CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zamzam

[Tempatan] Chinese is not racist.

LadyCarefree replied at 14-8-2020 12:06 PM
Orang Melayu lagi biasa sewa rumah sewa bilik untuk Melayu Islam sahaja. Sekarang lagilah diap ada s ...

cina india pun taknak la sewa rumah sekali ngan melayu. sbb aku penah keluar iklan cari housemate, tak letak preference pada kaum, cina india bila tau je aku melayu diorg sendiri yg taknak.  diorg pun paham sendiri kot

annehuda replied at 14-8-2020 01:44 PM
cina india pun taknak la sewa rumah sekali ngan melayu. sbb aku penah keluar iklan cari housemate, ...

Ya biar gitu kan? Atau melayu bila non malay call cakap je lah dah ada yg booking, kalau orang tu tak jadi, i will let you know. Agitchuuuu

VespaSilbe replied at 14-8-2020 02:32 PM
Jepun dulu2 lain... Marah2 jgk tapi mengajar
Depa mmg workhard, malam tonggang esok pukui 8 dah t ...

aku kat opis ni mmg suka cari gaduh ngan mamat2 jepun ni
suka mengarah org mcm dia lah yg paling bernas,
yg sorang mmg hobi suka jadi spy, senang kerja report kt HQ
da mcm yamashita plak.. keji tau

annehuda replied at 14-8-2020 02:44 PM
cina india pun taknak la sewa rumah sekali ngan melayu. sbb aku penah keluar iklan cari housemate, ...

non muslim cina/india yg sederhana mmg paham jer. Yg melayu acah urban jer, statement salahkan agama/budaya bangsa. Padahal kat mnc ni hiring manager racist jer takmau hire melayu kekonon p solat padahal kaum depa pun mengular sama je.

tri-max replied at 14-8-2020 03:02 PM
aku kat opis ni mmg suka cari gaduh ngan mamat2 jepun ni
suka mengarah org mcm dia lah yg p ...

Jepun kilang Sony gitew gak choulz
Beria dok depan pc tapi dok bidding yahoo auction jepun... Sat ptg baru start geja dah tu sampai ke malam la
kunun dia work hard sesangat
Abeh engineer bawah kena balik lambat padahal kalau kat Sony Japan tu pangkat dia engineer sajork
Kalau tanya apa pun tatau.. boleh pulak dia kata 'why u dunno, u should know'
Cam pundek... Gaji dah la byk.. umah,geta,bil fon, api air semua company bayar... Tapi boss jepun org tua2 dulu perangai tak macam jepun la ni
Dun kecam .. sakit hati tak abeh lagi
Kalau chuolz pandai cakap jepun diaorang respek la

Alahai,,solat zuhur & asar je kot kt opis.  Tak sampai 10 min pon. Zuhur solat waktu lunch & asar abis keje tu singgah le surau. Pandai2 lah nk solat tu cari masa. Jgn anggap solat tu menganggu waktu keje. Yg isap rokok vape kt tangga waktu keje ape cer? Yg kuar lari pi bank, pos opis tu x plak kene hentam? Yg bermedsos waktu keje tu???

Follow Us
Edited by sharlenetexas at 14-8-2020 06:04 PM

Ada sorang kawan dia kata tak berapa suka kawan dengan melayu. Melayu itu melayu inilah. Duk sanjung kawan2 cina dan bukan melayu. Tapi bila ada masalah dan nak bercerita, kawan melayu ni lah yang dia cari. Sanggup tunggu aku balik kerja sampai pukul 10 malam.

Edited by cairel_azlie at 14-8-2020 09:16 AM

Baru kena kat setapak minggu lepas...driver grab amoi mcm teragak2 nak amik aku....nak buka pintu dia move keta ke dpn...aku gi kat pintu dia move lagi...bengang punya pasal aku tunjuk apps grab yg aku booked kat cermin tepi dia....baru dia berenti ckp sorry. alasan dia ingat aku nak buka pintu kereta lain yg park tepi jalan tu! nonsense betulll..... maybe pasal muka abam mcm burangkas kot siap sling bag!!

Aku rsa ada beza kot cina dlu dgn skrg. Kebanyakan kwn2 cina aku msa sek dlu baik2.. Ada gak spesis blagak mulut hansuang tp ttp masih bleh bkawan n melawak. Tp yg baik tu sampai bole singgah rumah la.. slalu gak lps blk sek aku sggah rumah kwn2 cina.. rsa msa tu best sgt bkawan wlopon lain bangsa.. x rsa pon dpa tu cina.. dpa pon x rasis lg. Msa tu la

3480 replied at 14-8-2020 05:20 PM
Aku rsa ada beza kot cina dlu dgn skrg. Kebanyakan kwn2 cina aku msa sek dlu baik2.. Ada gak spesis  ...

