CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

Datin Red Dedah, Mimpi Wanita Bertudung Putih Mengaku Madu Semasa Datuk Red Kahw

Manjahati replied at 26-1-2021 11:44 PM
Mungkin nak bgtau dia tengah sembelit

Haha.. Ee.. geli jek. Memanjang sembelit

NurAlia14 replied at 26-1-2021 11:30 PM
Aku pn sejenis mimpi jgk..ramai rupenye yg mcm ni

sbb doa doa kita yg selalu mintak pentunjuk
pentingnya solat sebagai muslim

Edited by dua_chzy at 27-1-2021 12:30 AM
adelea replied at 26-1-2021 11:07 PM
tak de la dekat dgn alam roh
scary pulak bunyi dia  

Dekat wei...If chuols practice bebetul, ai think chuols boleh terbukak hijab.

Aiols selalu buat hapa uols ajo tu. Memang jadi. Even dulu dalam kesesatan () aiols just berniat sajork, jadik or sipi2 jadik. Patutnya ai pasang niat jadik jutawan ka hapa kan, lagik best. Tapi tu la, niat ni takkan jadik kalau kita tak betul2 percaya/maksudkan hapa kita niat/doakan...

dua_chzy replied at 27-1-2021 12:29 AM

Aiols selalu ...

yg sampai terbukak hijab tu kena berguru
dan ada amalannya juga

org macam ni yg berguru utk jadi perawat
adik iols kata pompuan x sesuai sbb solat terputus bila haid
sbb tu yg pandai merawat ni semua org tua yg dah menopos ...

macam laki tak pe , solat dia tak putus

sbnrnya betul ckp uols klu nak jadi jutawan
doa nak jadi jutawan , dan dermawan and gunakan harta untuk bina saham akhira

klu kita percaya and niat tu ikhlas .. allah mmg tolong hamba dia ... mesti jadik

dua_chzy replied at 27-1-2021 12:29 AM

Aiols selalu ...

yg sampai terbukak hijab tu kena berguru
dan ada amalannya juga

org macam ni yg berguru utk jadi perawat
adik iols kata pompuan x sesuai sbb solat terputus bila haid
sbb tu yg pandai merawat ni semua org tua yg dah menopos ...

macam laki tak pe , solat dia tak putus

sbnrnya betul ckp uols klu nak jadi jutawan
doa nak jadi jutawan , dan dermawan and gunakan harta untuk bina saham akhira

klu kita percaya and niat tu ikhlas .. allah mmg tolong hamba dia ... mesti jadik

pebende tu 'wawawawa najisss' tu kat setiap post

Follow Us
Edited by eyansss at 27-1-2021 01:13 AM
missyL replied at 26-1-2021 07:07 PM
U cite la sket. Ape hunch u dpt..
Interested plak..

tak ot ke ni?  hehehe...  kes aku eksiden...  haritu aku kena bawak motor sendiri pi keje sebab suami aku tetiba kena outstation...  moto suami aku sym yang gedabak tu...  selama hari aku bawak merempit ke kl, aku tak rasa apa pun...  ntah kenapa haritu suara hati aku suruh jangan pegi keje...  aku jadi malas n rasa nak mc...  feeling malas tu lain macam tau, sejenis siap package hati berdebar, seriau, tak seronok, memacam la...  tapi aku paksa diri pegi keje sekali bammmmmm...  eksiden...

kes paling terkesan (which aku ada cite kat thread mistik) pasal camping kat berkelah sekali kena kepala air...  malam tu tetiba hujan renyai n aku taktau kenapa tetiba aku nak sangat kemas beg n barang2 aku...  pastu aku tanak tido dalam khemah, aku nak tido bawah fly...  pastu aku suruh n paksa kawan aku letak tiga batu kat tepi sungai sebagai penanda aras...  aku memang takleh tido langsung n mata kat batu penanda aras...  ada dua tiga kawan aku yang biasa camping ngan aku n memang kenal dah aku camne kalau dapat hunch, diorang pun sama2 mengemas...  sekali bila air naik ke penanda kedua, aku terus jerit suruh semua panjat tebing...  tak dan apa, air naik sampai betis n terus laju ke peha pastu terus pinggang...  rupanya atas kat puncak hujan selebat2 tidak...  siap package dentum dentam tapi kat bawah takde pun seteruk tu...

