CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 11443|Reply: 129

Tak Sampai Sebulan, Penyewa Diberi Notis 24 Jam Keluar Rumah Kerana Tak Sekaum

Kecewa, terkilan, jelek. Perasaan bercampur baur apabila disuruh keluar oleh tuan rumah atas alasan kaum.

Menerusi hantaran pengguna Facebook, Diivek Suppiah baru-baru ini kesal apabila diberi notis 24 jam hanya selepas 13 hari menyewa di sebuah bilik di Subang SS13 pada awal bulan ini.

Katanya, dia menempah bilik itu pada bulan lalu dan membayar wang deposit mengikut perjanjian.

Namun, tidak sampai sebulan menyewa di situ, dia menerima pesanan ringkas daripada tuan rumah berkenaan yang mengarahkannya segera berpindah keluar.

"Hai, selamat pagi. Maaf, saya ingin memaklumkan selepas berbincang dengan ahli keluarga dan rakan kongsi, kami memutuskan untuk menyewakannya kepada penyewa Cina sahaja.

"Jadi, tolong kosongkan bilik utama hari ini juga. Dan saya akan jumpa anda esok jam 11 pagi untuk cuba menyelesaikan semua masalah. Terima kasih," tulisnya kepada Diivek.

Diivek akui berketurunan India, dilahir dan dibesarkan di Malaysia. Namun, tuan rumah sepatutnya dari awal memaklumkan hanya mahu penyewa berbangsa Cina.

"Anda menjangkakan saya untuk keluar dengan hanya memberi notis sehari? Anda fikir saya ada banyak masa lapang untuk berpindah ke sana, sini? Jelas menunjukkan anda seorang yang rasis.

"Saya benar-benar kecewa dan marah. Semua bangsa berhak dilayan dengan hormat dan saksama. Dan saya berbangga menjadi seorang India Malaysia," katanya.

Kredit foto: FB Diivek Suppiah

Tegas Diivek, dia akan mengambil tindakan undang-undang terhadap pemilik rumah berkenaan kerana mereka sudah menandatangani perjanjian sewaan. - CARI

Rate

2

Ambik je tindakan. Ingat senang nak pindah sehari?

Dia mmg nak saman kan.
Skrg dia baru tau perangai rasis Dapig.

bodo

state la awal2 ko nak kaum ko je ke, kulit putih je ke, mata sepet je ke, tak cebuk je ke

so that org yg tak sekufu macam ko nak tu tak hadap la nak sewa

again, bodo

pkr vs Dap ke ni?

siapa kata melayu rasis?

Follow Us
untuk kawan2 india korang kena tau ada lagi yg rasis mcm ni di malaysia walaupun dkt luar ckp depa di tindas org melayu

Bkn senang nk cari rmh/bilik sewa yg sesuai. Kot ye pun nk halau, bg la plg kurang sebulan notis. Xkn xde lgsg courtesy landlord nih. Ambik je tindakan, biar landlord tu merasa

saman je sepet ni.. biar padan muke.. selalu ckp org racist.. dorg sendri racist x pikir plakk

Salah faham maaaa{:sing{:sing{:sing

Nampak pembersih dia ni..
Kira untung la dpt penyewa mcm ni drp kaum ko berak pun tak basuh
Hancing tau tak

Agreement dah sign kalu, kenalah kasi effect itu agreement. Agreement kata kena bagi satu bulan notice kalu, kena lah bagi satu bulan notis. :S

Agreement tak ada kata berapa lama tempoh notis kalu, maka tempoh notis adalah ikot kekerapan membayar sewa i.e. sewa bayar sebulan sekali, tempoh notis adalah sebulan, sewa bayar secara mingguan kalu, tempoh notis adalah seminggu.........

Tapi memang ada kaum yang prejudis dengan kaum India. Tak salah Maideen kaum yang prejudis ini ada di Papua New Guinea.

