CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eRiKa

hina sangat ke jadi perempuan geMuk?

Close [Copy link]
sabar erika..aku faham perasaan ko..aku sendiri pun jenis kategori gemuk..berat 100kg beb...bayangkanlah kalo jalan tu terhempap2 cam anak gajah..masa memula aku masuk kerja aku menangis kat mak aku sbb aku rasa aku tersisih kat sini...masa aku masuk kerja aku masuk dgn bebudak lain..dalam 10 org tu aku yg paling debab..yg lain cun2 gila..bila time ada masalah tang pc ke...database ke..aku buat aduan diorang buat derk je...tapi kalo meminah cun tu..cecepat diorang toliong siapkan:agr: terasa tau takk!!!!
dah la tu..kalo dgn aku bebudak lelaki kat sini cam tak pandang jer..kalo aku bercakap dgn diorang bukannya diorang bagi perhatian...jawab pun nak taknak jer..pernah sekali tu ada satu kakak tu sound aku kaw2 punyer..dia kutuk fizikal aku terang2 siot..dia kata aku ini dah la gemuk...tak pandai berpakaian...jalan cam anak gajah..pastu ada satu abang tu pulak dia kata aku jalan terempap2...siap tiru gaya aku lagi tu..sapa tak tertekan?Demi Allah aku rasa mmg sedih sangat..aku rasa cam nak berhenti..aku rasa rendah diri..aku rasa aku la manusia yg paling buruk..menitik air mata aku masa menaip nih...:cry: lepas tu aku ada berkenalan dgn sorang budak chatting..dia berkenan dgn aku sbb cara aku chatting mmg ceria..dia mintak gambar aku..aku bagi..dia cakap aku terlalu gemuk utk dia..dia takut dia mati kena hempap..bodoh!!nf:
setahun lebih jugak la aku tertekan kat sini..tah camna aku bertekad..aku masuk forum ni..aku berkawan dgn bebudak porem..bebudak porem bagi aku semangat..aku ada gak cuba diet tapi tak berkesan..aku perkemaskan diri aku..aku jaga muka sikit..pakai baju yg menampakkan badan tu kecik sikit..skang ni Alhamdulilah..aku dah ok sket..walaupun kekadang perasaan sedih tu ada lagi.. so erika..jgn dek kerana org ko menderita...pegi mampus la sesapa yg mengata ko tu..yg penting ko ada kerja..ada makan..ada tempat tinggal dan ada pakaian..bukannya diorang bagi ko makan..huh:jeler:

[ Last edited by tembamgirl09 on 28-9-2004 at 08:24 AM ]

Originally posted by tembamgirl09 at 28-9-2004 08:22 AM:
sabar erika..aku faham perasaan ko..aku sendiri pun jenis kategori gemuk..berat 100kg beb...bayangkanlah kalo jalan tu terhempap2 cam anak gajah..masa memula aku masuk kerja aku menangis kat mak ak ...

Siska pun sebenarnya boleh dikatakan overweight jugaklah...5' 5" dan berat 70kg..Tapi kakak Siska mungkin mengalami keadaan macam you...Infact lagi berat..

Suatu masa dulu dia pernah menangis depan cermin..pas tu dia tanya Siska sendiri kenapa dia gemuk? Bertalu-talu dia tanya...Pas tu..dia nekad..to change the way she look..make up sikit bagi up to date ...cara dia dress up...lebih cantik dan menawan..walau pun size tak perfect mcm model2 yang slim melim tu...And she looked more confident..cara dia membawa diri dia pun lansung tak menunjukkan dia rendah diri.I really respect dia..

Nak nak lepas tu..tak sangka dia bertemu jodoh dgn my bro-in law..Hensem lak tu.

You see...Setiap manusia dah ditentukan rezeki, jodoh masing2..All we have to do is to make the best of apa yang kita ada...Kakak Siska tu contoh yang paling best..because beauty bukan hanya pada bentuk physical semata2...tapi sikap dan apa yang terkandung dalam hati..itu mencerminkan  kecantikan kita sebenarnya..

:ah::ah:

laaaaa gemuk ke kurus ke gempeng ker...bagi wekz dorang tuh manusia gak...sume der prasaan...mukan dorang yg mintak nak cam tuh kan...so wat per laaa nak perli2 @ kutuk...open minded skit laaaa...
perli2 orang yg berbadan besar ikut sedap mulut jerk....cube pk if kiter sendri macam tuh...mesti ghase sedih ble ader orang yg perli2 kan....so pk2 kan laa sendri...

i once penah chubby gak..x penah rase rendah diri just geram org suka cubit sana sini..tp for me saiz xxl nie sorang yg baik,understanding,penyayang same like my kakak angkat :love::love:

Originally posted by awekz_gedik at 1-10-2004 11:45 PM:
laaaaa gemuk ke kurus ke gempeng ker...bagi wekz dorang tuh manusia gak...sume der prasaan...mukan dorang yg mintak nak cam tuh kan...so wat per laaa nak perli2 @ kutuk...open minded skit laaaa...
...

