CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

Anak-Anak Hanis Zalikha Tengok TV Hujung Minggu Sahaja

anak aku dua orang ni pun gadget free. as in handphone la.
tapi tv aku bagi tengok berita, and kartun sket everyday sampai pukul 10. pagi no tv sebab skolah.
then semua aku kerahkan  kemas toys, and gosok gigi, prepare utk bedtime.
while aku vacum satu rumah. setel dlm 10.30 semua masuk tidur.

kalau hari cuti, selalunya aku tak on tiwi pun siang.. budak2 senang leka dengan toys.
petang bagi diorang kluar kayuh basikal depan rumah. again sebelum tidur kemas toys tu wajib.

pergi kedai makan, bawa buku bergambar.. sementara tunggu food sampai, layan imagination diorang dengan buku tu. no phone. masa makan, makan.. ajar anak2 makan sambil layan mulut diorang bercerita.

tu tips aku la. aku amalkan dari diorang baby lagi. kena ada persetujuan dengan suami and firm with your decision. jgn kejap bagi kejap tak. diorang dapat jengah phone dari makcik2 diorang je tu pun kalau tak perlu aku sound je. maaf cakap aku memang make it clear dengan family aku yg aku tak nak my children attached dengan phone. so diorang kena faham tu and so far takde problem. aku give and take jugak tutup mata takat nak tengok video rocket ke space ke kat youtube tu.

again, ikut korang la mana yang terbaik utk anak masing2. apa yg termampu je. kita semua nak yang terbaik utk anak2 kita kan.

Tahniah keknis. Maybe dia takot kelembaman laki dia jatuh kat anak2.

Kaktusmati replied at 18-9-2020 09:50 AM
anak aku dua orang ni pun gadget free. as in handphone la.
tapi tv aku bagi tengok berita, and kar ...

good job.
so sad bila tengok 1 happy family datang makan sama kat restoran. Dari mula duduk.. sampai abis makan.. masing2 attached to handphone. Sorang satu. Mak ayah.. anak2 baya sekolah rendah. No communication at all. Mak tgk citer korea.. pak sibuk entah wasap ke fb x sure.. xnampak. Nak kata main pubg.. x kot.. takde lak henpon dia landscape. haha. Anak yg kecik.. maybe tadika kot.. siap headphone. Si kakak pon 1 handphone.

Aku x kenal phone2 terkini.. but surely bukan kaleng2 la bagi anak sorang seketul henpon. But sad... harapnya kat rumah dorang berborak n berkomunikasi la sesama mereka.

I am not against gadget 100%. Tapi tolong jangan jadikan gadget pengganti diri kita pada anak2. They are human being and need your attention.. bonding. Bukan material.

jargon replied at 17-9-2020 03:05 PM
Anak sedara iols 3 tahun speaking slanga uk sana..rupanya ikot nastya dekat youtube..dia mmg suka tg ...

Nastya tu ok ke ckp inggeris nya? Yg anak i dok play slalu tuka bahasa rusia ke ukraine diorg tu pening

Tips from keknis..waduyu espekkk..poyo and fake..patutnya dia bagi cara utk mengurangkan kelembaman somi di socmed dan cara menerima teguran secara berlapang dada. Kerul tu untung sbb anak muka helok dan sel-sel otak berhubung je walaupun pangai cam rempit pprt. All this perfect life be it from retis, influencer or socialite just for show je. Btsnyer kusss semangat. Cam si E tu..dulu aku minat dia berlakon..lepas kawin kabat terus pangai cam musibat. Lifestyle gah tapi real life tak semenggah. Benda dah melintas, aku layan je la. Tapi yg pasti kalau keknis & pemili mmg aku takkan propose kat client..koserr..

hollahop replied at 17-9-2020 04:44 PM
itu la, rasanya sebelum2 ni ada ja nampak dia bukak tv.
ke baru ja 2,3 hari dia practise benda ni ...

aah rasa cam gebang jugak.....

Follow Us
mcm pernah dia upload ucop masa baby, baring dlm bilik tgk tv.. hahahahaha....  anak iols tv buat background noise ja bukan tgk pun.....  sibuk sepahkan mainan.. jadi rumah serupa tongkang... dulu teringin la nak organized toys jadah, last2 beli IKEA trofast tu.. pas main depa tau nk letak dalam bekas2 trofast tu.. trofast is my  saver.. walaupun mainan tak organized, tapi tak nampak semak... tapi kepada mak mak kat sana, takyah stress2 kalau u need to depend kat gadjet, yg penting tau kawal ja... setiap budak lain2 perangai dia..

