CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: qqOfficial

siapa top 5 Penyampai Radio (radio melayu) paling annoying pilihan chuols dewasa

haruslah replied at 11-8-2020 09:32 AM
Nampak nye ramai x dgr pg era
So camne diorg masih kekal
Kenot brain

Aku alergik dah dgn radio Era. Bukan kata segmen pagi, tu mmg dah tahap benci, semua segmen aku taknak dengar dah. Sekarang dalam kereta mmg pasang BestFM je. Paling suka time aku balik kerja degar si Helmi BestFM tu mereceh segmen Karok Sambung. Kadang melekek aku dengar pemanggil nyanyi hauk tapi si Helmi ni beriya puji.
Korang try la layan Best Fm. Selection lagu pon variety drpd lahu lama, sampa lah baru. Kadang lagu rap baru yang radio lain belum main, BestFM dah main dah.

jijilaaa replied at 11-8-2020 09:35 AM
dengar era bingit, dgr suria aku menyampah dengan si lawak bodo bangan issey dgn fizi, sinar lagi  ...

Eh same la...jenis skip cari lagu....
Dgr kool ok sket dlm kol 8lbh sbb mcm ade segmen info sket
Diorg call /jemput org2 tertentu bg info semasa

bukannonones replied at 11-8-2020 10:26 AM
Aku alergik dah dgn radio Era. Bukan kata segmen pagi, tu mmg dah tahap benci, semua segmen aku ta ...

tp suara helmi pun sama hauk gak ms segment karoks sambung tu sb  kebetulan kaka dgr time, mengekek2 kaka gelak dgr suara dia ya ampun tp ada gak yg best ms karoks tu
X sangka ada kwn gak yg dgr Best FM ni, slot pg tu si fahd sorg aje handle ttp teratur dan lagu2 kt Best FM pun not bad

takayama replied at 11-8-2020 11:07 AM
tp suara helmi pun sama hauk gak ms segment karoks sambung tu sb  kebetulan kaka dgr time, mengeke ...

Aah ada yang suara best juga kadang caller segmen karok sambung tu. Si Helmi tu tak habis-habis nk up suara dia sedap..

Fadh tu pon ok lah, tak bingit sebab dia sorang-sorang je kn. BestFM rasanya mcm takde segmen yang pairing berdua. Semua sorang-sorang.

Semuanya tahap syok sendiri

Teroks tahap gaban

tick replied at 10-8-2020 11:45 AM
wow! deejay2 Koolfm tak tersenarai
aku suka trio kool fm pagi2
AG, Haiza & Muaz

Haiza ni best. Dulu start minat dia masa dia jd DJ Best FM. Lps dia masuk gegarvaganza dia daj tukar radio lain.

Follow Us
princessmiang replied at 10-8-2020 12:04 PM
Sejak2 Kool FM rebrand incess stick dgn Kool jer.. banyak info isu semasa..lagu pun best2.. tp kenap ...

Dulu masa zaman sekolah menengah, badan wakil pelajar ada tegur tau yg suka cakap korang korang ni bila bercakap dgn khalayak umum. Tak sopan. Sepatutnya sebut ANDA

ani_B replied at 10-8-2020 04:04 AM
Shah Alam - KL, 101.3. Ok je, clear

Oh I pun area Shah Alam. Ok boleh tryy..

Kurex replied at 10-8-2020 07:26 AM
Duduk mana kakak sampai tak clear?

Shah Alam. Pakai frekuensi berapa ntah hari tu. Lupa dah. Dengar sehari dua je. Dah line x betoi malas nak dengar dah.

yesss.....iolss suka ajak jadi announcer.
dulu masa dgn GPH mmg dia la fav. iolss antara tetiga tu.
pastu masa dorg buat bro cuba tu

sayang betul tak stay kat Hot Fm

Tyzo zander tu kertu dah ke?
Haritu dgr caller citer dia dah dgr tyzo jd dj sejak umo dia belasan tahun. Now caller tu dah 30an..

mishungu replied at 10-8-2020 08:34 PM
Btl tu.. Iols rasa segmen pg tu ada issey n ajak pon da ok.. Fizi tu tlg la tkr ke segmen tgh hari ...

