CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: natrahn

Cikgu Pun Stres Sampai Gantung Kain Rentang Minta Pindahkan Pengetua Mental

dua_chzy replied at 15-1-2021 07:12 AM
Orang gila/mental ni rasanya ramai asalnya pandai tapi sebab terlalu berfikir, jadik gila. Ummah k ...

Betul. Pernah jumpa org lebih berusia yg ckp benda deep, bahasa cantik, psl life, psl pelajaran woww tp jiran2 kata dia gila.

adelea replied at 15-1-2021 03:31 PM
U r the lucky

Yg macam u ckp tu mmg ada .. tapi satu dalam sejuta laa ..

Terpaling jahat, tak buleh cara kasar, dia main cara halus..

Punya nak pedajal; perjatuhkan cara kerja dan maruah; tak cukup propa dlm group whatsapp, dia hasut dan burukkan kita kat staf lain..

Bila planning dia gagal, sanggup tu jumpa tok cha hantar barang.. ni level CEO/GM ye..pompuan dan bukan Melayu.. sapa2 yg kata Melayu suka main bomoh, hangpa silap.. bangsa2 lain pun sama naik..

Edited by Meiizu at 15-1-2021 07:22 PM
adelea replied at 15-1-2021 03:54 PM
ingat tak boss pompuan yg mengular ke ?
nampak duk kat meja
tapi bz browse online product ..

Ot sikit pasal ko sebut pam tetek ni...dulu aku ada org bwh selang 2 ke 3jam camtulah hilang ke surau.
Wehhh susah wehh nak sound org mcm ni dgn status aku blum kawin sure org pertikai.
Dlm otak aku bpikir..
.dah ko nak sgt bagi susu tetek , demi kasih syg kenapa tak invest mesin mahal sikit..ada sorang lawyer tu elok je pam mahal takde bunyi sambil buat keje. Ok  fine gaji lawyer banyak

Budak tu pun tmpt dia elok je tersorok kenapa nak pegi surau bekali2, keje pun admin,ko bukan bgerak byk, time rehat dia makan sejam,

zohor lepas lunch hour,before balik asar dulu..sharp 5.30 punch out.

Sebelum aku keje situ..aku keje tmpt yg aku sorang je muslim..so aku manage waktu lunch hour aku utk makan dan solat.
5.30 zaass solat baru balik

Ini aku nak tegur ye sesama ibu muda islam

syamzana replied at 15-1-2021 09:25 AM
mesti la dah guna saluran betul tapi tak diambil tindakan la kot.entah2 dah byk kali. takdenya cik ...

Bila guna saluran betul silap ari bln kena tukar plak cikgunya.. sapa ada kuasa dunia dia yg punya.. haha

najib888 replied at 15-1-2021 07:06 PM
Terpaling jahat, tak buleh cara kasar, dia main cara halus..

Punya nak pedajal; perjatuhkan ca ...

amm so agree with what ever u said
yg bukan melayu lagi macam tahi perangai diorang

Meiizu replied at 15-1-2021 07:17 PM
Ot sikit pasal ko sebut pam tetek ni...dulu aku ada org bwh selang 2 ke 3jam camtulah hilang ke su ...

kat ofis aku dulu ada jugak budak cam ni
ast exec je pon
perangai mmg macam tahi
dah berhenti keje meniaga pon sama perangai tetap macam tahi
kat soc med tu tayang habis dia selalu kena niaya , and tayang jugak semua anak2 di besarkan cara islamic , konon dia lah i bu terbaik, sejak pkp sebuk pakai niqab tiru sorang member tu ...

aku ni dulu  punya la takut makan gaji tak berkat sbb ambik masa nak solat di waktu keje

so aku macam ko laa .. adjust time rehat dgn waktu zuhur

dah boss cina pompuan tu babi nak mati ,,
dia suh aku kuar makan kul 12
masuk kul 1
padahal kitorg flexi hrs antara 12pm ke 2pm ... mana mana in between that hour 1 jam p lunch ...

kang klu aku ckp nak zohor dia marah pulak ...

pastu aku p time zohor dia kata aku curi tulang ... bangang nak mampos , sbb tu bila dapat kena transfer wpun kena pondah negeri , aku accept terus ... sbb role baru tu independent role and boss remotely monitor from HQ

Follow Us
racun saja biar mati

exclusive_vvip replied at 15-1-2021 05:34 PM
baru nak tnya scorpionkiki soklan yg sama...u pun juga? jejak kasih lah pulak kita..hihi

He3*
Puan Nasriah mmg cikgu paling garang kan?

