CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eRiKa

hina sangat ke jadi perempuan geMuk?

Close [Copy link]
jgn hina pompuan gemok.. kawan aku ada sorg tu suka tul kutuk pompuan gemok.. tapi last2 bila aku jumpa dia, bini dia fulamak.. gemok arr.. hihihi..
tulah, jgn mengata org, nanti Allah terbalik kat kita. mcm kalau hina janda, tup2 masa depan, dapat janda.. amacam? baru padan muka

Tak ada dalam kamus mengatakan perempuan gemuk itu hina... cuma kurang sedap mata memandang... itu pun depends mata sapa... sebab ada jugak orang yg minat pompuan gemuk...

PEREMPUAN GEMUK KAN COMEI... :bgrin:

assalamualaikum semua...

aku nak nyampuk kat sini sat..
aku ada herba2 tuk kuruskan badan..
pada sesiapa yg berminat.. boleh pm aku..
harga produk yang aku jual.. paling murah dalam pasaran..
produk dikeluarkan oleh syarikat org islam 100%
insyaallah dengan semangat yg kuat.. boleh kuruskan badan dgn produk nie..

Originally posted by audioslavefan at 18-4-2006 04:16 PM
jgn hina pompuan gemok.. kawan aku ada sorg tu suka tul kutuk pompuan gemok.. tapi last2 bila aku jumpa dia, bini dia fulamak.. gemok arr.. hihihi..
tulah, jgn mengata org, nanti Allah terbalik k ...

satu ketika dulu... ade sorg kawan mak aku ni suka betul memperkecil2kan & menyindir2 kami adik beradik yg badan masing2 besar2 dan megah2kan kecantikkan badan & wajah anak2nya yg kurus2 itu. dari kami sekolah sampai la dah masuk uni ade2 aje, sehinggalah abang & kakak yg suah berkahwin juga masih lagi makcik itu membangkit2 kan isu saiz badan kami sambil memuji2 kelangsingan tubuh anak perempuannya yg baru berkahwin.  mngkin juga sbb rasa cmburu kerana selalunya pencapaian kami adek beradik dalam akademik ternyata lebih bagus dari anak2 nya yg juga sebaya dgn kami adik beradik. tapi dengan kuasa allah swt, semasa anak perempuannya mengandung, di takdirkan badan anaknya seperti di pam2 walaupun kandungannya baru 3 bulan. bila kami berjumpa ketika dia sudah mengandung 7 bulan, alangkah terkejutnya kami kerana badannya sangat gemuk, lebih gemuk dari adik beradik aku yg paling gemuk. menurut makcik itu juga, dia merasa hairan mengapa badan anaknya boleh menjadi gemuk melampau sehinggakan anaknya berhenti memakan vitamin yg di beri doktor kerana beranggapan vitamin itulah yg membuatkan badannya gemuk. setelah bersalin, badannya tidaklah turun menjadi kurus semula malah maintain sahaja seperti itu. makin gemuk adalah. yg kesiannya, cucu makcik itu (perempuan) juga yg ketika lahirnya cuma seberat 2kg++ menjadi baby overweight (obisiti) ketika usia baru 4 bulan (disahkan doktor). cuma aku sekeluarga mampu berkata, itulah balasannya merendah2kan anak org lain dan membangga2kan anak sendiri... sekian kisah keluarga aku yg bahagia ini.....

