CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: misery2

Aku Isteri Kedua Yang Tidak Mendapat Giliran & Telah Diceraikan

ladybugz replied at 20-12-2020 09:06 AM
TT ni sbnrnya typical kisah janda beristerika  suami org. bukan xde cerita2 mcm ni diceritakan rasen ...

terima kasih ladybugz.
antara nasihat dan pandangan yang rasional dan berguna untuk saya. ya banyak yang betul apa yang awak cakap. saya terima dan saya jadikan panduan saya. kesian sepupu awak tu. semoga dia tabah.

takpe misery..awak cantik lawa dan halus budi bahasa. lagi cantik dari mana mana wanita disini..karos pecaya tt ni cantik hahaha saja je kan

rospinki replied at 20-12-2020 11:53 AM
takpe misery..awak cantik lawa dan halus budi bahasa. lagi cantik dari mana mana wanita disini..karo ...

Allah kak ros. mimpi saya ke malam tadi? hahaha. saya biasa-biasa kak ros.

rospinki replied at 20-12-2020 11:53 AM
takpe misery..awak cantik lawa dan halus budi bahasa. lagi cantik dari mana mana wanita disini..karo ...

Sokong.. iols acik bawang gundu perot flabby ahahahaa

tadi bekas suami telefon saya.

dia cakap rindukan saya dan suruh tunggu dia perbetulkan semuanya.

saya beritahu saya sayang dia tapi dah tak ada ruang sedikit pun untuk dia dalam hati ni. dan saya beritahu, seandainya kita hidup bersama pun saya tak mungkin dapat jadi macam dulu. hati saya dah tawar. dia ada beritahu bekas madu ada tabur sesuatu depan rumah saya beberapa hari lepas.

saya tak perasan sebab saya langsung tak keluar dari muka pintu ke pintu gate jalan depan. tapi saya beritahu bekas suami saya tak peduli dia nak tabur apa sekalipun sebab saya sibuk urus diri dan anak saya. tak ada masa nak fikir hal orang. dan saya beritahu saya tak nak dengar satu apa pun cerita murahan. bekas suami saya cakap saya dah berubah. dulu saya amat memahami.

saya beritahu dia itu dulu. sekarang bukan lagi dulu. nak masuk 2021 dah.

misery2 replied at 20-12-2020 12:47 PM

dia cakap rindukan saya dan suruh tunggu dia perbetulkan semuanya. ...

Mungkin dia tabur utk bagi awk benci bekas suami. Bekas suami tu pengecutla..takut pada bini pertama..tp biasalah bini pertama mmg garang2 tp khurafat la smpi tabur2 ni

Follow Us
naina replied at 20-12-2020 01:10 PM
Mungkin dia tabur utk bagi awk benci bekas suami. Bekas suami tu pengecutla..takut pada bini perta ...

saya tak peduli pun dia nak tabur racun atau emas sekalipun naina.

kalaulah bekas madu tiba-tiba tukar fikiran beritahu dia sanggup bermadu dengan saya pun, maaf. once broken considered sold. saya bukan barang mainan. saya boleh melayan bekas suami dan bekas madu dengan amat profesional dan penuh hormat. tapi saya bukan orang yang dahulu lagi. saya ni lambat merajuk, lambat give up, lambat terima kenyataan, lambat bersangka buruk. semua lambat. tapi bila dah marah, bila dah merajuk, jangan kata nak jawab apa-apa, explaination pun saya tak nak dengar, soalan apa pun saya tak faham dah. nak bunuh diri depan saya pun saya tak peduli dah.

Mesti dia x dpt seks dari bini dia...tu cari tt kata rindu...

well good for u TT. i like how u stand up for yourself like this. in life, as a woman we need to have a firm stance on certain things. semoga awak lebih kuat menepis godaan lelaki2 yg x layak memiliki hati u.

