CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: misery2

Aku Isteri Kedua Yang Tidak Mendapat Giliran & Telah Diceraikan

doubleA replied at 16-12-2020 10:55 PM
Laki notelo ada hati nak kawen lebih. Buat ko macam tempat persinggahan. Hujung2 ko makan hati, dia  ...

Iols speku laki vip ni asal hidup senang dengan kekayaan bini no 1. Itu pasal cakap sayang setinggi gunung pun dkt no 2 tetap tak akan tinggalkan yg no 1. No 1 tulah yg susah payah sama dia. Selalunya spesies jantan begini spesies yg tak tahu bersyukur dan tak akan pernah bersyukur. Cuma tak tau la ex suami TT ni spesies ni jugak ke tidak.

bagi aku perempuan yg kawin laki orang tanpa pengetahuan & persetujuan bini pertama = homewrecker. lain la laki tu menipu kata bujang/duda. mcmn sakit ko rasa diperlakukan oleh laki tu, teruk lagi rasanya bini first bila tahu diduakan

Acikgomen replied at 17-12-2020 12:00 AM
Ikut la nasihat kaka @Normabaru tuh
Minah tu time waras, input yg bagus2 je keluar. Time sewel, a ...

... kehhkehhh ... akak tengok tajuk2 menarik kat sebelah ni ha ...nampak jer ister ke-2 apa lagiii .. terus terejah

Kalo Aku Cerite Kesah Aku

MadameOnion replied at 17-12-2020 09:58 AM
janda ke andartu ke bini org ke kalau tak pandai jaga diri sama je kan sis tumpang..yang penting p ...

Kome pon geleng kepale.  Ade 3 orang kat tempat koje aku yang lepeh cerai je kengkawan kenenkan kat aku.  Ade sorang kawan baik.  Ade sorang aku tak rapat.  Ade sorang superior aku.  Juz becoz aku koje berpencen.  In fact they know so well dat aku ponah d8 lagi 4 staf lain (3 bujang, 1 duda) tapi aku takde jodoh.  3 orang tu still koje situ.  Sorang dah koje lain.  All this nonsense was only up til 2005 je.  Then aku pon pencen la dari kenal zantan.  Time tu la sekor2 duda ni sound kat aku pulak.  It's not that easy to juz simply kawen je.  Ade sekor lagi jiran.  Bercerai pehtu sebok nak tegur2 aku pulak.  Adik laki aku pon marah..  But these men they are not well off la.  They only need me to sapot their life.  Sorry.  Duit aku, duit aku.  Aku takleh share.  Aku hanye boleh share dengan rumah anak yatim & street cats je.  And ofkos anak aku.  Anak aku pompuan.  Memang aku takmo kasi dia bapak tiri pon.  

Zantan2 sini yang nak kutok aku tu, ce cermin diri korang pulak.  Korang sakit ati dengan aku sebab korang pon sama macam spesis yang nak himpit aku.  Kalo korang berduit korang takkan sakit ati kat aku & akan paham..

padan lah muke gatal sgt nak amik laki org. acah2 suci konon tknk giliran. lps bercerai 3 bln terus kahwin ngn laki org tu. sbnrnye ko expect kawen ngn laki kaye nk tumpang senang tp tgk2 nan hado kan? nk berkahwin ni bkn sng2 ya. ko sblm kahwin ptt dh clear everything. gi jumpe bakal madu dulu. minta restu. bkn ko rampas suami org snyp2

Bau hasanahnya kuat sangat.. Sorry i dont buy it

Follow Us

Engkau Yang Kata Aku Hebat Tadi

Edited by tumpanglalu74 at 17-12-2020 10:58 AM
eplasbpafree replied at 17-12-2020 09:07 AM
wow.. ur bahasa ni mmg cerminkan diri u laa.
mana ur empathy ni?

Bukan aku.  Well thanx!

Ye, selagi tetek keras, selagi tu la burit nak mengemut.  Tolonglah cari batang bujang.  Bukan laki orang ye..

Tunggu diri kau jande pehtu ko masok sini balik cerite.  Mampos ke ko rase tak mencapok laki orang?  Sume cerite ye.  Kami nak tau.

Rate

1

bakingsoda replied at 17-12-2020 10:28 AM
bagi aku perempuan yg kawin laki orang tanpa pengetahuan & persetujuan bini pertama = homewrecker. l ...

Btol..btol..btol
x kira la binik ke2 tu mcm bidadari sorga ka...jaga kebajikan ka..tolak ansur ka..baik ngalahkn malaikat ka..
ITS HURT! Thats it!

Dear TT,
What happen had happen..
Maybe ni pengalaman yg mengajar u tentang betapa salah ur persepsi berkenaan jadi janda dan hidup bermadu tanpa restu..

