CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sinisuka

Kahwin Dengan Warga Asing/ Foreigner

Kahwin je lah dik. Kalau bahagia, alhamdulillah. Kalau bercerai, dah takdir. Tapi ingat, perlu restu ibu bapa. Tanpa reatu orang tua, itu bukan jodoh namanya.

Tt terus menghilang

Dah kawin kottttt...
Pengalaman bekerja dengan geng bangla.dalam 10 orang 1 orang jer bukan kaki auta.suka meludah sebab makan sirih segera,macam serbuk gitu.

Dah habis citer ke? Baru nak tambah.

Aku keje kat opis ni ramai bangla, professional la. Mostly IT engineers. Diorg ni, as colleagues memang ok je. Jarang buat hal. Hormat org. Mostly jaga solat etc.

Pasal bau tu, ada la jugak. Esp petang lepas lunch. Tapi compared to indians (dari india) bangla better sikit kot. Tapi ini yg keje opis duk dalam ekon ye. Bukan yg general worker kat sites etc.

Pasal family pulek, nampak macam perlu dijaga beria sikit. Tapi most of their wives tak keje. Wives memang keje jaga family kat rumah. Semua kena buat. Boleh kata hari2 deme ni bawak bekal. Tapi semua pun kawin dgn bangla jugak. Takde dengar lagi kawin dgn local. Maybe takleh masuk makanan malaysia & jimat la kot.

Tu je la yg aku tau pasal bangla ni, to share. Tapi tak kisah la bangsa apa pun, ada baik ada jahat. Tapi pasal visa memang leceh sikit la. Aku dulu jaga diorg punya work pass jugak. Kadang boleh gaduh pasal ni sebab diorg tak paham process & requirements agak bangak juga.

Kurex replied at 12-8-2020 10:22 AM
Kawan aku ada sorang ni, pondan. Dia hadap betul bangla muka berkilat berminyak berkerak. Siap baw ...

Baca pun dah kembang tekak meols

sy ada kenalan yang kahwin dengan bangla
alhamdulillah da anak 2 orang
depa laki bini meniaga makanan pulut kuning, spegetti dll
ada bukak gerai jugak juai toesy, capati
nampak bahagia jer
wife dalam pantang suami masak bagai
solat istiharah la tt
mungkin situ ada jawapannya

Follow Us
Aku kalau boleh pilih jodoh, nak berjodohan dengan lelaki belah2 Mediterranean nun..hazel eyes, sharp facial features, tall and dark..Italian contohnya..ni kalauuuuuuu ok..tak salah berangan..hahahhahah!!!!

ahahaha...bertabah laa tt
ko nak jawapan baik2 dlm ni susah sket

btw
kawan aku kawen ngan bangla dah lbh 11thn
aku pon terkejut...baru tau
tapi dia nampak happy
laki dia yg bg dia keje...cemana tah laki dia leh bukak kedai sini

tapi mmg laki dia ada bini kat sana
kawan aku siap balik sana duduk ngan family diorg without suami dia...
tp dia elok je..agaknya kawan aku ni jenis sgt redha kott
n wife suami dia pon baru je meninggal...laki dia aku tgk sekali pandang cam melayu hidung mancung..heheh

cuma..laki dia overprotective
kalau nak keluar...ngan pompuan je..dah keluar...balikkk...gitu laaa

Ivysaur replied at 10-8-2020 05:32 PM
Pengalaman aku sendiri. Hidup tak musnah cuma penat la sebelum kahwin penat ke Imigresen. Setiap tah ...

Renew pass tu, laki awk pakai PLKS ke PLS mase kawin tu?

sekarang ni orang malaysia mmg taste dgn warga asing ea baik perempuan atau laki..xperlah dah jodoh kan..

Baik Cari negro .Romantic u

shop_girl replied at 17-10-2020 01:31 PM
Aku kalau boleh pilih jodoh, nak berjodohan dengan lelaki belah2 Mediterranean nun..hazel eyes, shar ...

pelamin angan ku musnah boleh la angan2 tu...

cucuq replied at 26-12-2020 08:05 PM
sekarang ni orang malaysia mmg taste dgn warga asing ea baik perempuan atau laki..xperlah dah jodoh  ...

well, i still believe malaysian women are the prettiest...not in terms of physical beauty, but spiritual beauty...

