CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: beruangcomel

Jerat Cinta Scammer : Hati-hati menerima cinta melalui Apps Jodoh

TT mane sambunganyer

mn sambungan beruang??

Masih menunggu sambungan..dia pos barang ke kat beruang?

Catpaw replied at 7-2-2021 02:04 AM
Box tu apa... dadah ke  jangan dipergunakan keldai dadah udah le

aku syak dadah jugak... dan ada duit skali rm670k..
mungkin dia nak umpan aku dgn duit cash rm670k, tp bersyarat... dah lah tak leh jumpa dia lagi atas alasan dia kuarantin...

Edited by beruangcomel at 9-2-2021 02:03 PM

hi uols.. sorry pending lama sgt... sehari dua ni, tak sihat plak...
skrg dah sihat, boleh continue...

untuk sambungan ni,  aku taip ballik perbualan aku dgn mamat siam tu... sama ada aku translate, atau taip direct dlm bahasa inggeris... nak screenshot, aku mmg tak reti... elok taip lah.. at least improve skill typing aku..setelah sekian lama wfh yg tak mcm work ni...

sambungan conversation dgn love scammer di whatsApp

scammer          : so, while in quarantine they will contact you and deliver the box to you
aku                :  dont send anything to me.. let them send all that to you

scammer      :  i cant take it to quarantine room.  while they contact you, you will go and see the money with toyour own eyes in reality.
                      after that you can decide if to bank in for you. or deliver in cash. after quarantine you come and pick me up. okay?

aku           : ask them to keep the money. i dont want to accept anything, even single cents of money. now this all transactions are online. just keep
                   your money in your own bank

scammer    : i lost my bank card and i went to police to do a report and i contacted my bank and i told them to lock my account.  so, before i start
                   up this contract, Sarawak govt awarded 1.2 mil dollars for trunk road project. so, i was given 530k dollars to start up the project and
                   they said oele they see the progress of my handwork they will pay the rest but i have used my won personal savings 380k to
                   complete the work and i did that due to they acccept to pay 1.2m dollars

so the savings will be enough for me to complete the tasks and the balance they will pay and profits are all mine and i will bring the
                  money  to KL through diplomatic transfer so that we can use it to settle down in any state of our choice. so you see how it happens.
                  beside the Box already left today to KL. I'm leaving tomorrow afternoon. so, the gain and my savings i bought , total is 670k

aku           : pls use yr daughter's account to keep the money. how come you trust a stranger like me to keep quite a big amount of money.
                   i dont want to take responsible of the money.  i dont trust  any relationship which have to relate with money.

scammer  : she still a baby, no account yet.

(pulak dah... tiba2 anak pompuan ko berubah jadi baby. ari tu kata umo 28, dah kawin dan ada anak lelaki.  tup2 dah mengecik balik ank pompuan ko. Kat sini je dah cukup aku detect sama ada kau ni real atau scammer. lupa lah tu, yg ko ada hantar gambar nko dgn pompuan yg kau kata anak pompuan ko... adoii laaa scammer - ini apa yg aku terfikir balilk) .  

aku         :  how old is she now?

scammer : 14 years old

scammer  :  like i told you at first. i said i know you are an honest and kind woman that's why i requested for yr whatsApp number. so, i trust you. if
                   you cant keep it, it means i cant come. it means we have no chance of being together. i trust you. i want to settle down with you. But
                   it all depends on you now. in this you go and see the box of money with your own eyes. think about it. Reality.

---------------------------

setakat tu jer perbualan aku dgn scammer tu... tindakan aku.. block dia terus. lagi byk dia merapu utk convince aku, nanti silap2 aku terpedaya. konon2 nak gi tgk sendiri box of money tu... last2, pegi, tak balik2 dah, sebab kena jd keldai dadah atau tak tau lah kena jd apa...
pendapat aku, "box of money" tu, tak wujud pun. itu semua umpan... sorry laa... scammer ni salah orang... aku tak lapar duit.... aku cuma dahagakan kasih syg dan perhatian... tu je.... hahahahaa....

lepas aku dah block dia, aku scroll balik semua perbualan peribadi aku dgn dia.... dalam perbualan tu, dia ada tanya aku... apa yg aku takut...
pas tu dia bg contoh... kalau dia, dia takut ular, hantu dll...
so, aku pun, bagi laa senarai benda2 yg aku takut... sama lah mcm dia, ular... ulat dan beberapa serangga lain....

