CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sarah82

Aku pun tak tau nak kelaskan kisah seram ka kelakar...korang la tentukan sendiri

HOSPITAL LAMA ALOR SETAR.

Kisah ni berlaku pada tahun 2016 tak salah aku bulan Mei. masa ni arwah tok aku lagi sekali kena hypoglycemia...arwah tok aku tak ada kencing manis, dan Dr kat kecemasan bagitau aku kemungkinan punca arwah kena hypoglycemia disebabkan cancer yg arwah hidapi. dan memandangkan HSB medical wad penuh, maka depa pindahkan arwah tok aku ke wad hospital lama alor setar. aku dh lupa wad apa...K ka I...tak ingat tapi mmg mlm2 pukul 7 ptg...nurse dah kunci semua pintu dan depa mmg semua pesakit + penjaga mengelak nak ke tandas after pukul 12 tgh mlm...aku kira aku nak ke tandas...aku tetap ke tandas...mlm pertama aku tido mampos...letih sebab 26 jam tunggu kat kecemasan...tido berlapikkan kain batik....

semua ok sampai la malam ketiga, aku dah biasa tido awal dan akan bangun tengah2 mlm...jadi selepas aku bagi arwah tok aku ubat yg nurse bagi dlm pukul 10 mcm tu, aku terlelap...dalam masa yg sama aku mimpi, yang ada satu nenek tua nak mampos, muka aku x nampak tapi boleh rasa buruk dan bongkok 3 celapak atas bahu aku nak tokak leher aku dan reaksi aku dlm mimpi adalah aku cekak rambut nenek hanat ni, sentap dan baling dia ke dinding. dalam celah bedah tu juga arwah tok aku sentap tangan aku dan aku terjaga sbb ingatkan arwah tok aku nak minum...rupanya arwah mimpi yg sama sebiji mcm aku...dan masa dia sentap tangan aku...arwah ckp dia rasa benda tu dah ditarik dari bahu dia,

kalau korang tanya...apa benda yg sebenarnya aku dan arwah tok mimpi mlm tu? aku tak tau...tapi yg pasti benda tu bukan benda yg pertama cuba terkam aku dlm keadaan aku terlelap.

Afna replied at 15-1-2021 09:34 PM
Sis Sarah, siam perut hijau tu keturunan ka? Sorry tertanya sebb lama dh nak tau

hahahaha...tak la..siam perut hijau tu gelaran...org Melayu kedah bagi...sebab masa perang kedah siam @ perang musuh berbisik, tentera siam sangat kejam terhadap melayu kedah. memandangkan keluarga kandung mama kak sarah berasal dari Ligor tanah siam, maka arwah tok kak sarah bila marah je dia panggil kak sarah siam perut hijau...hahahaha

Ohh.. okay2..tq explain.

Ohh.. okay2..tq explain.

Aku nk sambung baca lagi, tp aku penakut..

krustykrab replied at 15-1-2021 10:06 PM
Aku nk sambung baca lagi, tp aku penakut..

Citer aku byk lawak.. Jadi aku rasa ang takkn takut.

Follow Us
sarah82 replied at 15-1-2021 07:44 PM
RAMBUT HANAT MANA KAT CERMIN TU?
tahun 2012 - 2014 tahun aku lepak Penang...dan dalam masa yg sama ...

Haha sarah...ghenyih balik nooo..hang mmg tabah...

raihaneem replied at 15-1-2021 10:15 PM
Haha sarah...ghenyih balik nooo..hang mmg tabah...

Tindakan automatik.. Hahaha senyum balik bila org senyum.

sarah82 replied at 15-1-2021 10:16 PM
Tindakan automatik.. Hahaha senyum balik bila org senyum.

Senyum itu sedekah...hihi

Dah la bc dlm gelap kat ruang tamu..goosebump gak ni..hihi

raihaneem replied at 15-1-2021 10:24 PM
Senyum itu sedekah...hihi

Dah la bc dlm gelap kat ruang tamu..goosebump gak ni..hihi

Maaf sy nak tanya.. Creepy ka citer sy ni?

Best best. I suka Sarah! Akan tunggu lebih banyak cerita dari u. Okay part yang gambar perempuan siam menari I boleh imagine. Serammm.

4 kali baca nak fahamkan apakah itu peberat. Adoi Sarah oiiiii

isseliparjepun replied at 15-1-2021 10:26 PM
Best best. I suka Sarah! Akan tunggu lebih banyak cerita dari u. Okay part yang gambar perempuan sia ...

Hahaha.. Ada lagi..insyaallah jap lagi update..