Rasanya fizi tu disiplin bagus sbb tu suria simpan dia. Maybe jgk payment heols mur2. Fizi tu lebih sesuai radio yg skema sbb itu diri dia yang sendiri. Suara dia pn bukan jenis fun2. Sejenis suara pembaca berita pn ada

paling annoying:
johara - buat lawak gelak sendiri. kadang2 adela yang lawak tapi mostly annoying
elizad - mungkin sebab baru kot. boring giler cakap tak berenti2 pastu asek cerita pasal diri sendiri.
syuib - tak ngam la dia dengan GPH. macam ade kurang 2%. best lagi masa ada ajak shiro dulu.

paling suka:
segment petang era dgn hotfm sebab banyak segment best. semalam segment karaoke lagu yonniboi. sungguh2 caller tu berusaha nak tiru style yonni sebut perkataan BERSALAH. cringe iols dengar

Annoying gile radio melayu tak la kenapa ke aku je?dgr mix.fm atau ikim bila mood setazah

radio sinar baik pagi or petang..topik geli2 mcm budak sekolah..banyak topik sembang bawang cik kiah & cik mah..topik2 dia salu mcm ajak pendengar mengumpat..topik laki bini la..topik kwn tak support niaga la..topik kwn minta cadangan tapi sudahnye kawan lagi serba tahu lah..

Aku bukak tuk dgr lagu je le..takde ape aku rs leh gain dr radio sinar ni..tp aku suke sinar sbb lagu2 dia susun kene ngan halwa pendengaran aku

Edited by JiEunTak at 11-8-2020 07:17 AM

Sinar dah x best lepas Kak engku SY ngan Krill tamat kontrak....
Era mmg x dengaq lama dah, annoying gila dgn 3 DJ syok sndiri...
seriously, ERA masih radio no 1 di msia kah...? Ni soalan jujur aku...
Elizad x sesuai jd DJ...elok berlakon je...somehow aku rasa dia ngan hefny x dak chemistry lgsg...
baik lagi adi ngan SY wpun ada byk lawak2 bodoh....

As a lecturer, wpun bukan dalam bidang media penyiaran, aku rasa bila amik pelawak2 pelakon nih jadi DJ somehow mcm menafikan hak pelajar2 media gitu...
Look at Linda Onn, Halim Othman etc...
depa ada ilmu dalam bidang nih....in fact trio GPH tu pun, bagi aku si fizie tu act as mediator dan dia yg menyedapkan segmen pagi kat radio...

it's about time utk bagi peluang pada yang benar2 ada ilmu, dan berBAKAT utk kemudi bidang penyiaran nih.... ni just my 2 cents ya...

lani aku layan Light and Easy...wpun asik2 lagu sama jaa tp rasa tenang wpun sangkut jam...xpun aku layan Kedah FM ka Mutiara FM... shempoiii  baq hanggg

jijilaaa replied at 11-8-2020 08:58 AM
ak tak suka cikpiah, bingit lepastu suka menyanyi acah2 perasan suara dia sedap. lepastu kalau ada o ...

ni kalau die baca thread ni, mau die bukak topik kat radio tu mntak sokongan haha
kadang2 yg mengutuk die tu seketul je..tp die pnya menggelupur macam hape..asal ada yg kutuk skit mesti nk up kat ig stories.

nak sgt jd public figure tp hati tisu

Terpanggil nak komen sebab saya memang dengar radio sepanjang pergi dan pulang dari kerja. Pilih stesyen mana nak dengar berdasarkan no 1: lagu nya. 2. Penyampainya. Dari dulu memang Hotfm jadi pilihan sebab lagu dia memang sesuai dengan jiwa saya. Yang tak kertu sangat dan bbnu sangat. Bab penyampai yang kedua. Walau kadang annoying dengan syuk dan soeb tapi boleh hadam lagi. Kadang tukar suria. Penyampai suria ok, tapi lagunya tak best.Kadang sampai terpikir lagu lagu best memang disimpan untuk malam je ke kat Suria ni.

Radio lain macam Era dah lama sangat tak dengar sebab tak boleh terima langsung dengan lawak bangang johan, sinar pulak dulu best lah jep rahim, tapi lama lama da bosan lah.

bukannonones replied at 11-8-2020 10:26 AM
Aku alergik dah dgn radio Era. Bukan kata segmen pagi, tu mmg dah tahap benci, semua segmen aku ta ...

best ek you ? frekuensi best fm hape? i dah boring dengar sinar fm. dengar bila time kak bed on air sebab kak bed banyak share petua dan infomasi .

Vote radin sebab tak suka dia