CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ChildrenOfBodom

Share channel Paranormal/Seram YouTube yang best2

najib888 replied at 17-10-2020 10:57 PM
FRV ni kualiti video best dah..tapi slack tang audio.. mumbling, plus dgn unfiltered ambiance noise  ...

solo ambush awai2 dulu aku tengok impress la gak, kira sempoi laa... berani gila explore sorang2 of koz la ilmu penuh di dada. lama2 nothing much, takdak apa nak expect dah dari bideo dia, balik2 just benda yg sama... nyanyi, makan burger, provok untuk tunjuk dia berani. hang nak suruh org puji kata berani ka apa sebenarnya? apa2 pon pengampu banyak laa kt komen..

Takde sape ke yg kena ganggu time layan channel2 mcm ni? Citerlah...

Kalau you berminat saya sarankan you ikuti siri di channel Raditya Dika | Paranormal Experience: Rumah Terseram Jogja 1 - 4 (7.8 views/2 years ago). Raditya Dika ni film producer/scriptwriter/director agak terkenal la di Indonesia..real experience melibatkan lebih dari 10 orang dalam satu-satu masa ketika depa sewa di rumah tu termasuk seorang jemputan yang masih tinggal di rumah itu di episode ke 4. Kisah depa sangat menarik dan saya dah tonton 3 kali kalau kebosanan..dalam video ni depa just sembang je takde penampakan. Enjoy..

Gomea replied at 18-10-2020 01:16 PM
Takde sape ke yg kena ganggu time layan channel2 mcm ni? Citerlah...

Klu saya kadang2 kena tindih pas tgk..org lain tataw laa

Satu lagi video dari Raditya Dika yang agak menarik ialah masa dia temuramah Ari Lasso ni..

ChildrenOfBodom replied at 18-10-2020 12:24 PM
solo ambush awai2 dulu aku tengok impress la gak, kira sempoi laa... berani gila explore sorang2 o ...

Haaa.. hang punya justifikasi cukup tepat..puas aku baca..hahaha..dok nampak mcm nak up diri je.. dah serupa bujang lapok bertapa.. uji nyali diri sendiri.

Beza  dgn FRV, setiap lokasi, dia ada cerita pasal sejarah building tu, kadang2 tu lokasi or building dia pi tu agak rare bagi aku. Kena dah dgn nama channel dia urban explorer..

Follow Us
najib888 replied at 18-10-2020 02:43 PM
Haaa.. hang punya justifikasi cukup tepat..puas aku baca..hahaha..dok nampak mcm nak up diri je..  ...

ada dalam satu episode video warehouse production, depa panggey budak pompuan ni share experience buat paranormal exploration.

budak ni anak didik solo ambush, pastu ada la dok cerita sapa minat boleh la jadi anak didik dia. ada kelas lagi... so bukan kosong la dada tu untuk pi tempat2 camtu..

up diri la dh pengkagum dan pengampu ramai dok puji dia berani. so kita nak expect apa lagi dari bideo dia?...nk tunjuk berani = checked, hantu tak nampak.. gangguan ada... video kualiti sucks... balik2 buat benda sama...nothing much left to see..... video harini sama ja dengan video minggu depan bulan depan .and so on..

capwayang replied at 18-10-2020 01:53 PM
Kalau you berminat saya sarankan you ikuti siri di channel Raditya Dika | Paranormal Experience: Rum ...

Ok will check it out

Engko suka yang macam mana? Paranormal ke? Kalau channel omputih aku suka lazymasquerade. Yang ni campor2 paranormal pun ada kes2 jenayah pun ada. Tapi lagi banyak kes jenayah

Mak suka baca Variasari

aijinmisaki replied at 18-10-2020 10:09 PM
Engko suka yang macam mana? Paranormal ke? Kalau channel omputih aku suka lazymasquerade. Yang ni ca ...

Ha apa2 pon tkpa paranormal yg ada penampakan ka kisah2 misteri dsbnya ok jaa.

penuh misteri. seksologi.