MissyMolly replied at 20-12-2020 12:14 PM
Sokong.. iols acik bawang gundu perot flabby ahahahaa

hes bole geng...perot karos lagila. buncit dan gendut. kuat makan dan tido. hwahahaha..jgn lupa janda tua dan kepam.

rospinki replied at 21-12-2020 09:41 AM
hes bole geng...perot karos lagila. buncit dan gendut. kuat makan dan tido. hwahahaha..jgn lupa ja ...

Ya ampunnnn mari kita senaraikan keburukan kita ahahaaa naik tangga semputttsss kot kohkoh.. untung tt gojes tp tu la ujian hebat plak di stalk psiko.. iols ni sis lalu lalang la mana pun siap org xperasan keberadaan i ahahaa

MissyMolly replied at 21-12-2020 09:45 AM
Ya ampunnnn mari kita senaraikan keburukan kita ahahaaa naik tangga semputttsss kot kohkoh.. untun ...

yeke...hahahahah sakit perot kaka gelak. hawau..okla tu tak perasan keberadaan karos pulak smpi org terlanggar sebab langsung tak nmpk

tt..lawa dan ada market value..karos samy velu pun taknak

misery2 replied at 20-12-2020 04:47 AM

lelaki memang macam tu. Bila sudah rasa kehilangan baru sibuk nak memujuk rayu.padahal masa kita wujud, dia buat kita mcm tunggul.

rospinki replied at 21-12-2020 09:48 AM
yeke...hahahahah sakit perot kaka gelak. hawau..okla tu tak perasan keberadaan karos pulak smpi or ...

Haip nape x kenampakan plak.. kaka ni ghost ker ahaha ke cikidingggg??? Tiup melayang eaaa hahaaaa

MissyMolly replied at 21-12-2020 10:49 AM
Haip nape x kenampakan plak.. kaka ni ghost ker ahaha ke cikidingggg??? Tiup melayang eaaa hahaaaa

biasalah molly..org tak lawa lelaki buat2 tak nampak tu psal sampai terlanggar

badan pun mcm tong dram..

rospinki replied at 21-12-2020 10:59 AM
biasalah molly..org tak lawa lelaki buat2 tak nampak tu psal sampai terlanggar

badan pun mcm  ...

Tong dram mana maunya tidak kenampakannnnn kaka oiiii kantoiii la turrr hukhuk.. malas ar kwn dgn kaka neh.. asal iols jer gundu nih tp makan memang napsu xmenahan ahahaha nasib2

MissyMolly replied at 21-12-2020 12:39 PM
Tong dram mana maunya tidak kenampakannnnn kaka oiiii kantoiii la turrr hukhuk.. malas ar kwn dgn  ...

lahh molly tak pecaya? tak pecaya suda..molly pun gundu ke jgn nak menipu karos ya..selain karos tiada siapa dalam porem ni dapat menandingi kegunduan dan kekepaman karos.

#malasbetulnkbuatkeje

Seronokkan suami dia? Dapat bersama isteri kedua selama 5 tahun, lepas tu ceraikan. Isteri pertama simpan dan selamanya orang takkan salahkan si suami. Jangan menzalimi diri sendiri dengan menafikan hak anda sebagai seorang isteri. Perkahwinan merupakan ikatan antara suami dan isteri. Kalau suami tak boleh bertanggungjawab dengan memberitahu isteri pertama, maka andalah yang salah kerana masih sanggup menerima dia. Siapa tak sayangkan pasangan masing2, begitulah juga isteri pertama. Tiada istilah sorok2. Perkahwinan adalah suatu ikatan yang mulia dan perlu di war war kan.

ladybugz replied at 21-12-2020 06:35 AM
well good for u TT. i like how u stand up for yourself like this. in life, as a woman we need to h ...

Ya betul lady. Limit saya sudah sampai. Cukuplah.

Zeatyisaac replied at 21-12-2020 06:30 PM
Seronokkan suami dia? Dapat bersama isteri kedua selama 5 tahun, lepas tu ceraikan. Isteri pertama s ...

Ya zeaty. Terima kasih. InshaAllah saya berdiri di atas kaki saya dan saya akan fikirkan perjuangan yang sesuai untuk saya inshaAllah.