CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Punat_button

[Tempatan] Covid merbahaya? Pengalaman 7 beranak (3-37 tahun) 'survive' Covid-19 tanpa komp

Edited by maximus_01 at 26-1-2021 03:37 PM
chandrahusin replied at 26-1-2021 03:26 PM
Isteri kawan aku positif covid
salah 1 ubat antibiotik yg isteri dia ambik
Zithromax dr Pfizer

KKM akan start dengan antobiotik jika  positive between 1-10 hari dari onset. Lepas 10 hari, treatment utk keradangan pulak jika masih ada simptom. Itu yg start dgn Steroid.

maximus_01 replied at 26-1-2021 12:10 PM
Aku sekeluarga positif covid. 7 org termasuk ayah (76 tahun) dan emak (74 tahun) with comorbid (diab ...

Akhirnya ada gak forumner yang ada pengalaman ni.Dah lama gak nak tanya kot2 sapa yg dah penah positif.

La ni rasa risau gak kalau tetiba tekak rasa tak selesa or rasa batuk2.
Sbb jarang batuk so kalau tetiba batuk harus risau gaklah.

Ada sorang pakcik depan katil aku, satu family kena termasuk menantu dan anak dlm pantang dgn cucu yg baru 24 hari.   Puncanya, dia kata kemungkinan besar drp sedara mara yg dtg melawat cucu.

Nak halang masuk rumah, sedara pulak jadi x sampai hati.

Jadi, kalau ada sedara-mara yg bersalin tu, janganlah sibuk2 nak melawat skrg ni.

maximus_01 replied at 26-1-2021 01:51 PM
Utk keselamatan diri sendir,i kalau org katil sebelah batuk2 , kita pakailah mask.
Yg dlm wad tu, ...

Cirit birit? Aduh cukup tak toilet? Penah masuk wad disebabkan cirit ni 24 jam iols ja yg kongker tandas tu tp mujur la sorang ja yg sakit perut mcm wad covid ni kalau dah ramai yg kena harap takdala kena beratur lama.

Edited by maximus_01 at 26-1-2021 03:52 PM
Suchi replied at 26-1-2021 03:41 PM
Cirit birit? Aduh cukup tak toilet? Penah masuk wad disebabkan cirit ni 24 jam iols ja yg kongker  ...

Wad Covid kat pusat kusta negara:-

Toilet + bilik mandi - 1
Toilet shj - 2
Ada ampaian kain kat belakang wad, jadi sapa2 yg rajin, boleh basuh baju dan sidai kat situ. Biasanya sidai tuala je kat sana.
Yg kes cirit-birit ni, sebab terambik vit-c berlebihan. Kena masuk air garam sebab dah teruk sgt.

Pagi-pagi dlm pukul 9-10 bukak baju dan berjemur kat area ampaian dlm 10 min utk dapatkan vit-d.

Utk 20 orang pt, ramai jugak yg jenis malas mandi, jadi takdelah traffic jammed kat situ

Ada aku tengok, 3 hari tak bangun dari katil sebab demam teruk. Makan pun taknak. So kena masuk air. Bila Dr tanya, dia kata nak mati shj sebab dah tak tahan

silencekiller replied at 26-1-2021 01:33 PM
ye betul sebab tu dah sampai masa jaga diri sundri & orang2 tersayang... jika ada kaum famili yg d ...

KERAjaan pun buleh buat PKP tersasar yakni golongan yang high risk... dok sumbat orang2 muda + sihat tu buat apa... dah laa rugi duit jaa.. depa tadak apa dok lepak jaa kat pusat2 kuarantin ...
ini pun satu lagi misteri yang tak terungkai... kenapa tak isolate mereka yang berisiko sahaja instead of locking down the whole population. Orang2 muda dan sihat ni lantak pi lah nak bercovid pun.

Follow Us
blastoff replied at 26-1-2021 02:44 PM
habis tu dah tarik kluar guna swab makna virus tuh dah tak aktif la kannn kalau hanya dalam badan  ...

die macam air mani kau la, kalau kau pancut kat luar memang tak jadi ape, bila pancut dalam je yang sperma boleh berenang2 bersenyawa dengan ovum dan boleh buat perempuan mengandung. perumpamaannye macam tu. kalau tak paham jugak aku nasihatkan ko pegi maeps tu kau cakap kat nurse situ, saya teringin nak tau covid ni macam mane. pastu buat perjanjian ngan kkm, saya taknak pakai ventilator, kalau saya mampus tu mampus la, kalau saya mati saya boleh dijadikan contoh pada kaki konspirasi kaki flat earth antivaksin tu suma.
jangan gebang dalam porem ni seolah-olah kau tau semua. kau kene bereksperimen jugak, real life experience tu kene ada. baru bleh gebang. masalahnya bila orang lain kasi explanation, kasi fakta, kau buat2 tak paham kan, ko saje nak menangkan diri ko sendiri.  aku ni walaupun sekadar education background aku civil engineering minor in environment science pun bleh nampak ko ni tak paham basic science tapi nak jugak tegakkan kote eh benang basah ko.  gaduh ngan ko pun tak guna, tu pasal aku nasihatkan ko jadi positif covid dulu kalau tak paham2 jugak. jgn jadi pengecut bro, come on.

