CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: fms016

Masalah hidup diganggu oleh maniak

prettyuglybabe replied at 12-11-2020 11:44 AM
takde sapa pun kat sini yang kenal awak..
so mereka open untuk berikan pendapat mereka..
kalau m ...

sori laa mod saya reply lagi..
sebenarnya saya rasa punca thread ni jadi x btol sbb dimulakan oleh copy_paste..
saya kenal dia dari forum lagi satu..stail yg sama juga digunakan mcm nak sampahkan thread org lain..cuba baca dia tulis pasal suruh mengaku gila, bukan VVIP utk dilayan dll..
kene tgk page awal2..

Serabut jugak baca thread ni. Tapi macam nak komen jugak.

TT, boleh tak ceritakan semula masalah u dengan ayat yang boleh difahami? Mungkin iols boleh tlg apa yang patut. (dari segi legal)

Yang i faham, diganggu bertahun2. Dari ahli keluarga sendiri, tp dh boleh dianggap jenayah sbb sehingga tahap bagi dadah, guna spy etc. Then, TT dah buat police report sbb police kata masalah keluarga? Kenapa polis boleh cakap mcm ni ya?

Bab kena paksa kahwin tu tak faham sangat. I nak tahu, apa stand family TT sendiri dalam hal ni.

Edited by fms016 at 13-11-2020 04:05 PM
kakiseboksebok replied at 12-11-2020 05:25 PM
Serabut jugak baca thread ni. Tapi macam nak komen jugak.

TT, boleh tak ceritakan semula masalah  ...

ok sis..tq bagi perhatian terutama bab 'legal' tu..bole laa share apa yg bole buat dan x bole buat..
pertama, diganggu oleh keluarga makcik (adik perempuan ayah)..ade laa sbb2nya yg dilakukan oleh budak kecil (umur 7 tahun) ngan anak lelaki dia (masa tu umur dia 8 tahun)..jadi, berlaku laa dendam sejak kejadian tu sehingga arini..paling ketara waktu raya kami berjumpa di kampung..mmg teruk hari raya aku nak sambut kene sabotaj..ade kes cubaan bunuh pon ade..biasanya bermula dgn mencederakan aku laa mcm guna anak lelaki dia  guna pam kaki, penyambung tu dia sumbat kat mulut aku, kemudian dia tekan pam, mmg terbaring tros aku x bernafas..muka pon penah dimasukkan ke dalam takungan air semata2 xnak bagi aku bernafas..

kedua, bila dah dewasa, diorg nak jodohkan ngan anak dia pula..maka, mcm2 cara digunakan utk sekat jodoh aku dan pastikan anak dia kawin ngan aku..mcm mane dia kawal hidup aku jarak jauh, munkin guna spy termasuk laa adik beradik aku..opismate pon kene guna juga..munkin diorg tau aku keje kat mane sbb ade spy di kalangan adik beradik..kami ni bukan org kaya..adik aku (dah meninggal) pegi blaja kat Universiti swasta..mmg laa perlukan duit..aku syak dia trima duit haram utk kenekan aku..penggunaan julap dan seangkatan tu mmg ade laa..dadah (muka jadi merah pekat mcm bengkak) tu pakai juga tapi jarang..penah juga jadi muka pecat lesi, cakap mmg susah sbb otot muka lemah, pon aku rasa dadah juga..cuma munkin jenis berlainan..masa 2012 kat satu syarikat ni spy aka maniak ade guna racun..sakit gak jantung aku minum air yg diletak racun..penah juga tgk opismate berbuih mulut..aku rasa racun juga..

klu dah jumpa, mcm biasa laa cubaan ngorat tu ade..utk pertahankan diri, mmg laa ade maki2 tapi mcm x berkesan pon..tendang baru berkesan..

bab polis tu, aku mmg share info diorg guna sihir kat FB yg mane, cuma adik-beradik dan sedara lain je ade tapi akhirnya diorg dpt tau dan makcik aku tu pon antar sms menghina aku dan keluarga..kata mcm2 laa dan tuduh bapak aku gila pegi percaya kat aku..konon2 blaja kat UIA tapi suka buat fitnah..jadi, aku pon tros pegi balai polis utk buat aduan..ingatkan bole setel kat balai sbb aku masukkan skali cubaan bunuh masa kecil tapi rupanya polis kata, kes ni bole setel kat mahkamah sivil (aku buat saman malu) dan lagipon ni hal keluarga..maka, kes menghina guna sms abis mcm tu je..

tambahan utk polis repot tu, bile buat yg kedua tahun 2017, diorg suruh guna detektif sbb tuduhan aku mmg perlu bahan bukti..lagipon hal keluarga ni mmg sensitif ckit..

bab dipaksa suka kat anak dia, mmg keluarga tau..sedara2 pon tau sbb sepupu aku ni dgn muka slambe je, ngorat aku depan2 mereka..sebelum tu, kat LRT pon ade dan setiap kali jumpa, mesti ade gangguan..cuma skang ni dah xde laa sbb dia dah kahwin..utk 'stand' keluarga, mmg buat bodo je laa..lain aku cite, lain plak pendapat mereka..mcm otak x stabil..masa 2017 pegi rawatan sihir, patut laa diorg ni nampak mcm diperbodohkan je, rupaya mmg kene sihir..

bab sepupu perempuan aku tu, bile dia dah kawin, org lain pula ambil alih utk spy hidup aku..tgk cara dari kecil mmg nak pastikan hidup aku merana dan sentiasa gagal..

sori laa klu ayat karangan tu berterabur sbb masa SPM pon dari segi bahasa mmg aku teruk ckit..huhu

Diorang berdendam apa dengan kau? Ni dendam oe obses. Apesal cerita ni berbau hasanah

Baca tajuk “diganggu manak” kuss semangat kalau manak ganggu sampai real life & buat report polis pon

Apa yang diorang dapat dengan susah2 keluar duit dan tenaga untuk ganggu tt?? Tt ni kaya dan berharta untuk mereka rampas ke? Rajin pulak nak upah spy dan sihir. Dadah pun bukan murah harganya untuk bagi dekat tt hari2.
Tt ikutlah saranan doktor adam tu. Pergi jumpa doktor luahkan perasaan dan apa di fikiran tt. Jangan malu. Jumpa psy tak semestinya gila atau ada masalah mental berat je. Kalau tt normal, takde rugi apa2 pun.

Follow Us