CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BarbiePink

Soalan jujur berapa lama dh korang berkahwin?apa korang rasa sekarang

koko2 replied at 20-1-2021 08:10 PM
khenzzz..sungguh tak sangka kaka..
walopun OKU..tapi hubby semua sempurna dan lg tak sangka berpe ...

kenapa tak tag manak betul2????

baru stumble upon this post....

nee nak tanya....Hang oku???? atau kena cash tempang hang tuh sebab niaya laki hang sebelum nee????

hang jgn koko...nanti semua yg dah mati hidup semula bongkar semula kebangsatan hang

m.a.n.a.kautau replied at 28-2-2021 08:43 AM
Org hobby memancing , kumpul setem...hang pulak collections suami ...

biasalah mampooo kahkah

yalah buat apa simpan jantan jubaker...tukar je, macam tukar keta wkwk

Alhamdulillah bahagia walaupun awal kawin tu dugaan nye lain mcm da lama ni baru ok heheh

syukur dan alhamdulillah

takde pilihan option, single parent
tapi before and after bahagia laa alhamdulillah

Syukur dan Alhamdulillah

Follow Us
Dah 15 tahun kawin. Kadang aku rasa aku lah paling bahagia, paling beruntung sbb dpt psgn mcm ni, tapi kadang aku rasa sebaliknya. Tapi dlm masa yg sama aku takut plak kalo kehilangan dia. Entah lah aku pon x paham. Aku pon x taw. Kdg aku sayang, kdg aku benci meluat. Kakak aku pernah tunjuk pic aku laki bini kat pengamal perubatan katanya mcm ada something. Sbb x leh rentas negeri smpi skrng x gi pon jmpa lg ustaz tu. Wallahualam

Dah 10 tahun kahwin. Kena banyak sabar, sabar and sabar. Lepas tu kena bertolak ansur jugak. Kalau ada masalah, discuss elok2. Jgn  sendiri merajuk then nak suruh suami pujuk. Lama2 diorg bosan. Jadi matang dlm rumahtangga. Now suami saya byk bertolak ansur berkat dr kesabaran..

12 tahun dah. alhamdulillah. tips nya adalah sabar, sabar dan terus sabar

7 tahun kawen..manis,  masam masin perkahwinan ada rasa.. dan rasa bersyukur.. sebab tuhan berikan peluang untuk sayang menyayangi.  ada teman cerita,  teman gaduh,  teman nangis.. dan ada yang tolong bayar bill,  utiliti,  rumah.. etc.

tidak mengharapkan kesempurnaan.. Sebab diri sendiri pun ada perangai buruk juga..

kerana kita manusia biasa..

Megikari replied at 16-1-2021 02:52 PM
16 years and counting.. Alhamdulillah dapat suami n family mertua yg baik. Suami tak perfect, tapi w ...

Dalam banyak2 yang nih menarik perhatian. Sebab, lebih kurang sama. Kerap sangat gaduh. Kalau gaduh memang lamaaaaaa. Berminggu2 tidur asing. Macam mana uolls handle ye. Kongsi sikit.

syukur alhamdulillah...bahagia seadanya..

sideqsegaraga replied at 19-4-2021 01:10 PM
Dalam banyak2 yang nih menarik perhatian. Sebab, lebih kurang sama. Kerap sangat gaduh. Kalau gadu ...

Sama je mcm mak2 kita selalu cakap.. Sabarrrrrr. Makin lama kawin selalunya kita makin matang. Hal2 kecik jangan dibesar2kan, tu paling penting

koko2 replied at 20-1-2021 08:10 PM
khenzzz..sungguh tak sangka kaka..
walopun OKU..tapi hubby semua sempurna dan lg tak sangka berpe ...

hahahahhahahaha..lawaknya ko panggil manak gitu.

wow..hebatnya ko. sampai 3x gitu.

aku rasa kawen ni memenatkan aje. kalau aku, 1x cukupla. tanak la masuk dunia kepenatan.

err..dari dulu asyik sgt penat. tanak jadi superwoman tapi terjadi jugak sbb aku suka kekemasan & kebersihan.

