CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: misery2

Aku Isteri Kedua Yang Tidak Mendapat Giliran & Telah Diceraikan

wadiunong replied at 18-12-2020 11:27 AM
iols sebagai andartu ingin doakan mana2 yg bagi komen2 dengan bahasa yg kasar & mencarut2 dalam ni ...

Hehee.. ok jer.. tp sbg seorang isteri yg pernah tgk laki org psg skandel ni mmg mati2 tipooo status kata bujang

Siyes ckp sang bini kerja,urus anak,bantu belanjawan keluarga. Me time nan hado. Masih la tok laki kutuk kata xlayan,kasar bla2 sekian2..

Kalau kita bujang masa mmg byk. Melawa melaram mmg xde hal.

Sang suami lgsg xcermin diri. Balik kerja ad bantu x urusan rumah tgga? Tau nk ngeseks je.. bila bdn penat mana de tenaga even nk kangkang pon kohkoh.. so doa u tu amat2 menganiaya isteri2 yg berkorban utk suami la pd i..

Utk tt menda dh jadi. Moved on.. ex u langsung xjaga maruah u as isteri. Lagi pulak dia mampoooo dr kewangan. Ptt xperlu rahsia. Dia zalim tau tp dah u pun rela. Tindakan u semuka tu mmg xpatut sbb melukakan isteri pertama tp dah ex u xde telur. Sampai bila u nk bertahan? Sbb janjinya nk ckp tp dah 5 thn pun dok sorok2 kn kn..

Dlm kes tt, i kesian both. Tp plg jahanam ex u! Benda dah lepas. Sila bangun. Plg tidak pun kisahkan perkembngan anak u tt. Jgn abaikan dia. Ap2 berdua dgn anak tu pun dah nikmat dunia juga.. maaf jika u rs mrh sbb i maki ex yg masih u rindui tu.. tp sorry lgsg xberbaloi k!

rospinki replied at 18-12-2020 09:27 AM
nk tau somi org paling ramai cari skendel. jaga jaga wahai isteri..kepitlah laki korg tu kuat2.
ta ...

Hehee terbaik kaka..ujian org lain2 kn.. sure kaka ni hot sampai ramai laki org yg try test tgk tp x dilayan heheee pilihan msg2 kekdahnya..teruskan classy u yach sizzzz!

MissyMolly replied at 18-12-2020 11:51 AM
Hehee terbaik kaka..ujian org lain2 kn.. sure kaka ni hot sampai ramai laki org yg try test tgk tp ...

takdelah..laki org bkan kira hot ke tidak..janji bagi can kat dia terus onz.
sayang laki org, ada sorg tu cukup lengkap segala..susah nk jumpa spesis harum wangi dan grr..

Edited by tumpanglalu74 at 18-12-2020 02:00 PM
wadiunong replied at 18-12-2020 11:24 AM
kenapa rudes sangat bahasa uols ni?

Janda memang macam ni ke bahasa? dari tadi iols silent  ...

Bla3...

Hoii..  Ko pegi cari posting aku sini yang mula2.

Aku hanye menyampok di sini bila terbace part dia jadi spokesperson jande.  Peduli ape aku kalo korang BBNU tak reti jage anu nak menadah kat laki orang..  Siked ke korang yang ambik laki orang boroi2, botak2 buad jadi banker tanggong kehidupan Instagram korang?

Tapi bila memandai2 nak generalize jande aku misti masok line..  Paham?!!

MissyMolly replied at 18-12-2020 11:46 AM
Hehee.. ok jer.. tp sbg seorang isteri yg pernah tgk laki org psg skandel ni mmg mati2 tipooo stat ...

see, iols just mention doa je u sbg isteri/perempuan dah bitter kan. apa tah lagi TT yg kena carut, maki, kecam oleh forumers yg bitter & emosional.

iols tak nak komen psl TT, Ex & hidup bermadu dia. dia pon dah kena cerai so tak  valid dah nak komen2.

tak kisah la dlm forum ni memang bebas bg pendapat, kecaman semua tp perlu ada limit. bukan sebab bitter ke, sentap ke tapi adab tu perlu ada

tumpanglalu74 replied at 18-12-2020 01:59 PM
Bla3...

rilex la acik. jangan emosional sgt, chill2 sudah la. bukan uols sorang je Janda kat dalam forum ni.

ramai je Janda2 yg sentap tapi behave je pon tak mencarut2 dalam forum ni . hopefully uols bukan HOD la ye,  kesian kat staffs uols hadap boss emotional mcm ni

Follow Us

Aku Boss Yang Penyayang

wadiunong replied at 18-12-2020 02:20 PM
rilex la acik. jangan emosional sgt, chill2 sudah la. bukan uols sorang je Janda kat dalam forum ...