Betul sgtlah. Kawan sekolah aku dulu mmg semua cina. Dorang tu jiran dan ada yg school mate. Sampai aku fasih cakap hokkien. Boleh belajar, main, belajar berenang sesama. I miss my childhood friend.

sharlenetexas replied at 14-8-2020 04:58 PM
Ada sorang kawan dia kata tak berapa suka kawan dengan melayu. Melayu itu melayu inilah. Duk sanjung ...

Tipikal Melayu yg kononnya moden dan urban. Hahahahaa..

Alasan biasa guna.
1. Melayu suka dengki - iols gelakkan saja. Sebab bangsa lain lagi dasyat tahap dengki sesama sendiri.

2. Melayu suka main bomoh - iols lagi la hahahahahahahahahahahaha.. Depa x tau tahap cina & india punya taksub kat sami/bomoh dan ilmu hitam..

3. Melayu rasis - yeza..hahahahahaah.. Ni standard alasan.. Kalau lepak kat MNC.. Korang boleh tengok sapa sebenarnya rasis

4. Melayu pemalas - hahahahahahahahaha..last time iols kat motorola top performer adalah melayu..

5. Melayu tak pandai.. - lawak lagi.. TOP PERFORMER yg pegang lebih dari 5 pattern kat hello moto adalah melayu..

sarah82 replied at 14-8-2020 06:01 PM
Tipikal Melayu yg kononnya moden dan urban. Hahahahaa..

Alasan biasa guna.

Ni melayu yg kagum dgn atok bila sebut melayu pemalas melayu haprak. Ujung2 buat parti PETAI tarik org melayu. Buatlah parti mamak karupuley ka yindia mari ka. Zizik lah jd penunggang melayu.

Melayu kutuk melayu selalu berlaku di CI.. Conservatives vs urban sebenar nya 2X5 saja.... Conservatives puja tamadun melayu sedang kan mereka asyik bercerita tentang bukan melayu asli pun... Born muslim ereb.. India paki yang sudah jadi melayu... Seperti leluhur wan... Sharifah... Megat etc sedang kan di modern world achievement mereka bukan significant sangat pun... Melayu asli lagi banyak achievement di modern world... Malay urban... Mereka quite competitive dengan bangsa lain....

zamzam replied at 14-8-2020 11:31 PM
Ni melayu yg kagum dgn atok bila sebut melayu pemalas melayu haprak. Ujung2 buat parti PETAI tar ...

Semua yg kutuk Melayu tau.. Tanpa undi melayu boleh depa menang?

LadyCarefree replied at 14-8-2020 02:46 PM
Ya biar gitu kan? Atau melayu bila non malay call cakap je lah dah ada yg booking, kalau orang tu  ...

Ello acik takde maknenye aku nak kasi alasan mcm tu. Aku siap ckp lg, we are sharing a house not a room, dah diorg yg mmg taknak.

FYI tuan rumah yg aku sewa dulu tu india. Aku sewa rumah die 5thn kot, jumpe skali mase nk masuk je. Aku kuar rumah tu dia siap puji aku la tenant yg plg tak nyusahkan die. Tau2 je 1hb duit sewa aku dah bank in smpi tahap takyah remind die dah.

djzara81 replied at 14-8-2020 03:32 PM
Alahai,,solat zuhur & asar je kot kt opis.  Tak sampai 10 min pon. Zuhur solat waktu lunch & asar ab ...

Ini yg jenis bertanggungjawab tp ada je yg jadi nila setitik maka employer atau boss yg dah kena akan takut. Esp hari jem'at ramai amek kesempatan.

R2D2 replied at 13-8-2020 08:22 PM
kalau cina racist tak apa
bangsa lain racist tak boleh

bangsa diorg buat salah, dikatanya tak bersalah, kononya teraniaya

bangsa yg selalu always play victim walau dimana mereka berada

bagi diorg, diorg je lah yg suci murni... bangsa lain teruk...

Jk Cina balik China,Melayu makan ubi kayu .Melayu tahu buat produk seks je spt Kopi Jantan.Tu kwn Cina aku ckp .Aku ckp Cina bangsa mulia ,contohnya Superman .Mana Superman ? Rindu thread rate tinggi kahkahkah

oni313 replied at 15-8-2020 07:38 PM
bangsa diorg buat salah, dikatanya tak bersalah, kononya teraniaya

bangsa yg sel ...

Gigih bukak tabung mintak derma siap bangga dpt berjuta sekelip mata. Kalau melayu menderma sesama ummah jadi bahan gelak cina kaper.

abcdotcom replied at 15-8-2020 09:39 PM
Jk Cina balik China,Melayu makan ubi kayu .Melayu tahu buat produk seks je spt Kopi Jantan.Tu kwn Ci ...

Ummah china takyah produk kopi jantan. Makan je haiwan eksotik sampai kena covid.