Ngan cikgu PJ yg rumah kat landasan ketapi jalan sultanah
Lupa dah nama dia

Meiizu replied at 15-1-2021 07:17 PM
Ot sikit pasal ko sebut pam tetek ni...dulu aku ada org bwh selang 2 ke 3jam camtulah hilang ke su ...

Staf aku ada mcm ni. Bukan sorg tapi berorang-orang la. Laki tak keje duduk rumah jaga anak tapi sejam sekali mintak izin nak balik sebab anak nangis. Nyusahkan org lain je kene cover keje die. Tu belum lg tetiba el anak sakit la ape la.

adelea replied at 15-1-2021 05:56 PM
Sekolah tu sekolah cluster kan ?
Klu sekolah cluster mmg extra dari sekolah lain

Aku baca komen dan testimonial dari ex-students cikgu norwaja ni semua puji cikgu tu. Mmg tegas orangnye, ada yg share tiap2 hari kene basuh toilet.

https://www.google.com/amp/s/www.remaja.my/finalis-dewi-remaja-ini-antara-bekas-pelajar-smk-st-mary-komen-isu-banner-pengetua-mental/amp/

Anak murid pun ok je dah kenapa cikgu2 nk meroyan. Malu le skit ngan smk st mary sekolah perempuan pulak tu

Dah merasa dah kerja dengan pengetua mental ni. Dia je la yang betul. Staff lain salah. Datang kerja pun rasa terpaksa. Hari-hari dok dengar orang kena maki dengan dia. Waktu orang cuti pun dok call, dok mesej suruh buat kerja dekat dalam phone. Padahal kita cuti sebab ada appointment dgn doktor pakar. Nasib la dah jadi ex boss dah.

Sekolah lama dulu, pengetua sgt teruk. Semua pertandingan dia nk ikut n mesti menang. Dia layan cikgu tak adil. Yg dia suka, dia puji. Yg x suka, dia akan sengaja cari kesalahan. Kalau ada cikgu cuba melawan..dia akan ugut pindahkan ke sekolah ulu pendalaman. Pastu, selalu body shaming & sexual harassment spt komen body cikgu gemuk, sexy lips la. Sampai pernah wasap personal cikgu perempuan talk dirty. Ewww.. Teruk pengetua ni.. Gatal!  Boleh dikatakan semua cikgu di daerah tu tau perangai pengetua ni. Sekolah dlm daerah tu xnak terima dia kalau dipindahkan ke situ.

2018..ada surat layang dihantar kpd JPN. Dtg PPD ke sekolah siasat dgn cikgu, xda tindakan yg dibuat. Mula2 tu dia boleh kontrol perangai pas 3 4 bulan..balik kpd perangai lama.

2019 ni paling teruk. Dia bawa masalah keluarga dia ke sekolah. Dia lepaskan kemarahan kpd cikgu. Cikgu2 tak boleh komen cakap kalau dia dh beri arahan. Mesti jawap YES SIR! Dia juga kerahkan tenaga, duit dan masa cikgu utk 1 pertandingan, buat kertas kerja, dokumentasi, program, hias kelas asrama semata2 utk naikkan nak dapat pengetua cemerlang. Masa tu pembelajaran murid bkn 1st priority lagi. Dia kejar gelaran pengetua cemerlang..sedangkan dia tak masuk kelas mengajar. Nama budak pun tak kenal. Fail rekod mengajar pun org lain yg buat.

Byk la lagi perangai pengetua ni sampai cikgu tak tahan dan mula melawan. Kebanyakan cikgu situ cikgu muda n lokal tu pasal dia berani pijak.