Originally posted by vitagen at 17-2-2006 09:52 AM
aku pun gemuk gak...ade lelaki tu  pernah kata kat aku...dia ni gemuk, muka buruk...hmmm sampai sekarang aku takut nak cakap ngan lelaki...aku takut kalu aku cakap ngan lelaki akan memalukan diaorg ...

kau jangan malu. kdg2 sstgh laki ni eksyen je lebey. tak2 sendiri takde pelajaran. tu yg cakap pn tak guna otak. dulu aku slalu cakap kt bf aku. "kalau ko rasa malu nak jalan ngan aku sbb aku gemuk, balik sendiri naik teksi." sbb kalau kitorg kuar aku akan srh dia drive kete aku. nak tau kenapa aku cakap camni? sbb dulu ade skali aku nampak bf anta sms kt somebody bunyi nye lebeh kurang gini... "apa slhnya klau dia gemuk? apa nak malu. bkn dia kaco org" hohoo.... geram aku. dia tak perasan yg aku nampak apa yg dia tulis kt sms tu. time dia suruh aku pegangkan phone dia aku cari la mesej kawn dia tu. aku jumpa. sms tu bunyi lbh kurang cmni "syg 1000x syg. dia berduit. dia berkereta. tp dia seorg yg sgt gmok. ko x malu ke?". tu la first time aku selongkat fone org. tak tau dia tau atau tidak yg aku dh baca sms tu sbb selama ni aku mmg tak penah selongkar fone dia.

[ Last edited by  jagung_manis at 29-4-2006 03:47 AM ]

Follow Us
errr kenapa kita mesti rasa kita perlu kuruskan badan utk kepuasan org lain? i mean if u wanna slim down, u gotta do it for yourself alone, not for a guy out there whom you admire or for your mum, or for your friends...

well, akupun gemuk.. my hubby tak pernah kata that i'm fat, tapi kalau aku kira BMI i'm overweight, but tak sampai obesity la... my only difficulty is nak cari baju. baju kat malaysia ni semua utk petite n nipis.. aku ni tebal.. payahle siket. i used to feel a bit down becoz of this, but i think as long as i'm happy, what da heck!!!  kalau aku kurus nanti, camna dgn semua baju2 yg dha beli nih?? sapa nak pakai...?? ekekekeke

to all fat girls out there, dun let yourself down.. aku percaya setiap org ada keistimewaan masing2... even fat girls got married rite? heheheh... at least hubby ada extra pounds to love...

citer aku lain lak... aku tak hina org gemuk... tapi aku sendiri takut kalau aku gemuk. hubby ugut cari lain. parah tu....
memangla kita tak spatutnye buat sesuatu benda tu utk kepuasan org lain tapi aku rase when it comes to hubby aku rase aku kena buat jugak2.

[ Last edited by  zorroe at 29-4-2006 01:35 PM ]

i hv an obesity roomate...2 ari lepas dia ilang potato chips..dituduhnya peach ngan another rumet
amik chips dia..mengamuk giler babeng..ki*ak sentiasa di mulut...kuar hempas pintu cam nak luruh jantung..
then we met her again kt bwh apartment siap warned i want back my potato chips no matter how!!:geram::geram:
ntah2 dia dah makan then lupa nak tuduh org lak..cam le kami nie tak mampu beli potato chips

Originally posted by jagung_manis at 29-4-2006 03:19 AM

satu ketika dulu... ade sorg kawan mak aku ni suka betul memperkecil2kan & menyindir2 kami adik beradik yg badan masing2 besar2 dan megah2kan kecantikkan badan & wajah anak2nya yg kurus2  ...

kesianlah,mak dia punya angkara....anak dan cucu jadi mangsa

org gemuk ngan org kurus sama jer......
yg penting penampilan tue.........jgn pulak org gemuk pi pakai yg bukan2 tak cantiklah kan.......macam ADIBAH NOOR walaupun kategori gemuk cara pakaian ok utk dia......tetap cantik kan......kita nie sama jer........biar kan org nak kata apa yg penting kita sihat

Originally posted by audioslavefan at 18-4-2006 04:16 PM
tulah, jgn mengata org, nanti Allah terbalik k ...

aku slalu kutok orang pendek...
huuu..abis aa aku dapat laki pendek nanti..

Ustazah_RocK This user has been deleted

Reply #5 putumayam's post

hi erika...
kt kena bersabar jangan dengar kate
orang lain biar la dia nak kate apa2...
yang penting kite bahagia tul x???
yang dapat dose diaorg bukan kite...
biar la nanti dia penat sendiri...
kt kena ingat tuhan ada di mane2..
biar la nanti dia pun akan dapat balasan...

