CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anony-mous

Mertua Miskin vs Kaya

cycra replied at 13-3-2023 09:09 AM
sbnrnya kahwin la dengan keluarga yg mcm mana, last2 kena juga depend on suami,,yg penting suami ken ...

Untung nya uols. I dah bgtau tp nanti husband ckp “apa mak dia kata” so mmg bergantung pd family tu jgk. Diaorang mmg dah biasa menumpang rumah sdara mara xkisah tdo rumah org, kalau kena tido ruang tamu pon mmg diaorang jenis xkisah. Sb nk sewa hotel x berduit. Unlike fam i, mmg xde la nk tdo2 rumah sedara sbb sedar ramai walaupon sedara tu insist, kita xtau dia betul2 selesa or x. Biasa ayah i akn balik terus atau tdo hotel. Tumpang rumah org mmg xkn buat. Ank i dah 2 pon laki suruh jgk tdo rumah mak dia, bilik xada, katil besar pon xde.

anony-mous replied at 13-3-2023 01:51 AM
Untung nya uols. I dah bgtau tp nanti husband ckp “apa mak dia kata” so mmg bergantung pd family ...

konsep tidur selambak dah x relevan skarang ni.,.kita dah makin tahu hukum hakam,,anak remaja pula makin senang akses macam2 kandungan kat internet,,kang teransang la dok tdo gesel2 dgn sepupu sepapat...zaman kita dl kurang keterbukaan macam ni,,x teransang pun x jumpa trigger..x reti pun nk tgk kat mana...sb tu kena jaga lebih..

tp tu la kalau pasangan kita pun x boleh pikirkan pasal kita mcm kesian la kan,..kena berkeras la,,reasoning,,,

"Apa mak kata" tu selalu la i dgr dulu kalo i mtk nk tdo homestay dkat2 umak mil..dah malas nk ckp dh skrg..kalo i badmood kat umah mak dia..i berkurung je dlm bilik..xnk ckp ngn sape2..teruk i rasa laki i ni..x berperikemanusiaan..xde perasaan ke hape..nyesal jugak kawen ngn dia...
Bilik i biasanya kalo balik sblh ngn tandas la . lubang angin bilik air besambung la dgn tandas..tadak window ..umah ppr katakan..org kencing berak bau petai ka masuk la dlm.bilik i tu...eeeee...laki i mana tau..dia kan dok berhuha huha berbahagia kat ruang tamu ngn adik beradiknya...tdo pon kat luar..ari tu penah aku dgr mcm org melan@#$p je kat bilik air..tp xde la dgr moan ke hape..seksa rumah x mcm rumah ni..

Bedakpowder replied at 13-3-2023 11:56 AM
"Apa mak kata" tu selalu la i dgr dulu kalo i mtk nk tdo homestay dkat2 umak mil..dah malas nk ckp d ...

Aiyo ni lg gila. Geli nya u!!! Klau dgn family sendiri pon rasa geli. I klau mcm ni nanti terbuat perangai. Tido je dkt luar sekali dgn laki. Xpayah pakai tudung. Laki nk bising, ko tggung la dosa sbb tido rumah mak bukan wajib pon. Dtg melawat pon ok. Nk suruh tdo bagai, sediakan tempat elok . I ckp sbb i was raised that way

cycra replied at 13-3-2023 10:48 AM
konsep tidur selambak dah x relevan skarang ni.,.kita dah makin tahu hukum hakam,,anak remaja pula ...

Hat remaja tu 1 hal, i lg risau pedo . Ank i x ada yg remaja lg. Dah remaja, risau gay plak. Pdhal dlu2 sblm ada ank i dah pernah ckp kalau ank masuk 2, i xnk tido rumah mak dia. Tp jawapan sama jgk. Benci la

anony-mous replied at 13-3-2023 12:06 PM
Aiyo ni lg gila. Geli nya u!!! Klau dgn family sendiri pon rasa geli. I klau mcm ni nanti terbuat  ...

i pernah wat tdo luar...laki i asik betulkn selimut i tutop bontot i..tau plak dia adik2 laki dia tgk...tudung i x ingt pakai ke x masa tu..tp itu x merubah hati ank yg hormat mak ayah kununnya..bini mkn hati sokmo

Follow Us
Edited by green~tea at 2-7-2023 09:49 AM

Fuh, citer pasal tido selambak ni kan... wife to my exhusband mmg hebat laa dictate laki... bg aku, wanita ini sangat waras, tegas dan disiplin

Zaman exhusband tu dgn i, mmg i kerap makan hati sbb semua dia yang dictate, marah2 aku.. even mak ayah aku pun KERAP makan hati dengan perangai ex aku jenis taknak mengalah.... arwah mak aku pernah terlepas ckp, sheols harap aku bercerai dgn ex aku.. tp mak aku pesan, jgn derhaka dgn suami....

ex i 12 beradik, masing2 anak 4-6 orang..  fully B40, most of them.... so exMIL ada cucu lebih 40, cicit lg.. tido bersusun and sangat tak selesa mcm kat balai raya dah...

Bila dah remarry ni... i tengok ex i dah tak balik langsung rumah mak dia even raya... ada skali balik... wife to my ex tu siap call i lagi bagitau & tanya i, mmg keluarga depa tido selambak ke? Kena bertudung 24/7....