Rate

1

maximus_01 replied at 26-1-2021 03:51 PM

Toilet + bilik mandi - 1

Aduh berdebar2 baca.

Sebab taktau semua ahli keluarga jenis antibodi kuat ke tidak.
Kalau terkena risau takut ada yg teruk kesan dia.
Sekarang ni tawakal je selagi boleh ikut jela sop dan berharap tak terkena tapi kalau kena juga tu nak buat cemana.
Rasa takut bila baca tang sesak nafas bagai tu.

Decaffeinated replied at 26-1-2021 03:53 PM
ini pun satu lagi misteri yang tak terungkai... kenapa tak isolate mereka yang berisiko sahaja i ...

are you sure orang muda kat malaysia ni sihat2 belaka?  sat gi dah positif covid baru tau selama ni ada sakit  3 serangkai. pastu salahkan kerajaan lagi kalau ada yang mati.  ko tu kan suka salahkan kerajaan je. suruh jadi politicians taknak. pencapaian terbaik hidup : keyboard warrior

Suchi replied at 26-1-2021 03:55 PM
Aduh berdebar2 baca.

Sebab taktau semua ahli keluarga jenis antibodi kuat ke tidak.

Ya betul, kat sana paling risau bila susah bernafas = oxigen dlm darah tak cukup = jangkitan paru paru (pneumonia) --> kena pakai oxigen tank --> on ventilator.
Bayangkan boleh tarik nafas separuh jalan shj dan terus batuk2.
Itu yg aku dan ramai pt lain alami.

ini pun satu lagi misteri yang tak terungkai... kenapa tak isolate mereka yang berisiko sahaja i ...

Bahaya biarkan org muda yg takde simptom ni bebas macam tu je. Boleh menjangkitkan kepada warga emas dan lain2 yg high risk.

maximus_01 replied at 26-1-2021 12:51 PM
Kalau teruk, dia akan mulakam dengan cucuk utk 1-2 hari. Kemudian akan bagi dlm bentuk tablet.
So ...

Covid leh sebabkan diabetes? Omg

Edited by maximus_01 at 26-1-2021 04:17 PM
harisbee replied at 26-1-2021 04:10 PM
Covid leh sebabkan diabetes? Omg

Mula dengar macam tak percaya jugak. Tapi pakcik ni insist yg dia takde diabetes sebelum kena covid. Hari last sebelum discharge, pharmacist ajar cara-cara cucuk insulin through video call.

perkongsian yg amat menarik...terima kasih saudara...maximus_01.

Skuau replied at 26-1-2021 04:17 PM
perkongsian yg amat menarik...terima kasih saudara...maximus_01.

Welcome. Just nak bagi kesedaran yg covid ni real. Kalau kena 99% Insya-Allah boleh recover dan Alhamdulillah, tapi kalau masuk yg dlm 1% tu, Innalillah...

mrsamz replied at 26-1-2021 03:08 PM
Bole tak aku tolong jawabkan sikit..

Sebab selepas positif covid..dia akan kacau antibodi badan ...

then semua yang masuk wad tak kisah lah kenapa dan di mana kena pakai mask la kan? but we never did.

maximus_01 replied at 26-1-2021 03:09 PM
tak perlu pun sebenarnya. Tapi normal kalau orang dekat kita batuk, kita pun risau jugak kan huhu. ...

makes sense lah.

cuma aku wonder if we are not being paranoid. tapi aku tak nafi kalau kena kat aku silap2 lagi over pakai mask 2-3 lapis kot

maximus_01 replied at 26-1-2021 03:51 PM

Toilet + bilik mandi - 1

Kesiannya yang kata tak tahan tu. Orang yang tak kena memang sedap je lah cakap. Yang menderita sakit saja yang tahu betapa seksanya

Israel pujaan buat gitu kan isolated yg berisiko kiok ..jadi anak2 kena berdikari kalu mak pak berisiko kiok..ko dan blasstoff nak jaga ka?

annehuda replied at 26-1-2021 03:56 PM
are you sure orang muda kat malaysia ni sihat2 belaka?  sat gi dah positif covid baru tau selama n ...

Kan..ramai je muda2 sakit jantung diabetes etc..nak isolated ka..anak2 dorang nak jaga ka..unung2 salahkan gomen jua geng2 ni..acah2 idea bernas