I have seen janda gojes letup2 but pandai jaga diri dan maruah. I myself pun walaupun org aware i isteri orang still ada mangkuk2 yg mengayat but ignore jela kan..

Sudah jodoh u tertulis mcm tu, tp mohon jaga diri lepas ni. I know u kuat so jgn letak status diri tu as alasan nk ulangi kesilapan mcm ni lg.

Bermadu tanpa restu ni memang susah nk survive esp kalau the husband jenis sayang isteri yg pertama lebih no matter what kekurangan dia  .  Bekas suami TT tu walaupun vip/kaya raya, dia x mampu sebenarnya nk berpoligami. Tulur xde

I kesian dgn 1st wife, dia mesti marah, sedih dan kecewa untuk tempoh satu masa yg agak panjang atas kecurangan dan penipuan suaminya. U should understand her since ur 1st marriage pun u dikecewakan.

Now, pls fight for yourself. Bahagiakan diri u tanpa bergantung dgn org lain. Dekatkan diri dengan Allah. Seriously, mengadu dengan Allah dan banyak spend masa dengan-Nya akan bantu u. Sesungguhnya hanya Dia yang tahu semua rahsia kehidupan kita.

U lucky ada anak..so focus dekat dia.

Dear TT, semoga u capai bahagia u. Walaupun i x suka spesies mcm u, tp i as a person doakan hanya yg terbaik utk u. Jaga maruah u as wanita dan seorang ibu ya..

Eh Ade Reply Rupenye Si TT

Edited by tumpanglalu74 at 17-12-2020 11:05 AM
misery2 replied at 17-12-2020 09:13 AM
Maaf. Kalau awak janda mungkin boleh baiki cara berckp. Saya tak perlu org harsh dengan saya. Saya ...
Hello bitch.  U baru kenal dunia VIP ye?  Itupon sebab ambik laki orang..  Kasehan..  Kalo suku-sakat aku, betine VVIP pon ponah ambik laki sepupu aku.  So I'm way different from U..

Ape?? Berbekalkan apam jande je ke kau ni idop?

Mengaku fine lady..  Well fine.  We don't like 'fine ladies' who finely ambik laki orang like U..

Rate

1

TT mengingat i pd senior skolah i,crita lbey kurg.tp senior i da 39thun agak krtu tp pndai jge body n dia pndai jge ank perempuan dia.dia nampak mewah btol masa menjanda,trtnya2 juga sdgkn dia hanyalah ank setinggan dulu,agak senior i itu TT?
Utk tidak ot,jrg2 yg kdua ngalah kan.tp tu la,as a wife kbykn kami ta trima sis yg bnmbr2 ni,dr dpt nombr kami biasa mintak laki izinkn kami cri laki bru..
Sdgkn 1 pun zahir dn btin meraung,lg extend masjid.tp i tetap doakn u,dpmudahkn urusan hdup u n try cri bujanglah sis..ada je bujang matang

imogenBones replied at 17-12-2020 02:11 AM
Please la...where is your compassion? Sebenarnya lelaki yang kahwin dua ni selalu Ada masalah deng ...

Apa benda ko ni... laki kalo nak kahwin 2 bini tiptop pun gatai jugak. Kdg xda alasan apa pun nak kahwin 2. Skrg knp laki ni pilih bini 1st kalo x pandai masak. Macam2 mengata bini sebab nak menggatal. Yg pencaras pun perasan konon bakal penyelamat. Haktuiiihh

TT up kisah ni nak harapkan semua orang doakan saja ke?
Kat forum ni mmg non-pencaras area kut.

Jgn blame orang yg bagi feedback based on apa yg awak tulis...

Tapi,  apapun saya doakan TT tabah mengharungi hari yg datang.
Yg dah lepas dok meratib apa pun tak guna.

Edited by eplasbpafree at 17-12-2020 03:34 AM
tumpanglalu74 replied at 17-12-2020 02:55 AM
Bukan aku.  Well thanx!

Ye, selagi tetek keras, selagi tu la burit nak mengemut.  Tolonglah car ...

"Tunggu diri kau jande pehtu ko masok sini balik cerite.  Mampos ke ko rase tak mencapok laki orang?  Sume cerite ye.  Kami nak tau."

i'm previously married pun. so, im janda and u pun janda kan. tp bahasa tu molek2 lah sikit.
kadang2 jika kita terlalu mengata orang, kita diuji dgn kata-kata sendiri. hati2lah yea.
i tak kebulur pun dgn laki orang.
---------------
berdasarkan apa yg jadi di sekeliling i, my girl friend colleague pun ada yg pandang serong kat janda even janda tu our colleague juga.
my friend yg janda nak kahwin baru (coz dah 4 yrs menjanda. she kawan dgn duda). but my other friends, mcm tak faham.
why she nak remarried. tak blh ke duduk diam2 and fokus kat anak.

