CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: beruangcomel

Terasa nak ambil ilmu setan je : tak sanggup hidup dibelenggu stress & menta

curahkan disini
we are here to listen .... gituuuuuuu

jangan stress sangat
dulu aku pernah dilaporkan ke CEO konon tak perform sebb tak layan kehendak salah sorang yang suka cari gaduh (ada jawatan gak la)

pernah sampai satu level
bila drive tu selalu ada mcm keinginan untuk accident .. dengan cara melanggar kereta lain dengan sengaja .......
sampai prefer to cakap dengan diri sendiri ... gitu
kadang menjerit dalam kereta lalu nangis

time tu aku pegi kerja macam zombi
stress and takut .....

tapi Alhamdulillah .... di lalui dengan kesakitan tapi menyembuhkan

terdetik dalam hati setiap hari
"Allah .. hatimu milikmu ini sedang tak tenteram .... hanya padamu aku serahkan"
semoga awak juga terus tabah dan diberi jalan keluar

sabar bnyak2...insyaallah ada sinar lps ni

Ko buatlah dia stress balik. Memain anto bangkai ayam ke. Tanah ke (konon2 tanah kubur padehal tanah tepi rumah ko je). Cer tgk perangai dia ade slow down skit tak lepas tu

berenti keje... (bagi notis awal awal ... supaya tak kene action bawah Akta Buruh... ) pastu dalam masa bagi notis tu... recci keje lain.. atau business apa yg boleh buat.... kawal perbelanjaan sikit..... tiba masa....... tawakal sepenuhnya pada Allah...pernah buat macam ni.. alhamdulillah.. pas berenti.. tenang... dapat job lain... tak laa mewah.. tapi sustain ....

Kesian tt. Faham ko letih mental dan fizikal. Tapi untuk berpaling ke jalan setan, percayalah sekelumit pun ko xkan tenang. Xtenang kat dunia, apatah lagi kat akhirat sna. Yang kat tmpt sementera pun ko dah suffer, xkan kat tempat yang kekal abadi ko nak suffer gak.

So aku cadangkan ko solatlah taubat. Istighfar banyak2. Mintak kat Allah ketenangan jiwa disamping berusaha cari surah2 doa pengasih mcm surah yusof ayat 2. Surah taha 1-5 untuk lembutkan jiwa2 yang berniat untuk aniaya ko. Yakin je satu, tuhan ko Allah, tuhan yang membuli ko pun Allah juga. Setiap satu akan diperhitung ya.

Ko belajar je tips n trick untuk layan boss mental ni. Satu yang aku amalkan, aku berhenti argue, aku berhenti explain. Dia ckp 2+2=44 pun aku iya je. Aku ikut je apa dia nk. Aku buat kerja aku, aku buat apa dia nak. Sampai dia bosan nak mainkan aku. Bila aku xtahan, aku pindah. Tu je. Boss yang pernah buat aku tu akhirnya dibuat oleh orang lain yang laaaaagi boss plak. Cash.

So tt. Tarik nafas, bcalah quran dan bacalah buku. Agitchew.

p/s: saja nak ingtkan, surah Ibrahim ayat 22

“Dan berkatalah syaitan tatkala perkara (hisab) telah diselesaikan: ‘Sesungguhnya Allah telah menjanjikan kepadamu janji yang benar, dan aku pun telah menjanjikan kepadamu, tetapi aku menyalahinya. Sekali-kali tidak ada kekuasaan bagiku terhadapmu, melainkan (sekadar) aku menyeru kamu lalu kamu mematuhi seruanku, oleh sebab itu janganlah kamu mencerca aku, akan tetapi cercalah dirimu sendiri. Aku sekali-kali tidak dapat menolongmu dan kamu pun sekali-kali tidak dapat menolongku. Sesungguhnya aku tidak membenarkan perbuatanmu mempersekutukan aku (dengan Allah) sejak dahulu.’ Sesungguhnya orang-orang yang dhalim itu mendapat siksaan yang pedih."

ko tgk offer letter balik, tgk job scope ko. kalau die suruh buat keje luar job scope ko tolak je. ko ckp agreement ko hanya utk job scope ko. pendapat aku jela

Follow Us
sian TT..I paham sebab dah kije 30 tahun dah lalui hampir 15 boss dan 5 darinya lady boss..lady boss ni ada yg cam harem..dan ada yg boleh buat bff...male boss pun sama kalau jenis semak tu tetak menyemakkk kan..yg I ada skrg..ladyboss cam harem..tp sebab dah lama kije..segala taici,silat I dah masak..so pesan I..x yah bodohkan diri syirik menyirik ni sbb nanti diri senirik yg binasa..kalau ko x suka nasihaorg tentang sabar2 ni..ko layan je boss tu..ko ikut rentak dia..pas tu jadi lah pekerja tegas,,tapi kena ada fakta bekap yg kuat..dia suruh yg remeh temeh,,kalu bukan job skop ko,,ko kena berani..pertahankan..biar dia nampak ko tu bukan lembik yg boleh dibuat pencacai..pecayalah..berhasil nanti..