dalam perbualan lain pulak, dia ada tanya aku, sama ada aku seorang yg bertatoo atau tak... , minum arak tau tak...

so, apa yg aku boleh rumuskan, kalau lah aku gi serah diri kat geng dia, seandainya aku engkar, sure, diaorang ugut aku, campak aku dlm sangkar yg byk ular/ atau byk serangga. bertatoo atau tak... mungkin geng2 dia di kalangan org2 yg bertatoo... (aku pulak, pegi ckp, takut tgk org bertatoo ni, mcm crook.)

pernah skali, aku dpt mimpi, yg dia ni fake. tapi bukanlah scammer yg sendikit2 ni... tapi hanya lah budak2 di kejiranan aku, yg sengaja menyakat aku dgn menyamar jd mamat thailand tu. bila dah dapat mimpi mcm tu, lagi lah kuat instinct aku yg dia ni scammer.

dan sampai masanya, semuanya terbukti...
1. tak semua ckap2 aku, dia faham
2. ayat intro dia, hari2 sama je. setiap kali dia wsp aku, intro yg sama digunakan, walaupun pagi td dah wassap aku, malam pun, intro yg sama.
3. ada time frame setiap kali wassap. sehari 2x. tengahari sekali. malam sekali. (pukul 8-10)
4. tak berapa suka citer hal peribadi, keluarga. bila aku byk tanya hal keluarga. dia jwb sket je. pas tu tuka topik. suka ckp hal2 cinta ala2 sasterawan.
5. bila aku ckp aku penah ke thailand,krabi... dia tak mcm excited sbg rakyat thailand... tak habis2 ckp nak bwk aku pusing2 ke paris & london...
6. anything yg aku ckp berkaitan dgn thailand (drama, filem, pelakon & bahasa), dia mmg tak leh nak ulas. dan akan ckp pasal movie barat
7. statement dia, awal2 ckp keje as site supervisor. tup2 bila ckp pasal duit masuk, seolah2 dia owner company/kontraktor pulak

itu lah aku punya conclusion pasal scammer ni.. tapi disebabkan dia guna profile mamat thailand (tp bukan yg handsome mcm artis tu. muka chinese look..tapi kategori handsome), tu yg buat hati aku cair... dok lah layan jugak walaupun instinct kuat mengatakan, disebalik profile hansome tu, tersembunyi scammer keparat....

ahhh frustnya... kalaulah dia itu real... tak perlulah duit yg byk2 utk settle down... ku terima seadanya....

Rate

1

lattehazelnut replied at 7-2-2021 02:14 AM
baca part profile tu pun da tau catfish..
Money box or beli rumah atas nama u..
lari jauh2 je la. ...

setuju...
kan ..tetiba nak beli rumah atas nama i... dia ingat, nak beli rumah, mcm nak beli ikan ke apa

Follow Us

dah sambung

beruangcomel replied at 9-2-2021 01:15 PM
skrg dah sihat, boleh continu ...

Tt contact lg tak dengan dia?scammer ni kadang2 lupa ape yg dia tipu...tapi memang jahat la..tak boleh bayang kalo tt terima box tu.tah ape la yg jadi kan...

Alhamdulillah TT dh block die awal2
Baik stop skrg dr merana kemudian

mishungu replied at 8-2-2021 12:19 AM
Pnh kenal jgk dgn scammers ni.. Tp selalu awal2 chat da blh agak dorg scammer.. Taktik dorg sama je. ...

apasal laa diaorang suka nau guna negeri sarawak sbg tempat berselindung....
penah gak sorang tu, approach i... guna nama Dato' Mohammed... org melayu, keje kat UK...
borak punya borak.. tetiba tanya saiz kasut i & suka handbag brand apa..
i tanya balik, pe hal tanya cam tu?
dia ckp, sebab nak belikan utk u lah..
pas tu i jawab balik... dah lahh.. tak payah... i tak perlukan benda2 tu semua... kalau i nak, i beli kat shoppe je... kalau u nak sgt belikan, gi cari celebrity.. diaorang je yg lapar benda2 branded ni...

