CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: misery2

Aku Isteri Kedua Yang Tidak Mendapat Giliran & Telah Diceraikan

Napa la kawin sorok2, kalo awal pun dia tak berani gtau 1st wife  mmg selamanya dia tak akan berani bgtau..

Edited by MissyMolly at 18-12-2020 06:15 PM

Tt iols sbg isteri pn geleng kepala jika dgr isteri curang. Kalau dah jd bini org curang takat bercinta mmg missen imposibel sgt.. dah thp timang2 dah tuh.. so laki tu dayus xceraikan. Kalau u kawen pas cerai tu pun xde hal sbb terang2 moral bini tu ampeh.com.mai tang tu gak ahahaa...ad ikut x berita yg tok laki ambush bini kt hotel siap bwk anak??tu jer dah buat org panazzz hati tp lebih pada mrh laki libatkan ank yg terpinga2 tp bg i kes2 curang bwk ke bilik tidur ni mcm common dah sekarang.. it doesnt make sense laki u tinggal u mcm tu je sthn. Iols syak sblm tu mcm xde kot ilmu2 nih tp tempoh setahun tu mgkin baru kena... entah lah.. tp kalau jumpa ustaz yg betul ubatkan org nih depa xkn sebut angkara siapa.. dan niat kita mmg nak sembuh dgn izinNYA jua

Macam baca skrip cerita sinetron indon. Semoga TT tabah.

entahlah kenapa.

hati saya tahu kuat dan mampu lalui hari mendatang. selama ni, dia tak ada tapi ada.

tapi sekarang, dia tak ada dan memang tak ada.

rasa amat rindu pada bau dia, suara dia, ketawa dia, panggilan dia. semuanya.

masih banyak termenung. rasa sunyi. rasa kosong. rasa gelap gelita.

anak ada. saya tetap layan anak sebaiknya kerana anak saya tidak diajar dengan gadget selama ni. memang didikan konvensional seperti mengaji, main congkak, main teng teng, batu seremban. walaupun sibuk isi masa dengan anak, Allahuakbar rasa sunyi sepi teramat. suap anak teringat bekas suami. apalah dia makan agaknya. ya, saya tahu pastilah bekas suami aman damai dan baik-baik sahaja. tapi selama ini saya yang siapkan makan mereka sekeluarga.

ya Allah, benar, berat sungguh ujian ini. walaupun semua yakin aku mampu melalui dugaanMu ini, berilah kasih sayangMu untukaku  ubati rasa sakitku ini.

MissyMolly replied at 18-12-2020 03:13 PM
I beg to differ.. iols ok jer bc komen chuols.. yg bitter tu mgkin terasa ker kn.. sbb fhm chuols  ...

Tengkiyuuuu...  Takde ape nak kejor dah idop ni once U hit 45.  Bagi pompuan memang saham jatuh.  Bagi lelaki saham makin naik kalo pangkat or kedudukan naik.  Ramai la pompuan yang nak.  U know, sometimes it's a bit different for jande yang jobless & ade tanggungan.  They might cekau laki orang juz to survive.  Tu pasai yakmat penting belajor rajin2, at least ade SPM jadi la dari takde.  Kalau from bekgraun yang daif ni, dari mak ke anak pon tak sekolah memang kekadang deme dok dream jumpe prince charming, bujang or not.  

misery2 replied at 18-12-2020 06:52 PM
entahlah kenapa.

hati saya tahu kuat dan mampu lalui hari mendatang. selama ni, dia tak ada tapi  ...

Tetiba rasa mcm menyampah pulak dok meratap hiba dok pikir2 kisah lalu. Padan lah awk cakap..abis cerai 3 bulan terus kawin baru.

