CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: misery2

Aku Isteri Kedua Yang Tidak Mendapat Giliran & Telah Diceraikan

For all of us here..
Semoga dapat beri manfaat dan jadi peringatan buat diri kita

[youtube]Znna6NkR70Y[/youtube]

Rate

1

Website Khas Kokesen

irish_ieka replied at 17-12-2020 10:51 AM
padan lah muke gatal sgt nak amik laki org. acah2 suci konon tknk giliran. lps bercerai 3 bln terus  ...

https://shesahomewrecker.com/

Sume berlonggok kat situ..  Takde sape suke pengaco idop orang.

misery2 replied at 16-12-2020 05:05 PM
saya nak giliran yang paling minimum dan saya tak nak perkahwinan ini selamanya disorok.

Sepatutnya TT berbincang apa yg boleh TT redhakan dn semua persoalan sebelum menikah suami orang.  Giliran bermalam adalah hak bagi yg berpoligami, bukan sesuatu yg perlu dituntut.  Lelaki yg nak berpoligami pun patut tau, iaitu harus berlaku adil. Takut ketahuan isteri pertama, selama mane nak merahsiakan? Di situlah zalimnya apb perkahwinan disorokkan sedangkan perkahwinan perlu diumumkan bagi mengelak fitnah dn keadilan.
Dah gitu awal menikah TT sendiri merahsiakan. TT sendiri meredhakan tiada giliran. Rasa aman mulanya namun ada kebahagian yg terganggu. Satu kemahuan yg berkesudahan dgn takdir. Sandiwara trajik berlaku, sekian lama, setahun tak menjenguk, tetiba suami datang bertamu, ditemani pula si isteri pertama dgn membawa hadiah talak. Talak suami masih boleh dipersoalkan kerana lafaz hanya sah dgn ada dua orang saksi dn adakah talak itu DIPAKSA.  Keabsahan talak kena rujuk ke mahkamah syariah.

Sandiwara hidup manusia terus berlaku bersamaan dgn tuah-nasib yg melakar. Memasing dgn kesahnya: yg bujang, yg berumahtangga, si ibu tunggal juga ibu tinggal. Semua ada hikmah di sebalik terselitnya ujian. Semuanya mengajak kita kembalikan hak kejadian kpd Yg Maha Esa. Segala kesenangan dn kesusahan adalah bersifat sementara, menguji kesabaran manusia menghadapinya. Selagi ada tenaga, masih boleh berusaha mencari nafkah.  Selagi ada sabar, masih boleh hadapi tekanan perasaan. Selagi ada keimanan, kembalikan semua kpd Allah swt. Ingat! sesungguhnya solatku, ibadahku, hidupku dan matiku kerana Allah jua. Sabar!  

Rate

1

misery2 replied at 16-12-2020 05:47 PM
saya cakap, saya beritahu bersetuju tidak meminta giliran sehingga isteri pertama tahu.. maknanya  ...

U are totally wrong. Minta giliran setelah isteri pertama tau?.  Skr isteri pertama dah tau, apa yg TT dapat.  Bukan giliran tetapi talak.  Salah perkiraan TT ni.

NurAlia14 replied at 16-12-2020 07:03 PM
Rase mane better jd andartu ke jd janda?

Semua berbalik kpd kemahuan dn perasaan individu itu sendiri. Memasing ada kelebihan dn kekurangan.
Andartu yg punya pendapatan sendiri, yg tak percaya kpd lelaki, tentu happy bersendiri. Begitu juga janda, jika dia serik dgn lelaki dn trauma dgn ape yg pernah dia alami, pun rasa happy tak bersuami.

nolya replied at 17-12-2020 12:55 PM
Sepatutnya TT berbincang apa yg boleh TT redhakan dn semua persoalan sebelum menikah suami orang.  ...

Dik nolya.. Ada tiga benda xperlu niat apetah lagi consent or saksi.. Dan salah satunya talaq.. Tiada elemen paksa setakat bini dia dok senyum kat sebelah ya.. Dia lelaki mukalaf.. Cukup umur dan keputusannya masih konsisten sehingga hari ini

Lagi dua benda yang jatuh hukum sah tanpa perlu niat adalah aqad dan murtad..sebab tu mulut dan kata2 ditaip dikomen ni kena hati2..
Bab hukum hakam jangan buat main..
Sehebat mana kita nk sembang..
Sebyk mana kita xbkenan..
Jangan mengharamkan benda yang halal.
Takut2 jatuh kufur tanpa sedar..
Ignorance isnt a bliss ya..dlm hal ini ianya masih dan tetap SAH jadi jatuh murtad.perlu istighfar dan mengucap shahadah semula  

Takutilah kalau nasib tak baik...malaikat cabut pulak nyawa waktu tu... Xsempat mengucap bagaimana ya...Nauzubillah

Apepun ini sekadar perkongsian bg yang ingin berfikir ..semoga bermanfaat

Rate

1

Follow Us
misery2 replied at 17-12-2020 01:48 AM
Di fikiran lelaki termasuk suami org, janda tu perempuan gersang. Maka mereka dtg pd janda dgn har ...

Sepatutnya adik tunjuukkan lah yang janda itu bukan seperti yang disangkakan..
sebenarnya orang seperti adik sendiri yang memandang rendah pada janda, betuk tidak?
kerana itu adik takut menjadi janda, mungkin adik juga suka memandang rendah pada mereka

Ni citer betul ke hasanah?
Mcm baca cerpen pulak

Normabaru replied at 17-12-2020 01:27 PM
Dik nolya.. Ada tiga benda xperlu niat apetah lagi consent or saksi.. Dan salah satunya talaq.. Ti ...