Kali ke-2 surat layang..ada tindakan dr JPN. Dengarnya tahun ni dh pindah ke sekolah lain di daerah yg sama. Xtau la nasib cikgu sana nanti

akuchenta replied at 15-1-2021 09:09 PM
Sekolah lama dulu, pengetua sgt teruk. Semua pertandingan dia nk ikut n mesti menang. Dia layan cikg ...

Koh koh pgtua mmg mcm tuu.. aku dah pencen awal mmg happy jahh.. layan anak.. layan resepi.. tgk school pun aku rasa rimas.. bila anto anak schiol tengok cikgi aiyooo.. muke ketat.. stress

Edited by Meiizu at 15-1-2021 09:34 PM
annehuda replied at 15-1-2021 08:54 PM
Aku baca komen dan testimonial dari ex-students cikgu norwaja ni semua puji cikgu tu. Mmg tegas or ...

so ada kemungkinan satu...sungguh ke pengetua mental
atau kedua ....cikgu2 yg bermasalah, mcm ada 1kes kat daerah my hometown. sekolah ni takde kena kejan prestasi kot..terlalu selesa, dah jadi mcm pusat pengumpulan cikgu ditukarkan.
PPD turun sebab prestasi teruk dekat 10thn da
exguru besar ada 3-4org citer situ
sape masuk situ je boleh demotivate katanya so takkan laaa ex ex gurubesar penah bekhidmat situ smua bermasalah.
kat sekolah sbelum hebat laaa budak2 straight A
tercampak sekolah biasa2 ,nak buat perubahan cikgu2 plak selesa off coz laaa dikutuk bos kejam
*demikianlah crita kedai kopi

Kalau aku , tkmo hantar anak ke sekolah yang camni.
Imej buruk.
Sok2 bergaduh cikgu2 kat situ.
Yang kena tempias budak2 sekolah

akuchenta replied at 15-1-2021 09:09 PM
Sekolah lama dulu, pengetua sgt teruk. Semua pertandingan dia nk ikut n mesti menang. Dia layan cikg ...

Apsal la pindahkan? Bg aku kena turun pangkat je.. At least GPK ke.. Sbb bila buat gini x settle masalah pun. Sbb tindakan tatatertib mild aje. Masih lg ada kuasa.

KPM patut g pantau mental pengetua2 ni.. Mana2 yg x aperform kena sedia diturunkan semula pangkatnya.. Alangkan PM pun kalau x perform kena turun dr kerusi inikan pula pengetua je..

jeruklimau replied at 15-1-2021 09:46 PM
Apsal la pindahkan? Bg aku kena turun pangkat je.. At least GPK ke.. Sbb bila buat gini x settle m ...

kadang2 pengetua dan penolong kanan sendiri yg mendabik dada ckp dorg ade "kenalan" org jpn dan kpm so cikgu2 report la byk mana pun xkn jd ape.

Kes pengetua dan penolong kanan salah guna kuasa dan ugut cikgu ni ade byk je berlaku di mana2 .. siap ade penolong kanan dipindah kan tp naik pangkat jd pengetua walaupun buat hal di sekolah lama.

Cume kes gantung banner ni viral br org kecoh2 ...harap kpm telus la buat layan aduan cikgu2...

kalau ppd tanya siapa yang up banner akan ada yang mengaku ke

star_karat replied at 15-1-2021 10:22 AM
Pernah satu kes kat melaka dorang santau principal pompuan mental. Dah lah andartu, jenis bentak2 ka ...

Iolllss bukan nk hina andartu tp since iollss pun ada sorg kolig senior krani andartu da 30 thun keje tp asyk pkir dy j yg btul..sampaikan bos iolls pun da penat bertekak ngan dia sbb jnis xnak kalah..mental tau n iollss bru dpt tau punca ex head dept iollss benti sbb xtahan keje ngan dia..pdahal andartu tu krani je

Bekas anak murid semua puji pengetua ni bagus
Aku baca la