Berlambak skendel macam2 kat ofis tapi aku tak masok campor..  Anu masing2 kan?  Aku jage je anu aku sudah..  Supaye tak amek laki orang ke, boifren orang.  Aku last kongkek pon dah berbelas taon..  Dah tak reti mengongkek sebab dah lupe.

rospinki replied at 18-12-2020 01:17 PM
takdelah..laki org bkan kira hot ke tidak..janji bagi can kat dia terus onz.
sayang laki org, ad ...

Bagos sis.. teruskan iktikad mu ittoh

Edited by MissyMolly at 18-12-2020 02:53 PM
wadiunong replied at 18-12-2020 02:16 PM
see, iols just mention doa je u sbg isteri/perempuan dah bitter kan. apa tah lagi TT yg kena c ...

Eh eh eh iols bitter ker.. i cuma bg contoh yg lelaki dayus ni byk put the blame on their sepaus k.. pdhl diri pon nan hado.. so doa u pd isteri yg turut sama membangunkan institusi keluarga tu agak tidak adil gitooo

Chuols kn andartu.. kadang tgk luaran org bkahwin ni tak sama dgn realiti.. cth senario la beb.. byk bini2 not up to date sbb sibuk bela anak laki gittow.. tp kes tt lain

Ex dia kayaaaa... tp xde tulur la pulak.. & iols rs ex tu biar 1st wifey ngamok sbb yg kaya tu wife dia.. err tp if u rs i bitter its okeh.. sbb i rs chuols wayyyyyy bitter kohkoh..

Apa pon iols doakan yg baik2 utk semua wanita2 di luar sana.. utk uols pon iols doa dihadirkan kegembiraan yg mutlak sesuai dgn kehidupan kita sbg apa pun status k.. muah muah syggg chuols jgn mrh2 k

Rate

1

iols sebagai andartu ingin doakan mana2 yg bagi komen2 dengan bahasa yg kasar & mencarut2 dalam ni ...

Kekekeke. Hashtag tak menahan

Tak. I puji tt mesti cantik macam maria farida lemah lembut. Tengok dari gaya penulisan sheols. Aku rasa ramai yg jatuh hati kt tt sebb tu dia try protect maruah dia takut tergoda maksiat. Dia takut tak tahan nafsula..9 tahun cerai ada laki nk tlg puaskan. Tbe2 takda..pulak byk godaan. Gituh kot.
I ada kawan yang suami dia klu wasap ayat teratur dan ejaan penuh..cakap pon soft je..dan mmg baik pon.

tumpanglalu74 replied at 18-12-2020 02:25 PM
Berlambak skendel macam2 kat ofis tapi aku tak masok campor..  Anu masing2 kan?  Aku jage je anu a ...

I beg to differ.. iols ok jer bc komen chuols.. yg bitter tu mgkin terasa ker kn.. sbb fhm chuols lagi senior.. n apa yg u ckp ad faktanya.. so i ok jer dgn post uols.. cuma mgkin keras kot bg yg lain. Terbaik sizzzz tidak menganiaya sesama wanita.. nah bagi lagu leweh kt big boss yg menjaga anu dgn baik heheee... tabik springggg!

Rate

1

aku cuma nak kata
mmg kesian kat isteri pertama
sbb entah2
ni je skandal yg kantoi
harap takde anak perempuan lah
takut terkena balik kat diorg
anyway, dik TT punnnn
good catch hantaran RM50k

MissyMolly replied at 18-12-2020 02:45 PM
Bagos sis.. teruskan iktikad mu ittoh

sia sia dek amalan jikalau berbuat dosa.
dosa tu mcm kotoran lagi byk kotoran melekat lagi susah nk tanggal..maka sikit2 kotoran tu ok cepat cuci..jgn smpi bertempek.

eh..apa aku melalut ni

rospinki replied at 18-12-2020 03:44 PM
sia sia dek amalan jikalau berbuat dosa.
dosa tu mcm kotoran lagi byk kotoran melekat lagi susah  ...

Hahaha xmelalut la.. iols fhm jer maksud sizz...

