CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fms016

Masalah hidup diganggu oleh maniak

fms016 replied at 4-11-2020 08:44 AM
cuba cerita kat aku apa masalah ko ni sebenarnya??
x abis2 dgr perkataan sembur..aku tgk ade je y ...

bila masa pulak aku suruh kau jauh dgn mak bapak kau. ni aku baru 1st time komen td. semuaorg kau tuduh spy sedara kau. serious arr??jauh sngat tahap imaginasi kau ni. cpt2 berubat bro

jijilaaa replied at 4-11-2020 09:07 AM
bila masa pulak aku suruh kau jauh dgn mak bapak kau. ni aku baru 1st time komen td. semuaorg kau  ...

nasib baik tersilap org..

apapon, xde idea jgn main pos je..dosa besar bersubahat dgn penjenayah terutama yg guna sihir dan perosak agama org..
pastu tuduh org otak x btol mmg patut bole kene saman sivil..cubaan memalukan org tu secara sengaja..hati2 tentang ni..

kadang2 rasa org yg sama je buat posting tapi byk id..munkin dpt 'komisen' tolong mereka buat jahat tapi xnak ngaku..

celah mana pulak org yang sama buat banyak id. tgk la level kteorg semua dah berapa. kau tu baru beginner. kau tu yang baru buat id bro

kteorg pun boleh saman kau sbb main tuduh semua org spy sedara kau

istigfar banyak2. kau ada kawan tak? ada pendengar setia yang dengar masaalah kau? sekarang ni kau kerja tak?

jijilaaa replied at 4-11-2020 10:34 AM
celah mana pulak org yang sama buat banyak id. tgk la level kteorg semua dah berapa. kau tu baru beg ...

Jgn layan org mental ni jiji....

Dok kat setiawangsa, tapi pangai rimba.....

jazaa100 replied at 6-11-2020 04:01 PM
Jgn layan org mental ni jiji....

Dok kat setiawangsa, tapi pangai rimba.....

apa masalah ko ni sebenarnya..
hobi merosakkan thread org??

aku minta butiran nama, nak setel kat balai polis, ko hina plak..
x baca ke undang2 forum??

masuk thread org, bagi cadangan merapu, kene sound, tiba2 nak berlagak plak..

fms016 replied at 7-11-2020 11:22 AM
apa masalah ko ni sebenarnya..
hobi merosakkan thread org??

Kau nk nama ke....no tel ke...kau tanya le kat org tu sendiri.....pastu pi balai polis buat report....aku rasa, polis pun pening nak amik kes atas apa.....kes sbb sedara nk kwin kan kau dgn ank dia yg gomok?.....kes org tel ofis kau....org spy kau?....

Perghhh....mental betul...

Follow Us
jazaa100 replied at 7-11-2020 11:39 AM
Kau nk nama ke....no tel ke...kau tanya le kat org tu sendiri.....pastu pi balai polis buat report ...

klu xtau jgn berlagak pandai..
polis mmg ambil kes tapi kata setel ngan famili sbb ade dari kalangan famili aku minta setel mcm tu..

aku minta butiran ko sbb ko ni nampak mcm bacul..sorok ngan id di alam maya..
bole aku saman sivil kat ko sbb mandai2 je judge org walhal bukan kenal pon..

cara ko mcm dunia ni mustahil ade jenayah dan kes sihir..teka sape yg mental sebenarnya?? maklum laa kat FB pon byk cybertrooper..

klu ko jenis yg bijak, tau agama, elok jgn masuk thread org..klu x, mmg terserlah ketidakpandaian tu..

skang ni aku nak paksa sedara aku tu jumpa face 2 face kat balai polis..xpon, dekat mahkamah..standed laa perkara ni akan ambil masa sbb xde kerjasama..

addamnor replied at 28-10-2020 01:51 PM
May be kamu ada penyakit bipolar disorder or schizophrenia.. you sound alike

aku nak sebut nama penyakit bipolar ni x pandai,tp aku rasa mmg dia ade kot

jijilaaa replied at 3-11-2020 03:43 PM
takut nak komen. tgk ramai2 asyik kena sembur dgn TT. i dont think TT nak solution. dia just nak sem ...

semua cadangan bernas dag bg tapi dia xnk buat, last2 dia sembur balik forumer,kkita nk bantu tp dia xnk bantu diri sendiri....

fms016 replied at 4-11-2020 08:44 AM
cuba cerita kat aku apa masalah ko ni sebenarnya??
x abis2 dgr perkataan sembur..aku tgk ade je y ...

xde sape yg sampahkan thread ko,org cuma bagi pandangan dan cadangan,ko yg sampahkan cadangan forumer....
jgn mcm tu la bro hahahaahha,
bincg secara terbuka la......aku tahu la aku pun ade kawan yg ade masalah mcm ko jgk,
aku faham bukan senang nak terima cadangan yg bertentangan dgn landasan masalah ko......
aku sendiri pun bg cadangan kat kawan aku kena sembur apatah ko dgn forumer yg xkenal pasti la ko xlehh terima...
ape2 pun chill dan belajar terima pendapat org lain..... bukan ko je ade masalah

copy_paste replied at 8-11-2020 09:57 AM
xde sape yg sampahkan thread ko,org cuma bagi pandangan dan cadangan,ko yg sampahkan cadangan foru ...

sorang lagi suka berlagak pandai..
x abis2 cite pasal kawan dia kat bank yg bermasalah sbb rasa ade org spy hidup dia..
aku dah bagi solution kat ko lama dah pasal kawan ko ni, siap PM aku lagi, tapi ko ungkit balik masalah kawan ko tu..

aritu ko cakap x kenal aku, tiba2 tunjuk pandai mcm kenal aku dari kecil..masalah kat balai polis, berpuluh2 tahun ade yg masih tersimpan, ko rasa sume bende bole setel dgn idea xleh pakai ko tu..aku cari polis, peguam last2 dpt cybertrooper yg ade kemungkinan buat keje berbayar..

jgn lupa bro, aku kata jgn masuk thread ni..posting dari ko dan sekutu buat org lain yg munkin ade idea pasal kes aku ni malas nak pos sbb nampak posting menghina ko dan geng je..konon aku mental bukak thread ntah apa2..

lain kali blaja hormat masalah org lain..jgn rasa diri tu pandai sgt klu setakat baca ayat2 di forum je..klu brani, jom laa setel kat balai polis..,aku nak tgk apa point ko bile bercakap ngan polis..aku tgk gaya ko posting, mmg ade unsur2 berpakat ngan sedara aku tu..dari forum sebelah lagi..

fms016 replied at 8-11-2020 10:26 AM
sorang lagi suka berlagak pandai..
x abis2 cite pasal kawan dia kat bank yg bermasalah sbb rasa a ...

aku bukanberlagak pandai,aku cuma bg pendapat,ikut ko la boleh hadam ke tak,
ko nak marah2 terpulang kat ko sbb cara penerimaan ko mungkin x sama dgn org lain,
ko nk ajak ke balai polis ape point ko,
kalau ko nak sabit kesalahan seseorg tu ko kena ada bukti,
ape kecederaan ko,ape kehilangan barang ko,ape gangguan yg ko alami,
polis akan siasat motif tu semua,

skrg ni ape perkembangan ko pun ko x detail,
dah ada tangkapan ke,dah ade soalsiasat ke kat tertuduh.....

copy_paste replied at 8-11-2020 12:32 PM
aku bukanberlagak pandai,aku cuma bg pendapat,ikut ko la boleh hadam ke tak,
ko nak marah2 terpul ...

ko bukan polis nak cbuk tau sume bende..
yg aku nak, lepas apa yg aku buat, apa lagi usaha lain yg bole dibuat..itu pon bukan dari cybertrooper berbayar..

ko jgn lupa posting ko sebelum ni ade bgtau aku kene mengaku gile, mental x btol laa, bukan VIP yg perlu dilayan (bab ni tau pon  ko tapi masih cbuk dlm thread ni) dll..ko x rasa ini satu penghinaan yg amat jelas dan diketahui ramai org walau hanya di alam maya??

kamon laa..jgn jadi budak2..agama ko pon aku bole persoalkan sbb mcm bekap si ahli sihir..klu rasa xde idea, jgn main terjah thread org..ko tetap berhutang ngan aku pasal saman sivil..klu aku tau butiran ko, senang ckit nak buat repot polis dan bincang ngan peguam pasal tindakan undang2..

ko dah ade masalah lagi ko nak tambah masalah,
ko nak saman aku silakan, xde hal bro, hahahahaha

aku cuma bg pandangan tapi ko sembur balik hahahahahha,
jgn off topik la,org tanye ko jawab la elok2

sikit2 ajak jumpa lah, sikit2 petiknama polis lah, ntah lah bro. moga kau jumpa jalan untuk sembuhkan penyakit kau.

jgn smpai ada niat nak suicide sudah lah...

copy_paste replied at 8-11-2020 09:40 AM
semua cadangan bernas dag bg tapi dia xnk buat, last2 dia sembur balik forumer,kkita nk bantu tp d ...

ada certain org dia suka org bagi perhatian kat dia, dia nak org sentiasa fikirkan masaalah dia.

mcm kes gypsy rose tu,mak dia buat mcm2 biar org sentiasa notice diaorg

aku rasa dia ni mcm tu kot sbb tu la mcm2 tempat dia mengadu.