aku selalu mimpi gigi patah n esok lusa aku akan dapat berita kematian...  ni untuk orang terdekat la...  masa arwah bapak mertua pun aku mimpi n aku taktau nak sampaikan camne kat suami aku...  kebetulan aku ada training n stay hotel...  dan aku skip training n terus balik rumah...  lagi 5 minit nak sampai rumah, dapat news arwah abah dah nazak...

banyak lagi sebenarnya...  yang hardcore segala...  melibatkan kengkawan pun ada sampai ada la kawan aku tanak kawan ngan aku...  hahahaha...  ada laki/ bf kawan aku kantoi berskendel sebab hunch aku...  hahaha...

Pelancau wawawa najis Dato' buRed....

Trendsetter tibaiunta cetusan dari kisah putus cinta/tunang/cerai/teraniaya adalah Ina sembab bini Sohai gigi kambing... kalau Ina tuh mulakan kewujudan dia pada zaman sekarang, berkoyan2 kena hencap & disertai ig review buat duit mudah. Choyyy

Eskimo sisters gituu share sendok.

datin buRED ni acah2 nak perhatian dari Dato buRED kut

Apa benda wawawawa najisss ni...

eyansss replied at 27-1-2021 01:05 AM
tak ot ke ni?  hehehe...  kes aku eksiden...  haritu aku kena bawak motor sendiri pi keje sebab su ...

Ot sket xpe kot hahahaha

I rase u mcm gifted jgk la sket..
I punye hunch klo pasal bf gf kawan tu ade lah hahaha.
Bf kawan laki org hahaha

U punye thread tu mane..
Ade link ke

jamilahpropa replied at 26-1-2021 02:13 PM
Cara dia redha hidup bermadu ni ok gak la jadi ikutan.. kalau dah nasib hidup mcm tu kan.. Daripada  ...

tp dia pun caras org punya juga dulu kan?

Nenasketum replied at 26-1-2021 04:12 PM
Aku pun nak puji Adira, langsung dia takmo cakap pasal rumah tangga. Baik lah kot kawen Bured ni dar ...

Omg speaking of that, ex Adira tu weols pernah nampak kat klcc dgn perempuan lain. Yang perasan mula2, my hubby. Jalan sambil rangkul pinggang. Kat level 1 yg high end brands tu.

pelik aku dgn pmpn ni
dh berthn2 bermadu tiba2 up psl benda ni
attn seeker
dia ada kata...jgn benci poligami
makna dia benci jgk la...sb tu mendpt madu retis

jamilahpropa replied at 26-1-2021 02:13 PM
Cara dia redha hidup bermadu ni ok gak la jadi ikutan.. kalau dah nasib hidup mcm tu kan.. Daripada  ...

Nak carik bende yg buat kite happy dalam ikatan suami isteri pon payahhhhh... Masih kene minta izin serba serbi dr suami.... Dah kalau suami x bg.. Apakahhhhhh bakalan...happy??? Kalau dpt sejenis suami yg x brape nak control walaupon dh dimadukan ok lah juaaaa... Ni klu dpt suami yg dahla madukan isteri... Pastu nak control pulak serba serbi.  Puihhh

cmf_premierleag replied at 27-1-2021 04:59 AM
datin buRED ni acah2 nak perhatian dari Dato buRED kut

skrg dh slim n cantek gilekut...
exercise x pkai tdung angkat2 tshirt tjuk perut..
ingtkan dh dvorce sbb bkwn ngn intan n zura ex madu coco tu

eyansss replied at 27-1-2021 01:05 AM
tak ot ke ni?  hehehe...  kes aku eksiden...  haritu aku kena bawak motor sendiri pi keje sebab su ...