Edited by Hana at 10-5-2021 03:00 PM

Utk TT,
aku vote no.10 - bercinta lagi best
no.17 & 18.

Dunia kawen ni kekadang happy, kekadang menyampah sgt, kekadang sedih, kekadang, takde rasa apa2 tup tup dah Dec, nak masuk Jan. Ha? cepatnya masa berlalu.
Tapi yang pasti...Dunia kawen ni penatla.
aku la tidur paling lambat aku jugak le bangun paling awal. aku tanya soalan bodo ni kat kolik aku yang kitaorg share citer2/jawapan pun jujur. Eh. dah kawen & ada anak mmg gini ke? tidur paling lama pun 5jam aje. Kolik aku ckp, mmg gitu le.

Kekadang aje aku tido siang, hari sabtu. Masa patut aku lipat kain, tetido dlm timbunan kain2. laki aku baik, dia biarkan kain dgn aku2 skali timbus. Part tu dtg menyampah tu. tau tak, bila tidur aku dah buang masa aku? patutnya buat something something. aku tanak tidur tapi TERTIDO.

wp tak masak, hari2 pikir nak makan apa. menu apa. beli kat mana. otak sentiasa berpikir. tu 1hari boleh tukar 10helai rambut tukar jadi uban tu.

maybe aku dah tua. aku rasa2 gitu. aku rasa2 lah.

Diam tak diam dah 22 tahun kawin. Dah macam-macam landa, ribut, badai, gempa bumi semua dh lalu. Yang penting sabar dan sabar. Dalam usia perkahwinan gini, kami dah mula bertenang. Walaupun sesekali ada jugak menjeruk rasa tapi tu mainan perasaan. Toksah dilayan sgt. Apa yang rasa sekarang? Semakin faham antara satu sama lain. Ada juga sesekali terasa dingin. Tapi boleh nampak masing-masing dh agak matang.

Aku nasihatkan korang, bersyukur seadanya dgn apa yg korang ada... hargai pasangan masing2 semntara diaorg masih hidup... ALLAH dah bg yg terbaik buat kita semua, kadang setan yg buat huru hara... aku citer melalui pengalaman aku, bila suami dah takde bru korang tahu yg hidup ni terlalu kosong tanpa mereka yg bernama suami

Edited by wandacoffee at 4-6-2021 09:09 PM

mcm mana nak handle laki garang sesgt?  ada sape pengalaman yg tetiba husband jadi tak garang?i nk la jugak yg romantik mcm cite korea tu...hahah..just kidding..

I nak la husband yg hormat i,tak marah2 bertolak ansur...ckp elok2...ni asyik nak tengking2...keluar ayat tak elok...kekdg bukan salah besar pun...ada cara tak...sebab i jenis sabar je la bertahan perkahwinan ni...ikut manja,sakit hati.....mmg blah dah...

pompuan ni byk nye baik je,kalo org buat baik..dahle i jenis bukan mintak2 tu..nak ape semua beli sendiri je...nk mkn sedap order je sendiri...cuma bab drive jejauh tu yg mls...lagi pulak kita drive ,byk plak kutukan ablasa beliau...slow sikit..jgn masuk lubang etc...

Ada sesape pengalamn mcm ni...tapi berjaya ubah suami dia jadi ckp lembut2 tak?

bab lain i tak discuss lah di sini,itu je main point dia...bab duit ,anak ,ok je...i can tolerate that..

sedih tau...simapn sendiri bertahun2...12 years dah..pernah dah ajak discuss...patu kena marah lagi...LOL sgt

I choose no 3

Lama tak masuk fd..lately ni kena cari medium bergembira

Best baca pengalaman semua jadikan rujukan dan pengajaran iolss baru kahwin beberapa bulan kdg2 hilang sabar dgn laki sendiri