LadyCarefree replied at 15-1-2021 10:27 PM
4 kali baca nak fahamkan apakah itu peberat. Adoi Sarah oiiiii

Hahaha.. Maafkan iols.. Iols tulis tak baca dah ada error ke tak.. Lps tu post..

sarah82 replied at 15-1-2021 10:26 PM
Maaf sy nak tanya.. Creepy ka citer sy ni?

Yg hantu siam tu rasa creepy sbb dia ikut balik rmh....

Tp semua creepy kot...tp sbb cara sarah cerita sntai n ada elemen lawak...jd..rasa creepy tu kurang...tp still creepy..

raihaneem replied at 15-1-2021 10:31 PM
Yg hantu siam tu rasa creepy sbb dia ikut balik rmh....

Tp semua creepy kot...tp sbb cara sarah ...

Sy citer apa yg sy lalui.. Hahaha..

best baca kisah sarah boleh tahan jugak seram
aku xpernah nampak cuma dapat rasa perasaan meremang lain macam, pernah jugak kena tindih masa tidur, mimpi kena cekik dgn langsuir

best n lawak cara hang cerita sarah banyak pengalaman ngn hantu noh,Allah bukak hijab hang boleh nampak benda2 hanat tu semua

LUMBA HARAM DGN HANTU???

KIsahnya bermula mcm ni, aku masa tu dlm umur 15-16 tahun mcm tu..satu pagi yg indah kira2 pukul 1 pagi...aku sakit perut yg melampau sangat...jadi mama aku bawa la aku ke kecemasan hospital besar alor setar, lepas kena check dgn MO ensem..hahahah..kecik2 dah gedik kan...MO tu bagitau mama aku yg sebenarnya aku gastrik...makan tak menentu sebab kononnya diet...setelah kena berletiaq dgn MO yg dah kurang ensemnya dimata aku tu...mama aku pun kata kat aku..kita pi cari roti utk alas perut dan juga jus buah...masa tu mana ada 7E kat Alor Setar, aku kenal 7E sebab iklan kat TV saja tau. dan satu2nya kedai yg buka 24 jam di alor setar masa tu adalah stesen minyak PETRON (x salah aku) yg depan SMKSB.

oh ya, kami tak ada kereta jadi mama aku bawa aku ke kecemasan nak motor kapcai arwah tokwan aku sajork.

untuk ke PETRON Jalan Day @ Jalan Sultanah, kena lalui kauters penjara, dan juga pokok besar tepi jalan nak ke Alor Semadom....maka dgn selamba biawak aku ckp kat mama aku, yg pokok besar  creepy nak mampu mcm ada hantu je dok tunggu...masa aku ckp tu tak salah dlm pukul 3 am mcm tu...mama aku diam je la malas nak melayan aku...

lepas kami beli barang yg patut utk aku makan, kami pun otw balik dan sudah semestinya kena lalui laluan yg sama iaitu pokok besar creepy nak mampos tepi jalan nak ke alor semadom tu..

bila hampir sampai ja dekat pokok tu...aku perasan mama aku menambah kelajuan motor...aku pelik..aku tanya mama pasal apa bawa laju sangat..karang exsiden susah....mama aku masih mendiamkan diri...lepas tu aku nampak lapu flash dari side mirror mama aku ...signal dr kereta..mama aku angkat tangan...dan dia ckp kat aku...apa pun berlaku jangan kalih belakang tengok...dan baca 3 qul...

aku pulak...lagi mama kata jangan kalih...lagi aku kalih ke kiri ke kanan sebab nak tengok apa benda...tapi tak nampak apa...kereta yg bagi signal tadi follow kami sampai la kami belok ke perumahan kami duduk...

sampai rumah...aku x dibenarkan masuk...arwah tok aku bagi aku kain utk tukar baju depan rumah, baju dibiarkan disitu dan air utk basuh kaki sebelum aku dibenarkan masuk rumah..dan terus dipaksa mandi dan esknya lepas semua dah ok..baru mama aku ckp..sebenarnya pokok yg aku ckp creepy tu mmg ada india bunuh diri bbrp puluh tahun yg lepas dan best partnya dipokok tu juga Wa aku merangkap kak mama aku kena kacau dgn benda yg sama..

dan mengikut citer mama aku, kereta yg bagi signal tu, nampak hanat tak guna tu sedang race haram dgn motor kami, sebab tu dia bagi signal supaya mama aku sedar kalau tiba2 hanat tu berada didepan mama aku, dan ikut kami sehingga kami selamat sampai ke rumah.

kesimpulannya JANGAN PANDANG BELAKANG

pysharil replied at 15-1-2021 10:56 PM
best n lawak cara hang cerita sarah banyak pengalaman ngn hantu noh,Allah bukak hijab hang bole ...

Aku rasa nanti kat masyhar mesti hanat2 ni akan bawa makian aku kat depa...minta keadilan sebab depa x salah pun kena maki..hahahahaha