CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eva

saka... sapa ada experience?

gangguan saka ka, gangguan lain?
halimi78 Post at 23-2-2010 13:23

bini aku pun taktau sangat, sebab dah lama lost contact. tapi memang confirm gangguan jin la. dengarnya tengah berubat kat kampung lagi. taktau la apa cerita sekarang

bini aku pun taktau sangat, sebab dah lama lost contact. tapi memang confirm gangguan jin la. dengarnya tengah berubat kat kampung lagi. taktau la apa cerita sekarang
al-asil Post at 23-2-2010 14:09

bini hang ngaja mana? cite la sket pasal member dia tu..

errr hari jumaat bebaru ni ada org penang nak buang saka kat sg kampung aku...sg perak melalui rakit kononnya...

ada kepala kerbau dgn bahagian organ kerbau atas rakit tu...

nak di jadikan cerita ada sorang tergelincir terjatuh masuk dlm sungai...mayat dia jumpa petang sabtu...

port dia org nak buang saka tu dulu port aku mandi manda kekecik dulu dan port mengail jugak

errr hari jumaat bebaru ni ada org penang nak buang saka kat sg kampung aku...sg perak melalui rakit kononnya...

ada kepala kerbau dgn bahagian organ kerbau atas rakit tu...

nak di jadikan cerit ...
sepaileman Post at 11-4-2010 21:18

sg perak sebelah mana tu mod sepai?

err belah kuala kangsar en/cik ketot

memacam versi cerita didengar tapi takde yg detail sangat...takut banyak tokok tambah je biasa la mulut orang tapi mmg ramai la org siap ada polis bomba org kampung duk mencari atas darat atau menyelam dlm sungai...kononnya mayat pun jumpa tak berapa jauh dari kawasan kejadian lebih kurang 1km

mayat jumpa setelah sehari semalam terendam tapi kononnya takde kembung pun

wallahualam

err belah kuala kangsar en/cik ketot

memacam versi cerita didengar tapi takde yg detail sangat...takut banyak tokok tambah je biasa la mulut orang tapi mmg ramai la org siap ada polis bomba org ka ...
sepaileman Post at 12-4-2010 09:28

err kuala kangsar..kat pekan tu tu ker..ker area2 kg..sebelah kati, enggor...
sebab memang selalau dengar org buang kat sungai..termasuk gak masa ketot g berubat mula2 dulu..
uihhh ..bila ingat balik..seram gilerrr
malam pulak tu...

Follow Us
Dengan membaca peristiwa pengalaman kekawan ni boleh menambahkan kesediaan dalam merawat mereka yang kena saka nih....

Aku menantikan peristiwa mempunyai dua saka yang duduk serumah sekali gus...
Selagi tak der, terpaksalah aku tunggu nak merawat diorang ni...
Cuma nak tahu macam maner keadaannya ( nanti kelamkabut pulak dibuatnya )

Aku baru saja merawat anak aku yang terkena di Kuala Kangsar minggu lepas.
Katanya entiti ni masuk ikut kaki.
Pepagi bila dia nak bangun, badannya lemah longlai dan terpaksalah aku menampung dia dari belakang.
Nak suap sarapan pun tangan dia tak bermaya.....
So aku bacakan ayat ruqyah pada minuman dan sedikit makanan dan aku suruh dia minum dan mengunyah makanan...setiap kali aku tengok dia mengunyah setiap kali itulah aku berzikir.
Dalam 45 minit, kemudian dia cergas kembali...
Tetapi kejadian berlaku pada pagi esoknya semula...
Sekali lagi aku lakukan sebegitu.

Kemudian dengan pertolongan seorang guru silat, kami memandikan dia di gelanggang silat sebanyak tiga kali.( waktu yang berlainan )
Ini kerana dalam komunikasi aku dengan entiti ni...bahawa dia nih adalah seorang pahlawan zaman dulu...

