CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Tak Sampai Sebulan, Penyewa Diberi Notis 24 Jam Keluar Rumah Kerana Tak Sekaum

Puak ni memang terkenal dgn perangai racistnya...ingat lg dulu masa sy bekerja dgn majikan sepet, satu per satu staff melayu diberhentikan alasan masalah kewangan..yg peliknya lepas dah buang semua staff melayu, tinggal staff cina n india saja dia buka company baru...so kitorg tak dapat nak fight di jab tenaga kerja melainkan buka kes saman sivil yg memerlukan kos yg tinggi.

True-X replied at 15-8-2020 05:27 AM
sbb tuh aku TAK NAK nak nak ajar anak aku "org islam sahaja masuk syurga.. org bukan islam masuk n ...

Ak hantar ank ak 2 org masuk sek agama.. Itulah yg Di ajar...  Letih ak nk betulkan tiap kali ank aku tny.. Siap tny blh ke mm keje dgn Chinese n India sbb dorang kan kafir... Wahh darah ak naik sampai kepala... Geram betul ak ngn ustaz ustazah ni la... Nnti sek menengah ak masuk kan sek gomen.. Bg bergaul ngn non malay... Bukak sikit minda tu... Time pru.. Ustaz ustazah pesan kat bdk2 suh ckp ngn parents undi bendera hijau nnti masuk syurga...

eyansss replied at 14-8-2020 11:06 PM
tu la...  nampak tenang je bilik dia...  aku kalau dapat roommate camni, aku tak kisah india ke ba ...

India jrg pengotor...bukan takde..ade..tp susah mau jumpa....rumah sapa lagi kalau simen berkilat kalau bukan India ..hari2 basuh lantai

Edited by Peterpan17 at 15-8-2020 09:21 AM
Dwdrum replied at 14-8-2020 11:17 PM
Sama saja sis... Melayu tidak akan ambil housemate non muslim...

dulu masa aku bujang, roommate aku Kristian Chinese. bukan housemate tau tp roomate. 10x ganda jauh lg bersih dr roommate Melayu aku sebelumnya

Puak itu memang... Ada yg mixed well dgn kaum lain. Tapi ramai yg racist teruk. Contohnya mcm ni la. Bab majikan toksah kata la. Pastu canang kena tindas. BS much!

nazzse: Nampak pembersih dia ni..Kira untung la dpt penyewa mcm ni drp kaum ko berak pun tak basuhHancing tau tak

Bukan takat berak tak basuh, yg perempuannya pun kekadang pad berdarah selit celah pintu toilet je.

Follow Us
lwyl replied at 14-8-2020 05:13 PM
Sama lah, sis. Anak buah balik dari sekolah kebangsaan menangis. Kawan dia cakap semua Cina pergi ne ...

Tompang tanya sket....kenapa parents anak buah you masokan anak mereka ke sekolah kebangsaan? SRJKC jauh dari rumah ke?

Anyway, syabas diucapkan kepada parents anak buah you kerana bijak mengajar dan menerangkan kepada anak mereka. Nampak cultured dan educated....

Maideen. replied at 15-8-2020 09:06 AM
Tompang tanya sket....kenapa parents anak buah you masokan anak mereka ke sekolah kebangsaan? SRJK ...

Sebab mama dia dari kecil belajar di sekolah kebangsaan. Jadi dia berkeras nak hantar anak dia ke situ. Dua orang adik dia masuk SJKC.

lwyl replied at 15-8-2020 09:27 AM
Sebab mama dia dari kecil belajar di sekolah kebangsaan. Jadi dia berkeras nak hantar anak dia ke  ...

Oooooo gitew. Ingatkan sebab kat sana banyak nilai nilai murni.......Prrrrrrrrrrrrrrrrpfffftght

Maideen. replied at 15-8-2020 09:32 AM
Oooooo gitew.  Ingatkan sebab kat sana banyak nilai nilai murni.......Prrrrrrrrrrrrrrrrpfffftght ...

Haha ada lah juga nilai-nilai murni. Anyway nak cakap bukan semua Cina racist. Melayu pun ramai yang racist. Cuma saya tak cerita di sini.

