CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: misery2

Aku Isteri Kedua Yang Tidak Mendapat Giliran & Telah Diceraikan

Kak ros dan miss molly ni ada kelebihan masing-masing. Kita kenalah appreciate diri kita baru orang appreciate kan. Tong drum pun bukan sebarang tong drum ya..

Kesiannya dekat tt
Dalam hal ini saya salhkan lelaki ni
Jenis lelaki yang tak tegas dalam hidup Dia tak sedar dalam xsedar dia menganiaya u
Tak apa tt
Pahit untuk diterima dan dikenang
Biarlah masa yang sembuhkan luka tu
Buka buku baru

tumpanglalu74 replied at 18-12-2020 01:59 PM
Bla3...

Hoii..  Ko pegi cari posting aku sini yang mula2.

patut la laki ko ceraikan ko
mulut mcm haper tah

Kenape?

NazRysha replied at 24-12-2020 10:10 AM
patut la laki ko ceraikan ko
mulut mcm haper tah

Kau ni spesis gatal burit nak laki orang ke?

for me laki tu mmg pengecut..korang kalau laki tu brani ajak korang kawen kat luar diam2 n sorok dri first wife percayalah dorang mmg pengecut tpi please jgnlah kite salahkan org yang berpoligami..sejk cucuq dlm bidang perundangan ni mmg open skit sbb dh jumpa rmai je pasangan yang berpoligami ada yang baik ade yang tidak..depends mcmamana suami tu mengemudi perkahwinan tu..

hope tt akan jumpa jodoh yang lebih baik lepas ni ya

Malang hidup you.

First penagih
Second bacu

Follow Us
Bagus ada pengalaman .Tu plg penting .ANDARTU je xda pengalaman .

terpaksa laa redho dgn ape yg terjadi... lepas ni jika teringin kawin ke3 ambil iktibar dgn pengalaman dua perkahwinan...

big mistake gugurkan anak sbb takut madu tahu... kt situ dh bole agak dh d risk jika gugurkan jgk... walk or die... sbb insyaallah anak tuh lah penyelamat jika madu dpt tau jg nnti... bole agak kan madu xkan terima awak sbgi bini ke2 suami.. samada cerai atau stay.. jika stay itu pun kerana dh ada anak... jika cerai sekurang2nya xmerempat /kene halau dr umah sbb bole tuntut kt mahkamah hak isteri bila punya tanggungan anak... harap jd pengajaran dh kawin dua kali tp endup all alone with empty hand...

Kesian tt... Benci jantan pengecut.. Mesti jantan tu kaya kerana bini pertma tu, tu yg takut nk bgtahu bini yy dia ada bini baru.

Apa2, sy doakan tt bertemu jodoh dgn jodoh yg baik. Doa byk2, tgk la bidio ustat ustazah amalan utk hajat, jodoh dan penyelesai mslh..

Takziah utk tt. Jadikan iktibar. Ni maknanya lelaki tu tak mampu. Mampu bukan sekadar nafkah duit sahaja. Sekadar gatal nak berbini tapi takmau bertanggungjawab.

Lumrah manusia nak berpasangan. Harap TT dapat jodoh yang baik lepas ni.

Edited by jazaa100 at 3-1-2021 05:03 PM

Aku baru perasan keujutan benang ni ....

byk kejutan .....

TT jgn terkejut dgn makian & cercaan kat benang ni....kat sini klu dgr je pengakuan dari 2nd wife, hbis lah berjela jela kena hamput...selalunya aku pun join sama...tu nasib baik tak dpt label mcm trisna - Johan Perampas Abadi.....

bila baca cite tt ni, tak gamak pulak aku nk maki....iyalah, kita kena tgok case to case basis lah kan....bkn main sembur je.....

tt ni pd aku, sorang pompuan yg baik....sedar letakkn diri dia kat mana.....mcm ni lah tt, benda dah berlaku....mcm kau kata, semua tu perancangan Allah.....kau sabar je lah...sbb hati kau putih, tak hitam & berkeladak......kau tak suka burukkn org....InsyaAllah akn ada jln penyelesaian terbaik buat kau...

aku percaya exlaki kau syg sgt kat kau tapi sbb anak ank, dia tersepit....kau berserah je pada Allah & amalkn baca surah Al-Ghaffir ayat 44....
berserah je pada Allah....insyaAllah ada lah nanti jln penyelesaiannya....skrg ni fasa utk kau byk berdiam & merancang masadepan....apa pun ex laki kau ckp, jgn terus balas, tapi dgr...dgr...dgr...& pikir....apa je yg kau rasa, tak perlu bgtau dia....simpan je...bgtau kat Allah ....sbb klu silap ckp, nanti susah pulak nk ke depan.....

Yg forummer dlm ni nk bergasak pehal?.....kita tak  berada di tempat tt....dan cara kita berpikir pun berbeza antara satu sama lain....jgn sbb cara tt tak sama mcm kita, terus je kita hamput kaw kaw....

Relax doh.....

