CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 10927|Reply: 51

[Pelbagai] Perbandingan Hidup

Post time 6-8-2020 09:44 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Pernah rasa tak hidup ni diperbanding-bandingkan. Kalau jom, meh ler share..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

Pernah.. Tapi mcm biasa.. Prinsip digunakan. WHATEVERRR.. Sambil flip shawl

Hidup kita ni berbeza.. Jadi buat apa nak banding2kan.

Sebagai manusia...sy pernah terdetik.. Kenapa la kwn2 aku Allah swt bagi ujian senang ja.. Tapi aku ni Allah bg susah2..kiranya nampak laman rumah org lain lagi cantik dari laman rumah sendiri. Rasa mcm.. Ermmm.. Tak adil.. Tapi skrg bila fikir balik.. Allah swt bagi ujian susah sebab Allah swt tau sampai masanya sy kena jadi lone ranger.. Hidup seorg diri tanpa sesiapa.. Cer kalau kwn sy yg hidup senang dok kat tempat sy.. Mau meroyan punya la...kita anggap ujian tu tak elok buat kita tapi sebenarnya yg terbaik utk kita.

Jadi sekarang.. Sy terima ja semua ujian Allah swt bagi.. Hadapi ja dgn sedaya mungkin.. Positif tak pasti sebab byk cursing juga.. Hahahaaha..

Dan paling penting.. Sy seronok ja tengok apa yg org lain pamerkan medsoc depa..

Rate

1

sarah82 replied at 6-8-2020 09:58 AM
Pernah.. Tapi mcm biasa.. Prinsip digunakan. WHATEVERRR.. Sambil flip shawl

Hidup kita ni berbe ...

Betoi , I feel you. Kita hidup ja seadanya diri kita. Tak payah jadi orang lain kan...

fahdramli replied at 6-8-2020 10:12 AM
Betoi , I feel you. Kita hidup ja seadanya diri kita. Tak payah jadi orang lain kan...

Betul.. Bukan org lain tentukan kebahagiaan kita.. Tapi diri kita sendiri..

Benda normal yang selalu rasa especially melibatkan career dan relationship. Selalu rasa tengok org cpt je dapat promoted sedangkan kita ni berhempas pulas tahap tu je. Tp meols kadang lupa yang Ada org siap kena buang kerja ada yg potong gaji tp meols alhamdulillah semuanya macam biasa. In relationship pulak meols tgk kawan sebaya dah ada anak yang masuk sekolah. Ada yg dr bercinta. Kahwin. Tunang. Bercerai . Kahwin pulak balik. Meols masih begitu. Tp meols selalu fikir nak settle down bukan for the sake nak settle down and rembat je siapa2.Arwah kawan meols penah ckp marriage is not a accomplishment. Dah penah usaha. Dah do the best. End up meols kena percaya ada kuasa lagi kuat yang meols tak boleh lawan. Agitchew mode mode setajah di pagi hari.

Rate

1

loladaily replied at 6-8-2020 10:21 AM
Benda normal yang selalu rasa especially melibatkan career dan relationship. Selalu rasa tengok org  ...

Hahaha.. Setuju sangatt...chuols tulis apa yg iols rasa tanpa ayat tak senonoh mcm iols.. Hahahaha.

Follow Us
ada. Normal kot fadh, tapi sebagai manusia biasa normal kan.. but again hanya yg betul2 strong je akan take it as challenge and jadikan sbg inspiration utk diri be better..we can never puas hati jika asyik compare.

Rate

1

Aku selalu membandingkan hidup aku. Boleh kata setiap hari. Bab duit, financial ni aku selalu seboleh2 akan pujuk dan cakap diri sdri yg aku bertuah sbb aku akan compare life aku dgn org miskin. Nak2 mmg slalu lalu bulatan pahang tu jd tgk pusat gelandangan tu jd aku akan ckp kat diri sdri betapa betuah nya aku ada rumah sdri, ada makan pakai ckup, ada family.  Aku akan compare dgn org yg plg tidak bertuah.