Dalam kesamaran malam, entiti ni duduk ( bersila ), kelibatnya besar...dari lutut ke lutut adalah sepanjang tilam bujang. ( 5 kaki ){ memang dia duduk atas tilam tu}

Mengikut teman temannya , anak aku ada mengamuk sebanyak 5 kali pada malam tuh...
dan seorang darinya tercampak jauh kena penangan anak aku...
Dan anak aku kata dia tak tau apa apa...

Syukurlah dia dah pulih tapi aku musykil,...mungkin peristiwa ini akan berulang kembali...

Yang kat sungai tu pun ada peristiwa...
nanti aku tumpang kisahnya...

yeah bro rdza dah kembali...menanti sambungannya

Aku baru saja merawat anak aku yang terkena di Kuala Kangsar minggu lepas.
Katanya entiti ni masuk ikut kaki.
Pepagi bila dia nak bangun, badannya lemah longlai dan terpaksalah aku menampung dia dar ...
rdzaccess Post at 13-4-2010 02:06

Rdza,
citerla lagi..

sebelum aku mulakan apa2.. aku nak share gambar sumthink nih....
ni gambar yg aku baru amik kat masa kat kampung aku pada Isnin tgh ari camtuh..

http://img411.imageshack.us/img411/8458/1502101227. ...
JUSTcircle Post at 18-2-2010 11:18

naper aku takleh nampak

pengalaman saka xde. cuma pernah tgk orang berubat saka.

aku teman sedara berubat. turn kami belum lagi. ada satu couple suami isteri ni. isteri dia tgh berubat. sekali tuan haji tu baca sambil berubatkan isteri ni, tiba2 si suami dok geleng2 kepala macam harimau sambil dok menderam.

pelan2 si suami tu bertukar rentak dan cara duduk. dah mula nak menggelongsor mcm rimau. mata dok tgk tuan haji yang berubat. kata tuan haji ni kalau siku dia kena lantai dia akan terkam sapa saja yang berada di depan. mujurlah tuan haji berjaya melembutkan saka tu.

kami yang tgk ni dah meremang. yelah buatnya dia mengamuk kan. tapi takde apa la yang jadi. tuan haji tu cakap saka rimau apa entah nama. aku x ingat. saka rimau ni ada dua. nanti bila aku jumpa dia aku tanya lagi.

Salam Ramadhan buat semua.....

from my point of view...biasanya saka dan permainan sihir ni inter related...
Saka...ramai yg berpendapat saka ni tak elok..memula shieda fikir gtu gak...actually sa ...
Shieda Post at 23-10-2004 00:10

salam ....

yg kat atas ni shieda quote posting shieda yg awal2 pasal kes saka ni thn 2004 dan skrg ni dah thn 2010 .... 6 thn berlalu...but till now shieda masih x pulih 100% ....masih lg berubat...cuma dlm kes shieda ni payahnya sebab selain dari kes saka dr kedua2 belah mak n ayah yg berebut nak tempat pd shieda ..ada gak kes sihir.....

konon nya ada yg kata ada saka ni sihir x leh kena tp sebenarnya tanpa kita tau saka ni secara x lansung akan bantu jin sihir tu utk lebih memudaratkan kita....pastu ada yg kata ada saka ni lg murah rezeki hidup lbh senang...emm takdenyer de...lg banyak duit habis ada la sbb nak p berubat...

ramai yg kata kalau ambik saka tu blh sembuh x de apa yg ganggu coz dia akan protect etc .... tp shieda tegaskan kat sini tu semua tipu daya jin dan syaitan nak sesatkan kita.....jin ni blh merupa mcm2 ...blh jd org alim...pak syeikh ....wali (ni yg dia paling suka...dan dlm mcm2 rupa lg ... bila kita dah setuju nak terima means kita terima dia...punya la byk manusia wat pe nak kawan dgn dia....

yg diberitahu oleh perawat shieda skrg ni....ada sesetgh saka tu mmg agak sukar nak dibuang ....tp ianya blh dijauhkan maksudnya saka tu x boleh masuk ke dalam badan kita or naik atas anggota badan kita (keadaan ni yg menyebabkan badan rasa berat,susah nak angkat kaki or bahu berat ke gitu)..jauh dlm erti kata dia hanya berada disebelah kita....

tp apa pun ...berdasarkan pengalaman shieda la....biar apa pun yg dikatakan oleh sang saka atau apa jua bentuk yg di tonjolkan elok lah jangan ambik....kalau x boleh buang jauhkan....lbh byk yg x elok dr elok...