Bangun lah sis...bangun lah wei. Bersyukur...syukur...syukur...kena cerai pun ada nafkah lagi. Takkan xde simpanan langsung. Hidup pun selama ni mewah walaupun mcm takde suami. Jangan tgk janda liar tuk jadikan contoh. Biar lantak dia.  Tgk lah mana2 ibu tunggal kena cerai..ngn takde duit..bangkit demi anak..guna kan kudrat 4 kerat..tak pedulik apa org cakap..tanpa lelaki pun leh hidup. Yg penting..usaha aku..tuk anak2 aku..tak susahkan org..gituwww.

Kalau dok meratap hiba tak sudah2..boleh lah start cari laki baru...abis edah..kawin lah awk. Ye..sebab awk tak suka title janda tu..tu yg sebenarnya awk tak redha pun..keep fikir..fikir. Apapun nak kawin baru tu..niat tak tahan dugaan semua tu jangan nk babitkan semua janda sama perasaan macam awk ye.

Follow Us
tumpanglalu74 replied at 18-12-2020 02:25 PM
Berlambak skendel macam2 kat ofis tapi aku tak masok campor..  Anu masing2 kan?  Aku jage je anu a ...

Cipek akak xpernah verair ke bile tgk jantan mudo & melazatkan??! Nasib baik akk x jadi jando liar sbb udoh lame x mengongkek..

MissYouSayang replied at 18-12-2020 08:50 PM
Cipek akak xpernah verair ke bile tgk jantan mudo & melazatkan??! Nasib baik akk x jadi jando liar ...

Takde pulak..  Last boifren dah lama pesan jangan bior burit meleleh nanti bau busuk.  Engkau ade sesape pesan ke tak?

Rampas suami orang. Berkongsi kemaluan dengan perempuan lain. Burukkan bekas madu tak pandai masak etc. Nasib la tt kena simbah air je. Kalau aku yang kena, aku simbah asid. Kerat2 badan dan campak bagi babi makan. Babi boleh makan tulang. Perempuan perampas dan kahwin tanpa izin isteri pertama manusia paling hina di mata aku.

tumpanglalu74 replied at 18-12-2020 08:13 PM
Tengkiyuuuu...  Takde ape nak kejor dah idop ni once U hit 45.  Bagi pompuan memang saham jatuh.   ...

Heheee sis kerja apa ea? Mcm masyuk jer gaji.. big boss kot kn. Tu personaliti sis strong. Edukesyen mmg penting tp dlm keadaan sekarang ni tgk mcm graduan kena pikir out of box ciked ler nk mula kerjaya.. more to create job themselves kn instead of mkn gaji. Tu yg melambak instafemes yutuber,xbelajq tinggi pon tp income riban2 sebolan..  iols risaukan juga anak2 iols ni nk jd ap la depa besaq nti. tp sis utk tt kita kena tukar mindset tt spy be strong & can survive w.out man mcm sis.. manusia ni Allah ciptakan mcm2 perangai so tt xsekuat sis..sy pun rs sy mcm tt.sy ni sejenis lembek hahaha

tumpanglalu74 replied at 18-12-2020 10:08 PM
Takde pulak..  Last boifren dah lama pesan jangan bior burit meleleh nanti bau busuk.  Engkau ade  ...

Ya ampun iols rasa agak melampau soklan ni tp sbb kn sis mmg orgnya selamber so rs funny pulak dgn QnA nih.. chuols mmg weng la kaka hehe

Tp kn kaka ad baca x tt kenal bekas suami masa suami nk ceraikan bini first sbb curang. Curang thp mana tu xde plak tt ckp tp sampai thp suami nk cerai isteri tu phm2 je la. So dlm kes ini i rs tt ok cuma sbb muda & kurang pengalaman. Kalau i jd tt i biar je si pencurang tu ne cerai hahahaa.. gila la bini org skang nih.skandal2 xreti dosa!

Chin up and move forward. Be thankful with Allah SWT. Sebab apa? Your marriage was so toxic. Knp nk berada dalam keadaan mcm tu?

Janda/Ibu Tunggal hanya gelaran. Jagalah maruah diri dan sayangi diri sendiri sebelum syg manusia lain.

misery2 replied at 18-12-2020 06:52 PM
entahlah kenapa.

hati saya tahu kuat dan mampu lalui hari mendatang. selama ni, dia tak ada tapi  ...