Tq for the further info. Saya tetap bersedia menerima pencerahan yg lebih baik drp apa yg saya fahami. Sambil berforum ada imu yg dpt dipetik ml kasus orang lain. Lafaz talak yg diucapkan oleh suami TT tetap je perlu dibawa ke mahkamah syariah untuk direkodkan, sambil dikira hari yg boleh ditentukan permulaan edahnya kan?

toxicated replied at 17-12-2020 10:27 AM
Iols speku laki vip ni asal hidup senang dengan kekayaan bini no 1. Itu pasal cakap sayang setingg ...

Iols tambah lagi satu, dan laki pengecut. Takut bini ada hati nak pasang bini lain. Bini sorang pun tak dapat kawal, sendiri kena control, toksah la nikah lain, tak pasal nyawa lain melayang (digugurkan). Nampak sangat pandang pompuan lain as object, mentang2 kaya (dari cerita tt), tu pun entah2 harta bini first. Cett podah

Normabaru replied at 16-12-2020 07:37 PM
Sama2 dik.. Kaka blh tahu bini no 2 tu jenis bitch or elok from the storyline.. And i feel you j ...

Owh citer betul rupa nya
Tt ada writing skill yg elok

nolya replied at 17-12-2020 01:42 PM
Tq for the further info. Saya tetap bersedia menerima pencerahan yg lebih baik drp apa yg saya fah ...

Ye..
Sebab tu setiap perceraian perlu disahkan talaq dan jangan disembunyikan hatta atas apa juga sebab..
Tengok shjla kes si repah tu..  sbb benda hukum hakam dh dibuat main dr awal.. Habis pening dan gempar satu msia

bloodyamuk replied at 16-12-2020 08:33 PM
yang ni iols setuju...cuba TT kat tempat 1st wife, tibe2 ada perempuan mana datang ambush kata die ...

Kalau I yg kena ambush ngan bini muda x diketahui
I ceraikan laki i

Normabaru replied at 17-12-2020 01:51 PM
Ye..
Sebab tu setiap perceraian perlu disahkan talaq dan jangan disembunyikan hatta atas apa jug ...

Sebenarnya dah banyak kesilapan dn kealpaan yg wanita buat, banyak berita dn ceritanya tapi wanita2 lain mcm tak belajar drpnya.  Dimanalah silapnya akal wanita ni ye?

nolya replied at 17-12-2020 01:59 PM
Sebenarnya dah banyak kesilapan dn kealpaan yg wanita buat, banyak berita dn ceritanya tapi wanita ...

Sebab wanita itu juga insan.. Dan word insan sendiri dr word 'na-si-a' yakni lupa

Sebab tu Allah turun surah al asr.. Suruh hambanya berpesan2 dgn kebaikan dan kebenaran..

Amar maaruf nahi mungkar

irish_ieka replied at 17-12-2020 10:51 AM
padan lah muke gatal sgt nak amik laki org. acah2 suci konon tknk giliran. lps bercerai 3 bln terus  ...

Sabar kak, sabar.  Jgn cepat ngutuk. Hari ni hari dia, esok lusa, tak kena kat kita, kena kat anak-cucu kita, bau padan muka kita kan. Terjadi kat kakak ipar saya.  Begitu marah bila abang kawen lagi, sudahnya anak pompuan dia bermadu. Tak terkata ape dah.

anakmak replied at 17-12-2020 01:52 PM
Kalau I yg kena ambush ngan bini muda x diketahui
I ceraikan laki i

Alasannya ape? Just because husbnd kawen 2 secara senyap?  Kalau husbnd tu Datuk Sri, masih nak ceraikan suami ke? terlepas pulak Datin Srinya... Kalau talak diluluskan, apa hak yg boleh dituntut?

Megikari replied at 17-12-2020 10:53 AM
Bau hasanahnya kuat sangat.. Sorry i dont buy it

Samada kesah ini benaran atau rekaan, kita tak usah pandang ceritanya saje tapi kita perhalusi masalahnya. There is an interesting part in this story, i.e. the plot twist towards the end bila husbnd datang seteah setahun menghilang, ditemani isteri pertama dn membawa hadiah talak. A sad ending tapi dpt trigger a good judgement or 'padan muka kau' from the readers.

anakmak replied at 17-12-2020 01:50 PM
Owh citer betul rupa nya
Tt ada writing skill yg elok

Itula.. Tgk penulisan baik.. Gaya percakapan pon teratur.. Rasa2 orang dia jenis bagaimana di luar? Sebab tu kaka kaki lahar pon xtergamak la maki ok Penuh beradab tatasusila sungguh.. Heheheh

Cuma nasib tt kurang baik sedang diuji tuhan.jadi sama2 la kita amik iktibar..  

terima kasih pada semua yang memberi kata semangat dan yang mengucapkan padan muka pada saya. saya terima.

pada bekas madu saya pun telah saya mohon ampun dan maaf begitu juga bekas suami. bila tengok ada forumer yang maki hamun saya, saya bersyukur madu tidak pernah mengeluarkan kata-kata kesat sekesat forumer di sini. madu saya orang yang baik-baik.

ya, bekas suami tidak berkemampuan dalam menyakinkan dan memujuk bekas madu untuk menerima saya. tidak ada salah pun semua. saya dah redhakan. atas segala kebaikan bekas suami pada saya, saya maafkan dan redhakan dosa suami. begitu juga bekas madu. ketika kali pertama berjumpa dan setelah berjuta permohonan maaf saya suarakan, dia beritahu dia maafkan saya tetapi jika benar saya benar-benar rasa bersalah, mohon cerai dari suami. itu pesanan madu.

alhamdulillah saya dapat terima perceraian ini. hanya hati ini teramat sedih.