CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Punat_button

[Tempatan] Covid merbahaya? Pengalaman 7 beranak (3-37 tahun) 'survive' Covid-19 tanpa komp

maximus_01 replied at 26-1-2021 04:15 PM
Mula dengar macam tak percaya jugak. Tapi pakcik ni insist yg dia takde diabetes sebelum kena covi ...

Katanya covid membuatkan darah pekat ..antara rawatan covid adalah mencairkan darah betul ke...kalu covid memekatksn darah...possible la leh jd diabetes..darah org diabetes pekat2

annehuda replied at 26-1-2021 03:56 PM
are you sure orang muda kat malaysia ni sihat2 belaka?  sat gi dah positif covid baru tau selama n ...

yang marah sangat ni kenapa?
of course lah orang muda pun ada yang tak sihat. then rawat lah macam apa yang kita buat sekarang. yang tua2 high risk remain protected. it won't overload the system.

maximus_01 replied at 26-1-2021 04:04 PM
Bahaya biarkan org muda yg takde simptom ni bebas macam tu je. Boleh menjangkitkan kepada warga em ...

warga emas dan yang berisiko yang di lockdown dengan diberi pemahaman yang jitu tentang bahaya Covid pada mereka

aku rasa dorang lebih mudah dengar kata

Decaffeinated replied at 26-1-2021 03:53 PM
ini pun satu lagi misteri yang tak terungkai... kenapa tak isolate mereka yang berisiko sahaja i ...

kalo KERAjaan kaya raya + mampu beri bantuan pada segenap lapisan masyarakat... takpa laa nak lockdown semua sekali...

Dah hampir 1 tahun di MY.. kita dah ada data yakni kadar kematian below 1%... buleh dikatakan 99% tu mempunyai penyakit kronik kaa 3 serangkai kaa obese ka apa kaa... tu jadi masalah bila KERAjaan miskin tapi tak buleh pikiaq panjang + buat ramai orang jadi paranoid..

antara manusia kelaparan vs c19.. baru kita tahu mana lebih bahaya... puak2 kununn paranoid sgt.. p jaga diri sundri + keluarga terdekat sudah laa.. dok kaco orang lain pasai apa... KERAjaan ni memang dah gagal ..

Edited by maximus_01 at 26-1-2021 05:00 PM
Decaffeinated replied at 26-1-2021 04:44 PM
warga emas dan yang berisiko yang di lockdown dengan diberi pemahaman yang jitu tentang bahaya Cov ...

Wad yg aku duduk tu, satu-satunya wad yg ada bilik utk x ray di PKKN ni.

Jadi tiap2 petang dan malam (tiap2 hari) , new covid+ pt akan beratur kat luar wad dan masuk ke dalam bilik x-ray ni.

Aku boleh lihat ada golongan warga emas yg on wheel-chair  dan ada yg x larat jalan (nurse bantu). Jadi macam-mana diorang boleh kena covid ni padahal jenis x keluar mana2 dan duduk rumah shj?

Bila ditanya, duduk satu rumah dgn anak2 dan dpt daripada family member yg +covid.

@spt mak aku jugak  

Sebab itu aku nak ingatkan, kalau ada simptom, terus buat pengasingan daripada ahli keluarga yg lain. Kemudian baru pergi buat swab test.

Rasa bersalah gila jika ada ahli keluarga yg meninggal sebab terjangkit daripada kita

maximus_01 replied at 26-1-2021 04:53 PM
Wad yg aku duduk ni, satu-satunya wad yg ada bilik utk x ray di PKKN ni.

Jadi tiap2 petang dan  ...

Itu tanggungjawab masing..ada journal finding pasal kluster di Malaysia..antara yg mudah merebak bila dok serumah....
So bg aku tak kisah la either c19 ke h1n1 ke..measle..or apa2 penyakit berjangkit...langkah pertama asingkan diri...
Sbb ada kadsng ala2 konon rajin benau la...dah kong2 batuk still pi keje..pi meeting...dah tak daya bgn baru la dia dok dendiam....
Anyway get well soon....mmg take time skit kot nak recover paru2 tu..iols asthma n penah kena jangkitan takde la sampai peparu betul lg kot..huhuhu..time tu rs pedih gitu dada tu bila breathing...minum ais tak boleh...

Follow Us
harisbee replied at 26-1-2021 04:35 PM
Katanya covid membuatkan darah pekat ..antara rawatan covid adalah mencairkan darah betul ke...kal ...

Iols takut ramai tatau ada penyakit..kalo autoimmune tu mmg kadang dah ada...sbb keturunan..tg ms nak meletup...
Diabetes,darah tinggi,koletrol tinggi takut ramai tak sedar depa ada pre existing conditiin ni...kalo darah pekat yg darah tinggi..kolestrol tinggi mmg naya la mcm blocking..

Suchi replied at 26-1-2021 03:36 PM
Akhirnya ada gak forumner yang ada pengalaman ni.Dah lama gak nak tanya kot2 sapa yg dah penah p ...

I haritu member Kasi petua nak redakan batuk cepat, minum air Kita dah rendam dengan peppermint..guna air panas la Kan..dah suam Tu minum. I try haritu masa dah start batuk+pening..cepat2 ulang minum, mmg mujarab.

becir replied at 26-1-2021 05:11 PM
I haritu member Kasi petua nak redakan batuk cepat, minum air Kita dah rendam dengan peppermint..g ...

