CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

Berita malam seram:Tengah Lepak Bersembang Tiba Tiba peti ais terbuka sendiri,se

Iols 50-50 dekat sini. Antara member tarik pintu tu guna tali, sebab camera lebih kepada arah peti ais & masa dia nak pergi dapur, dia tak record belah kanan dapur & lakonan member dia yg baju hitam tak menjadi.. & baju biru tetap ranum manissss

sarah82 replied at 15-1-2021 07:44 AM
Paling takut adalah kat rumah tok tiri.. Rumah atas x ada org duduk.. Dan mmg tau ada benda ganggu ...

Rumah atas tu maksudnya apa?  

mengarut lagi budak budak ni......saya seumur hidup tak pernah jumpa benda benda karut mcm ni

dudaberhias replied at 15-1-2021 08:05 AM
A'ah depan mata, secara fizikal pulak tu. Yang hebatnya iols masih boleh lalu tang suis tu dan amb ...

Senior sekolah iols main dgn hantu yg menyamar jadi budak sekolah yg dia minat. Nak pulak budak tu atlet sekolah. helok fit.. dia sedar main dgn hantu bila hantu tu dah start pancut. Kitaorang panggil dia suzzanna lepas kejadian tu. Mula2 taknak caya, tapi kitaorang sendiri nampak dia berjalan dgn hantu tu pergi belakang sekolah

sarah82 replied at 15-1-2021 07:44 AM
Paling takut adalah kat rumah tok tiri.. Rumah atas x ada org duduk.. Dan mmg tau ada benda ganggu ...

Mmg nmpk ke objek tu kak? Takotnyaaaaaa

Aish. I nk pegi toilet ni. Walaupon dh pagi. Tp byk baca mistik2 td, sedikit sbyk takot juaaa

Follow Us
Kerexxx replied at 15-1-2021 08:23 AM
Rumah atas tu maksudnya apa?

Rumah 2 tingkat.. Rumah kmpung

Kurex replied at 15-1-2021 08:23 AM
Iols 50-50 dekat sini. Antara member tarik pintu tu guna tali, sebab camera lebih kepada arah peti a ...

aku 50-50 juga. view kamera masa peti sejuk terbuka tu mcm boleh dipersoalkan. patut dia fokus orang sahaja tapi dia fokus supaya peti sejuk pun kelihatan... cuma kelakuan budak2 tu nampak real.. dan kalau nak buka tutup peti sejuk, perlu dua tali satu tutup satu buka, kira persiapan tu mereka ambik masa fikir jugalah... nampak budak semua tu jenis santai bukan jenis orang yang berfikir dalam-dalam..

babynina30 replied at 15-1-2021 08:29 AM
Mmg nmpk ke objek tu kak? Takotnyaaaaaa

Tak.. Tapi boleh rasa dia melompat tepi kak sarah.. Yg adik tiri bongsu kena..benda tak guna tu mai tepi katil san pap.. Kepala jatuh.. Abg dia kena yg sama.. Melompat lari.. Tapi dia.. Dia sambung main game.. Sejak tu.. Benda tu malas nak kacau adik tiri kak sarah yg tu

Depa letak tali kot sebab shot kawan dia tu more to the fridge than to the kawan.  Apa pun, amat menghiburkan, semoga dapat 1M views... yeayyy

ninja9 replied at 15-1-2021 07:59 AM
share motivasi pemikiran yg betul semasa berhadapan dengan keseraman..

Ni antara yg aku selalu amalkan
1. Buat bodoh.

2. Woiiiiii.. Jumpa kat Padang Masyar.. Sebab aku tak kacau ang.. Aku minta pengadilan nanti (ni bila step 1 x jalan)...

Rumah arwah tok aku mengasuh dulu.. Boleh tahan la creepy.. Masa ada bibik.. Aku keluar beli barang ja.. Mesti bibik mengadu kena usik.. Last sekali aku berangin.. Aku ckp mcm no 2..dan tambahan.. Weiii.. Aku ni kerja jaga org.. Dan ang tau mcm mana ang usik pun.. Aku tak tinggal kan tok.. Hahahaha.