Kaum ini sering berpesan pesan sesama mereka pesanan ini :

"Dan apabila berjumpa oleh mu orang berketurunan India dengan ular maka pukul lah oleh mu orang berketurunan India  itu (yakni dengan kayu). Dan setelah itu (yakni setelah memukul orang keturunan India itu) baru lah kamu pukul ular itu pula. Dan janganlah kamu khawathir kerana itu adalah lebih afdol (yakni baik) untuk mu!"

Mungkin kita takajut dengan kaum dari Papua ini tapi, itulah budaya mereka. Bak kata orang, It's a way life.....

Wallahualam.

cantik nya bilik sewa heols. kemas. masa iols baru kerja ada tilam single jek selai. almari pun takda. dah ada duit baru beli huhuu

first time nak sewakan bilik la tu, lupa letak "CHINESE ONLY"

Maideen. replied at 14-8-2020 03:08 PM
Agreement dah sign kalu, kenalah kasi effect itu agreement.  Agreement kata kena bagi satu bulan n ...

I kenal ramai orang dari Papua New Guinea. I rasa your quote tu salah. Sila kembali ke Papua New Guinea dan dapatkan quote yang betul.

Wallahu'alam.

Saman je selagi boleh. Kita ni boleh je hidup sama2 dengan aman tapi cara mereka je buat kita tak harmoni.

Zeatyisaac replied at 14-8-2020 03:41 PM
I kenal ramai orang dari Papua New Guinea. I rasa your quote tu salah. Sila kembali ke Papua New G ...

Mungkin kaum dari Afrika kot.........

Wallahualam.

Maideen~Nasib baik dah qualify "kalau tak salah"........Prrrrrrrrrrrrrrrpffftght

non-bumi selalu kata mereka hidup tertindas di malaysia,
kemudian mainkan sentimen perkauman...

tapi hakikatnya yang selalu ditindas kat malaysia ni adalah indians..

cina hidup aman2 aja, malah ramai yang jauh lebih aman dan kaya raya berbanding bumi..

tapi bila tak dapat apa mereka nak (gagal masuk ipta contohnya) dia punya rasa tertindas tu seolah-olah jews yang ditindas hitler..punyalah dramatik...hujung2 bila masuk alam pekerjaan, kaum dia juga lah yang tak nak india dan ambil melayu tapi dibayar gaji rendah...

Perangai diaorg ni ramai dah tau.. Kat ofis2 yg ramai cina ko tgk laa.. Kalau boss cina diaorg akan tolong sesama cina laa.. Melayu plak x sedar diri konon2 kita kena adil laa.. Samarata laa.. Cehh padahal cina selamba je tolong set2 diaorg.. Bagi kpi bagus naik pangkat gaji lebih.. Melayu plak x nampak2 lagi.. Aiyooo

Saman bebanyak.. benci betul org racist ni. Anak aku pra sjkc pun kena dek prangai makbapak bodoh racist sampai ke tua menurun ke anak. Budak kelas anak aku tak bg kawan2 kelas kawan ngn anak aku. Siap ckp anak aku perempuan melayu pkai tudung tu kawan setan. Balik anak aku cite. Aku call cikgu sekolah, esok nye cikgu siasat n budak tu mngaku. Masa balik sekolah aku jumpa mak budak tu bila tanya dia tak mengaku ajar anak mcm tu. Aku pggil anak dia,, menyorok blkg mak dia, anak dia mngaku. Mmg aku bg mak dia kat situ. Kenapa nk rosakkan fikiran budak2. Dari kecik ajar benci dah besar jadi ape pd anak2. Kalau racist warna kulit aku tak kisah. Ni bab agama. Kau nk anut agama ape pun xkisah kat malaysia pasepa nk ckp agama lain setan2 bagai. Aku ckp kat dia aku nk bw hal ni ke ppd n report polis. Mak dia terus peluk anak dia ckp tlg kesian lah kat anak dia kecik lagi. Tau pun takut. Yg dia buat anak aku sampai xnk ngaku dia melayu,, nk ckp dia cina kalau tak org xkawan tu takpe. Yg geram dorg ni iban. Cam harey perangai org racist ni.