CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lalalisa

Mimpi aneh

DumBell replied at 14-3-2022 03:59 PM
salam.. general sngt, kalau terperinci tu mcm mna?.. ada sampai tidur sekatil? (bahasa kias).. sen ...

Berminat pula nak tanya yang nombor satu tu, kalau kita bermimpi bersetubuh dengan musuh kita adakah maksudnya dia hantar sihir kat kita? Sebab musuh ni memang ada mengamalkan ilmu2 ni. Lagipun orang2 kata sape2 yang selalu main burung wak2 ni memang ade ilmu. Ada jugak orang cakap dia bomoh

Gomea replied at 14-3-2022 04:12 PM
Eh tak, saya mimpi suami saya. mimpi saya ade macam2. Tapi wajah suami saya. Sekarang ni kami baru ...

salam.. elok gi berubat. takpun buat air penawar minam inshaAllah ok,
sbb takwil makan daging babi dia pelik sikit.. hahaa..
dpt sesuatu yg baik tapi buruk mendatang..
mcm beli kete, dah beli rupanya kete eksiden..
lebih kurang kalau mcm zuriat, test mengandung, lahir je mcm mcm berlaku.. wallahualam jgn pircaya sangat.. kalau berpjj tu..baca baca la ayat yassin no.9 masa bertalipon ya..sbb bkn org je memerhati, jin tanah pun memerhati.. hahaha..
jgn lupa.. gi kt imam masjid minta buatkn air penawar@pulih semangat.. laki bink gi buat ye.. amiin moga diberi berkah dan kenikmatan dlm berkeluarga.. amiin

Gomea replied at 14-3-2022 04:19 PM
Berminat pula nak tanya yang nombor satu tu, kalau kita bermimpi bersetubuh dengan musuh kita adak ...

wallahualam..kita harus berwaspada.. sbb itu tanda kita disihir guna guna,mcm mcm skrg ni. guna darah jerawat kt tissu awek,peluh, kuku, baju, pad kasut, rambut daki pun ada.. utk buat pelalau /pelet ni.... saya pun dulu suka cari wak wak.. sbb cari rezeki buat makan.. alamak.. saya ke tu.. hahaha.. adoii gurau2 kak

DumBell replied at 14-3-2022 04:02 PM
salam.. jarang org mimpj mcm ni.. kalau general nya.. byk kaum kerabat yg sudah dan akan meninggal ...

alim ulama mana ye sy ade cerita?

kalau mimpi jiran sebelah rumah ada nenek/org tua yang mati..tiba2 dia bangun..apa maksud dia yer?

ayana89 replied at 15-3-2022 09:49 AM
alim ulama mana ye sy ade cerita?

salam.. entah ust. mana, ulama mana saya tak tahu... tapi ni takwil je tak accurate

Follow Us
Matpon replied at 15-3-2022 12:06 PM
kalau mimpi jiran sebelah rumah ada nenek/org tua yang mati..tiba2 dia bangun..apa maksud dia yer?

selalu yg dtg menziarah tertgk muka, kena ain, mandi air belen.. kalau mandi pakai air kolah, ambil sikit air kolah tu campur dlm baldi mandi..air belen mandian jenazah tu bukan air yg dipakai.. sbb byk org silap, pegi ambil air yg lepas siram yg kena dkt badan jenazah.. bkn yg tu.. air belen.. contoh org minum air botol tinggal separuh.. air dlm botol tu kita ambil minum haa.. air yg tak habis utk mandikn jenazah tu.. haa tu ambil buat mandi..
sbb saya masa kecik pernah mimpi kerap kali lepas melawat sorg makcik jiran dia meninggal..
kalau bab takwil, samaada kita terhutang, atau dia terhutang lama tapi terlupa, samada harta, ilmu atau amalan.. wallahualam

tUAN @DumBell kalau kita mimpi tempat kotor, mimpi najis, cth macam mimpi na ke tandas, tapi tandas kotor n ada najis.. mimpi mcm ni ada kaitan dgn gangguan ke?

mamichik replied at 15-3-2022 03:31 PM
tUAN @DumBell kalau kita mimpi tempat kotor, mimpi najis, cth macam mimpi na ke tandas, tapi tandas  ...

salam tuan/puan.. certain ya, telah memakan barangan kotor(sihir).. sbb tu tpt2 kesukaan jin syiton..
maaf saya pun tak mahir bab bab ni.. haha
kita cuma berdoa elakkn dan dilindungi Allah..

DumBell replied at 15-3-2022 03:45 PM
salam tuan/puan.. certain ya, telah memakan barangan kotor(sihir).. sbb tu tpt2 kesukaan jin syito ...

saya rasa ya. sebab setiap kali sy mimpi macam ni, saya akan sakit. moga Allah lindungi kita semua. terima kasih tuan

mamichik replied at 15-3-2022 03:51 PM
saya rasa ya. sebab setiap kali sy mimpi macam ni, saya akan sakit. moga Allah lindungi kita semua ...

salam kak. pergi berubat kak lagi cepat lagi bagus, elok 1 family pergi, ikhlas dan redha jatuh pada hati bila kita tahu siapa yg buat,dan sihat. kita tak membenci dan tak memusuhi yg menyihir.. itu terbaik ikut sunnah tu kak..