Sinisuka replied at 10-8-2020 05:15 PM
Allahu. Haha. Sini aku cerita serba sedikit. Tahap pendidikan dia aku tak pernah tanya sebenarnya. S ...

Kadang2 sebab kita dah tersuka, time tu lah mata dan fikiran kita sentiasa nak mencari persamaan.

Yang x sama pun jadi sama jugak sebab kita secara x sedar nak jugak create such connections.

Have you ever been skyping his family?

Do you know all his friends?

ifanonline replied at 29-12-2020 04:44 PM
well, i still believe malaysian women are the prettiest...not in terms of physical beauty, but spi ...

herm,tpi warga asing gak la yang dicari. pergi mahkamah syariah brapa rmai orang malaysia buat pengesahan nikah yang laki ada yang dengan indon, thailand, filipina, yang laki dengan bangladesh, pakistan, negro tu belum non muslim lagi n blom lagi keturunan raja2 yang lebih memilih warga asing dri orang tempatan hahaha mgkin wanita malaysia x secantik warga asing kot ea

Alhamdulillah. Saya dah putuskan hubungan bulan september 2020. Bila dah putus baru saya nampak perbezaan kami. Pendapat kami lain. Sebab dia gaya macam anti vaksin je. (saya risau kang perangai dia macam suhaimi saad.. wakaka!) , lepas tu dia percaya teori agenda pasal covid 19 and what so ever ,tak sama dengan pendapat saya.

Satu contoh saya tak berkenan adalah dia pernah up status whatsapp pasal orang yang solat duduk ni munafik sebab time buat benda lain boleh je berjalan tapi time solat nak duduk, apa pasal? Saya tak setuju tentang tu tapi saya tak tahu nak balas macam mana. Saya diam je haha

Saya lupa password sebab tu lama tak reply. Jenuh memikir password. Malam nan sepi ni cuba punya cuba baru boleh login. Alhamdulillah.

Oh ya, 3 hari lepas (khamis) ada seorang officemate kata okay tak kalau akak nak kenalkan dengan kawan akak? Saya kata okay je.(bersyukur sangat ada orang nak kenal hehe). Dia kata dah pass nombor saya dekat lelaki tu hari jumaat tu. Sampai ke ahad ni masih menunggu chat dari dia tapi takde pun hahaha. Doakan saya ya, moga jumpa jodoh yang baik. Thanks you all.

Sinisuka replied at 1-2-2021 12:23 AM
Alhamdulillah. Saya dah putuskan hubungan bulan september 2020. Bila dah putus baru saya nampak perb ...

alhamdulillah,terbuka juga hati ko,,, nasib baik ada pentunjuk,
xpasal2 nt kalo kawin xbervaksin la anak ko hehehehehe,
nampak sgt soal agama dia tu lain mcm sgt,dia ade mazhab dia sendiri tu

Alhamdulillah. Saya dah putuskan hubungan bulan september 2020. Bila dah putus baru saya nampak perb ...

aik dah putus,
baru nak sokong kawin orang asing nih.

kalau jumpa calon yang sesuai,
jenis bertanggungjawab, tak baran,
ada agama, ekonomi stabil,
teruskan jer kawin, tak kisah lah orang luar sekali pun.

iols pun tengah plan nak kawin dgn orang luar nih,
tapi takde la asing mana pun, seberang selat jer

Kebanykan bangla paki ni spesis parasit muka bumi....lagi2 nepal bangsa paling terbangsat

Yg melayu bodoh ni lapaq bangla ketiak hanyir dah kenapa....elok pergi rukyah la kot jin2 pengaseh bangla tu bertenggek atas kepala.

Jarang dengar kaum lain dlm mesia ni nak bangla kecuali melayu

utk kesenangan hidup, dan juga melalui pengalaman saya yg luas dlm bidang perhubungan lelaki dan wanita, saya nasihatkan saudari lebih baik mencari lelaki muslim tempatan...baik melayu, cina dan india...janji dia muslim...

warga asing ni ada limitation dr segi undang2...utk kesenangan berpanjangan, lelaki melayu adalah lebih baik...