa sekolah jadi rasa lebih confident dengan diri sendiri. Pendek kata kan, tak kisah ler kalau orang gemuk ke orang kurus ke, kalau depa nak kata..takleh nak buat apa. Tapi pada siapa yang ada dilema sebab gemuk, kalau dah capai obesiti, I nasihatkan cubalah kurangkan berat badan atas sebab-sebab kesihatan.

Sebenarnya orang gemuk pun ada kelebihannya. Ada yang cantik.. macam dalam movie "shallow hal" dan ada yang sangat talented. I ada sorang kawan yang agak gemuk, tapi dia dressing memang bagus and then jaga penampilan diri. Ramai peminat plak tu...

Cheers!

Originally posted by cclee at 14-8-2004 04:51 PM:

lol tarak benda lain dah kaa ko nak pikir cclee?