Mak pernah layan jugak Noel Boyd, Ghost Files Singapore. Mak tak sangka lak Singapore yang sekangkang kera tue pon ada setan

ChildrenOfBodom replied at 19-10-2020 12:07 PM
Ha apa2 pon tkpa paranormal yg ada penampakan ka kisah2 misteri dsbnya ok jaa.

Aku suka jugak paranormal. Tapi jujur lah sebab aku tak berani haha.lagi2 YouTube time aku tengah malam je. Channel2 yang orang recommend kat sini tempting. so far aku tengok yang luar negara je  which is tak berapa seram, mostly cerita diorang pun crime unsolved mysteries macam tu je.

Edited by Santeira at 19-10-2020 03:05 PM

Tak ada yang ditengok religiously kalau channel paranormal tempatan. Aku suka tengok Nuke's Top 5 sebab at least dia focus terus pada penampakan2 dan tiap episod ada lima video. Ada satu video paranormal Russia memang aktivitas ala poltergeist tu nampak dan jelas, 5 kerusi tertarik sendiri dan berkumpul kat satu bilik, atau penampakan jelas jin2 kat rumah seram kat negara Arab yang dibuat explorer sana.

Bet some of them were staged tapi tak kisahlah tengok je.

Ada satu AY Studio punya video tu adalah sikit pintu tetiba tertutup sendiri, Ossasuke Hikaru tu Ganung pekat dialek explorers dia, dan dorang agak penakut pada aku. Tapi ada satu video menarik dorang explore satu kuarters lama and asyik terdengar lagu lama Sharifah Aini macam ada orang pasang kat radio tapi mana ada radio. Kuarters dah tinggal berpuluh tahun. Faizal Rozi agak bosan pada aku dan kadang2 aku tak nampak apa2 pun kat video dia walaupun dia zoom in dan circle 'penampakan'.

Kalau Solo Ambush pulak aku boring tengok dia berlagak sangat but ada juga a few aktivitas aneh yang dia dapat rakam.

None of them however pegi ke Rumah Sewa RM 50 yang sebenar sebab dorang tak tahu kat mana kot.  Solo Ambush selalu minta orang suggest tempat angker keras. Kadang2 aku nak suggest Rumah Sewa RM 50 tapi malas nak taip komen.

Edited by ChildrenOfBodom at 19-10-2020 03:57 PM
aijinmisaki replied at 19-10-2020 12:39 PM
Aku suka jugak paranormal. Tapi jujur lah sebab aku tak berani haha.lagi2 YouTube time aku tengah  ...

kalau cmtu boleh try tgk ninabobo depa jenis lawak2 dan seram and depa penakott haha. video tak serius tapi still ada penampakan cth mcm bideo nie

minit 25:17 nampak pocong sangat jelas, cuma dari jauh..

joannakimberly replied at 13-10-2020 04:07 PM
Satu lagi channel paranormal yg saya selalu tunggu upload
Walaupun saya tak berapa paham loghat ter ...

ada 1 episod video dia...gi rumah tinggal kt bandar k.terengganu..
surau berdekatan bunyi org tgh solat..apakata pergi join jemaah dulu..
pahtu baru sambung cari hantu..

1 episod lg cari hantu kt area kampung aku..
komen2 bawah tu memandai2...kata kawasan tu dekat ngan jirat cina..
mari mana jirat cina kawasan keliling kawasan melayu..

Santeira replied at 19-10-2020 03:02 PM
Tak ada yang ditengok religiously kalau channel paranormal tempatan. Aku suka tengok Nuke's Top 5 se ...

yg kat pengerang baterry nampak kain terbang tegak tu video Faizal la kan?

Bedah.Cun replied at 19-10-2020 12:20 PM
Mak pernah layan jugak Noel Boyd, Ghost Files Singapore. Mak tak sangka lak Singapore yang sekangkan ...

kat singapore hantu cinki ka hantu boyan kak bedah ?

najib888 replied at 18-10-2020 12:01 PM
Haa ada gak yg sependapat.. audio dia mumbling.. kena adjust mid & treble equalizer tinggi dan low ...

Camne hantu bleh buat rupa gitu
Whiteboard kan keras bleh pula dia buat effect camtu
Klau tembus tu x pelik dah biasa dengar sbb jisim hantu ni kecik ek orang cakap