Sorry to say tapi somehow I rasa ex husband u yg 2nd tu mmg sengaja nak ambil kesempatan. Tak treat you like a wife and siap suruh masakkan utk family dia yg lagi satu? Come on, how can he be that insensitive.
Saya pun tak tahu apa perasaan kalau suami duakan saya -mungkin saya juga tak boleh terima, tapi saya juga tahu yang berdosa ex husband you buat u mcm tu.
You merelakan bukan bermakna husband u terlepas dosa, so in the future, Pn fikirlah dahulu masak2 bila pilih calon suami. Kalau suami tak mampu berlaku adil lebih baiklah jangan teruskan. Sebaiknya Pn focus utk able to live independently, both financially dan emotionally. Insyaallah hidup Pn akan lebih fulfilling with or without a husband.

misery2 replied at 16-12-2020 07:12 PM
ya saya tak pernah menyesal berkahwin. saya bersyukur Allah hadiakan anak dan itulah penguat saya. ...

saya doakan puan dapat jodoh yang lebih baik. kuatkan semangat. saya pun suami nak kahwin lain n curang sy tak boleh terima n mcmtulah pengecut tipu2 dan tak berterus terang. dan sy faham perasaan puan sebab suami tak tunaikan janji n mmg patut pun pegi cari terus terang utk selesaikan masalah

TT fight for your life. Move on!

Leonclay replied at 17-12-2020 12:47 AM
Kita pun hati tisu bila baca ni..tp klu laki sendiri buat hal mmg kena ganyang la kan..bertepuk sb ...

I rasa lah kan... TT dgn 2nd ex husband tu tak register nikah kat malaysia.. and 2nd husband tu mmg tiada niat nak register nikah dlm malaysia EVER.... sbb tu dia beria suruh TT gugurkan baby, sbb nnti kena register nikah kalo ada baby...

And kalo tak register nikah, TT TIDAK BOLEH menuntut sebarang hak dari mahkamah malaysia

Edited by green~tea at 4-1-2021 01:32 PM
becir replied at 17-12-2020 01:26 AM
Kenapa orang Kata byk dugaan jadi janda? Laki orang byk dtg mengacau? Biar betul? Kawan2 I yg bercer ...

Jadi janda mmg byk kekacauan... i experience menjanda selama 8 bulan.. tp mmg mencabar lah.. i malu nak mengaku janda, usually kalo org tanya, i ckp i ibu tunggal je.. sbb i tak berminat nak berlaki dan kacau laki org masa tu.. BBNU mmg langsung i tak minat...

Sepanjang menjanda, I pernah kena : -
1. sihir org letak minyak pengasih dekat ofis i... masa i sakit sampai kurus sampai kawan2 i notice i sakit and diorg yg bawak i berubat.. 1st time diorg tengok i kena rasuk masa teman i berubat tu... pastu i kerap pasang ruqyah..

2. Guys below 30s kat ofis berlumba nak ngedate i.. siap ada whatsapp group utk update my whereabouts... kalo iols terserempak weekends dgn one of them and i selfie ngn salah sorg, nnti akan ada lagi sorang tanyakan dkat i betul ke keluar dating pastu send pic yg dia dpt tu... adoi lah

3. Tetiba ramai skodeng kat gym.. ni malu laa sbb time ni laa ada ramai menyinggah masuk my routine class.. i plak dah jadi tak selesa so kena pakai baju lebih sopan ke gym..

4. Ada secretaries ofis jadi org tengah merisik i utk bosses diorg... adoi sorry i dont want any trouble dgn suami org walau he claims his wife sakit cancer and dah redha bermadu...

5. Family members, jiran2 pun sibuk nak jadi org tengah bgtau ada org nak merisik... even my dad and brother pun duk tanya2 "bila nak ada boyfren, ex laki pun dah lama menikah".. eishhhhh serabut eh...  

misery2 replied at 20-12-2020 01:26 PM
saya tak peduli pun dia nak tabur racun atau emas sekalipun naina.

kalaulah bekas madu tiba-tib ...

I rasa itu kata2 manis diplomasi sahaja... setahun u kena tinggal bodoh dgn ex laki ape ke jahat dan sampai hati nya begitu.... takde hati perut ke...

Move on sis... byk lg opportunity di luar sana... jgn pulangkan mas kawen tu..  buat bodoh je

misery2 replied at 19-12-2020 01:38 PM
salam semua forumer,

Alhamdulillah today is a new day for me.

ok i baru backlog, tak sangka benang ni laju... good for you that you've come to this decision... easier said than done, please know that it's not easy to build up life after divorce... please use all kinds of support system being offered.

green~tea replied at 4-1-2021 11:16 AM
Jadi janda mmg byk kekacauan... i experience menjanda selama 8 bulan.. tp mmg mencabar lah.. i m ...

Chuols asal iols jarang nmpk chuols dah sekarang hehe.. bz meh? Sedehnya & serabotnya u pas cerai... tp terbukti hot stuff hingga distalk sebegitu ropaa kohkoh.. smg yg baik2 jua utk famili terkini chuols.. till jannah gitoo

MissyMolly replied at 4-1-2021 06:59 PM
Chuols asal iols jarang nmpk chuols dah sekarang hehe.. bz meh? Sedehnya & serabotnya u pas cerai. ...

Busy lah.. sambil WFH sambil jaga anak, bos belum bagi approval iols nak retire early.. so iols settlekan apa yg patut dulu ni, maybe sebulan dua jugak ni baru settle..

Anak iols masa ada keje skolah ok lah berdisiplin la sikit.. bila cuti skolah mula nak lepak main toys main game dengan sepupu tak kira siang malam... last december lama cuti balik kg anak iols nak main dgn sepupu sepapat dia...