CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eRiKa

hina sangat ke jadi perempuan geMuk?

Close [Copy link]
i'm fat too.. tapi belum kategori obes le.. tapi stil ramai yg kutuk gemuk.. tapi dah lama2 jadik immune.. nak cakap ape pon cakap la.. setiap org ade kelemahan dan kelebihan.. hehhehehhe

shima This user has been deleted
Originally posted by otro at 14-9-2005 12:34 PM
i'm fat too.. tapi belum kategori obes le.. tapi stil ramai yg kutuk gemuk.. tapi dah lama2 jadik immune.. nak cakap ape pon cakap la.. setiap org ade kelemahan dan kelebihan.. hehhehehhe

:setuju: ALLAH dah jadikan sesuatu itu ada hikmahnya.....terimalah ia dgn redho...

yup.. btol tuh shima

uiksssss...
aku suka org2 debab nih... tak kira lah laki ka pompuan ke...
comel

Originally posted by otro at 14-9-2005 12:34 PM

tp tgk dari avatar u, nampak cam pandai bergaya... tat good baby..:love::love:

hmmm yg gemuk n comel tu jgn depress sgt...
org kurus pon ramai yg aku jumpa yg tak puas hati dgn diri dia....
ada je yg tak kene...
biasa la manusia... mana sng puas yek

Follow Us
Originally posted by sheila at 9-9-2005 03:12 PM
TAK SMUA LELAKI SUKA ORG KURUS...OR SLIM, ADA GAK YG SUKA YG TEMBAM N SEKSIS GITUUU...:cak: MACAM ABG KU...HEHEHEHE CUMA DIA TAK SUKA KALAU PERUT AKAK BUNCIT SANGAT MELEBIHI DIA...:lol
m s

hehe... betul tu... beauty in the eyes of the beholder....

cantik tu pun kan subjektif, ada budaya yang menakrifkan cantik berbeza dari budaya yang lainnya. Macam ada satu negara somewhere kat Afrika (lupa nama dia... saya baca ni dalam satu majalah, tak silap Jelita kot) yang orang lelakinya mahukan isteri yang gemuk.... lebih gemuk si isteri, lebih cantik pada pandangan mereka.... dalam culture mereka, isteri yang baru kahwin diperam, si mak mentua bagi menantu ni minum susu sampai over... nak bagi si menantu gemuk...

Originally posted by cranko21 at 4-8-2004 05:33 PM

aku pun gemuk....:hug::hug::hug:
aku pernah di panggil badan cam **** right up to my face tau...
uwahhhhhhhhhhhhhh

wooooooooooooo tu sudah lebey beb..
mau aku tampo aje orang yang mengata tuh..
dia ingat kita ni nak sangat ker berbadan beso ni?
nak beribadat pun susah..nak berdiri dari sujud tu..Tuhan aje yang tahu..
ingat sikit2 ker duit yang dah labur utk kuruskan badan?

bersyukur ler pada yang kurus tu..jangan takbur sangat badan tu cantik
kalau Allah nak beri sekelip mata u bule beso cam badak..tunggu aje ler..

*emotional sikit bila masuk topik gemuk nih..*

Originally posted by atira at 15-9-2005 07:48 AM
ada je yg tak kene...

ehehhehe penah jumpa yang kurus gi kedai ubat cari ubat kurus..
heheheh gila ker benda? cermin kat umah dia mengejek kot??

Originally posted by atira at 14-9-2005 04:00 PM
uiksssss...
aku suka org2 debab nih... tak kira lah laki ka pompuan ke...
comel

ikhlas ker enko cakap ni?

cam tak caya aje..

Originally posted by atira at 15-9-2005 07:48 AM
ada je yg tak kene...

betul....tengok macam si Posh Bechkam tu....dah kurus pun nak kurus lagi..

Takut kita tengok psh beckham tu.. Kurus sangat, macam nak collapse ajer.

My motto: Biarla gemuk sikit, asal sihat. Kalau kurus, tapi tak sihat watpa?

Belajar dari pengalaman sendiri bila disahkan ada thyroid masa tahun 1999. Dalam masa 3 bulan berat badan turun sampai 50KG daripada 63KG.. Time tu memang takut tengok muka sendiri biila tengok cermin, macam tengkorak..

Sekarang berat dah naik sampai 66KG. Tahap thyroid pun dah terkawal. Takpala, tsunade redha badan gemuk sikit dari dulu.
Asalkan berat badan takder yo-yo macam dulu..

Cuma org yg hina saja yg akan menghina org lain..Kalau kita rasa terhina dgn hinaan org lain, kita pun boleh jatuh sama level dengan org2 spt begini.  Biarlah org2 hina begini dengan sifat hina mereka...Tak payah susah-susah hati nak ambik pot dgn what they're saying.  Just remember, Allah tidak memandang pada sifat kejadian seseorg, tapi pada iman, amal dan taqwa  nya.