Ko ckp dgn boss ko nak cuti ..kalau dia tànya kenapa ade apa..ko jawab je...sy nk Cari org yg pandai santau org....hati tkde senang sekarang ...

aku ajar ang japi nak lembutkan hati bos ang

ang mesti tau nama panggilan bos ang dan nama mak dia kan?

setiap kali ang teringat dia..ang baca 7 kali Al Fatihah dan sedekah kat roh dia berbinti/binkan mak dia..ang minta Allah swt lembutkan hati dia dan mendengar kata2 ang.

selepas solat ang amalkan zikir Ya Latiff

Edited by Santeira at 20-10-2020 07:37 AM

Dalam Surah Yasin tu, ada cakap, janganlah kamu minta pertolongan setan. Dah bagitau dah TT.

Bukankah Aku telah memerintahkan kepadamu hai Bani Adam supaya kamu tidak menyembah syaitan? Sesungguhnya syaitan itu adalah musuh yang nyata bagi kamu.

Bagi mereka yang tetap minta pertolongan setan:

‘Inilah (neraka) Jahannam yang dahulu (di dunia) dijanjikan kepada kamu. Pada hari ini, masuklah ke dalamnya, karena kamu dahulu terus-menerus mengingkarinya!

Melalui  surah Al-Fatihah, kita baca lima kali sehari (sekurang-kurangnya) masa solat:

Hanya pada Engkau yang kami sembah, dan hanya pada Engkau kami memohon pertolongan.

So buat apa kita nak minta tolong dengan setan TT, kita ada Tuhan. Pada Tuhan kita pohon pertolongan.

Mulai malam ni, try bangun buat Tahajud tiap2 malam, jangan skip dan jangan berhenti melainkan uzur (kalau pompuan). Try buat sebanyak mungkin, dulu masa aku minta pertolongan Dia, lebih 100 malam berturut. Allah tolong aku, dan dia akan tolong ko juga. Dia akan tolong hamba-Nya yang berusaha.

Good luck TT.

aku penah jumpa manusia bangang ni kat syarikat lama..
aku terpaksa resign..dlm proses resign pon cbuk buat gangguan..

apa yg perlu sebenarnya ialah 'kawan'..
dpt kenal org lagi besar pangkat, lagi mudah..
klu x, baik je ngan geng setaraf pastu pakat aniaya bos mcm ni..
biar dia yg resign, bukan kita..

apapon, guna sihir bererti dah x jadi Islam..taraf perkahwinan pon akan diragui..

Takpe tt, pertama sekali syukur kita berada kt tempat org yg dianiaya, dan bukannya kita yg menganiaya org lain.. Kita patut rasa kesian kt dia sbb entah sejarah apa yg dilalui sampai dia jd seteruk manusia yg memberi asbab kesulitan pd manusia lain..percayalah org sebegini kalau terus cmtu perangai dia, takkan ke mana.. Allah maha halus takkan terlepas dr segala perincian penghakimanNya..

Seterusnya tt cubalah sedaya mungkin jd pekerja yg terbaik. Seboleh mana tt buat, cuba je buat dulu. Tp alang2 buat, niatkan perbuatan tu krn Allah.. Bkn utk bos mangkuk yg tak deserve your best pun..tt kena selalu ingat yg sebaik2 manusia adalah yg memberi manfaat kpd org lain, niatkan ke situ je..

Percayalah bila tt positif dan cuba buat yg terbaik, aura tt akan terpancar seantero company tt.. Tanpa perlu gebang kt sape2, staff2 atau boss2 akan nampak juga effort tt, once diorang dah recognize, apa2 nanti jd kt tt org akan alert..

Kt situ nanti mudah kita nk play victim.. Gitteww.. Bknlah play victim sgt, tp kalau tt rasa pressure tak salah ambil cuti sehari dua utk tenang dan rehatkan diri sbg reward diri sendiri, dan pasti org akan terasa ketidakhadiran tt..

Bergeraklah ke sana ke sini, waktu lunch mkn kt meja office saja kalau perlu, dan kalau terpaksa buat kalut balik lewat, kalau boss tu masih ada hati perut, dia akan kendur..

Tp kalau dia takde hati perut dan terus menerus membebankan tt,  dan tt tetap berkeadaan pressure.. Hantar je surat resign.. Masa tu nanti silap2 top management akan bincang dari hati ke hati permasalahan tt dan akan come out dgn solution supaya tt stay..

Dan kalau itu tak berlaku pun takpe.. tt dah terlepas dari satu tempat yg menyeksakan jiwa dan keluar sebagai pemenang. Kemaafan dendam yg terindah.. Sedang tt meniti hari2 baru yg indah dgn rezeki yg insyaAllah lebih dipermudahkan, bos lama tu pula meniti hari dgn hari2 yg dilalui tanpa mengetahui apakah balasan yg menantinya pula..