:pompom::setuju:

hina orang tu, spt hina penciptanya kan.

Originally posted by Sweetmama at 2004-10-15 11:16 AM:

:pompom::setuju:

hina orang tu, spt hina penciptanya kan.

nak tumpang setuju gak..!!!!!

Follow Us
Originally posted by Antu_Balau at 9-9-2004 08:32 PM:

kalau nak cepat kurus kasi antu balau isap darah, leh tak?:lol

:siok:

sedih su baca posting luahan hati korang...
bg su, gemuk ke kurus ke semua sama je..
su penah tersihat sket n rase rendah diri sgt..
skrg ni su tgh diet, penah pengsan sebab wat crash diet yg giler..
minum jus n coffee jer...
nasi semua tak makan...
skrrg ni su buat sit up n tak makan nasi langsung...
avatar su gune tu menjadi motivasi pada diri su..
tak payah yg cantik, just to describe myself...
n that is..
turun lagi 3kg mcm tu laa my body..
kena kuat semangat...

gemuk atau kurus... bg aku tak der lbg mana.. kalo kurus perangai mcm betina jalang... mmg sah aku kutuk.. sama juga kalo gemuk tp tak tau nak bw diri.. kalo pandai bw diri.. 4sure gua tabik springg arr..

lagi satu.. berdosa besar mengutuk ciptaan Allah.. ingat tuh semua...

mmg tak patut kalo nak bezakan sesama manusia camtu. saya dulu kurus giler. sampai waktu tgh belajar, dr. bg susu tepung percuma suruh minum, kehkehkeh...tp mmg tak lalu la susu tepung. abg saya panggil saya bini popeye:lol. tp, tak kisah pun. tp sekarang ni, alhamdulillah, saya nyer berat dan ketinggian mmg seimbang. kuat makan lagik.

saay pun gemuk jugak. sy br jek abis praktikal. ms prac dulu, ade la sorang mamat kat opis ni, dh la x ensem, x penah pun bls senyum sy. malu jek. tp bile kwn sy yg lg dua org tu, blh pulak die senyum. :no: tak guna betul die tu.

sebenarnye kadang2 sy inferior jugak jadik gemuk ni.takde org nk pandang sy.  

Originally posted by alisetan at 5-8-2004 09:00 AM:
tak baik ckp mcm tuh....gemuk ker kurus ker..semuanya hamba ALLAH

:setuju:

Tak bagus beza-bezakan kurus gemuk ...pada aku yg penting org tu baik hati..

Originally posted by tukaz at 2004-11-7 12:40 AM:

:setuju:

Tak bagus beza-bezakan kurus gemuk ...pada aku yg penting org tu baik hati..

My reply:-

Awak ni memang baik hati tapi kenapa kena tinggal pulak? :lol

Originally posted by eRiKa at 8/4/04 02:12 PM:
hai kwn2 semua...saja nak tanya pendapat korang semua..kenapa org selalu memandang hina pada perempuan yg gemuk...?kenapa org suka menyindir bentuk fizikal org gemuk...?masyarakat treat org gemuk n ...

:hug::hug:

Originally posted by Baiduri Othman at 7-11-2004 09:52 AM:

Awak ni memang baik hati tapi kenapa kena tinggal pulak? :lol

saya senyum je baca...awak tu plak?? kecut berkedut mcm asam boi.....

Originally posted by tukaz at 7-11-2004 09:39 PM:

:malu::malu::malu::malu:

Originally posted by tukaz at 2004-11-7 09:39 PM:

Yg kecut berkedut ialah awak. Sebab tu saya sarankan awak guna Total Effect Oil of Olay tu. :lol Tak dpt saya imagine badut ni guna Total Effect. lol:lol

Originally posted by Baiduri Othman at 7-11-2004 10:35 PM:

Yg kecut berkedut ialah awak. Sebab tu saya sarankan awak guna Total Effect Oil of Olay tu. :lol Tak dpt saya imagine badut ni guna Total Effect. lol:lol

Hehehe...Patut ler muka awak berminyak-minyak sbb suka sgt guna total oil effect olay...

perjuangan belum selesai....:gado: