CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: misery2

Aku Isteri Kedua Yang Tidak Mendapat Giliran & Telah Diceraikan

tumpanglalu74 replied at 17-12-2020 12:11 AM
Hei bengap.  Aku pon jande.  Dah berpuloh taon.  Cerai setel 2000..  

Sape engkau nak speak on be ...

wow.. ur bahasa ni mmg cerminkan diri u laa.
mana ur empathy ni?

u tak blh nak expect u jd janda selama 20 tahun sama dengan orang yg jadi janda selama 2 tahun.
setiap orang ada ujian yang berbeza-beza. kiranya ujian itu adalah custom made utk setiap orang.
ujian u maybe tak sama dgn TT. dan ujian TT mmg tak sama langsung dgn u.

so u nak kata dgn u jadi janda selama 20tahun u adalah seorang yang hebat ke?

Rate

1

tumpanglalu74 replied at 17-12-2020 08:11 AM

Maaf. Kalau awak janda mungkin boleh baiki cara berckp. Saya tak perlu org harsh dengan saya. Saya org dewasa. Apa beza awak dan saya? Bezanya jodoh saya ditentukan berliku macam ni dan kehidupan awak jauh lebih baik. Tapi itu tak bermakna awak boleh biadap dan hina saya mcm ni. Saya langsung tak buka aib madu saya. Saya hanya bercerita fokus tentang diri saya.

I dont speak on behalf of anyone. Saya tak layak pun nak masuk club awak. Sebab awak cerai berpuluh tahun dan tak kahwin lagi. Mungkin awak tak jumpa yg sesuai atau mungkin awak tak lawa. Saya lain. Alhamdulillah saya ada rupa dan bekas suami saya memang seorang VIP. So kalau awak tak boleh beri kata2 nasihat dan semangat, tak perlu nak emosi sebab emosi saya teramat terganggu sekarang ni. Tak ada masa nak cerita tentang arnab dan kura2 sebab langit saya mcm dah runtuh. Saya busy kutip hati saya untuk mulakan hidup baru!

im a fine young lady, n i would appreciate some fine words n advise from an old woman like u. Have a good day aunty.

rospinki replied at 17-12-2020 08:56 AM
hamboiii sis yuki..lama menghilang sekali timbul dgn hujah berbisa..keep it up

Dua tiga hari ni mmg mood nak menyibuk hal orang kak. Hah..jap lagi nak g nak terjah CI

mbhcsf replied at 17-12-2020 05:19 AM
u need Al  Quran, your qalb  your soul ni a solid input on aqidah, your soul needs to know sapa AL ...

Alhamdulillah kak. Sejak saya kahwin dgn bekas suami kedua ni, saya happy duduk di rumah, keluar hanya bila perlu iaitu beli barang dapur dan urus anak. Saya kurang bergaul dengan orang dan kehidupan saya dpt cukupkan solat dan mengaji. Saya bersyukur sgt. Dan ya betul saya faham apa nasihat akak tu. inshaAllah saya akan lebih banyak mengadu pada Dia yg maha berkuasa di langit dan bumi. Terima kasih kak.

maafkan mereka semua TT..dalam alam maya tiada batasan kerana benteng tersedia.
jgn amik hati..kaka faham emosi tt sekarang ni. segalanya begitu pantas terjadi tup tup buih buih yg dianyam menjadi hamparan kasih belayar disamudera lautan cinta hancur berkecai.
maka..bersedialah menerima kehancuran dengan sabar..ia akan pulih sendiri bersama hari hari yg penuh dugaan. semuanya ada hikmah dan tetaplah bersyukur dan bersabar.

Beaip replied at 17-12-2020 06:07 AM
Bila baca benda macam ni yang buat rasa darah menyirap.Tolonglah cik kak wakeup.
In the first place ...

Utk menjawab soalan u, perlindungan apa saya perlukan? Saya perlu status sbg isteri supaya langkah saya dan perbuatan saya terbatas kerana saya tak yakin saya kuat untuk menepis godaan2 walaupun tanpa suami di sisi. Tapi Alhamdulillah walaupun fizikal suami tak pernah ada tapi jowa suami sentiasa ada di hati saya dan itu membuat jiwa saya penuh hingga saya tak merasakan perlu bergaul di luar sana. Lagipun suami tak benarkan saya kerja. Maaf bekas suami. Ya saya tak sama seperti ibu awak mungkin kuat melawan godaan. Depan mata saya ramai kawan2 janda yg tak mampu jaga maruah diri. Awak boleh ckp ramai janda di luar sana pandai jaga diri. Hakikat sebenar kehidupan janda ramai yg tak tahu. Ada kenorg nak kongsi sisi gelap selepas balik dari pejabat? Awak hanya nampak surface.

Terima kasih atas nasihat awak.

Follow Us
yuki812 replied at 17-12-2020 09:15 AM
Dua tiga hari ni mmg mood nak menyibuk hal orang kak. Hah..jap lagi nak g nak terjah CI

sila sila..serve yourself

rospinki replied at 17-12-2020 09:20 AM
maafkan mereka semua TT..dalam alam maya tiada batasan kerana benteng tersedia.
jgn amik hati..kaka ...

Ya kaka.

Alhamdulillah pagi ni bangun tidur termenung kejap.

Dapat mesej dari bekas suami. Katanya dia akan uruskan semua perkara supaya saya dapat teruskan hidup. Dia minta saya buat apa yang di minta semalam minggu depan. Saya tak tahu apa yang dia akan uruskan. Saya dah biasa ditinggalkan dalam tanda tanya. Dan saya juga belajar bersabar sejak 5 tahun ni. Jadi saya yakin dan sabar je la tunggu apa. Semoga ada yg baik utk saya.

Baru baca benang ni..urmmmm..lawak laa plak..takut dgn gelaran janda,sbb tu cpt2 kawin ngn jantan tak guna?maruah sebagai seorg perempuan tt campak kt mana?tak tahan digoda laki org,tp tt sendiri amek laki org..last2 kena cerai.. niat nak kawin pun dah salah...jantan tu pun pengecut .org mcm tu tt amek jd laki??wadehekkk?ai kenot brain.

misery2 replied at 17-12-2020 09:30 AM
Ya kaka.

Alhamdulillah pagi ni bangun tidur termenung kejap.

Jangan terlalu dipikir perkara yg belum berlaku..hadapi yg ada didepan mata dengan sebaiknya.
Serah pada Allah yg menentukan segalanya..kita diberi akal fikiran utk menilai buruk perbuatan sesuatu perbuatan telebih dahulu sesal kemudian tidak berguna. Akak doakan TT dipermudahkan urusan dan menemui kebahagiaan yg sejati. aaminn.

mbhcsf replied at 17-12-2020 05:24 AM
i think , mesej u tu betul. kalau takut sangat then susah. kalau nak ikut stigma malay society ni  ...

kheeennn
alasan je tu takut dgn godaan laki orang
padahal gedik nk berlaki baru

moga tt tabah dan bertemu jodoh lebih baik lepas ni..

cha-cha replied at 16-12-2020 09:21 PM
Kesiannya first wife, diserang di rumah sendiri sebab suami & second wife birah nak sorok2 nikah. Me ...

oh my god..this is soooo true..

tumpanglalu74 replied at 17-12-2020 08:11 AM

janda ke andartu ke bini org ke kalau tak pandai jaga diri sama je kan sis tumpang..yang penting pandai jaga maruah diri dan keluarga..ni bukan zaman 1950an org nak pandang rendah kat janda..

NurAlia14 replied at 16-12-2020 07:03 PM
Rase mane better jd andartu ke jd janda?

Andartu kot takde past life sgt dgn org yg penah jadi suami, takde kaitan dgn family in law blablaa. Hidup lebih bebas fikir hal diri sendiri jahhh

Byk cara lain sebenarnya nak elak godaan jadi janda. Coz u bersuami pun kawin dgn suami org, lg besar dugaan nak sorok2 hidup mcm simpanan padahal halal. Lepas ni fokus anak, kerja dan join activity surau ke ape, sibukkan diri tak perlu sgt fikir hal org mengorat ke ape. Masa u jadi 2nd wife pun jiran2 tau ke tidak then suami2 jiran masih mengorat ke ape

Edited by mbhcsf at 17-12-2020 10:26 AM
misery2 replied at 17-12-2020 09:27 AM
Utk menjawab soalan u, perlindungan apa saya perlukan? Saya perlu status sbg isteri supaya langkah ...

Now - i see , you are not working  ye? i see...i see...so there is financial dependency , ok

how about your background ye academic wise?

boleh cari pekerjaan or anything to support you

when you opened up like this then i see....

okay ...

u know , now i know why you are going thru the phases  - satu bereavement and satu lagi coping and adapting

masa ni - u need to pull out your resources lah

banyak laaa u kena buat - first doa, second pun doa diberi kekuatan
dan ithink Allah loves you to improve yourself - and depends only to HIM ( i mean ALLAH ye,  not a guy)

u need to have the goal to improve yourself - financially and skills so that you boleh mandiri - but ia m sure you have life experiences?
i tak nak tanya soalan lain like trivial SPM berape, keje ape , level SES ape , u know..i think it is too intrusive.
but now segala kekuatan potensi jati diri u ade
pull them out

ini ALlah nyer agenda , alhamdulillah to make you realise you are an INSAN...yg dah ada kekuatan untuk hadapi ni

i am not keen on people saying aku insan yg lemah  takut tak tahan

HEY ....ingat ALLAH  firman - ALLAH TAK BEBANI SESUATU MELAINKAN HAMBA Tu... HE KNOWSSSSSSSS berupaya hadapi ujian.

u have your hidden strength beneath ( now pull them out !!!)  but you let you emotional self wrapping you up with sense of  hopelessness and despair...nope

say this i AM BLOODY SAD....so sad .... ya ALLAH but i need to do something. I need you to help me...please help me, dalam solat lepas sujud doa u pourng your hearts ....really you know.

Iknow you mean well , okay that is fine , one thing at a time....i need you ALLAH  to  help me

then start charting your goals. and the way to deal with life. bit by bit

lagi satu kalau ada anak lelaki ke, or especially perempuan

ajaq anak perempau do well academically
do well in things
do learn what is ISLAM , who IS ALLAH
worldview ISLAM
and then her goals , her career, ajaq masak ke jahit kepiano ke later later sesambil ...

dunia akhir zaman banyak cabaran

so inilah ni wanita kene mandiri.kene bergantung pada ALLAH.

hey....you HAVE ALLAH, u have everything.

okay selamat maju jaya.

doubleA replied at 16-12-2020 10:55 PM
Laki notelo ada hati nak kawen lebih. Buat ko macam tempat persinggahan. Hujung2 ko makan hati, dia  ...

Iols speku laki vip ni asal hidup senang dengan kekayaan bini no 1. Itu pasal cakap sayang setinggi gunung pun dkt no 2 tetap tak akan tinggalkan yg no 1. No 1 tulah yg susah payah sama dia. Selalunya spesies jantan begini spesies yg tak tahu bersyukur dan tak akan pernah bersyukur. Cuma tak tau la ex suami TT ni spesies ni jugak ke tidak.

bagi aku perempuan yg kawin laki orang tanpa pengetahuan & persetujuan bini pertama = homewrecker. lain la laki tu menipu kata bujang/duda. mcmn sakit ko rasa diperlakukan oleh laki tu, teruk lagi rasanya bini first bila tahu diduakan

Acikgomen replied at 17-12-2020 12:00 AM
Ikut la nasihat kaka @Normabaru tuh
Minah tu time waras, input yg bagus2 je keluar. Time sewel, a ...

... kehhkehhh ... akak tengok tajuk2 menarik kat sebelah ni ha ...nampak jer ister ke-2 apa lagiii .. terus terejah