Cari forum semakin menakutkan. Semangat membenci Cina dan India semakin membara.

Dan saya malas nak betulkan tanggapan orang Melayu terhadap bangsa saya sebab dah set dalam otak mereka semua Cina jahattttt.

Setuju with your decision to take a legal action, hopefully there is the light at the end of the tunnel

Dwdrum replied at 14-8-2020 11:17 PM
Sama saja sis... Melayu tidak akan ambil housemate non muslim...

Ya betul. Tapi ada sebab kukuh. Masalah halal dan haram serta aurat.

shida81 replied at 15-8-2020 09:11 AM
Ak hantar ank ak 2 org masuk sek agama.. Itulah yg Di ajar...  Letih ak nk betulkan tiap kali ank  ...

Dahsyat eh boleh pulak pendidik buat perangai macam tu. Instead of bawa ajaran orang tu kafir orang ini tak, tak boleh ke ajar yang dekat dunia ni ada pelbagai agama dan semua agama tu tak salah. yang salah adalah pengikut dia yang taksub. takde satu agama yang mengajar pengikut dia untuk buat kejahatan melainkan kebaikan sesaja. agama adalah panduan hidup. sukati pengikut dia nak memilih agama apa yang mereka suka. kecuali yang muslim mestilah berpegang pada yang satu.

embrace the difference.

miss_beku replied at 14-8-2020 04:40 PM
Saman bebanyak.. benci betul org racist ni. Anak aku pra sjkc pun kena dek prangai makbapak bodoh ra ...

Geram pulak I dengar...

prettyuglybabe replied at 14-8-2020 05:11 PM
sapa kata melayu takde?
acu ko letak sorang sskjp dalam HR company pastu ko tengok sek mana penuh ...

Ni pun betul jugak...

lwyl replied at 15-8-2020 09:53 AM
Haha ada lah juga nilai-nilai murni. Anyway nak cakap bukan semua Cina racist. Melayu pun ramai ya ...

yang mana rasa begitu sebab mereka ada past experience. macam saya, saya bergaul dengan semua kaum dari universiti hingga ke alam pekerjaan. takde sorang pun kawan saya yang rasis dan saya pun tak amalkan. di tempat kerja pula bebas politik perkauman, im grateful for that.

company saya bekerja memperjuangkan diversity. embrace the difference. diversity membuka ruang untuk menjadi lebih kreatif.

sekarang memang ramai malay hantar anak ke skjc. sebenarnya lebih baik kalau dari kecil mereka bergaul dengan pelbagai kaum so that nanti bila dah habis sekolah tak culture shock.

Giler punya rasis... Saman ja

Tu la, nak juga bekap cina dapig

derang baik dengan india sebab nak bagi banyak undi ke DAP je

lagi baik la india berbaik dengan Melayu dalam MN

miss_beku replied at 14-8-2020 04:40 PM
Saman bebanyak.. benci betul org racist ni. Anak aku pra sjkc pun kena dek prangai makbapak bodoh ra ...

Apa la yang bagus sangat sekolah cina tu pada mata ko

nak bagi anak terer cakap cina ka pandai bisnes ka apa

groundfloor replied at 15-8-2020 11:07 AM
Ya betul. Tapi ada sebab kukuh. Masalah halal dan haram serta aurat.

betul. banyak sangat persoalan jika ada housemate tak seagama. nak jaga aurat, nak solat, nak masak, nak makan semua kena ambil kira. kalau kita okay, housemate yang tak faham belum tentu ok. jadi nak mudah, prefer yang seagama je. jangan lah sebab macam ni kita katakan rasis. ada yang jenis tak kisah takpe.

dulu masa study dekat kolej, kawan saya serbilik dengan rakan yang tak seagama. kebetulan rumet dia pulak bawak patung2 keagamaan susun penuh meja study dia. bagi kita yang tak faham agama dia, kita akan berasa sesuatu. dan sama juga dengan orang yang tak faham kita, mungkin akan terganggu kalau tengok kita solat/sembahyang.

so dari sebelum nak recruit rumet baru, kena letak preference siap2