CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6756|Reply: 43

[Tempatan] RM1,000 ‘Melayang’!gara gara Tak Imbas Kod MySejahtera Masa Nak Keluarkan Duit,

Post time 20-1-2021 12:44 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Telah menjadi kewajipan setiap rakyat Malaysia untuk mengimbas kos MySejahtera bagi membantu pihak Kementerian Kesihatan Malaysia (KKM) menjejaki ke mana sahaja kita pergi.

Terbaru, disebabkan tidak mengimbas QR kod melalui aplikasi MySejahtera, seorang telah disaman pihak polis sebanyak RM1,000

Gambar memaparkan surat kompaun yang diterima individu ini mula tersebar di media sosial sebagai memberi peringatan kepada kita semua untuk mengimbas QR kod MySejahtera terlebih dahulu sebelum masuk ke mana-mana premis.

Kompaun ini diterima individu tersebut bertarikh 17 Januari 2021 pada jam 9.45 malam di CiMB Bank Taman Chukai Utama di Terengganu. Kesalahan yang tertulis adalah tidak mendaftar masuk melalui aplikasi MySejahtera sebelum memasuki bank. Oleh demikian, pesalah tersebut dikehendaki membayar kompaun sebanyak RM1,000.

Sehubungan itu, rata-rata pengguna media sosial bersetuju dengan tindkan polis yang telah mengeluarkan kompaun kepada mana-mana individu yang tidak mengimbas kod MySejahtera terlebih dahulu. Penyebaran foto surat k0mpaun ini juga bagaimanapun dapat memberi peringatan kepada semua rakyat Malaysia untuk membantu pihak KKM.

Rata-rata netizen menghargai tindakan cekap pihak polis yang menjalankan tugas dengan baik dalam memastikan rakyat sentiasa mematuhi SOP dalam membndung penyeb4ran C0vid-19.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

3

Ada faedah ke selain pengumpulan data?
so kalau ada yg positif pegi bank tu semua yg pegi bank perlu swab? berapa minit window? sejam? dua jam? semua yg check in perlu swab ke hapa?

kalau dah follow SOP, pakai mask, sembang berjarak dgn yg perlu. perlu ke kisah ada org positif covid ada dalam tempat yg kita pegi sekali pasal skrg ni yg covid positif pun duk rumah je kuarantin sekali dgn yang tak positif.

guard dekat maybank midvalley bawah tu memang jaga sop
sapa tak scan dia x bg masuk

Wait.

Masuk utk pakai CDM Pon kene scan eh?

Omg. Wak Kasi tertinggal ketapi selama ni.

kasibiman replied at 20-1-2021 08:04 AM
Wait.

Yup. Even masuk toilet kat pam minyak pun kena scan mysejahtera

yg warga mas mcm mak aku guna fon nokia basic nak tulis rekod kat mana? kat atm takde buku, scanner. satu lagi mysejahtera if fon xde data intenet leh guna ke?

Follow Us
Sy tak pnh scan sbb x pakai semak phone..

akuman1981 replied at 20-1-2021 09:44 AM
yg warga mas mcm mak aku guna fon nokia basic nak tulis rekod kat mana? kat atm takde buku, scanner. ...

boleh...aku pernh terlupa on data..terus pi scan.....boleh pulok....

iols nak kena upgrade tepon sbb tak cukup ruang nak add segala macm apps jaman kobid ni... tapi kedai tutup kena sanitasi pulerr...

Aku pi mana aku scan jer.. kdg aku sndiri lupa aku pi mana kalau dh 2,3 hari lepas.. So boleh tgk balik history mysejahtera.. Buat pn bukan  sbb takut kena saman.. buat utk diri sndiri.. ringan kan beban pihak kkm nak track balik pergerakan kita.. lg pun benda senang mcm ni pun kalau takleh buat jgn harap la nak menang covid nie

rogayahtop replied at 20-1-2021 01:30 AM
so kalau ada yg positif pegi bank tu semua yg pegi bank perl ...

ade dik non. mcm org taman aku penah kene jugak tetiba kkm call, kkm kata aku ni person under surveillance sebab kebetulan dia berada dlm satu kedai yg sama dgn org yg positif covid19.  tapi kkm trace beberapa hari sebelum yg positif tu disahkan positif. kkm tanya if die ada simptom2, tapi takdela sampai kene pakai gelang pink.

Pelancau MySejahtera ni kalo ada pun kes positif bukan depan buat contact tracing pun... Bebal...

aku pegi memana je termasuk toilet, asal ada mysejahtera je, scannnnnn
kita permudahkan kerja semua pihak termasuk utk diri kita sendiri
benda senang je, kenapa nk pening2, scan aje la.. kalau takde mysejahtera, tulis..

kasibiman replied at 20-1-2021 08:04 AM
Wait.

Ntah lah Wak, aku tgk kat tempat aku cucuk duit masuk bank ramai yang tak scan mysejahtera selamber derkkkkk jer...........

Banyak yang tak tahu nak guna atm mesin di bank pun nak kena scan atau record.  Ramai hanya tahu kena scan atau record bila nak ke kaunter je.  Sebab tu kadang eloklah diulang peringat untuk yang lupa.  Tambah sekarang makin banyak cawangan bank ada kes covid19 merata2 cawangan kena tutup dua minggu untuk kuarantin.  Hanya ada yang tahu atau tidak ada yang umum atau tidak je.

rogayahtop replied at 20-1-2021 01:30 AM
so kalau ada yg positif pegi bank tu semua yg pegi bank perl ...

Setuju. drp ko saman org x scan baik ko saman org yg x pki mask, rentas daerah dan yg keluar rmh pki gelang pink. Bersepah je org pki gelang pink pastu v merayap. Elok2 je, tade apa2 tindakan pun.

iols adalah salah seorg yg tak scan mse nk guna atm.cdm. Ingatkan ok ok je kut. Lain kali mmg kena sop tiapkali cdm.atm.

highcastle replied at 20-1-2021 10:59 AM
Ntah lah Wak, aku tgk kat tempat aku cucuk duit masuk bank ramai yang tak scan mysejahtera selambe ...

sbb tu ada org kata gomen pengkhianat skang nih "di lembah kegilaan".
org santai tepi pantai kene saman.
org makan tak pakai mask kene saman.

abis suma disamannya asalkan bleh bayar gaji 70 menteri.

highcastle replied at 20-1-2021 10:59 AM
Ntah lah Wak, aku tgk kat tempat aku cucuk duit masuk bank ramai yang tak scan mysejahtera selambe ...

Selama  ni wak kalau nak masuk banking hall baru scan.

Takat ATM/CDM tak scan.

Syukur la tak kene denda. Must make mental note kene scan jugak

aku tk scan masa nk masuk, aku scan smua tmpt dlu sblum pi, awal2 dh amik gmba qr code tmpt yg aku biasa pi, save dlm tepon xpkai, pstu scan gune tepon yg ada

malas nk scan +beratur nk scan bagai..