CikTipah This user has been deleted
tahlah..knp laki tak nak kat ppn gemuk??? aku pun tak paham

meh sini aku bagitau citer aku....
caya atau tidak..berat badan aku penah mencecah 96 KG......
serius...berat sgt2....
aku ditugaskan mengajar di kawasan pedalaman di Sarawak...so
aku lalu laa depan umah penduduk kg.tmpt aku mengajar...ko tau dia ckp apa dgn aku...perh....gorilla dah lalu....aku diam ja....sedih gak..dalam gemok2 aku ada peminat setia dlm kg tue....last2 aku dah tunang dgn dia...dalam tempoh 7 bln..aku berjaya menurunkan berat badan aku sampai 70kg....aku diet....gak la...aku nak buktikan aku leh kurus...dah turun...tunang aku ckp tak comei...ceh hampeh.....so skrg nie menten...aku nak turun lagi 10 kg..sebab ideal weight aku 58...al-maklumla rangka aku besar...well org bebadan besar..aku paham masalah korang..aku pun mengalaminya...tapi yg penting kita kena happy..peduli apa yg org nak ckp....

Originally posted by eRiKa at 4-8-2004 02:12 PM
hai kwn2 semua...saja nak tanya pendapat korang semua..kenapa org selalu memandang hina pada perempuan yg gemuk...?kenapa org suka menyindir bentuk fizikal org gemuk...?masyarakat treat org gemuk n ...

Kalau itulah pendapat masyarakat maka masyarakat tu tidak matang...setiap manusia ada keistimewaan tersendiri...janji perangai elok dan beradap mempunyai akhlak yang baik...apa guna cantik dimata tapi sakit dihati...cukuplah kalau sekadar manis di mata dan memberi ketenangan di dalam jiwa kita..okay..

Reply #216 ezar's post

setuju..yang penting janganla jaga tepi kain orang..buatla hal masing2

Mr.Forensics This user has been deleted
Originally posted by eRiKa at 4-8-2004 02:12 PM
hai kwn2 semua...saja nak tanya pendapat korang semua..kenapa org selalu memandang hina pada perempuan yg gemuk...?kenapa org suka menyindir bentuk fizikal org gemuk...?masyarakat treat org gemuk n ...

hina ker?
tak.aku suka.heheh:bgrin:

jgn hina x baik cam gitu...dulu ada sorng member aku nie gemuk...dia jln nak ke psr..kebetulan kat depan psr tue ada construction site...mamat indon tue (tgh buat keje panjat memanjat kat site tue) ejek member aku nie..gemok..gemok..last2 dia jatuh...hehehhe...tuelah balasannye..

ala org kurus pon kena gak..cam aku nie..apsal kurus..blah, blah, blah...nyampah plak aku..kurus slh gemuk slh..hmmm

ezinett This user has been deleted
pernah kena perli masa time gemuk gegila dulu. selalu kalau jumpa makcik-makcik kat kampung, mesti diorang cakap "sehatnyaa anak kau mahhhhhhh...".. malas tul.

tapi kan, kadang-kadang orang mulut camni ada juga kebaikan untuk kita. sebab semangat saya nak kurus datang lepas terkena perli dengan sorang pakcik pemandu teksi. memula saya lalu tempat orang2 bawak teksi berkumpul nak lintas pergi bahagian bas. sorang pakcik ni tegur la "teksi dikkk".. saya geleng.. lepas tu pakcik tu cakap, "sehat ye awak ni...".. lepas dari tu je, saya terus diet sampai la sekarang, dah dekat setahun dah.. non-stop. semangat makin kuat lepas saya mula kenal majalah RAPI, baca banyak info kat situ.. sekarang ni banyak baju lama saya dah boleh pakai balik. baju baru plak dah masuk kotak.. :bgrin: