CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Aku bosan dengan BDR ni, masa kerja dah jadi 24 jam' - kata netizen

najib888 replied at 19-1-2021 01:28 PM
Ooo..middle age crisis kot..

entahle. dia terpaling rajin di dunia. tunggak harapan nusa dan bangsa. walaupun during the day cam kehulu kehilir buat2 bz. petang time orang nak balik mula lah dia buat keje hakiki dan hold2 orang nak get this and that. najess

ntoh le pangai some managers/supervisors ni, some tu mmg manager from hell..

jgn kata time wfh pkp , time hari2 biasa pre cobid pun takde meols nak call staff after opeh hrs unless urgent, yg sememangnya urgent, mcm terkunci dlm opeh ka, bebudak OT takde kunci ka.. haa lagu tu

weekends is a big no-no, meols takmo kaco deme, deme pun jgn la kaco meols.. aaagicheww

deme2 OT pun meols tak jaga, meols cuma letak cctv jewww

encikWawad replied at 19-1-2021 12:53 PM
middle age man. gila keje. anak2 dia tah kenal dia ke tidak gamaknya. 8am dah terpacak kat opis 11 ...

Bos i..teruna trang tang2...umir 40++ waktu x pkp mmg akan duk kat ofis dr 8 pg sampai 11 mlm...a little bit details in his work...kn ikut cara kerja dia but he is kind man and x berkira soal duit..in fact selalu guna duit poket dia utk event2  official tertentu...so mmg tabiklah kat ctu...sbb pemurah...dgn dia...asalkan kau buat kerja ikut piawaian dia..dia akan ok. ..

haziqah replied at 17-1-2021 08:49 AM
Ada sekali, patutnya saya BDR jd tak tgk phone, pkl 9 baru tgk. Rupanya officer wasap pkl 6.30 suruh ...

BDR la kena tengok phone selalu mek oiii. BDR bukannya on leave

jas7512 replied at 19-1-2021 07:00 PM
Bos i..teruna trang tang2...umir 40++ waktu x pkp mmg akan duk kat ofis dr 8 pg sampai 11 mlm...a  ...

beli jiwa subs la nih. kira ok lah zis. kalau tak berkira at least sejukk juga hati kan

Memang ada bos suka meeting lama-lama. X faham kenapa. Time cuti pun nak kacau. Dia punya stress, nak bagi semua pekerja tau juga stress dia.

Stakat yang pernah kerja dulu. Bos sangat panctual. Kalau meeting sebulan sekali, dalam 45 minit sahaja. Hanya point2 penting dibincangkan.

Heaven btul dapat kerja situ. Rindu.kalau meeting dia akan inform 2 minggu awal. Tak macam setengan bos, esok nak meeting baru hari ni bagitahu. Memang xda life macam tu.

Follow Us
evlinne replied at 18-1-2021 01:07 AM
Biasa andartu lagi gila
Tpi x semua

bos kalo andartu terlajak mmg perangai semcm kan? semcm gelabah diorg ni..get a life la

gigahertz replied at 17-1-2021 07:05 PM
BDR ni apa ?
WFH i know la.

First time baca BDR... mmg selama ni i tau WFH je... Dah baca artikel baru tau ..

Zaman ada whatsapp grup ni pun satu hal

tak ada had masa

tengah berak pun kadang tak senang hati bila dengar bunyi mesej masuk

Itzy replied at 17-1-2021 10:32 AM
Masa aku kerja kat sekolah dulu jadi pembantu guru, aku dapati yang selalu ponteng kerja kuat mengul ...

sedihnya baca yg pak guard tu punya last day kt skolah, hari 1st pencen dijemput Allah.. org yg baik2 memang Allah pinjamkan sekejap je kan.. Alfatihah.

kalau u ikut nasihat2 pak guard tu berterusan, dia pun dpt pahala berterusan kt sana inshaAllah. sabar je la dgn yg prangai bukan2 tu..hukum karma berjalan. someday somehow dorg mesti susah sbb apa dorg buat skrg.

awal-awal PKP (march - may 2020), aku pun kena harassed ngan bos bodoe aku tu camni

kul 3 pagi pon pernah ahnta whattsap, kul 12.30 malam pernah call

waktu lunch hour entah kemana

so nak senang aku memang bolayan lepas working hour, waktu lunch aku silent phone, lepas 5.30 aku mute whattsap dia ngan whattsap group

pastu aku beli second phone, phone yang ni aku silent samapai pagi esok je

lama-lama dia paham

dah la bdr, call 4.59 tak nak angkat, kata dah nak balik, kanine tu,  

Edited by mieymiey at 20-1-2021 02:19 PM

Aku kalau dapat WFH, aku takkan merungut. Sebab masa WFH ja aku dapat spend time dengan family

takde maknanya wfh kena kerja 24 jam...iols keje mcm biasa masuk "opis" before 9am....tp after 6pm i logoff la.in between mmg mengadap laptop je

aku datang keje cam biase... biarpun turn BDR...

lagi best, opis tak ramai orang, pegawai pun takde...

tenang sikit, nak hadap keje

Rintihan pekerja kilang dilanda Covid-19
Oleh SITI NUR ZAWANI MISCONJanuary 21, 2021 10:33 am 0

Susulan Perintah Kawalan Pergerakan (PKP) 2.0, sektor ekonomi terutama kilang-kilang masih dibenarkan beroperasi mengikut ketetapan Kementerian Perdagangan Antarabangsa dan Industri (MITI).

Bagaimanapun, kluster pekerja kilang diketahui antara yang tertinggi menyumbang kepada peningkatan kes dengan lebih enam kluster telah wujud di Johor, Selangor, Kuala Lumpur, Putrajaya dan Negeri Sembilan.

Namun tidak ramai yang sedar bagaimana penderitaan pekerja mereka yang terpaksa bekerja walaupun 50 rakan-rakan sekerja mereka sudah disahkan positif Covid-19.

Di Twitter, seorang pekerja kilang. Alif Sabri (gambar)  yang tinggal di Rawang meluahkan rasa kesal apabila syarikat tempatnya bekerja masih lagi beroperasi biarpun hampir 50 peratus kakitangan telah dijangkiti wabak berkenaan.

Pengguna akaun @alifkiwomya yang turut disahkan positif Covid-19, menganggap pihak atasan cuba mendiamkan diri berhubung kewujudan kes positif di kilang tersebut kerana mahu mengelakkan kerugian.

“Saya harap pihak kerajaan berbincang dengan pihak atasan kilang untuk berbuat sesuatu memandangkan ia semakin parah, sambil berfikir untuk mengurangkan kerugian yang ditangggung oleh mereka.

“Paling membimbangkan, kes ini banyak berlaku daripada kilang makanan dan pakaian PPE yang menjadi keperluan asas.

“Jadi buatlah sesuatu sebelum nasi menjadi bubur. Saya tag sekali lagi @AzminAli dan @MITIMalaysia,” ciapnya di Twitter.

Pengguna Twitter @daya_hashim pula mendakwa sememangnya wujud syarikat-syarikat kilang yang cuba menyembunyikan kes kerana bimbang diarah untuk menghentikan operasi kilang.

“Ye lah order (pesanan) masuk banyak berjuta, material (bahan) dah beli, production (pengeluaran) dah rancang. kena pula yang buat eksport. Container dah bawa masuk. Jadi, labour paling penting. Bos tak mati pun sini sebab mereka bukan datang pun,” tulisnya.

@idzwankdd8025 pula berkata, dia juga tidak mampu untuk melawan pengurusan kilang.

“Aku nak lawan dekat management (pengurusan) kilang aku pun tak mampu sebab FAQ MITI jelas tulis untuk pekerja sokongan dan production line (barisan pengeluaran), terpulang pada majikan masing masing,” luahnya.

sama je pe el org kerajaan ni waktu pandemic. Bila bekerja di ofis komplen mintak WFH sb anak2 tak sekolah takde org jaga

Bila dah WFH pulak gune alasan tak dpt fokus sb kena tgk jaga abak, masak utk keluarga n nak mengemas rumah..

Korang nak apa sebenarnya???

hahahaha memang la smpai jam 10 malam walhal siang apsal tak tnya?? kdg bos pun menjawab pas isyak. sabar je laaaaaa

Aku buat rotation utk anak2 buah aku WFH tp aku sendiri hari2 masuk ofis. Sebab aku rasa WFH utk aku tak berapa produktif. Kat rumah, aku boleh jawap email dan whatsapp jer. Kalau takde email masuk, dah tak tau nak buat apa, nak buat benda lain yg personal, nanti tergendala, hati pun tak senang.

Satu lagi, bila aku takde kat ofis, ramai org yg nak jumpa tanya apa2 soalan akan whatsapp aku. So traffic whatsapp aku sgt tinggi, mmg stress. In fact, aku rasa WFH ni lagi stress dari kerja kat ofis.

Kat ofis, kalau kau hilang takde kat meja, lambat reply email ke, org tak persoal.
Kalau WFH, email lambat reply, org akan ingat kau mengular. Org expect kau mengadap depan laptop sepanjang masa sedangkan kat ofis, kau boleh pergi vaping, pergi toilet, ada tea break dan llunch break. So end up, aku datang jer ofis...

Btw, aku kerja sebagai HR head kat sebuah syarikat manufacturing, so my presence kat ofis tu make so much difference compared kalau WFH.