i rasa, biarlah. bg i setiap orang berhak untuk rasa bahagia tp jgn selfish. jgn bahagia atas derita orang lain. (yg ni mmg patut kena kecam)
mungkin ada single mom yg boleh bahagia tanpa ada new partner. fokus dgn anak.
mungkin ada single mom yg perlukan new partner. then dia carilah orang yg sesuai. (harap2 bukan suami orang lah).
--------------
btw, i tak pernah declare my current status kat sesiapa except my family. even my girl friends pun tak tahu.
Nature work i involved dgn ramai staff lelaki. i tak suka orang mengata i dan i pun tak suka nak mengata orang.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

umbut replied at 17-12-2020 11:20 AM
Apa benda ko ni... laki kalo nak kahwin 2 bini tiptop pun gatai jugak. Kdg xda alasan apa pun nak  ...

Mo biase laki kalo menggatal..memburukkan bini la ape lg..tp yg sbnrnye cite tu xbtl kdg tu spender pn bini beli ade hati kate bini xmasak huhuhu

mh17 replied at 17-12-2020 11:13 AM
TT mengingat i pd senior skolah i,crita lbey kurg.tp senior i da 39thun agak krtu tp pndai jge body  ...

Mmg no 2 biasenye perangai akan tegakkan benang yg basah kalo x, xkn berjaya mencaras tanpa perasaan kasihan pd pompuan lain

TT, hadapilah dugaan ini dengan tenang. Ambiklah masa untuk sembuh dan bangun balik.

Kutip balik sisa-sisa yang hancur tu dan perbaiki diri. I doakan TT dan anak TT dilindungi Allah selalu.

Kepade Jande2 Bergetah

Edited by tumpanglalu74 at 17-12-2020 11:54 AM

TT is not a good example ya.  No matter how she tries to swing it.  Pegi tanye dia.  Kalo ade betine lain pegi rampas bapak dia, ape mak dia rase?  As simple as dat..

Takde hukom agame kata kalo dah jadi jande wajib kawen..  Korang nak kawen pasai apa?

Sebab nak menunjok masih laku?  Sebab tak puas hati dengan marriage korang terdahulu?  Sebab nak sebat VIP??

Iye..  Aku pon ade doter.  Aku memang taknak anak aku ambik laki orang pulak..  Mana aku nak letak muke nanti?  Usah la korang doa aku dibalas tuhan pulak.  Anak aku nanti rampas laki orang pulak..  I juz want to speak my mind.

Usah complic8 your life dengan jadi bini mude..  Habes cerite.  Takde la korang jadi macam si TT ni nanti..

irish_ieka replied at 17-12-2020 10:51 AM
padan lah muke gatal sgt nak amik laki org. acah2 suci konon tknk giliran. lps bercerai 3 bln terus  ...

Ade kwn iols mcm ni la..jd bini no 2 sbb tgk laki tu kaya..hujung2 sendu sbb yg kaya tu bini 1st..si laki hanya tumpang kekayaan sj..bini 1st minta cerai pn xdiceraikan..bila dh tau yg sbnrnye madu yg kaya, terus krik2...pdn muka x

Animosity Tu Sentiase Ade

Edited by tumpanglalu74 at 17-12-2020 11:53 AM
eplasbpafree replied at 17-12-2020 11:31 AM
"Tunggu diri kau jande pehtu ko masok sini balik cerite.  Mampos ke ko rase tak mencapok laki  ...

Terhadap jande.  Walhal dorang takde ganggu orang pon..  Takde pulak aku kesah pangai bodoh bini2 orang yang warning kat ex-boifren2 aku dulu tu.  Depe tak suke sebab 3 orang tu bujang..  So each time depe pulak yang huruhare..  Tapi depe tu pon jenis yang takde self-esteem.  Sorang ni kawen bangla.  Yang lain tu biase la, menuju alam bawang..  Ade sorang ex aku ni cerite, si bini bangla tu kata kalo dia pon jadi boifren aku zugak dia rase nak mati.  Eh, bukan ke tugas ko mengadap batang si bangla tu aje?  Ko nak mati pasal boifren aku syok kat aku apasal wahai betine bini bangla??  Entah kenape everytime aku ade boifren je depe macam semput tengok aku.  BTW dat guy mintak koje kat tempat aku pasal nak cari aku..  Dulu dia selalu tepon aku.

Banyak dah aku lalui dengan badut2 si bini orang ni sume.  Depe tu yang tingin ade life macam aku ni sebenarnye..  Boleh memilih.  Boleh enjoy dengan sesape sahaje..  Well, boifren aku tu sume hensem2.  Entah2 malam2 badut2 ni yang tingin kat depe..  Haha..

So, ape masalahnye?  Jadi je la jande yang tak mengaco idop orang..  Simplify your life.  Jangan cari pasal.