Selalu orang yang gemuk ada personaliti menarik, lebih peramah, approachable... betul ker?

Originally posted by pelicano at 27-9-2005 07:59 PM
Selalu orang yang gemuk ada personaliti menarik, lebih peramah, approachable... betul ker?

sebagai orang yang pernah gemuk sesangat dulu, saya sendiri boleh berkata ya, orang gemuklah yang selalu ada personality menarik, lebih peramah, approachable. ini kerana, kita dah tak ada rupa, jadi terpaksa bergantung kepada personality yang baik untuk mencari kawan. bayangkan kalau diri dah gemuk, personality pun teruk, sapa yang nak kenal? at least kalau seorang perempuan yang berbadan kurus mempunyai personality yang teruk, masih STILL ada yang nak dengan dia, sebab rupa ada beb....

Originally posted by xhitorix at 27-9-2005 09:37 PM

sebagai orang yang pernah gemuk sesangat dulu, saya sendiri boleh berkata ya, orang gemuklah yang selalu ada personality menarik, lebih peramah, approachable. ini kerana, kita dah tak ada rupa, ...

jadik sekarang dah tak gemuk?:cak:
care to share ur secret?:pray:

Originally posted by coyotemawi at 28-9-2005 11:53 PM

jadik sekarang dah tak gemuk?:cak:
care to share ur secret?:pray:

*off topic jap*

alhamdulillah, sekarang tak gemuk macam dulu. saya masih perlu turun 5 kg lagi. and saya still dalam process untuk kuruskan badan lagi. tentunya saya boleh share secret...siapa yang tak nak kurus, betul tak? . i hope this helps.

ok....cam ni....

at my highest weight, (malulah nak cakap, tapi saya betul2 gemuk), saya mula makan sendayu tinggi. dalam 1 bulan saya turun 10 kg. tapi lama kelamaan, sendayu tinggi tak berkesan lagi, jadi saya mula cari cara lain. saya habis berpuluh2 ribu jugak untuk sign up kat banyak slimming centre. u name it, semua saya dah cuba. unisense, glow n glamour, marie france, etc tapi turun pun skit jugak. diaorang still emphasize kan diet jugak. ni tak leh makan, tu tak leh makan. last2 saya berhenti pergi slimming centre sebab diaorang ni tak berhenti2 nak paksa cuba program ini lah...itu lah...habis duit!
one day, kawan saya beritahu tentang a weight loss centre yang gunakan acupuncture untuk kuruskan badan. nama tempat tu "aimin weight loss and acupuncture centre". tempat tu kat jalan telawi, bangsar. saya pun pergi untuk sign up. dia ada 3 package. package A untuk turun 1-2 kg. Package B untuk turun 5 kg. package c untuk turun 10 kg. of course saya ambik package c. harganya rm 3000 untuk 30 sessions of acupuncture. (every session lasts for 1/2 hour). kalau dipikirkan, aimin ni lebih berbaloi. RM 3000 is nothing kalau dicomparekan dengan harga unisense, marie france dan slimming centre yang lain. walaupun aimin still suruh kita go on a strict diet, it's more effective dari slimming centre yang lain. untuk 3 session saya yang pertama, saya berjaya turun 3+ kg. orang selalu tanya acupuncture ni sakit tak. for the first time, rasa sakit sikit jugak lah...tapi lama kelamaan biasa jer. kalau kita tidur, takda lah rasa sakit. selepas turun 3 kg, saya menjadi lebih motivated untuk kurus. so saya masukkan exercise dalam schedule skali.
masa summer holiday, july ngan august, saya plan untuk go on an intensive weight loss program dibantu dengan acupuncture sessions kat aimin. jadi for 2 months, setiap hari saya melakukan 4 hours of exercise. subuh selepas bangun pagi tapi sebelum breakfast, pagi lepas breakfast, tengah hari lepas lunch, and petang lepas dinner. saya lakukan bermacam jenis activity e.g menari, main badminton, naik tangga turun tangga. exercise yang saya kerap lakukan adalah berjalan atas treadmill selama satu jam dengan inclination 8. saya tak boleh berlari, jadi jalan jer lah. untuk makanan pulak, tiap2 hari, breakfast saya makan 70 g of oats dengan air dan sekeping roti (breakfast must be under 250 calories), lunch saya makan sayur campur goreng, sebiji telur, sekeping cheese, sekeping roti (lunch must be under 550 calories), dinner plak saya makan buah jer (dinner must be under 200 calories). saya berhenti makan pada pukul 6 ptg. and also, every day saya minum 2 liter air kosong. this was my diet for 2 months. selang sehari saya akan pergi ke aimin untuk buat acupuncture.
after 2 months of this, alhamdulillah, saya berjaya turun 17 kg. sekaran masih 'sihat' sikit, tapi takda lah macam dulu sampai orang mengata dan mengejek saya.
untuk sesapa yang nak cuba acupuncture tu, makan kena control jugak. sebab acupuncture works both ways. kalau kita kurangkan makan, maka accupuncture akan menolong untuk kita lose weight. tapi kalau diet still tak control, acupuncture juga mampu untuk membuat kita lagi gemuk, jadi kena berhati2.
saya admit, benda yang banyak menolong saya untuk kuruskan badan adalah exercise. sebab saya tak tukar diet saya dengan drastik. kita boleh makan yang best2, tapi janji kena exercise. tanpa exercise, and kita makan macam biasa, berat badan tentu akan naik. exercise yang tolong untuk maintain atau turunkan berat badan.
tips untuk sesapa yang nak kuruskan badan:
-kurangkan makan makanan yang tak baik macam nasi lemak, roti canai...etc. nak tahu tak the energy dalam satu karipap sama macam makan a big breakfast yang healthy.
-exercise
-minum banyak air sebab it helps to keluarkan toxin/lemak dalam badan especially lepas kita exercise.
-berhenti makan awal. jangan makan sebelum tidur. besok pagi bangun tidur, mesti rasa kembung.
-jangan snack antara meal times. kena pandai control. sebab the snacks tu hanya menambahkan calori.
-dont do the same exercise every day because after awhile, berat badan kita tak akan turun lagi and ini dipanggil weight loss plateau. banyak bertukar2 exercise.
-jangan kurangkan kalori dengan drastik (e.g makan 400 calories a day) sebab percaya atau tidak, kalau kita exercise tapi tak makan dengan betul (makan terlalu skit kalori), berat badan kita takkan turun. ni saya sendiri dah cuba. kena makan dan exercise. at least 1000 calories a day.
tu sajer. im sorry kalau ni panjang sangat, but i help ia akan menolong sesapa yang nak kuruskan badan tu. kalau ada apa2 lagi, pm saya.....

