CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Anak Dah 3, Isteri Masih Pemalas Suka Membawang Dengan Adik-beradik

Rasamya mmg wujud pun gini...

Kwn2 suami byk dok cerita isteri depa jarang masak. Msk bila betoi2 free....kalau yg keje tu..hmm boleh la mcm nak terima ( ya la sbb kwn2 perempuan saya ramai jwtn tinggi bz..nak. Pkeja redah jem sejam dua..tp keje rmh masak mmg tiptop, ada yg bgun tiap hari 4 pg msk mengemas rmh sblum p keja)

Kesian sgt la kat si suami ni. Surirumah pun ada yg pemalas...sorg adik saudars sya ni..jenuh potpet ..suruh dia variasilan mskn dia..msk apa yg suami suka ( sbb ngadu suami dingin ja, suami asyik tkmau mkn mskn dia)...saya potpet la suruh rajin mengemas msk sedsp2 skrg alhamdulillah ok

Ada yg selalu ngadu kat suami saya..isteri tkmau msk..asyik beli ja...pg beli tghari mmg confirm la beli...mlm pun beli
Sorg kwn tu isteri dia surirumah...mmg tk msk. Bg alasan...sbb deap dok bertiga dgn anak yg bongsu..jd mls msk..satgi tk abis.
Suami jenis bw bekai tiap hari..mmg semua pakat dok tgk pastu dok ckp...ni la baru ada isteri.

Berbalil pd cerita di krt ni..kdg mcm hasanah..tp sbnrnya mmg realiti ada ja mcmni

Cyempaka replied at 10-8-2020 05:47 PM
ada oo orang macam ni. jiran aku.   
macamana aku tau? dah laki dia memanjang membebel kuat2.  ...

Ya Allah

Jarang dgr laki bebel smpai gini
Isteri sihat mental dak..sabo je dik Cyempaka dpt jiran gini

Sbb tu penting kedua2 lelaki & perempuan fhm tanggungjawab & peranan masing2 dlm perkahwinan sblm berkahwin. Bila dah kahwin, ada habit yg perlu diubah as you adapt living together. Kena ada give & take, cth, maybe wife masak, husband tlg basuh pinggan. Problem2 mcm ni kena duduk bincang husband & wife, cari puncanya & find amicable solution. Klu dibiarkan, kesabaran manusia ni ada hadnya. Tu yg menyumbang kpd skandal @ perceraian.

I bayangkn cerita ni.. Bini dia oku lembam..

Kerja2 umah kalau kena buat sorang mmg penat, lainla anak2 dan suami pun tolong gak.
Macam mil iols dia cuma masak je yg part kemas umah dan lipat baju adik ipar bongsu buat. Jemur baju pun ank yg lain buat.Kemas dan sapu luar umah pun anak2 gak yg buat.

Semua orang pun ikutkan malas gak nk buat semua tu terutama part basuh, jemur dan lipat kain tu.
Kerja paling memenatkan dan tiada berkesudahan tak penah abis.
Tak masak bleh gak order2 sana sini tp tak basuh baju takde baju lak nak pakai.
Satu lagi bila ada anak kecik yg suka sepahkan umah, penuh mainan dia jelaaa adeh.

Edited by Suchi at 11-8-2020 08:41 AM
epal21 replied at 10-8-2020 03:15 PM
Kena discuss dgn isteri tanya apa sebabnya dia tak nak buat kerja rumah. Adakah sebab dia busy/penat ...

Si suami ni malam2 tidur lena sorang2  je
Ke? Mcm dia kata bini dia tidur ngan anak2 kat bilik lain. Ada baby 4 bulan.ke hat 2 orang anak tu je tidur bilik lain.
So sapa malam2 yg tidurkan anak n berjaga bagai?? Opkos bini dia laa kan.
So maybe bini dia ni kepenatan, baby baru 4 bulan kot.
Dia kata anak2 lebih rapat bukan rapat tapi dah sepanjang malam sampai ke siang hari ngn melekat ngn mak dia mestilah bila ayah ya balik semua nak perhatian ayah plak.
Anak2 dia mesti kecik lagi belum sekolah, yela baru nak 6 tahun kawen kan.
Ko tak cite plak bini ko kena hadap 3 orang anak kecik kt umah tu. Jangankan nak masak nak makan pun tokdan hujung2 makan jela cekedis ke apa.

