CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6163|Reply: 21

Sihir ahli keluarga

Post time 11-11-2020 12:40 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Tiada ribut tiada tsunami tetiba kakak.ipar I riuh rendah canang dia disihir kawan satu pejabat....
Bila dia jumpa ustaz tu, dimintak pulak scan abang ipar I yang asyik2 mengadu sakit badan, pendek nafas bla2x dikata pula terkena badi mayat..

Sekarang dia tanya kami, tak nak pergi tengok2 ke? Tengok2 maksud dia jumpa la orang yang pandai scan tengok kita ni ada org sihir ke, ada badi etc..

I guling2 ketawa bila suami cerita..tapi dalam gelak ketawa tu, depan kak ipar i dengar dgn khusyuk apa yang dia cerita. Konon sangat nak jaga hati kakak ipar kesayangan (la sangat)... Hebat benar lakonan aku selama ini.

Aku bukan tak.percaya sihir ni tapi bila kita sihat walafiat, perlu ke nak buang masa jumpa orang scan dalaman macam tu? Suami kata kalau timbul tuduhan kononnya ada orang dengki kt kita, tak pasal2 dah jatuh fitnah..

Takde masalah pun cuma nak ajak sembang/bincang. Topik ini tak sesuai nak sembang dengan mak sendiri, silap2 kena membebel pulak.

Rate

1

suruh dia check doktor takut kena covid....

takda masalah pn kalau nk pi check nie..
tapi kena pi check dgn org yg betul2 amalkan cara perubatan islam laa..
kdg diorg boleh je bgtau tak semesti masalah kesihatan kita berpunca dri makhluk ghaib nie..
kdg gaya hidup ker.. pemakanan kaa..
kdg diorg boleh suggest doa2 atau petua2 makanan sunnah..

Dulu kwn aku selalu jer sakit kepala.. pi jumpa doc, doc bg panadol jer..
pastu org suggest pi perubatan islam.. bila pi ustaz tu kata xda apa.. kena jaga makan..
makan ni jd darah dging kita.. ustaz tu bg doa dan petua2 makanan sunnah..
Alhamdulilah kwan tu dh semakin cergas..

tapi kalau pi scan dgn bomoh2 nie, tak sakit pn boleh jd sakit.. hati2 yer..

Rate

1

tapi kena pi check dgn org yg betul2 amalkan cara perubatan islam laa..
kdg diorg boleh je bgtau tak semesti masalah kesihatan kita berpunca dri makhluk ghaib nie..
kdg gaya hidup ker.. pemakanan kaa..
kdg diorg boleh suggest doa2 atau petua2 makanan sunnah..

Dulu kwn aku selalu jer sakit kepala.. pi jumpa doc, doc bg panadol jer..
pastu org suggest pi perubatan islam.. bila pi ustaz tu kata xda apa.. kena jaga makan..
makan ni jd darah dging kita.. ustaz tu bg doa dan petua2 makanan sunnah..
Alhamdulilah kwan tu dh semakin cergas..

tapi kalau pi scan dgn bomoh2 nie, tak sakit pn boleh jd sakit.. hati2 yer..

Redmyvi replied at 12-11-2020 09:51 AM
tapi kena pi check dgn org yg betul2 amalkan cara perubata ...

Kawan u pergi klinik biasa memang la doktor bagi panadol aje.. Kecuali dia dah pergi jumpa doktor yang sama buat kali ke 3 or 4 dengan sakit berpanjangan, doktor akan rujuk dia ke hospital utk buat mri...

Btw, scan dengan orang2 ni depa buat macam mana?

I is sceptical bab2 mcm ni kecuali bila korang dah merujuk doktor pakar sana sini dan doktor2 tu tak boleh nak tau kesakitan korang berpunca dari apa..... Maka merujuk orang2 ada ilmu ini last resort la..

usaha tak salah cuma biarlah pergi ke orang yg betul2 mengamalkan perubatan islam
contoh darussyifa..
mereka tak akan bgtau kena sihir ke apa, hanya minta kita amalkan bacaan surah2 tertentu

lagi elok pegi cek kt klinik dlu
atau buat full medical checkup, manalah tau ada penyakit lain yg bkn kaitan alam misteri nusantara..

Follow Us
sarahmirza replied at 12-11-2020 10:53 AM
Kawan u pergi klinik biasa memang la doktor bagi panadol aje.. Kecuali dia dah pergi jumpa doktor  ...

it just kebetulan ada kwn suggest suruh dia try perubatan islam..
jadi dia mcm nk try jer.. ustaz tu pn bukan ajar mantera ke apa..

Aku xtahu sgt la kalau ada byk style utk scan..
tapi ustaz yg kawan aku pi ni scan xda la sentuhan fizikal..
dia pergi jumpa dan ustaz tu tgk dia semua cmtu jela..

aku fhm jer kalau ada org yg skeptical bab2 perubatan islam..
sbb benda yg melibatkan makhluk halus ka apa ni cenderung ke arah syirik sbb tu kita kena hati2..
aku dulu pn skeptical gk until it happen to my family member.. bila bidang medical takleh bg jawapan kn..

ikut pengalaman aku yg pernah kene sihir dan melihat org lain kene sihir, mmg asalnya nampak normal tapi bile dah jumpa ustaz tu, mmg bole bertukar jadi lain..

jadi, x salah mencuba..dan, jgn lupa sakit yg bole nampak mcm GERD (mudah pendek nafas sbb angin penuh dlm paru2)..itu kene jumpa pakar..

Rate

1

She-Ra replied at 12-11-2020 10:59 AM
usaha tak salah cuma biarlah pergi ke orang yg betul2 mengamalkan perubatan islam
contoh darussyifa ...

Kalau baca cerita TT, dia takde sakit apa2..
Takde keperluan kot nak jumpa sesiapa walaupun doktor kalau tak sakit.

Redmyvi replied at 12-11-2020 11:25 AM
it just kebetulan ada kwn suggest suruh dia try perubatan islam..
jadi dia mcm nk try jer.. ustaz ...

Bkn perubatan islam je tapi perubatan alternatif orang biasa kata.... Yang tak melibatkan ilmu perubatan dan peralatan canggih semua ni....

sarahmirza replied at 12-11-2020 11:46 AM
Kalau baca cerita TT, dia takde sakit apa2..
Takde keperluan kot nak jumpa sesiapa walaupun dokt ...

"bang ipar I yang asyik2 mengadu sakit badan, pendek nafas bla2x dikata pula terkena badi mayat"
sakit bdn pendek napas kalau berulang dan kerap, elok la pegi jumpa doc
benda ni jgn buat memain... ramai yg ambik mudah tak "listen to your body" sudahnya terlambat
jd elok la kita mencegah awal..
kalau dh buat full checkup & result takde penyakit, baru la pegi berubat kt tempat yg mengalamkan perubatan mengikut cara islam.. gituuu

She-Ra replied at 12-11-2020 11:52 AM
"bang ipar I yang asyik2 mengadu sakit badan, pendek nafas bla2x dikata pula terkena badi mayat"[/ ...

Oh...u refer abang ipar dia...
Badi mayat? Huhuhu

TT, abang ipar dah jumpa doktor ke?

Teringat ex-colleague. Dia sekeluarga (mak, suami, anak, adik, adik ipar dll) percaya sangat dengan bomoh. Malas pegi keja, dibomohkan orang. Sakit badan, dibomohkan orang. Anak kena campak, sebenarnya kena tegur dengan jin.  Adik nak kawen, ada org dengki. Hantar benda dekat tempat keja.

Aku taktau macam mana nak respon. Aku ni jenis kurang percaya pada bomoh2 ni.

Redmyvi replied at 12-11-2020 09:51 AM
tapi kena pi check dgn org yg betul2 amalkan cara perubata ...

Scan dan tiba2 jadi sakit... itu yg aku nak sampaikan kat sini. Kami sihat walafiat je tapi kakak ipar mcm mendesak pulak suruh scan. Katanya kita mmg sihat tapi tak sedar mungkin ada yg tak kena yg lambat nak perasan.

fms016 replied at 12-11-2020 11:42 AM
ikut pengalaman aku yg pernah kene sihir dan melihat org lain kene sihir, mmg asalnya nampak normal  ...

Mcm mana tau kena sihir? Kakak ipar aku tu sebenarnya ada fibroid tapi jumpa juga ustaz (dia kata), terus katanya kena sihir. Sekarang dia amalkan minum olive oil  sbb nak cuci rahim. Aku olive oilt tu buat salad & masak2 dia pergi minum satu sudu sehari.

sarahmirza replied at 12-11-2020 11:55 AM
Oh...u refer abang ipar dia...
Badi mayat? Huhuhu

Tak tau dia dah jumpa doktor ke belum. Hari tu scan tak jumpa pun ustaz (kakak ipar aku yg kata), kak ipar cuma cakap simptom2 dan jawapannya kena badi.

Suami aku jenis malas nak amik pot jadinya dia pun buat tak layan je. Lega aku.

i personally pernah lalui mende ni beberapa tahun. jaga2 la dlm berubat ni. zaman skrg byk yg syirik n khurafat dari yg betul. walau terdesak mcmana pun jgn la brubat kat org2 yg guna khadam, jin dll konon nk bantu ubatkan kita. nauzubillah. cari la ilmuan agama yg sebenarnya. minta lah pada Allah yg paling utama. amalkan n hayati n fahamkan Al-Quran. insha Allah kita akan dilindungi. namun, jgnla kita mempersenda org yg menderita sakit disihir atau terkena gangguan jin syaitan ni. mereka sgt2 terseksa n perlukan sokongan moral org sekeliling. sihir n gangguan ni wujud. kamu yg x diuji oleh sakit yg mcm ni, jgnla pandang hina org yg diuji. sometimes they are so desperate tu yg mudah terjebak dgn mereka2 yg pandai ambil kesempatan atas kesusahan org.

Rate

1

ladybugz replied at 13-11-2020 08:45 PM
i personally pernah lalui mende ni beberapa tahun. jaga2 la dlm berubat ni. zaman skrg byk yg syirik ...

Maaf sis, bukan mempersendakan org yg kena sihir tapi kak ipar tu mmg bkn disihir pun.. dia tu lepas dipaksa check dgn doktor baru tau ada fibroid... dia mmg mengada2, lps jumpa doktor dia kata doktor tu marah2 dia tak jaga diri, doktor kata rahim dia kotor etc.. kami macam nak percaya ke tidak.
Lepas tu bila dia jumpa ustaz, kata pulak ada org dengki dia sampai sihir. Cakap doktor ikut ke tak tu, ubat lagi la tak tau tapi hari tu sibuk promote amalkan minum olive oil sebab ustaz tu bagitau mcm tu.

maya_mahsuri replied at 13-11-2020 04:18 PM
Teringat ex-colleague. Dia sekeluarga (mak, suami, anak, adik, adik ipar dll) percaya sangat dengan  ...

Kak ipar macam ini juga.. masa anak dia kecik lagi banyak yang dia percaya itu ini. Anak perut kembong pun dikata kena tegur org halus. Anak nangis malam2 kelaparan kata kena sampuk hantu. Kalau yang tak kena kat dia, sakit apa2 demam ke sebab kena tegur org bunian..
Semalam dia tanya suami dah pergi jumpa belum ustaz yang dia cakap hari tu. suami kata nak buat apa? Bukan ada apa2 masalah pun, sakit pun tak. Tak suka cara dia desak2, bila tak peduli dia tuduh suami ikutkan je cakap isteri (aku la tu), takut isteri, urban sangat sampai tak percaya iat ustaz. Stress kalau asyik fikirkan jadi aku selalu buat tak tau, lantak la.

misstomato replied at 13-11-2020 08:27 PM
Mcm mana tau kena sihir? Kakak ipar aku tu sebenarnya ada fibroid tapi jumpa juga ustaz (dia kata) ...

klu bertukar jadi org lain, mmg kene laa tu..
klu x bertukar, x semestinya xde..munkin ustaz tu x power..
tapi x bertukar pon, bole jadi mmg xde..hanya teringat kisah2 lama yg menunjukkan stress dan seangkatan menyebabkan kita kata, kene sihir..sebenarnya emosi je tu..

12Next
Return to list New