Bodoh.... serius geli aku baca....yg ko rindu tu dah ceraikan ko talak 1 ...yg ko rindu tu laki orang dek....yg buat ko sbg pemuas nafsu je..

Hidup ko x boleh hidup tanpa jantan tu ke... meratap meroyan tiap masa fikir pasal dia..

Wake upppppp

Edited by MissyMolly at 19-12-2020 02:46 PM
noor2 replied at 19-12-2020 07:42 AM
Bodoh.... serius geli aku baca....yg ko rindu tu dah ceraikan ko talak 1 ...yg ko rindu tu laki or ...

Tambah ciked kaka.. plus sbg tukang msk lunch n dinner.. kejam betul ex tt!!!

MissyMolly replied at 19-12-2020 08:33 AM
Rambah ciked kaka.. plus sbg tukang msk lunch n dinner.. kejam betul ex tt!!!

Tt ni buta sebab kurang kasih syg dah cinta buta kat ex laki kedua dia ni...

Dlm cerita tt ni kaka lebih terasa marah kan jantan tu sb mrmperguna kan tt yg naif ni...

Masa tgh suka je jantan tu pi kat dia... bila dah puas dia lepaskan....jantan tu suruh gugurkan kandungan tu sb dia x ikhlas pun nk beristerikan tt dan mempunyai keturunan dgn tt...tu pun buta ke x nampak...

Jantan tu x kisah pun pasal duit sb dia mmg banyak duit...duit x melambangkan kasih syg....

MissyMolly replied at 18-12-2020 04:47 PM
Hahaha xmelalut la.. iols fhm jer maksud sizz...

To tt eh baru perasan post yg bini first tu c ...

biar saja tt bersenandung duka sehingga dia rasa puas..kekuatan dan kelemahan kita berbeza..mana mungkin kekuatan itu sama bgi semua wanita yg diuji. bagi dia masa cara dia berdamai dgn kesedihan namun akhirnya menerima dan redha atas takdir Allah swt. sebaiknya jgn berlarutan..bagi akak jika tiada kata kata yg baik maka lebih baik diam saja.

Rate

1

salam semua forumer,

Alhamdulillah today is a new day for me.

saya dah buat keputusan, biar apa pun terjadi saya tidak akan bermusuh dengan siapa-siapa. saya nak maafkan semua orang. saya harap semua orang pun maafkan salah dan silap saya.

saya nak mulakan hidup baru bersama anak. nak main masak-masak dengan anak.

sepanjang berkahwin saya ada simpanan. saya akan mula mendaki kehidupan, cari kerja atau buat bisnes. saya dah matang dan lalui macam-macam dalam kehidupan.

inshaAllah saya tak nak trauma atau fobia dengan apa sekalipun yang pernah terjadi. semua tu pengajaran, pengalaman dan kenangan pahit manis yang berguna untuk saya.

I'm at a better place today and will always be.

Rate

1

rospinki replied at 19-12-2020 11:15 AM
biar saja tt bersenandung duka sehingga dia rasa puas..kekuatan dan kelemahan kita berbeza..mana m ...

terima kasih cik ros inshaAllah saya bertambah baik hari ni.

noor2 replied at 19-12-2020 08:53 AM
Tt ni buta sebab kurang kasih syg dah cinta buta kat ex laki kedua dia ni...

Dlm cerita tt ni k ...

ya kakak.

betul. duit tak melambang kasih sayang.

CardiGans85 replied at 19-12-2020 07:26 AM
Chin up and move forward. Be thankful with Allah SWT. Sebab apa? Your marriage was so toxic. Knp nk  ...

terima kasih kak.

saya ada baca akak di benang sebelah. saya doakan madu akak diberi hidayah dan betapa dia beruntung dapat madu yang rasional macam akak. saya bangga dengan akak. semoga akak terus kuat lalui hari akan datang.