DumBell replied at 15-3-2022 02:45 PM
salam.. entah ust. mana, ulama mana saya tak tahu... tapi ni takwil je tak accurate

ohh sy igt sy ade cerita dalam ni hehe.
maksud tuan/puan takwil mimpi gigi ke ya?

tuan/puan ada kelebihan melihat yg ghaib tak

ayana89 replied at 15-3-2022 05:55 PM
ohh sy igt sy ade cerita dalam ni hehe.
maksud tuan/puan takwil mimpi gigi ke ya?

salam.. didunia ni  saya tiada kelebihan tu.. kalau nampak, saya tak kerja dah, beramal dan menyendiri kumpul akhirat.. huhuhu.. saya takde kelebihan melihat hal2 ghaib tuan/puan.. inshaAllah ada kut dkt sahabat kita yg lain mungkin

DumBell replied at 15-3-2022 02:54 PM
selalu yg dtg menziarah tertgk muka, kena ain, mandi air belen.. kalau mandi pakai air kolah, ambi ...

dalam mimpi pergi ke rumah jiran sebelah..masuk2 tgk2 dalam bilik ada org tua (yg disangkakan mati) dia bangun..saya terus lari. maksud mimpi apa yer

DumBell replied at 15-3-2022 03:54 PM
salam kak. pergi berubat kak lagi cepat lagi bagus, elok 1 family pergi, ikhlas dan redha jatuh pa ...

baik. terima kasih atas nasihat yg diberikan. sy sgt2 hargai. terima kasih

DumBell replied at 15-3-2022 10:08 PM
salam.. didunia ni  saya tiada kelebihan tu.. kalau nampak, saya tak kerja dah, beramal dan menyen ...

wassalam betul juga tu hehe. terima kasih respon

nak tanya, sy kerap jugak mimpi saya nk solat tapi saya tak dapat berdiri dgn tegak & stabil...macam berdiri atas tilam air asik terhuyung hayang padahal sy berdiri atas lantai yang rata...

lagi satu sy dulu agak selalu mimpi adik lelaki sy meninggal..dalam mimpi tue sy menangis tak bagi adik sy mati..

1. iols selalu mimpi kena tsunami.. dan sampai skrg iols masih igt mimpi2 tsunami iols sebab kerap sgat iols mimpi tsunami... pernah jugak mimpi iols pergi bercuti lepastu banjir besar melanda iols terperangkap dalam bilik hotel pdahal masa tu duduk bilik hotel tingkat tinggi2... tapi air cecah paras tingkap yg iols tinggal tu.... tsunami x payah ckap la, selalu sgat... tapi yg pelik bila mimpi kena tsunami mesti survive....

2. mimpi kena rentas kolam ke sungai tah tapi dalam tu ada byak buaya... mimpi cmni rs nya ada lah 2x....

3. mimpi harimau pun pernah... tapi x igt la jalan cite mimpi tu...

4. mimpi kena tembak dekat perut oleh someone di tempat awam n iols x nmpak org yg tembak iols tu. masa kena tembak tu rs panas je kt perut... sedar2 fuhh mimpi rupanya

5. Pernah mimpi nampak bulan ada rapat sangat dengan bumi....

6. yg terbaru iols mimpi ada budak kecik mcm hantu ju-on tu duk mintak nak masuk rumah iols... tp iols x bagi dia masuk n dia menangis

Matpon replied at 16-3-2022 12:31 AM
dalam mimpi pergi ke rumah jiran sebelah..masuk2 tgk2 dalam bilik ada org tua (yg disangkakan mati ...

salam.. disangka mati tu org yg tuan kenal ke?.. kalau tak kenal takwilnya, belajar tak habis, sekerat jalan..
kalau kenal..tuan berpindah guru mengaji, samada tuan sendiri jadi guru @ cari guru lain mcm tu tapi masih dlm ilmu yg sama..
kalau jiran tu baik dgn kita, takwilnya tuan ada hati padw penghuni sebelah
kalau jiran tu bergaduh ngan kita, kita baik bermaafan.. xde guna gaduh bawak sampai mimpi.. wallahu'alam bissawab.. xleh nak percaya.100%..elok pi jumpa ust. rukyah diri kadang2 sihir pun ye.. aa pening skrg ni.. huhuhu

colop replied at 16-3-2022 12:13 PM
nak tanya, sy kerap jugak mimpi saya nk solat tapi saya tak dapat berdiri dgn tegak & stabil...macam ...

salam.. maaf sbb baru baik dari jangkitan covid-19..
mimpi pertama takwilnya,
ilmu, iman, amal kita yg was-was dgnnya.. cth bagi sedekah, dlm hati berkata eh ye ke dia pengemis, entah entah mat dadah., lagi.. aduhh ya Allah aku dah buat 1 kesalahan aku nak berubah..pastu janji xbuat dah, esok jadi lain pulak. (contoh)..
mimpi ke dua pulak
adik pemimpi dan sipemimpi sangat rapat, kalau bergaduh pun tetap akan bonding.. syg sngt kt adik itu biasa