Wife dia parents cikgu pencen... kalo kat kelantan terengganu tu kalo laki bini keje gomen, graduate, kira senang lenang lah ada rumah banglo...

tp itu lah last ex aku balik kampung mak dia, tido selambak adik beradik cucu cicit....  tak pasal aku kena drag dengar masalah diorang

Aku citer ni sbg sharing, sbb ada je wanita yang tegas boleh pengaruhi husband jenis tuli badak... kalo benda tak kena... berkeras lah..  

Mcm aku, aku tak berkeras, end up aku yang makan hati bertahun2 hadap peel mentua, biras, ipar.... tido rumah tak selesa camtu.... dah le aku ni jenis kerap balik kg selang seminggu until now (aku & ex sekampung).. jalan keluar aku dari keluarga B40 itu adalah bercerai....

Bagi i background family not a big deal sangat kalau mentality kita dgn pasangan tu sama & in law bukan jenis suka kacau privacy orang macam in law TT ni. Kawan i T20 bangsar bubble, family dia kira well known jgk la her mom retired gov but still jadi BOD dekat private sector, her dad engineer IR siblings 4 orang je dia sorang perempuan siblings lelaki semua kahwin dengan perempuan T20 yang well known jgk tapi dia kahwin dengan lelaki yang dari family biasa2 je siblings ramai tapi siblings husband dia tu semua educated la ad doktor,banker,cikgu semua husband dia oil & gas engineer sama macam dia. Her husband high postition in Sapura n dia dekat Shell, kalau raya pagi raya tu akan raya dekat KL dulu then tengahari tu baru gerak balik kg husband dia pagi raya ketiga terus balik KL then dia akan pergi holiday with her parents macam tu la i tgk since dia kahwin 15 years ago cuma raya last year je balik kg husband dia dlu maybe sbb pkp lama tk blh balik kg kot.

Edited by daisy8 at 5-10-2023 05:21 PM

daisy8 replied at 6-7-2023 03:47 PM
Hello zis.

IMO, it affect my mental health.

Lelaki lain sikit u. Sbb apa2 kuasa dkt tgn lelaki. Cth kata 1 day laki u xselesa dgn parent u, x ada masalah kalau dia xnk tido rumah parent u. Lain dgn prempuan, kalau kita x selesa, kena bertahan tido rumah parent suami, kena ikut ckp suami. Jd lama2 mkn hati je la.

Lg 1 i perasan kalau family suami @ lelaki yg lg kaya, mertua akn cuba sedaya upaya nk sama level atau selesakan menantu lelaki. Kalau perempuan, terpaksa ikut la klau kata kena tido bersepah terpaksa ikut

Anyhow case u, jgn risau2 sgt, as long as husband u ok, u follow the flow je. Dgn parent sendiri kita sng nk jujur ckp je apa luahan hati compare dgn mertua.

kau yg pilih camtu, in the end, baru rase nk menyesal?
payah ni

anony-mous replied at 6-7-2023 04:12 PM
Lelaki lain sikit u. Sbb apa2 kuasa dkt tgn lelaki. Cth kata 1 day laki u xselesa dgn parent u, x  ...

Uols..suami uols anak first ke? Dlm siblings suami uols, suami uols yg paling berduit ke?

hagrid replied at 17-1-2023 06:31 PM
My mil ni dah ada bunyi2 nak duduk kat rumah kitorang je permanently..
I risau sangat..

U..kalau mil dtg rumah u..selalu berapa hari?

sebab tu sebelum kahwin, kurang2 balik la sekali ke rumah bakal mil,..tgk2 la keadaan di sana..dan doa la suami korang bila dah kahwin boleh bersikap rasional...

Missjass replied at 5-7-2023 04:19 PM
Bagi i background family not a big deal sangat kalau mentality kita dgn pasangan tu sama & in law bu ...

Apa yang u cerita ni.. the husband and wife still considered as sekuffu....

green~tea replied at 18-2-2024 10:43 AM
Apa yang u cerita ni.. the husband and wife still considered as sekuffu....

Yup la sekufu dari segi kerjaya n mentality la.. Tapi duit still tak sama level since tajuk thread ni kaya vs miskin kan tu yang i cakap act background family tak penting sgt tapi mentality tu ada je mertua orang kampung je dapat menantu kaya tapi okay je layan menantu n menantu pun okay je dgn mertua yang biasa2 tu

akhirnya meletop jugak hari ni...aku bergadoh ngn laki aku pasal aku selalu moody kalo balik umah mak bapak dia..aku x tau nk buat mcm mna lg..

balik cuti nuzul quran la ni..semggu sblm balik pon aku dah stress..dia tau aku stress...balik je dr umah mak bapak dia ptg td..aku terasa betol ngn kate2nya..aku ngamok la

laki aku kate sbb akulah dia adik beradik renggang..berbuka ngn airmata aku td..hmm...mmg aku sukar nk terima keluarganya..rumahnya yg srmpit panas..adik beradik 6 org ..semua dh beranak pinak..bilik ada 2 je..aku tiap kali cuti stress..tiap kali raya stress...laki aku mmg xnk dok homestay..nk tunjuk dia ank yg baik dan suami yg baik dpt atur ank bini blik umah mak dia..aku masa mula2 kawen bole la terima..dah beranak pinak aku dh x tahan ...aku x tau.apa nk jd lepas ni