To tt eh baru perasan post yg bini first tu curang dan org indon. Jrg indon ni yg dirampas hukhuk.. selain silap gugurkan janin tt patut biarkan ex ceraikan isteri. Then tt kawen. So jd no 1. If depa nk rojok pon xde hal kn... iols ad soft spot kat chuols sbb i rs u lemah dan dibuli serta diambil kesempatan.. pastuh u ad perasan x ex u pelik ke hehe... knowing org sana suka main ilmu... tah2 ex dikawal sec halus?? apa pun moved on.. ex u sgt2 x deserved u!

Psttt.. kat bod yg sana ada no 2 ckp psl no 1 perampas.. so iols rs chuols no 2 yg sgtttttt baik lagi humble hahahaa.. tibahhhh

Bgn tt dr kesedihan.. ramai dlm ni ckp xde salah jadi ibu tunggal. Jom jadi berani!

tumpanglalu74 replied at 18-12-2020 01:59 PM
Bla3...

maaf kak andai tutur saya salah. saya hanya menyuarakan tentang diri saya yang takut berbuat khilaf jika terus menjadi janda. tak berniat bercakap bagi pihak janda yang lain.

akak jangan marah-marah ya. maafkan forumer yang lain juga andai ada kata-kata yang buat emosi akak terganggu.

MissyMolly replied at 18-12-2020 04:47 PM
Hahaha xmelalut la.. iols fhm jer maksud sizz...

To tt eh baru perasan post yg bini first tu c ...

terima kasih miss molly kerana bersangka baik pada saya.

saya berpegang dalam hidup ni ilmu hitam atau apa pun jadi dengan izin Allah untuk menguji kita. seandainya bekas suami sayang saya dan rasa dirinya lain dia patut ikhtiar. sebagai nombor 2, ada batas yang perlu saya jaga dan saya tidak ada hak pada bekas madu. selama ini saya amat menjaga adab saya di depan bekas suami dan ipar duai apabila bekas suami dan ipar duai menyuarakan tentang bekas madu. saya beritahu mereka saya hanya boleh mendengar sahaja dan tidak boleh memberi komen atas faktor kedudukan saya sebagai nombor 2.

ditakdirkan seandainya memang bekas suami terkena, biar masa dan Allah yang tentukan.

saya dah penat. saya cuma berdoa Allah pelihara saya untuk terus kuat besarkan anak.

misery2 replied at 18-12-2020 04:55 PM
terima kasih miss molly kerana bersangka baik pada saya.

saya berpegang dalam hidup ni ilmu hit ...

Okies noted.. jadi ginilah.. molly rasa mmg elok tt angkat kaki.. mcm ad bau2 sihir gak tuh.. larik jauh2 drp anasir ini. Cuma satu molly nk ckp hahaaa sbnrnya iols pon antie u kot.. 40s dah.. org yg terkena pasti tidak akan pergi berubat. Ikhtiar org sekeliling tu langkah pertama utk buka ikatan2 tu n meibi pastu baru tuan bdn sedikit sedar dan akan usaha utk berubat sendiri. Plg bodoh air minum tu campur sikit dgn air ubat tp pastikan yg bkn bomoh aka syirik..

Byk sgt dgr kes seberang main ilmu tp theyols no 2... iols sgt setuju tt jual bakat penulisan tt.. sekadar warkah sang isteri kepada suami tu pun dah cukup mgambarkan halus hati tt.. good luck adik! Berani tau!

wadiunong replied at 18-12-2020 02:16 PM
see, iols just mention doa je u sbg isteri/perempuan dah bitter kan. apa tah lagi TT yg kena c ...

semoga Allah balas budi baik wadiunong

MissyMolly replied at 18-12-2020 05:07 PM
Okies noted.. jadi ginilah.. molly rasa mmg elok tt angkat kaki.. mcm ad bau2 sihir gak tuh.. lari ...

terima kasih miss molly.

saya harap ipar duai akan usulkan dan uruskan bekas suami.

bab sihir-sihir ni susah. kita cakap dia, dia cakap kita. yang tukang buatnya tak tahu siapa. jumpa ustaz/ustazah zaman ni pun ada yang tunggang agama. kalau isteri pertama jumpa ustaz, ustaz cakap isteri kedua yang buat. begitulah sebaliknya.

jadi yang paling selamat biarkan ipar duai saya uruskan bekas suami.

ya inshaAllah saya kuat dan sabar adalah senjata yang paling mujarab inshAllah.