CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: scarredheart

tawar hati nak nikah. aku pentingkan diri ke?

Edited by CocoCily at 8-10-2020 12:54 PM

I baru nak reply ..I cakap macamtu sebab you need to trust your own feeling/hati. Kehidupan lepas kahwin ni akan ada ujian dalam pelbagai bentuk. I tak cakap hantaran/$$$ tak penting but kehidupan selepas kahwin tu lagi penting. Tak guna hantaran 50k sekalipun kalau lepas kahwin duit tu hangus. U tanya diri you and nilaikan dengan mata sendiri. Kestabilan bakal suami tambah kalau you tak kerja lepas kahwin. Most of the cases yang i jumpa, before kahwin tak kisah soal $$$ or even if gaji suami/pangkat suami lagi rendah ni ended up it's a big issue after kahwin. Some lelaki (tak semua ye) bila nampak isteri boleh provide segalanya akan mula acuh tak acuh. Penyesalan akan datang may 5-7 years after tambah with kids etc commitment makin bertambah & ungkit mengungkit akan jadi.

I setuju pendapat yang make it as mas kahwin. Because suami tak boleh usik mas kahwin . Then TT simpan la duit tu/invest.

I one of ramai yang kahwin after 30. Lepas kahwin lambat beranak pulak tu . Better kahwin lambat with strong financial & emotion dari kahwin terburu buru and menyesal dikemudian hari just because salah buat keputusan.

So, TT tanya lah diri TT sendiri and apa pun keputusan yang TT ambil harapnya redha and any consequences after that terima dengan hati terbuka. Semoga dipermudahkan

Rate

1

tak payah kawin la kalau mcm tu

Edited by tagas at 8-10-2020 04:15 PM

Duit hantaran tu kene lah ade.. laki aku kata malu lah, nak kahwen harap mak bapak mertua je buat kenduri.. dia yg nak kawen org lain kene tanggung... Tp parents aku x guna duit hantaran utk kenduri.. so, duit kenduri tu bantu kitorg mula hidup

Follow Us
Kadang tak semestinya dalam bentuk wang ringgit. Boleh jadi seperti rumah/kenderaan untuk kegunaan masa depan bagi kedua-dua pihak.

dlm perkawenan ni paling penting tuan punya badan. sbb tu ada mas kawen.

bagi pendapat aku...
1. RM10k lebih penting dari kawen. hahahaha. kalau ko rasa nak delay, delay aje. bagi peluang,tengok dia boleh sediakan RM10k ke tak. lantakle kena tunggu 10 tahun kalau ko mampu le.
2. Masa time bercinta ni la.. love is blind. Patutnya kalau ko mintak RM50k pun takde hal. semua boleh...janji cinta boleh bersama & foverever.
3. Nampaknya bakal laki ko tu Anak OMAK. ini paling bahaya. Omak cakap A, bakal laki ko pun cakap A. bahaya sgt. ko dpt tak imagine OMAK dia buat semua keputusan umahtangga ko? baik ko pikir. kalau ko jenis tak kisah, ok aje. love is blind.

4. kena jujur dgn pasangan. kalau ko rasa kecik hati tentang RM10k tu cakap aje.

"Honey, i kecik hati u nak split2 wang hantaran. u ingat i bunga kobis kat pasar tani ke? i am strawberry Cameron Highland tau. Harga is FIX"

Rate

1

Edited by philipinoe2 at 18-10-2020 02:45 AM

1. Postpon pelan utk kawen.. Bg alasan musim kobit ni kang bejangkit plak dr majlis cuols,  jd kluster br..better still postponed indefenetli

2. Bila dah pospon tu,  cuols cube usha laki lain,  mane tau dpt laki kaya nama sahmira ke, untung 7 keturunan tu..

3. Tapi kalu teda jumpe laki lain yg kaya nama sahmira dan mampu bg 10k, br cuols kawen dgn bf skang..

4. Cuols pon bkn la gojes mana mo memilih sgt tu.. Untung la ade bf yg ajak kawen.. Org lain ade bf tp ajak geli2 jah..

5. Kalu xmo bf tu,  passing ke akak.. Ape no fon die, bole akak wasap ajak ngedet di babelbi..

Rate

1

Normabaru replied at 7-10-2020 11:28 PM
Dik.. Zmn skrg laki pmpn xkisah pon kawen atas umur 30..

