CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: CARI-HBZ

Disebalik Kisah Misteri Larangan Jejak Kaki Ke Sungkai Selama Tujuh Keturunan

Akak mmg biasa ulang-alik ke sungkai, exit dari hway masuk sungkai nak ke sekolah anak di kg gajah. Sebut je pagi, ptg, mlm, tgh mlm...semua dah rasa. Tgh mlm ada seram sikit sebab lalu jln kg, hutan, ladang, tasik etc...mujur takde penampakan apa2 setakat ni.

Nasi bamboo dah penah try 2 kali, lauk byk ok lah..boleh mkn cuma tak suka sb byk sgt lalat...takleh control & ..amat annoying.

Dulu2 pernah dgr org cerita pasal santau2 di kebanyakan kawasan negeri perak, sebab tu susah nak majukan perak pd hal sebelah selangor je

VespaSilbe replied at 30-9-2020 07:20 AM
Sungkai 20 tahun lalu hutan sajork
La ni dah ada kepci

Hahha saya pernah makan kat kepci sungkai.. hantar anak periksa kat mrsm.. pastu saya dengan anak2 yang lain jalan2 cari makan. Ada juga beli laksa dan kuih muih kat gerai berdekatan kepci tu.. memang sedap. Teringin juga nak makan nasi bamboo tapi tengok ramai orang, rasa malas nak berhenti.

cap_ayam replied at 2-10-2020 06:30 PM
Hahha saya pernah makan kat kepci sungkai.. hantar anak periksa kat mrsm.. pastu saya dengan anak2 ...

Dulu situ tarak apa... Ada kedai makan kayu bodoh je tempat hentian bas ekspress lompat
Nasi bamboo u kena try... Nampak ramai tapi turn over tinggi sebab servis bagus
Ada byk jenis kerabu , gulai kawah pastu ada bakar2
Harga pun murah...( Ambik mangkuk kecik )

VespaSilbe replied at 2-10-2020 09:41 PM
Dulu situ tarak apa... Ada kedai makan kayu bodoh je tempat hentian bas ekspress lompat
Nasi bamb ...

InshaAllah ada rezeki dapatlah ke nasi bamboo.  Terima kasih atas penerangannya.

Biasa-biasa je rasa nasi bamboo ni..takde la woww gitu..just syok jalan2 je la

MissVixen replied at 30-9-2020 05:43 PM
Sultan sekarang memang lari giliran kan. Tu tak berani duduk di istana di negeri perak. Sp duduk d ...

kita tak pasti..tak perlu cakap..nanti mndatangkan fitnah..selami dan paham betul2 sistem beraja Perak yg dalam masa 30 tahun ini banyak kemangkatan raja2 bergelar....in syaa allah tahu kenapa raja sekarang bertahta..kami org Perak lebih suka sultan yg walaupun bukan 100/100 darah pure ..tapi cerdik memerintah.. daripada darah raja yg ori (rasanya x de raja ori lagi zaman ini)..tapi kurang dari brbagai segi...tidak memihak mana2 pun..namun rasanya sudah amat terbaik yg ada sekarang

Follow Us
puteribaya replied at 15-10-2020 05:02 PM
kita tak pasti..tak perlu cakap..nanti mndatangkan fitnah..selami dan paham betul2 sistem beraja P ...

Wallahualam. Tapi kenapa sultan perak tak duduk di istana di perak macam sultan2 negeri lain? Sayang istana besar2.

MissVixen replied at 15-10-2020 05:45 PM
Wallahualam. Tapi kenapa sultan perak tak duduk di istana di perak macam sultan2 negeri lain? Saya ...

yang ni mungkin ada kait mengait ngan org kebnyakan..mak dia org penang..org kebanyakan..dan daulat perak masih kuat sebab raja2 nya dari kesultanan melaka..tapi hanya Allah yg tahu..

Walaupun ada sentimen berkaitan penggiliran Sultan Perak yang tak mengikut giliran, tapi apa yg sepatutnya kerabat terdekat patut lakukan adalah perbaiki akademia dan ketrampilan yang ada. Zaman Sultan sekadar pendidikan asas sepatutnya dah berlalu. Kalau nak jadi Sultan biarlah mereka yang trampil dalam akademia, ada PhD contoh mcm Sultan Nazrin sekarang. Dan Tengku Mahkota kelantan, Dr. Tengku Muhmmad Faiz..barulah nampak bijak pandainya. Bila berucap nampak ketinggian ilmu adabnya.

Kalau nak tau pegi kg tiang bertarah,sungkai

nuril86 replied at 30-9-2020 11:13 PM
huish.. test ilmu santau... aku bru tahu ni.. hmm.. pnh niat dihati nak try Nasi bamboo tu.  tp asal ...

biasa2 ja u. i org utara nak g hotspring situ, lunch time tapau siap2 utk dinner.haha
sebab area situ malam i taktau tempat best kat mana..
bamboo tu harga pricey sikit maybe sebab tempat happening, banyak options.
cuma i letih menapak. meja hujung sini. ambil lauk hujung sinun, ambil nasi tepi sana, air tepi sini. bahaha

Aku adalah keturunan ke-6 Puteri Buih. Namaku Mr. Buih-Buih Cinta. Siapa2 yang nak bantu untuk tamatkan sumpahan ini dengan menghasilkan keturunan ke-7 boleh tinggalkan No. Telefon.

Ladies only

aku org perak tak penah dengo pun pasal kisah ni.  

adelea replied at 30-9-2020 08:28 AM
nasi bamboo sungai klah tu xde la sedap mana....
erm boleh ajer laaa

mana nak sedap..
da masak nasik pastu sumbat dalam bambu..
bukannya masak dalam bambu terus

Nokiaman replied at 26-11-2020 05:04 AM
mana nak sedap..
da masak nasik pastu sumbat dalam bambu..
bukannya masak dalam bambu terus ...

nasik dia keras
masa aku pergi tu bawak parents
punya la x selesa sbb byk lalat time tu ..

best lagi makan kat otw nak g teluk batik

MissVixen replied at 15-10-2020 05:45 PM
Wallahualam. Tapi kenapa sultan perak tak duduk di istana di perak macam sultan2 negeri lain? Saya ...

LOL.. selain dari segala cerita nek moyang itu, anak dia belajar kat Alice Smith. Mmg la kat KL je dianya.

pjade replied at 26-11-2020 12:48 PM
LOL.. selain dari segala cerita nek moyang itu, anak dia belajar kat Alice Smith. Mmg la kat KL je ...

Ya. Sayang je la. Sultan lain duduk di negeri masing2. Senang nak update, attend rakyat negeri masing2 tanpa ulang alik di lebuh raya.
Ipoh pun ada sekolah antarabangsa.