[ Last edited by xhitorix at 29-9-2005 07:26 PM ]

saya setuju dengan u...exercise memang help byk..."off topic" sat...
dulu neisya after bersalin anak ke dua..berat naik..dekat 65kg...tapi sebab neisya tinggi 164cm..ada yang kata tak nampak sangat...cuma kita yang rasa tak best...jeans yang duk selalu pakai tak muat lagi...byk baju yang dah 'mengecil'..hehe...jadi kena buat sesuatu ni....so neisya start exercise....beli cd yang aerobic tu....petang2 dalam sejam neisya buat...di samping treatment kat slimming centre dengan makan DCL produk....it helps....satu lagi...yang penting sangat....jangan ambik makan berat2 untuk dinner.....lapar sangat pun....neisya minum byk2...tapi lama kelamaan...dah biasa tak makan malam...percayalah...berat turun...dari 63kg lepas exercise2 tu...plus dengan yang lain2 tu...sekarang dah dekat 56kg....cuma kalau dapat 52kg...alhamdulllillah....tapi hubby dah warning...tak mau kurus sangat...xde isi...pulak!
tapi berkenaan untuk topik di atas...tak hina jadi perempuan gemuk....yang hina..kalau jadi perempuan yang perangainya tak elok..kalau lawa dan kurus mana pun...perangai tak elok...tak baik juga kan......

rasanya tak delah sampai hina, cuma kena jaga penampilan diri dan kesihatan, itu yang lebih penting.

snowlilies This user has been deleted
dulu Lily pernah jadik gemok...sampai abg2 panggey anak badak..sedey gak...masa lepas spm tue paling terberat Lily pernah achieve...80kg wiz 157cm...rasa cam tong dram...low self esteem is sumthing i cant deny.Bayangkan la nak beli suar jeans pon segan nak hang out ngn mmber pon segan sebb tader suitable clothes but then pk2 balik sampai biler nak idup ngn dunia sendiri sebab gemok.Lily kuatkan semangat dan jadi confident and show yurself...biar org respect sebb ppl punya mentaliti to fat ppl is fat ppl nie malas kuat makan...all the negative thing...so u got to change them.....tapi alhamdulilah karang nie Lily dah kurangkan 23kg ...I dun trust in any dieting stuff...just exercise...Lily skipping 1800 kali sehari (at least 3 kali seminggu) twice of jogging kat kawasan berbukit.. tapi x tetap sebab still study...

to all the cute ppl outta there,dun let yur appearance overshadow yurself...