Lapangkan dada ya tt.. Kita ni makhluk tak berdaya, sbb tu kita tak mampu nak sandarkan sesuatu dgn diri kita sendiri, sebaliknya sandarkan diri kita seteguhnya pd Allah.. Yakin yg setiap perkara baik kita buat, kesabaran dan ketakwaan kita, Allah akan balas dgn lebih baik pula.. Begitu juga dgn penganiayaan org pd kita, tanpa perlu menghantar santau, Allah dgr isi hati kita dan Allah sebaik2 pemberi balasan..
Selamat maju jaya kpd tt!

aku pun penah hadap keadaan lebih kurang juga lah... alhamdulillahh now dah aman - dia dah kena transfer balik...
aku minta sungguh sungguh dgn Allah.. aku amalkan baca nih setiap kali lps solat ayat akhir tu aku ulang 3x ...  dlm sujud akhir tu bercakaplah dalam hati, mengadu lah pd Dia .. nangis lah (asalkan xmembatalkan solat la eh)... semuanya dgn izin Allah.... kita usaha sedaya nya..

اَللَّهُمَّ اِنِّى اَعُوْذُ بِكَ مِنَ الْهَمِّ وَالْحَزَنِ
وَاَعُوذُ بِكَ مِنَ الْعَجْزِ وَالْكَسَلِ
وَاَعُوذُ بِكَ مِنَ الْجُبْنِ وَالْبُخْلِ
وَاَعُوذُ بِكَ مِنْ غَلَبَةِ الدَّيْنِ وَقَهْرِ الرِّ جَالِ
(Allahumma inni a’uuzubika minal hammi wal hazan. wa a’udzubika minal ajzi wal kasali, wa a’udzubika minal jubni wal bukhli, wa a’udzubika min ghalabatid daini wa qahrir rijaal.)

Maksudnya: Ya Allah, aku berlindung padaMu dari rasa sedih dan gelisah, aku berlindung daripada sifat lemah dan malas, dan aku berlindung padamu dari sikap pengecut dan bakhil, dan aku berlindung padaMu dari cengkaman hutang dan penindasan orang.

– Sahih Bukhari

Kesiannya tt..situasi ko sama macam laki aku..bos dia pompuan cina tua..asyik kena torture je..keje remeh temeh disuruhnya laki aku buat tp pada masa yg sama bnyk lg keje penting tgh tggu dateline..
Pnh jgk dia nak transfer laki aku g sarawak..dlm masa sebulan je dia bg..bygkan kalau bujang xpe ni dah berkeluarga ingat nak pindah blh suka2 ke..tp tula doa org teraniaya ni dimakbulkan..last2 xjadi pindah..
Skrg ni apa yg laki aku buat utk hadap bos cilaker tu adalah dgn buat bodo je..dia nak marah ke maki hamun ke hadap je..keje buat mcm biasa..tp pada ms yg sama laki aku cuba cari kerja lain..dgn cara tu je nak berdepan dgn org mcm tu..sampai satu tahap nnt ko akan lali dgn perangai dia..
Btw tt ko ni bujang lagu ke dah berkeluarga?

u bukan  je stress tapi dah tahap kemurungan

try to be relax.....

aku kalau stress aku mandi air hangat...

boss tt disuruh utk pressure tt sampai tt berhenti.itu shj.tt berhenti keje settle laa masalah.

Dosa besar tu tt..matlamat tak menghalalkan cara tt, ko ignore je bos gile tu.cepat2 cari kije len

Resign or face it...tu je tt . meanwhile,stop thinking about ur boss...just fokus dekat kerja je..tapi kalau tt dah rasa mcm gara2 kerja tu tt berubah drpd perangai biasa tt,ai suggest tt berhenti kerja jelaa..nanti lama2 tt y gila...xpun pegi jmpe psychiatrist,tgk ada tak cara utk calm u down using medication..

Jangan resort pada ilmu hitam,santau ke apa,tu cara pengecut jah..nak stand up xboleh,so main cara halus..sorry,tu lagi low drpd bos tt..

Edited by tumpanglalu74 at 25-10-2020 12:24 AM
day2 replied at 12-10-2020 02:37 PM
Aku tak tahu dekat mana mahu berubat. Mgkn forumer lain boleh bantu. Nasihat aku berhenti kerja. Jgn ...

Eleh..  Takat torture 9 jam sehari pehtu ko nak suroh dia buang punce rezeki dia.  Itu bukan nasihat yang baik.  

Sesape yang tak tahan bos, pegi maki je muke depe depan2.  

sarah82 replied at 15-10-2020 10:54 PM
aku ajar ang japi nak lembutkan hati bos ang

ang mesti tau nama panggilan bos ang dan nama mak  ...

Sarah, apa beza jika sebut nama berbin bapa, dgn nama yg berbin ibu?