nenek moyang ada yg jnis mgamal ke?
cuba cek ada saka ke xde?

aku ni...  tiba2 pndai urut...  xda basic apa pun tiba2 kalau aku urut..  org kata best je dan sembuh pula...  tapi bila aku urut..  aku pla yg x sihat..  so aku xnak jd pngurut wpun ramai yg nak mntak aku urut..  takutt huhuhu mntak jauh saka2 ni semua

missyL replied at 27-1-2021 07:59 AM
Ot sket xpe kot hahahaha

I rase u mcm gifted jgk la sket..

aku tumpang thread orang...  misteri gunung rasanya...  nanti aku cuba cari link thread tu sebab tak ingat dah...

at certain time, aku rasa gifted...  tapi ada masa yang lain, aku rasa macam menyusahkan sangat (bila melibatkan perhubungan orang ni)...  kadang2 rasa sedih bila orang tanak kawan ngan kita...  siap cakap ada saka besar and all...  hahaha...  paling kengkawan aku tak suka, sebab aku boleh dapat tau kalau diorang ada buat benda tak elok pasal aku belakang2...  contohnya, aku tetiba rasa A + B + C ada mengumpat n melaga2kan aku dengan orang lain dan sesama diorang...  aku macam boleh rasa walaupun kalau jumpa, diorang ok macam biasa ngan aku...  aku pulak tetiba akan tanya soalan yang terus triggered kepada umpatan diorang...  tu la kot deme cakap aku ada saka dengar diorang mengumpat...  hahaha...

gado ngan suami pun pernah sebab dia ni sejenis suka positive dengan orang, tapi aku lak, if i let myself read the person, aku macam boleh rasa orang tu baik ke tak...  akan memberi masalah kat aku dan suami ke tak...  salah satu kes, suami aku dah hire budak ni, baru bagitau...  pastu masa first time aku jumpa, aku tak tersengaja baca budak tu n aku tau dia tak jujur...  and yes, memang huruhara jadinya office...  ada kes kawan dia, ada cubaan nak steal our company...  awal2 sampai gaduh ngan suami n suami kata tak baik tuduh orang bila aku cakap budak tu datang dengan agenda tak elok...  last2, staff lain mengadu pasal dia n ada one of them pernah keje ngan mamat ni n cerita mamat ni pernah buat benda yang sama kat company lama dia...

akhirnya husband aku kalau aku berkeras tentang sesuatu perkara kaw2, dia dengar...  sebab lepas beberapa kejadian, dia macam menerima la perangai pelik bini dia ni yang senang dapat hunch...

macam hunch pasal partner kawan, macam ko rasa tu, susah kan...  tak bagitau nanti rasa bersalah...  bila bagitau nanti jadi gaduh...  hehehe...  sebab tu penat aku tahan diri aku untuk tak membaca atau allow hunch pasal partner kawan ni...  pasal lain tu ok lagi...

perembes replied at 27-1-2021 11:33 AM
nenek moyang ada yg jnis mgamal ke?
cuba cek ada saka ke xde?

pasal saka ni, dulu aku ingat aku pun ada saka...  nak pulak bila tau sejarah keluarga aku dari zaman tok kaduk yang rupanya bidan (belah perempuan) dan penjaga (belah lelaki) diraja...  ni dedua belah bapak aku la...  dan ada beberapa perkara lain yang buat aku rasa camtu...  tapi bila berubat, pastu sepupu aku berubat n mak sepupu aku ni katanya dah buang badik turun temurun, aku masih ada all these hunch...  bila aku berubat lagi, ustaz tu kata takde apa2 n bukan saka...  cuma aku je la yang mudah rasa...  so bila chazey cakap memang ada orang yang sensitif, tu aku tertanya jugak adakah aku orang cenggitu...