Ade kenalan kaka umur 29 ,gf umur br ...

thank you kak. saya dah baca artikel tu, tq share

Meiizu replied at 8-10-2020 12:04 PM
u tak plan nak resign..dah bincang belum?
kanggg jadi akak aku..ada degree laki spm thn ke2 tak k ...

ada discuss tapi kami decide dia yg pindah sini dan cari rezeki kat sini
skrg dah jumpa jalan penyelesaian sikit2 lepas discuss hati ke hati haritu
alhamdulillah

doakan saya ya sis

Edited by scarredheart at 20-10-2020 03:16 PM
CocoCily replied at 8-10-2020 12:51 PM
I baru nak reply ..I cakap macamtu sebab you need to trust your own feeling/hati. Kehidupan lepa ...

thanks kak share. betul nasihat akak. saya nampak rata2 kes suami lepas tangan bila dapat bini gaji lagi banyak, boleh berdikari, etc semua tu
saya pulak jenis anak manja, sampai skrg pun saya masih minta family atau si dia tolong saya kalau apa2
biarlah dia kata saya mengada ngada kuat merengek. tak nak tunjuk saya berdikari sgt boleh buat semua benda nanti kang dia lepas tangan

skrg si dia dah ada kerja n gaji lgi banyak dari saya. so bolehlah saya tarik nafas lega sikit. kami pun dah jumpa solution lps bincang baik2 haritu.
dia dah setuju bagi 10k as mas kahwin. saya pun dah sayang dia sangat2 tak nak lepas sbb dia selalu ada dgn saya susah senang...

utk kakak, saya doakan semoga akak dapat rezeki cahayamata secepat mungkin ..... Aminnn
moga akak satu hari nanti dapat enjoy life with a new small family

Hana replied at 14-10-2020 01:23 PM
dlm perkawenan ni paling penting tuan punya badan. sbb tu ada mas kawen.

bagi pendapat aku...
...

haha dah settle dah kak skrg. alhamdulillah

philipinoe2 replied at 18-10-2020 02:43 AM
1. Postpon pelan utk kawen.. Bg alasan musim kobit ni kang bejangkit plak dr majlis cuols,  jd klust ...

tak boleh share kak.. sorry
he's mine hahah

sis jela cari laki nama sahmira

thanks share semua pendapat
saya ada ikut saranan forumer2 dalam ni

rasa mod dah boleh close thread ni.

thanksss

scarredheart replied at 20-10-2020 03:03 PM
ada discuss tapi kami decide dia yg pindah sini dan cari rezeki kat sini
skrg dah jumpa jalan pen ...

ya ampun ..sampai terpaksa cari komen aku balik apa aku komen ehhhmujur ko tak reply 2021 lagi jenuh

scarredheart replied at 20-10-2020 03:10 PM
thanks kak share. betul nasihat akak. saya nampak rata2 kes suami lepas tangan bila dapat bini gaj ...

Semoga dipermudah kan and bahagia selamanya ye
I dah ada anak,after almost 10 years kahwin baru beranak

scarredheart replied at 6-10-2020 06:09 PM
takde tunang. buat nikah je terus
orait thanks sis. saya pun takut menyesal kahwin kang gaduh ad ...

Tunang la awak, dapat pahala bertunang

Catpaw replied at 20-10-2020 05:17 PM
Tunang la awak, dapat pahala bertunang

Kaka tmbah sikit..tunang dlm islam xperlu majlis pun. Bila dh serius nk kawen and dh ke arah perkahwinan ie dh start involved family etc tu dianggap sudah dikhitbah aka tunang.

Itu sajork

Normabaru replied at 7-10-2020 09:09 AM
U cold feet ke dik?

Bersyukurlah ada lelaki sudi nk mperisterikan awk.. Plus dia bkn mntk kurang ...

Bubi? who?