Aku pernah share pengalaman kat hospital aku kena

Aku masuk bilik air wad.. Pukul 12 tengah mlm.. Lps tu cuci la tangan kat sinki dlm bilik air tu.. Aku blur.. Kenapa rambut aku ada dekat cermin.. Hahahaa.. Belek punya belek.. Aku pandang atas.. Aku tengok dia menyeringai tgk aku.. Aku pun senyum balik la tunjuk gigi taring aku....lps tu aku keluar.. Hahaha..

Sebenarnya aku tengah blur masa tu..

dizekni replied at 15-1-2021 07:08 AM
Pintu peti ais dah loose grip ka

Takkan 2-2 sekali

Ntah2 ada malaun kat rumah tu tak reti tutup pintu peti ais rapat2, so kena angin sikit dah terbukak laa, tu jugak menyebabkan bekas jatuh jua.

ninja9 replied at 15-1-2021 08:41 AM
aku 50-50 juga. view kamera masa peti sejuk terbuka tu mcm boleh dipersoalkan. patut dia fokus ora ...

tu la... reaksi deorang tu real dan memang exactly macam mana kita akan behave bila nampak benda misteri..
bukan macam filem terkejut2 bagai ala2 menjerit dan jumpscare...
iols lagi lah... pernah berlaku depan mata secara fizikal suis boleh tutup bukak sendiri tanpa spring ke apa kerr mahupun ada penjelasan2 sains... graviti bumi kentut... graviti bumi berubah ke... tapi iols still selamba je lalu sebelah suis pergi ambil aiskrim dalam peti ais... sambil buat2 tak tahu dan tak heran yang hairannya lepastu iols still samar2 nak percaya ke idok hantu2 ni...

Bagus adik ni walau penampakan rumah agak terhad, tapi nampak bersih rumah bujang ni. Budak2nya pun nampak kemas.

Simunggu replied at 15-1-2021 08:23 AM
mengarut lagi budak budak ni......saya seumur hidup tak pernah jumpa benda benda karut mcm ni

sama la.. iols pernah sekali je terjadi benda misteri suis tutup bukak secara fizikal...tiada sains ke penjelasan logik yang boleh menjelaskan fenomena tu...
kalau boleh hantu ni kena muncul secara fizikal depan kita... baru kita yakin sikit untuk percaya...
tapi tu la rasanya kalau dia muncul depan2 pun selalunya otak kita ni akan pilih untuk tidak percaya juga...
iols pun tak pasti kenapa begitu... mungkin ni pun ada penjelasan dari sudut sains...

mungkin otak kita ni memang di program supaya tak boleh hadam benda yang tak boleh di jelaskan atau logik gittew...

Kurex replied at 15-1-2021 08:27 AM
Senior sekolah iols main dgn hantu yg menyamar jadi budak sekolah yg dia minat. Nak pulak budak tu ...

senior jejan ke betina kurex? omg siap pancut lagi basah ke idok tu... macam mana boleh muncul secara fizikal..

sarah82 replied at 15-1-2021 02:03 AM
Lelaki semua kot..tu pun korang takut meh.

Tu la pasal....mcm anak aku mcm2 imaginasinya...ada sekali dia lari2 kt aku dr dapur...aku tanya naper?dlm kabinet tu mcm bunyi gegar2...aku gi ngk..lor cicak gemuk...yg baru ni dia kata mcm paip terbukak kt shower...ni aku tak pasti sbb baru balik lepas seminggu kt kg...ada le yg mai nak numpang tuuu

ninja9 replied at 15-1-2021 08:00 AM
suis tu memang buka tutup sendiri kah? .. advanced hantu ni

Pnh alami lampu terbuka terpadam sendiri. Xpasti Suis ter on atau ter off ke tdk. Sbb x brani nk gi tengok. Masa tu kt hall tetiba lampu dapur nyala sendiri pas tu ter off. Pastu ulang lagi. Xtunggu lama trus masuk bilik.