Follow Us
Tak per lah bang. Biarlah kakak tu tak masak ke..nak membawang ke. Meh adik layan abang..cer cakap nak mkn apa..lepas makan kita sembang2 manja2 ek...

Cabut.... larikkkkk

nak cari bini ke nak cari orang gaji waktu kahwin? byk je org rumah skrg yg tak pandai masak tak pandai kemas umah...

Nenolen replied at 10-8-2020 11:52 PM
Rasanya tak dik Kurex sebb anak dara sekrg mmg byk yg pemalas bab2 urus rmh tangga...depa tau mela ...

Ye... Macam orang menyewa selang serumah dgn orang yg menyewa atas rumah... Pemalas dan pengotor..

dua_chzy replied at 11-8-2020 06:54 AM
Stodens akak pon sama sis. Padehal dok kampung ja. Serba serbi tak reti. Jauh beda dengan bebudak  ...

Kan..xtau la...maybe dr ajaran mak bapak jugak kot sis...dulu2..arwah nenek iols selamba balun klo degil.skang ni,mak ayh jeling ble nenek tegur cucu..hhmm

elnor_81 replied at 10-8-2020 10:40 PM
Tp terus terang aku cte..xtau la.cmne remaja skang pd mse akan dtg.
Aku amik cth ank buah aku..umur ...

yang ni betul. Zaman I kecik dulu sekolah rendah dah pandai buat macam macam.

Paling bodoh pun dah boleh goreng nasi lah. Adik beradik laki pun semua pandai masak.

Dah kahwin macam culture shock jugak la tengok ipar umur dah boleh jadi bapak/bini orang x pandai serba serbi. Basic life skill kot.
Jawab memang senang, nanti ambil maid la, boleh order food online je sekarang etc etc. Dah kahwin nanti tahu lah

Ni semua didikan. Mana tak nya semua mak/maid yang buat. I arah je kids buat itu ini. Bukan nak kerah dieorg tapi nak ajar pasal skill kehidupan.

elnor_81 replied at 11-8-2020 09:17 AM
Kan..xtau la...maybe dr ajaran mak bapak jugak kot sis...dulu2..arwah nenek iols selamba balun klo ...

memang didikan. Ada jugak mak bapak yang tak bagi anak cuci pinggan pun
Dah besar baru nak ajar memang susah lah.

Buluh dah tua tak boleh lentur dah

nuryakmal replied at 10-8-2020 02:47 PM
masa before kawin , maybe (kot la) cari yang lawa , pandai borak2

so, akak cash kan ajek dek

Hahahaha i gelak je..
Dalam marah2 3 anak keluar dlm masa 6 tahun..

Pada I terpulang didikan dan asuhan, serta diri masing masing. Tak kiralah u keturunan kerabat ke, rakyat marhaen ke..semua sama je kan. Ke dalam kubur nanti ada saiz and interior design lain lain?

Ada yang memang sejenis suami dah rajin, isteri take for granted  ada spesis isteri yang buat semua and suami macam raja. Si lelaki carilah jalan penyelesaian yang terbaik. Bincang la bersama. Kalau  dalam page KRT tu sememangnya cerita hanya on one side. Pretty syre ada kisah dari pihak perempuan pula yang kita tak tahu.

kesian jugak kalau dpt isteri cmtu. tp nak buat mcm mana kan. hrp2 isteri dia boleh berubah nanti

asal satu komen tu pasal dakyah2 nabi lak.. LOL..LOL... sakit hati semacam kena buat kerja yg konon untuk perempuan... tapi iols basuh baju ja, husban yg jemurkan and angkat kat ampaian sbb mmg benci buat kerja tu dr azali.. dalam kes ni, mmg wife dia tu pemalas.. or maybe depress... tak keja,, duit nafkah pun maybe ada or takdak, anak nak kena jaga... jadi outlet dia, membawang ... depression pun lead to kemalasan..

Kenyang ke makan cikedis?

Cyempaka replied at 10-8-2020 09:47 AM

Aku pun stress kene bebel cmni hari2.

nuryakmal replied at 10-8-2020 02:47 PM
masa before kawin , maybe (kot la) cari yang lawa , pandai borak2

so, akak cash kan ajek dek

yg muke average atau kurg menarik,jenis kasar skit tp sbnrnye bole diharap slalunye kene rijek...sbnrnye jenis ni la tangkas urus rumahtgga

Adoiiii..pening ooi dpt jiran camni..