CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: CatMiow

Nak tanya kaum suami.

Saya rasa la pd suami yg tak reti beli brg...better bg gmbar..buat list utk dia tgk dan rujuk. Kalau brg yg dia biasa beli sekali dgn kita ok..ni kalau brg yg lain dr yg lain.

Suami saya pndai beli brg..mmg dia yg beli brg..dia tentukan brg apa semua.
Kalau saya nk brg apa saya akn bgtau suami dia akn sarankan brand apa..kdg ssya bgtau nak brand apa2 teringin brand lain...dia check dulu tgk bhn ok..ok dia approve.

Sbb suami jenih teliti..dia akn check semua bhn apa semua..syarikat mana..kdg siap google info lg...

Saya ok ja..rasa selamat n jimat..hihi.
Dia nak p outstation pun..dia akn beli semua brg bg complete...padahai saya boleh ja keluar p beli.

CocoCily replied at 8-9-2020 11:26 AM
yang ni tak di nafikan betul . walau pun dalam kepala dah ada resepi nak masak apa.

Setujuuuuu...hahaha..

CocoCily replied at 8-9-2020 11:18 AM
Salah beli brand/langsung salah barang/langsung tak beli? - I rasa dieorang tengok harga not quality ...

Ye, kadang2 kena biar je, nanti baru tahu akibatnya...

Kadang suami pun buat mcm tu kat I, bila ada berselisih idea nak buat sesuatu dan I tetap dengan pendirian I,sebab tak merasa tak tahu

TomyamPuteh replied at 8-9-2020 11:19 AM
Beli brg dapur aku mmg x kasi wife aku bli.Aku yg bli sndiri. Klau dia bli mmg habeh disauknya kiri  ...

Tu sebab kena ada list

Suami kena tegas bab ni, kalau I sauk yg tak de dalam list ada masa dia tegur, ada masa tak, biasa bab makanan dia jrng nak say no. Lain2 ye, dia akan tanya, perlu ke tak. Ada lagi ke tak kat rumah.

ye la kadang tengok makanan yg jarang makan atau baru d pasaran, tiba2 teringin nak makan.

zulka replied at 8-9-2020 11:50 AM
kaum isteri je yg reply....hehehe
kita para suami duk dendiam, biarkan dorang membawang

Bukan apa, nak belajar juga, bagaimana nak buat ayat supaya apa nak d sampaikan tu betul.

Zaman nak masuk kedai tulis nama ,pakai mask ni, kdng buat kita turn off nak pergi kedai beli barang yg habis diluar jadual kita nak membeli belah.

Pernah sekali keluar masuk 3 kedai cri barang tak jumpa, dah la nak masuk berbaris. Tu nasib berdua, sorng park, sorng turun.

ramaramu replied at 8-9-2020 12:49 PM
i tak pernah beli barang dapur.. sebab i tak masak and tak kemas rumah..
time mco my hubs ter stran ...

I tahu ada isteri gini. Kita nampak mcm senang la kan hidupnya, tak perlu banyak fikir nak beli apa,jenama apa.

Tapi shopping ni ada masanya terapi minda, dan mencabar minda cuma dah banyak S.O.P ni rasa mcm menyusahkan sangt la pula.

Follow Us
raihaneem replied at 9-9-2020 10:36 AM
Saya rasa la pd suami yg tak reti beli brg...better bg gmbar..buat list utk dia tgk dan rujuk. Kalau ...

Dah bg gambr pun salah . Mungkin kena tunjuk 1-1 kot ye.. Kalau banyak barang tak tau la nak buat mcmna.

CatMiow replied at 9-9-2020 09:06 AM
Lengkuas 2 kilo, mampos nak masak apa tu?

Hahahah...itulah pasal..biar kiyah aje yg settlekan groceries sambil menikmati 'me time'

Cari yg berkualiti dgn harga yg berpatutan..contoh sabun basuh pinggan mangkuk yg buih byk dan harga ok sesedap poket..

Hahaha bab beli macam nak kenduri tu, I feel you sister! Kalau dalam groceries list tu i tulis (sikit je), dia punya sikit tu pun dah banyak. Kena mention kuantiti betul2.
My husband Alhamdulillah boleh la diharap.
Biasa kami keluar shopping barang dapur sama2.
Masa MCO memang dia je yang keluar beli brg2 sebab i paranoid nak keluar rumah masa tu.

sejak pkp dlm phone aku dah mcm tesco n giant...penuh dgn gmbar yg di whatapps oleh encik suami..tanya mana satu....hatta gambar sayur2 pun ada....huhuhuhu

12
Return to list New