Edited by fms016 at 12-11-2020 10:55 AM
jijilaaa replied at 12-11-2020 10:30 AM
ada certain org dia suka org bagi perhatian kat dia, dia nak org sentiasa fikirkan masaalah dia.
...

mcm je ni tahap IQ ko..
buat fitnah sesuka hati mcm ko kenal rapat ngan aku/sedara aku tu..
berlagak tau sume perkara walhal cara berpikir x nampak ko jenis percaya kat dunia ni ade jenayah..

biar aku ambil balik cadangan ko tu..

takut nak komen. tgk ramai2 asyik kena sembur dgn TT. i dont think TT nak solution. dia just nak sembang/cakap/dapatkan perhatian pasal problem dia je. sbb semua solution yang org bagi semua dia bangkang.

nak apa sebenarnya TT?? kurang kasih sayang barangkali

consult dgn psychiatrist pls

konpom fitnah!!! cerita adalah benar..dan nampaknya tuduhan aku ade masalah mental mmg aku nak bawa ke sivil..sbb ko malukan aku di depan org ramai (alam maya)..

celah mana pulak org yang sama buat banyak id. tgk la level kteorg semua dah berapa. kau tu baru beginner. kau tu yang baru buat id bro

kteorg pun boleh saman kau sbb main tuduh semua org spy sedara kau

istigfar banyak2. kau ada kawan tak? ada pendengar setia yang dengar masaalah kau? sekarang ni kau kerja tak?

aku dah lama daftar cuma x masuk cni sbb ade forum lain..bab tuduh spy, IQ ko skali lagi dipersoalkan..aku cakap ade spy yg sedara aku guna berdekatan aku sama ade kat opis atau rumah..jadi, apa kaitan ko plak jadi spy?

perkara yg berlaku kat aku ko xkan paham  kecuali ni bidang ko..jadi jgn laa tunjukkan IQ ko yg x seberapa tu kat cni..bole je sedara aku tu guna ko..bayar duit buat keje mcm cybertrooper..cuma, bab ni antara ko dan dia je laa yg tau..

aku xtau laa apa masalah korang ni, org ade masalah, posting kat cni pastu ko sampahkan thread tu..ko x baca ke undang2 forum..

munkin, mmg hobi ko, sbb ko rasa mcm satu kepuasan memburukkan org?? aku cadangkan ko blaja agama..bersubahat dgn org guna sihir tu, ade hukumnya..

bab id byk tu, cuba ko cek sape yg paksa ko masuk cni..ade ke dia dpt duit?? cara ko ni bukan di alam maya shj, kat area rumah aku pon ade..bile tanya ade dpt upah, muka lain mcm je pastu guna stail sedara (bapak dia) tumbuk angin ke arah muka aku..huhu..klu dah kene sihir tu, mmg mcm2 org biol aku jumpa..

ehem.. ehem... walau i buat diam tapi i perati ye..
nak gaduh-gaduh i lock thread ni masuk arkib jah..
if nak cari penyelesaian masalah, sila open pada pendapat/ cadangan forumer..
tapi kalau rasa semua orang tak sebijak awak, sila cari medium lain yang ramai orang bijak berkuntum (ie pejabat lawyer) yang ada masa nak bagi pendapat secara percuma..
kalau rasa nak luahkan perasaan tanpa orang lain menyibuk komen, sila ke thread luahan sedia ada (https://mforum.cari.com.my/forum ... &extra=page%3D1 atau https://mforum.cari.com.my/forum ... &extra=page%3D1)..
kat sana awak boleh luahkan apa je tanpa sorang pun sibuk or reply kat posting awak..
and kalau semua yang komen nak report kat polis, baik awak pi report je masalah awak kat polis terus tanpa buka thread minta pendapat kat sini pastu ugut-ugut nak saman bagai..

prettyuglybabe replied at 12-11-2020 11:17 AM
ehem.. ehem... walau i buat diam tapi i perati ye..
nak gaduh-gaduh i lock thread ni masuk arkib ja ...

terima kasih mod sbb masuk..
ekceli ade kaitan ngan penghinaan..mereka sebut pasal mental..sbb rasanya ade kaitan ngan subahat juga, saya bercadang bincang kat balai polis..kat forum susah nak kantoikan mereka..

tapi bab pindah tu mmg saya bole je trima..cuma itu hak saya laa utk decide..apapon, trima kasih sbb masuk kat cni..harap2 thread ni open je tanpa ade fitnah kata mental laa dll yg x sesuai..

fms016 replied at 12-11-2020 11:27 AM
terima kasih mod sbb masuk..
ekceli ade kaitan ngan penghinaan..mereka sebut pasal mental..sbb ra ...

takde sapa pun kat sini yang kenal awak..
so mereka open untuk berikan pendapat mereka..
kalau mereka rasa awak ada masalah bipolar, itu adalah hasil dari penulisan awak..
mungkin di kalangan mereka ada kawan yang mengalami masalah macam awak..
so mereka bagi pendapat berdasarkan apa yang mereka hadapi dan faham..
if awak bukan bipolar or mental, then tak perlu pun rasa terhina..
normal zaman ni ramai orang mengalami masalah mental..
dan orang ramai lebih terbuka mengenai masalah mental..
bukan macam zaman dulu yang kalau kata masalah mental adalah orang gila..
if awak rasa awak ada hak untuk decide, mereka juga ada hak untuk beri pendapat..
so far yang i tengok, takde pun yang berbaur fitnah or ugutan dari forumer..
mereka nak menolong tapi awak pula ugut and tuduh mereka fitnah awak..