Sebelum aku demam, dah ada batuk2 sikit tapi tak kerap. Then aku ambil campuran halia, madu, bawang putih dan cuka epal. Selalunya batuk2 aku akan hilang lepas makan campuran2  ni, tapi kali ini tak reda jugak. Bahkan batuk bertambah teruk.

Aku pening dgn komen bertalu-talu dari encik kucing nak baca pun potong setim

harisbee replied at 26-1-2021 04:32 PM
Israel pujaan buat gitu kan isolated yg berisiko kiok ..jadi anak2 kena berdikari kalu mak pak ber ...

sebab tu kena bagi ubat cacing dari awal demam baru nak jadi lagi kannnn agar virus boleh dibunuhhh..... the fact that dibiar berminggu2 dlm wad hingga virus dok membiak2 dlm badan hingga timbul mcm2 simptom tak ketahuan tuh tunjukkan satu jenayah lah pada yg dok ketegag tak mau guna ubat cacing yg murah je tuh hingga menyebabkan kiok yg patutnya ada harapan utk diselamatkannn

blastoff replied at 26-1-2021 03:11 PM
so kenapa tak ambik kira yg false positif tu yg berlaku akibat cross contamination dalam lab ? Apa ...

sbb tu ada lg 2nd swab wahai blastoff. ada je yg mula2 positif lps tu 2nd swab negative. hang kena byk bergaul dgn org blastoff

Decaffeinated replied at 26-1-2021 04:28 PM
makes sense lah.

cuma aku wonder if we are not being paranoid. tapi aku tak nafi kalau kena kat ...

mau tak paranoid dah tak guna ubat yg sepatutnyaaa, dlm wad asyik dok sumbat pesakit dgn ubat antibiotik je ubat cocktails je sampai melarat2 batuk ke sesak nafas ke icu ke kubur.... err no wonder habih paranoid yg di kuarantin kat wad2 tuh sebab depa dok tengok dgn mata kepala simptom jadi teruk di keliling depa....

padahal jadi gitu kerana ubat yg diberi tak bunuh virus punya pasal bukannya kerana virus terlalu kuat punggg tapi sesaja dibiarkan virus bermaharajalela dlm badan kekdahnyaaa

badaksumbu replied at 26-1-2021 05:26 PM
sbb tu ada lg 2nd swab wahai blastoff. ada je yg mula2 positif lps tu 2nd swab negative. hang kena ...

laaa second swab pun boleh je berlaku cross contamination maaa sebab yg handle second swab bukan lab independent yg guna robot kann sebaliknya lab tu lah jugak guna tenaga manusia tu lahh jugakkk so

chandrahusin replied at 26-1-2021 03:26 PM
Isteri kawan aku positif covid
salah 1 ubat antibiotik yg isteri dia ambik
Zithromax dr Pfizer

isteri dia elok dari apa?

antibiotik bukan bunuh corona

blastoff replied at 26-1-2021 05:27 PM
mau tak paranoid dah tak guna ubat yg sepatutnyaaa, dlm wad asyik dok sumbat pesakit dgn ubat anti ...

Hanya sebilangan shj yg dalam wad tu simptom jadi makin teruk. Mostly makin better lepas dapat treatment ataupun x perlu treatment (kes aku). Yg makin teruk adalah dalam 3-4 orang daripada 20 orang. Ini yg aku nampak.

blastoff replied at 26-1-2021 05:27 PM
mau tak paranoid dah tak guna ubat yg sepatutnyaaa, dlm wad asyik dok sumbat pesakit dgn ubat anti ...

ya allah kenapa pekat sangat ko ni ye..

mana ada doktor main belasah je bagi ubat mcm2..depend pada keadaan pesakit masing2 pada waktu tu..
kan maximus forumer kita yg cerita pengalaman dia tu dah explain awal2 tu apa yg doktor bagi ikut stage pesakit..aduhaiiii...poning palo ngadap ko ni lah

honeybee1802 replied at 26-1-2021 05:07 PM
Iols takut ramai tatau ada penyakit..kalo autoimmune tu mmg kadang dah ada...sbb keturunan..tg ms  ...

Kerap sangat berlaku

Penyakit dah bersarang tapi claim 'sihat walafiat'... selagi tak kena serang

bukan cross contamination je yg boleh berlaku.... tapi swab patient A yg ada virus hidup tuh boleh di tembap2 kannn ke memana aje swab patient lain kalau diberi rasuah yg bnyak utk frame seseorang ler kannnn agar jadi result positif kekdahnyaaa...

awat pekerja2 lab tu malaikat kaaa yg takkan sesekali terpengaruh dgn duit rasuah dari pihak2 yg berkepentingan?

So sekarang mcm mana nk buktikan yg result tu bukan hasil kegiatan frame nak kenakan seseorang? Habaq mai satt.

mrsamz replied at 26-1-2021 05:34 PM
ya allah kenapa pekat sangat ko ni ye..

mana ada doktor main belasah je bagi ubat mcm2..depend  ...

Treatment yg doktor bagi bergantung kepada:-
Simptom, chest x-ray, daily result darah (White blood Cell dan CRP), oxigen level, heart rate, BP dan sebagainya.
Semua pt tak sama level. Ada yg masuk sehari dah boleh balik dan ada yg sebulan pun masih kena tahan dalam wad.