Buang saka senang, tapi nak pastikan sipesakit akibat gangguan saka pulih sepenuhnya, ada sikit payah

Saka yg selalu dibuang hanya yg mengacau ketika itu, sedangkan banyak lagi saka disekeliling pesakit, dirumah beliau dan disetiap adik beradik, so kalau tak dihapuskan atau dibuang semuanya, tak pulih le sipesakit tu, kalau pulih pun sementara, 2-3 minggu sakit lagi sebab saka yg lain pulak yg mengacau.

Buang saka senang, tapi nak pastikan sipesakit akibat gangguan saka pulih sepenuhnya, ada sikit payah

Saka yg selalu dibuang hanya yg mengacau ketika itu, sedangkan banyak lagi saka disekeliling pe ...
hantukiller Post at 13-4-2010 14:37

yeap setuju tu....coz saka ni dia akan mengganggu satu keluarga...mcm sepupu2 shieda yg belah mak...setiap seorg dr anak pakcik mesti ada yg diganggu ....then sepupu mak pula...maksudnya dr atok yg sama pun masing2 ada gangguan nya...dan bg yg pernah ada gangguan mcm shieda ni...seolah dah ada ruang atau lubang dlm diri atau tapak utk menda2 tu...jd kalau x jaga diri elok2 menda tu akan mudah nak ganggu semula.....

1468# rdzaccess

ko pun ada citer pasal kat sg perak tu ke?

kalau ada kongsi laa sbb aku dengar pun dari mulut ke mulut je jadi pepaham sendiri laa

yeap setuju tu....coz saka ni dia akan mengganggu satu keluarga...mcm sepupu2 shieda yg belah ma ...
shieda Post at 13-4-2010 15:18
Bagi yg bermasaalah disebabkan saka, ada beberapa kaedah mudah menghindarinya (bukan menghapuskannya) yg boleh dilakukan sendiri oleh yg bermasaalah. Bagaimanapun saka yg mengganggu tsb boleh pula mengganggu ahli keluarga yg lain iaitu pesakit tadi melepaskan diri bersaorangan dari gangguan saka itu.

Bagi yg bermasaalah disebabkan saka, ada beberapa kaedah mudah menghindarinya (bukan menghapuskannya ...

Bagaimanapun saka yg mengganggu tsb boleh pula mengganggu ahli keluarga yg lain iaitu pesakit tadi melepaskan diri bersaorangan dari gangguan saka itu.

hantukiller Post at 19-4-2010 15:40

hantukiller...apa maksud "Bagaimanapun saka yg mengganggu tsb boleh pula mengganggu ahli keluarga yg lain iaitu pesakit tadi melepaskan diri bersaorangan dari gangguan saka itu."
Leh tlng explain x

maksudnya cam ni, katakan sesaorang sakit akibat saka, dan ia memutuskan hubungan/pertalian dgn saka tersebut(tentulah ada kaedahnya), saka tersebut akan mengganggap atau mendapati sipesakit bukan lagi ahli keturunan pemilik asal saka... dan saka itu akan berpindah untuk mengganggu ahli keluarga yg lain terutama adik beradik dan anak anak...

Kesimpulannya, kalau kita bersaka, haruslah dibuang segala saka tersebut termasuk pada ahli keluarga terdekat, barulah kita akan terlepas terus dari gangguan saka

Paling mudah, cari perawat saka yg boleh membunuh segala saka tsb, bukan hanya membuang atau memindahkan ketempat lain, kerna kemungkinan ia kembali amat besar!

maksudnya cam ni, katakan sesaorang sakit akibat saka, dan ia memutuskan hubungan/pertalian dgn saka ...
hantukiller Post at 20-4-2010 11:48

ooo mcm tu..baru la faham...