CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3667|Reply: 36

[Tempatan] Pengganti Mak Leha Ni…’ – Lepas Tengok 7 Hari Mencintaiku, Anak ‘Tarbiah’ Bapa,

Post time 14-8-2020 07:26 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Drama 7 Hari Mencintaiku kini menjadi salah satu drama yang sangat popular dan sering menjadi sebutan ramai. Penonton drama ini juga terdiri daripada pelbagai jenis peringkat umur termasuklah kanak-kanak.

Terbaru, viral di media sosial mengenai satu video memperlihatkan telatah comel seorang kanak-kanak yang asyik bercerita kepada bapanya tentang adegan dalam drama tersebut.
Menerusi video pendek berdurasi 0:26 saat yang dikongsikan semula oleh Facebook Viral Media Johor memaparkan seorang kanak-kanak perempuan berada di dalam kereta bersama bapanya. Kanak-kanak yang masih berpakaian sekolah itu telah menceritakan kepada bapanya mengenai satu adegan ‘gaduh’ yang terdapat dalam drama yang diminati ibunya.

Si bapa kemudian memberitahu bahawa tajuk drama tersebut adalah 7 Hari Mencintaiku. Kanak-kanak ini dengan bersemangat telah menceritakan kepada bapanya watak dalam drama tersebut telah dipukul sehingga berdarah. Bukan itu sahaja, sampai urat-urat pun keluar tau! Sedang asyik bercerita dan dalam keadaan yang spontan, dia sempat ‘menasihati’ bapanya supaya tidak menjadi kasar seperti watak tersebut. Lebih mencuit hati apabila dia memperingati bapanya agar bercakap lembut dengan anak-anak dan isteri. Perkongsian itu telah mendapat perhatian netizen dan rata-rata daripada mereka terhibur melihat telatah spontan anak kecil ini. Bukan main petah lagi dia bercakap!
Sumber: Viral Media Johor

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

Mmg dapat semalam wak Kasi replay tgk 3-4x gelak sorang2.

Simpatiku kpd bakal lakimu nak

hahaha.. mmg ye sgt dah mcm mak leha dgn tangan2 skali tuding kat bapanya masa tgh ckp.. "papa jgn mcm tu tau"..   dah mcm mak2 bercakap dgn anak pulak..

Kecik2 comel lah, dah besar kalau macam ni jugak, sangat unattractive ko nanti dik.

apak dia ni pun batak like juga ke camne

eskpresi wajah tu elok dah yg part last tu
tapi part ko menuding tu ahkak tak setuju dek
jari ko jaga sikit esp dgn org tua karang lama2 jadi kuang ajo

Tak tengok cite ni cuma nak tanya bila nak abis ye hahah tak larat tengok wall fb asik org duk bincang cite ni je hahahah

Emosi je masing2

Follow Us
drama apa ni korg tengok..drama yg muka herot berot penuh dengki khianat mcmme tu tak elok. aku kalau jadi sesapa dlm tu.smua makleh bini syukri tu dgn sukri2 tu aku benam dlm parit. bodo hari2 gado tak abis..menceceh sana sini.

Suchi replied at 14-8-2020 09:46 AM
Tak tengok cite ni cuma nak tanya bila nak abis ye hahah tak larat tengok wall fb asik org duk binca ...

Aku pun boring gila bila ada kwn2 tag aku citer ni. Ko nak tgk2 jer lah tag aku pehal. Koser. Tp aku hormat jer pilihan sesaper nak tgk citer ni. Dah dorang suka biar je lah.

I tengok Ghost Hunter Astro 714...malam ni ada...best!

Nape org msia ramai suka tgk drama2 yg cmni ek..bukan x tau adegan or plot dlm cite tu saja nk bagi org yg tgk panas hati. Smpai emosi terbawa-bawa semua benda nk petik watak cite ni

Terpengaruh betul budak tu dgn drama melayu. Elok ke bagi budak2 tgk drama mcm tu. Tapi itu lah, kalau tv satu je kat rumah takkan nak suruh budak tu pejam mata pekakkan telinga bila mak dia nak layan drama melayu.

dorang ni tengah borak-borak sambil merakam atau borak-borak pastu kejap ulang balik cakap macam tadi, ni bapak nak rakam?

Kompom budak ni tengok citer ngan maknya. Tu yg mungkin terikut2 feel maknya depan bapak

misc replied at 14-8-2020 10:34 AM
Terpengaruh betul budak tu dgn drama melayu. Elok ke bagi budak2 tgk drama mcm tu. Tapi itu lah, kal ...

time kita kecik2 dlu, parent marah betul bukak tv maghrib hari.

huhuuu
ramahhh now now ni

teringat my sepupu
mulut dia dari kecil memang "meriah"
ada sekali dia cakap "mak ina ni .. tiap tiap tahun beranak.. beranak .. itu  jer  kerjanya .. penat ina kena jaga " ..

Eiiii dikkk mulut uuuuuu. Jgn jadi mak leha sgt la dik oi. Cara ckp mcm org besar . X nmpk cute pun nmpk kurang ajar.. so bapak x payah la nk rekod n viral sgt.

kasibiman replied at 14-8-2020 07:42 AM
Mmg dapat semalam wak Kasi replay tgk 3-4x gelak sorang2.

Simpatiku kpd bakal lakimu nak -  harulah begitu

Ikut perangai sapa ler agaknya ni.  Tok ke opah ke nenek ke mak tok ke granny ke popo belah mana ler  tu

rospinki replied at 14-8-2020 09:47 AM
drama apa ni korg tengok..drama yg muka herot berot penuh dengki khianat mcmme tu tak elok. aku kala ...

aku pn tak pernah tgk dik,

tak tau apa yg wow sgt,

kadang2 kalo aku balik awal, dgr gak la skrip sikit2 cerita pkl 7 ptg ni, ( aku tak igt cerita ni ke, atau citer lain ,) asik gaduh je, asik maki org, penulis skrip cerita melayu ni mmg buat cerita kene ada musuh ek? gaduh dgn mak, laki, bini, gf laki, 2nd wife laki, mak tiri, ketua kampung, AJK kg semua bergaduh belaka...

apa2 pun filem hollywood lagi teruk, kalo tgk akidah ummah akan terjejas, mereka menayangkan unsur2 LGBT, seks, dedah kan aurat wanita, dedah tete.k..  minum arak, isap ganja, makan pil hayal.... seks sebelum nikah, onani, lucah dsbnya....

hahahha comelnye cara dia cakap.. mcm makcik2

12Next
Return to list New