Tp kalau bab buat baik, bab memberi, bab bersedekah, aku slalu compare dgn org yg byk buat amal. Aku seboleh2 nak jd mcm tu. nak byk mmberi dan bersedekah. Aku nak beratkan amalan buku kanan. Sbb takut yelah umur dah nak masuk senja ni mmg takut la amalan tak cukup.

Tapi in between (nak2 klau emosi tgh tak stabil, nak period) dtg perasaan libang libu tu mmg termenangis la jgk mengenangkan nasib yg mcm2 aku pikir knp diuji mcm ni.

Aku nak ambik kata2 @sarah82, positip kan diri. Allah uji tu sbb dia nak bagi yg tbaik utk kita.

Jadinya aku bersyukur wlupun kdg2 tersungkur jua

Rate

1

pernah dan selalu.. bila jadi mcm cuba utk fikir positif..  sebab tuah dan nasib org tak sama.. maybe org lain ada apa yg aku takde skrg, tapi siapa tau masa depan, apa yg dorang ada tu bawa kesusahan utk hidup dorang, tp pada masa tu aku hidup aman2 aje wpun aku takde apa yg dorang ada.. tapi kalau boleh aku teringin nak ada yg sama mcm org lain ada, sebab aku manusia biasa juga.. tu ler cuba tune fikiran ke positif cuma biasa la.. kdg2 yg negatif tu tak mampu ditepis jugak

Rate

1

Benda normal yang selalu rasa especially melibatkan career dan relationship. Selalu rasa tengok org  ...

Redha , ok insyaallah pasti dipermudah

adila39 replied at 6-8-2020 10:31 AM
ada. Normal kot fadh, tapi sebagai manusia biasa normal kan.. but again hanya yg betul2 strong je ak ...

Betoi, Jangan compare teruk2 nanti tak tertahan hati...

antidote replied at 6-8-2020 11:41 AM
Aku selalu membandingkan hidup aku. Boleh kata setiap hari. Bab duit, financial ni aku selalu sebole ...

Kita amek yang positif,,, bandingkan diri kita dgn orang yang lebih susah, kat situ kita nampak hikmah

selalu bandingkan hidup dgn org yg kaya raya, travel sana sini, rumah harga 2-3 juta...kenapalah hidup aku tak camtu..tapi bila pandang org yg susah sikit je dari kita..terus rasa bersyukur sgt...takpalah..mungkin Allah bagi kita kurang kat sana, lebih kat sini..

Rate

1

MadameOnion replied at 6-8-2020 12:21 PM
selalu bandingkan hidup dgn org yg kaya raya, travel sana sini, rumah harga 2-3 juta...kenapalah hid ...

Betol tu, kadang 2 kaya pun satu ujian jugak...

No man no woman
No woman no cry
No cry no money
No money no honey
No honey no fun laaaaaaa....

Rate

1

Pernah dan selalu sangat. From career, relationship, kids, etx etc.
Kena buat tak tahu je. Masuk telinga kanan, keluar telinga kiri gitu prinsipnya
Be positive and fikir before react.

Rate

1

fahdramli replied at 6-8-2020 12:05 PM
Kita amek yang positif,,, bandingkan diri kita dgn orang yang lebih susah, kat situ kita nampak hi ...

Betul.. setuju sgt..

Aku akan sedap kan hati sendiri, pujuk dan bgtau diri sdri
Takpelah dia ada suami ko tak ada suami tapi masih ada mak abah.
Dia dah kawin tp kepam muka tak licin, ko muka cantik kulit floles, puji la diri sdri.
Dia ada anak2 happy ada keluarga sdri, ko ada masa yg byk utk buat mcm2, beli mcm2 dan dia tak boleh buat mcm tu sbb kena pikir keperluan anak2.
Dia ada suami, ko ada apps tinder, dia takleh install sbb dah ada suami ha cenggitu lahh
Ayat2 cmtu la aku duk pujuk diri sdri selama ni

Rate

1

EXACTLY .. setuju sgt sis

Dulu asyik bandingkan diri dengan kawan2. kawan umur yang sama dah ada karier mantap, ada aset and berumahtangga sedangkan kita ni sendu je. Tapi tulah, selagi tak bersyukur selagi tu selamanya takkan pernah rasa cukup.

Rate

1