CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cookingholic

[Tempatan] Sekolah rendah & menengah kembali PdPr.

Nasib x beli apa2 lagi..mmg tau mst u-turn punya. Sedangkan parlimen ditangguh bersidang xkn anak2 disuruh pg sekolah.. Dh ditangguh dapat gaji penuh pulak tu!

Lagi 1..KKM bukan ada cakap mungkin kes akan boleh catat 8000 kes sehari bulan Mac nanti..

Dari situ patut tahu sekolah patut tangguh dulu. Nti x pasal2 pulak capai 8000 kes dgn pergerakan murid, ibu bapa dan cikgu.

Aduhh, menteri pendid8kan ni tak tau lah level apa punya pemikiran... orang dah cakap awai2 tak mau dengar, ikut pala bana dia jaaa... anak nakan aku balik TKC 18hb tau.... tiket flight semua dah beli, dah la mak dia kena buang keja gara2 covid ni,,, ayah pun keja biasa2 jaaa,, kesian sungguh... haru biru, apasai la abah din bagi radhi jidin ni ,jadi menteri pendidikan, tak compitent langsung walaupun pernah ngajar di ostolia sana...

Fail to plan is plan to fail bak kata pepatah org kg den.... jidin n abahcow x competent sudah

ari selasa aritu haku da bayar yuran tadika utk ank no.2, ptg td haku da g beli brg2 sekolah ank2 hampir rm300 jugak la utk semua tp lum masuk yuran darjah 2 utk ank sulung haku... hmmmm, kalo x beli bleh guna utk brg2 harian

yg suruh dtg ni pun ntah2 separuh je yg masuk skolah. kot parents tk bg ke skolah, kita pun tk boleh buat apa.

janganlah marah.

Follow Us
Benda dapat dijangka dahh..so aku pon xbuat persiapan sangat. Cume daftarkan anak darjah satu utk dapatkan kelas je..yuran ke buku ke tak ambil lagi. Baju putih je dua pasang je baru beli. Seluar tak lagi..risau nak merayau sana sini. Yuran taska plak aku minta bayar half utk daftarkan anak. Klu tak nanti anak aku xdpt tempat plak..

Bagi aku semua politaik tak kira kerajaan ke pembangkang bersalah...bab2 kecam satu sama lain bijak, bila mai tang sop compliance semua mcm bodoh...dah tu puak2 depa above the law..untouchable gitu..
Gugurkn je la menteri2 x dak fungsi tu..membazir duit byr gaji elaun segala...

elok la mulai skrg KPM announce sesiap kata sekolah ditutup sehingga sekurang2nya hujung bulan februari ke, Mac ke,lepas raya puasa ke..at least parents pun x gaduh tertanya2 dah..

Patutnya buat pkp mcm bulan mac-mei haritu. Baru betol2 kes turun smpi bawah 10. Sekadar acah2 pkp ni tapi kilang2,kedai2 makan masih buka..hmm tak payahla berangan.
Gomen yg buka sempadan utk.berpolitik maka gomen juga kena tanggung. Bagi la bpn balik.

naina replied at 16-1-2021 10:13 PM
Benda dapat dijangka dahh..so aku pon xbuat persiapan sangat. Cume daftarkan anak darjah satu utk da ...

Betoi,, i remind my adik kata ,my nephew kena home schooling la se bulan dua ni, so my adik, dah beli buku online, untuk yang darjah 1 dan 2 utk asas, kuatkan dulu 3M, kemahiran membaca menulis dan mengira, nanti naik sekolah dah dak teruk sangat nak mula especially untuk kawasan pedalaman...

jalfa replied at 16-1-2021 09:27 PM
Mrnangis la akak aku smlm siap nak g balai polis nak amik surat rentas nak antar anak mrsm tun gapar ...

MRSM Form 4 ngan Form 5 2021 boleh je balik asrama. Yang dah daftar 16hb pun boleh stay terus takyah balik. Tapi deols tetap PDP jarak jauh yakni blaja la ko kat asrama ja.

Ini tawun xde baju raya. Aku dh bgtau anak2 aku. Sah2 pkp smpai raya. Kita puasa besar besaran.

Baru hari ni pulak tu buat announcement.

Bertabah la guru jadual waktu.

Tadika tetap sekolah kan? Kira budak tadika ngan yg amik exam jela dak.
Iols lum daftar on9 anak utk form 1 sebab takde result exam masa darjah 5. Nak g minta kat sek taktau cikgu ada ke tak.

mmg thn 2020 dan 2021 akan ramai generasi bodoh..i mean bukan budak2 ye tp politician2 kite

Janganla pulak lepas ni kes covid19 kalangan calon spm pulak. Spm lg sebulan je.

Barang2 utk sekolah anak2 semua aku dah sediakan harap2 bila sekolah mula bukak balik, kain baju kasut tu semua masih muatlah dorang pakai. Kalau x dah kena keluar duit lagi belikan yg baru.

1 lagi yg aku x berkenan dgn keputusan kpm ni, asal nak bukak aje balik sekolah mesti dah dekat hujung2 bulan kenapalah x nak bukak masa awal bulan. Duit2 yuran, duit bas/van sekolah tetap kena bayar penuh walau kau naik utk tempoh beberapa hari aje.

Bukan nak berkira dgn pemandu2 bas/van sekolah, sebab tau diaorang pun terjejas teruk x ada pendapatan. Tapi bukan semua parents yg still dapat gaji penuh masa musim covid ni apa2 yg selagi dapat berjimat, memang kena berjimatlah nak2 utk yg ada anak ramai.

Rata rata yang marah bukan pasal sek tutup tp last minute pnya decision. Jgn ckp tak foresee benda ni, kes pun naik mendadak.

Akak pn tak beli satu apa benda hatta buku tulis etc. Nasib thn lps pnya buku byk lg x berusik so recycle jelah.

kenapa la menteri2 kabinet kjaan sekarang ni bodoh2 belaka menyusahkan hidup rakyat..