Sazreena replied at 18-9-2020 12:36 PM
Tips from keknis..waduyu espekkk..poyo and fake..patutnya dia bagi cara utk mengurangkan kelembaman  ...

E? emma maembong ke?

matjerk replied at 18-9-2020 08:46 AM
Kan dulu ada makretis ni kantoikan keknis posing2 dukung ucop bergambar hari raya...punya control  ...

Mmg ada chuols. Ada lg satu video maknani upload, ucop menangis2 bergantungan di kaki maminis sambil maminis buat dunno je ralit duk hadap phone. Motif video tu pun taktau nk tunjuk cucu nangis ke saje nak tunjuk video deco umah ke

missflamingo replied at 18-9-2020 10:34 AM
Tahniah keknis. Maybe dia takot kelembaman laki dia jatuh kat anak2.

Ahahaha yang ni aiols setuju

MontanaHannah replied at 17-9-2020 05:32 PM
anak dia sepasang

mcm abang aku dengan aku

Kakak n abang tgk tv time weekend jugak ke?

Tgk juga aktiviti anak2 seharian, if sekolah pulun dr pagi hingga lewat petang, bagi la sejam diorg tgk tv to wind down..catch up any nice programs yg sesuai dgn usia mereka...sama juga bila bagi mereka main toys yg sesuai, baca buku yg sesuai, buat aktiviti yg sesuai dgn usia mereka...so bila bersosial dgn kawan2 yg seusia, tak la rasa ketinggalan or tak tau apa jadi keliling mereka...ramai budak yg x reti bersosial because they dont know much and not quite knowledgeable...tu yg senyap je x reti nk cerita apa

Cuma bab gadjet ni iols belum lg bagi anak iols merasa...sbb kecik lg...dia pun x minat sbb hobi dia kt luar

adeqbun replied at 17-9-2020 12:27 PM
yg mane ade bibik atau keje bkn wajib full ofis hour atau lain2 dr normal harian org2 biasa,better j ...

Setuju sgt sis.

cmf_jeangrey replied at 18-9-2020 08:39 PM
Tgk juga aktiviti anak2 seharian, if sekolah pulun dr pagi hingga lewat petang, bagi la sejam diorg  ...

Biorla jean....anak anak dia...kita raikan niat mereka....yaitu utk mendidik anak mereka..nanti kalau tak ngam tahunla mereka adjust readjust mana yg patut....selagi dia tak mintak pandangan kita perhatikan dari kejauhan..

motip aku...kita raikan niat yg baik mrreka sebagai ibu bapa terhadap anak anak...

there can never be one fix solutions or methods  to anything...

kehlehkehkeh

menguapnya la citer korg nih.. anak tgk tv time weekend je pun nak dijadikan gossip.. lantak dia la anak dia.. berita2 mcm ni x tingles pun iols punya sexcitement..

YomiuriLandMae replied at 19-9-2020 03:37 PM
menguapnya la citer korg nih.. anak tgk tv time weekend je pun nak dijadikan gossip.. lantak dia la  ...

Kita tunggu bampatah bila dia timang babynya nanti hokay?

dia bangun malam buat susu upload kt socmed..boleh beat tontonan single album kiriman agung tak agak kau?

kahlahlahkahlah

stingerstruck replied at 19-9-2020 11:52 AM
Biorla jean....anak anak dia...kita raikan niat mereka....yaitu utk mendidik anak mereka..nanti ka ...

Very true..cuma opinion aku tu in general..sbb baca komen2 sini yg cara mereka didik anak berbeza..yg penting seimbang

bagus dia sharing cara dia didik/ kalau mana mana parents rasa sesuai boleh dipraktikkan

matjerk replied at 18-9-2020 07:58 PM
Kakak n abang tgk tv time weekend jugak ke?

kalau bercakap soal aku

hari-hari aku tengok tv sebab tv mmg ada betul-betul depan katil aku

cuma on ke off tv tu saja yg belum tentu
muahahhahahahah

anggeriklatifah replied at 17-9-2020 01:56 PM
Aku tak lah die hard fans diorng ni

Tapi cara hanis ni idea dia kadang2 ok jugak kte nak follow

tips2 dia bagus, tapi kebanyakkan nya dia sendiri x amalkan pun.so i syak dia banyak la cedok2 tips2 segala bagai dari sumber2 lain tanpa kredit.

senang bahasa kasar dia jenis ckp xserupa bikin jugak la.