since that, mamat yg kononnya Dato' tu, terus senyap...
i mmg dah agak dah scammer... jantan tempatan ni,kan kedekut hj bakhil... mana mau nya, nak labur duit utk belikan kita brg branded sedangkan kenal, jumpa pun tak penah

Mizuahana replied at 9-2-2021 05:07 PM
Tt contact lg tak dengan dia?scammer ni kadang2 lupa ape yg dia tipu...tapi memang jahat la..tak ...

tak contact dah... dan2 tu jugak terus blok... masa tu rasa nak hantuk kepala kat dinding.. sbb masih nak layan, walaupun scammer..
dalam hal ni, saya mmg rasa nak marah bf saya yg kat N9 tu laaa... dia la punca saya jd hilang arah mcm ni... kalau dia tak sakitkan hati saya, takde nya saya nak join mana2 apps dating segala... mmg fokus kat dia je...

tp mmg betul laa.. kalau saya pegi jugak, mmg saya menempah maut laa.... agaknya dulu2 byk kes pompuan kena bunuh, kena kerat pas tu sumbat mayat dlm beg baju, dihanyutkan... mesti bersangkutan dgn kes2 scammer mcm ni... eiii nauzubillah...

MsPercy replied at 9-2-2021 06:04 PM
Alhamdulillah TT dh block die awal2
Baik stop skrg dr merana kemudian

yup... waktu tu mmg tak sedap hati...
bila dah blok tu, baru rasa lega... ni pun, dlm perancangan nak tutup simkad ni, dan tukar line baru.... sib baik sim kad tu, prepaid je... so tak ralat sgt kalau dibuang pun...

Untuk panduan semua... Apps yang aku maksudkan itu adalah, TWOO

dlm playstore ada apps tu...  katakan lah kalau korang saja2 nak siasat, ni haa nama scammer keparat tu,  William Tong
sekor lagi, Dato' Mohammed.   Yg Dato' Mohammed ni, dah give up awal dah... sbb aku agak kasar sket ckp dgn dia... awal2 je dia ckp melayu... pas tu bila aku balas ckp melayu, dia pun ke laut...
agaknya dia ckp melayu guna Google Translate kot...

Rate

1

beruangcomel replied at 9-2-2021 07:36 PM
tak contact dah... dan2 tu jugak terus blok... masa tu rasa nak hantuk kepala kat dinding.. sbb ma ...

Nasib baik dah block...bahayanya la...kalo sampai bunuh2 macam seram la pulak..semoga kita dijauhkan..tp tak mustahil kan...sbb byk je kes org dibunuh kejam skg...

Mizuahana replied at 9-2-2021 09:54 PM
Nasib baik dah block...bahayanya la...kalo sampai bunuh2 macam seram la pulak..semoga kita dijau ...

ya, betul tu... syukur sgt2 Allah masih nak lindung kita....

beruangcomel replied at 9-2-2021 01:15 PM
skrg dah sihat, boleh continu ...

ni kisah beruang mcm kisah i.i kenal dkt tinder..pastu siap bawa borak2 sampai wassap..siap ckp mcm2 la janji mcm2..siap tunjuk gambar dia beli cincin nk pos dkt i..time tu i da rasa something fishy..so still layankan lg..sampai one time, scammer tu ckp dia nk send gift dkt i. mcm so pelik, kenal br 2 weeks, dh nk send gift..ckp nk settle down dkt malaysia..siap tunjuk gambar dgn parents la, kucing la, dgn tempat keje la..pastu one day, dia ckp dia dh nk send gift dkt i..but i kena pay around RM3000 utk kos pos..i ckp la buat apa, he said i dont trust him. yg paling lawak, dia nk tunjuk bukti dia serius dgn i, siap suruh org currier call i..ckp nk bg brg dkt i yg scammer tu pos..ade cincin, al-quran, duit bagai..siap tny i tgk mn..i layan kan je la..byk2 kali org currier tu call nk pos brg even i ckp i'm outside kl..pastu siap kena bank in sblum kul 12 tgh hari..scammer tu pon siap push2 suruh bank in..last2 dia bengang n dia tny mn i pergi cz i x angkat call currier..i ckp i dkt balai pulis...pastu terus dia block i...mcm kelakar pon ade..awal2 tu pon dh expect dia scammer.cuma yg pelik currier tu pon call i beria2 ckp ade brg..lps tu dh terus x contact..

Rate

1

beruangcomel replied at 9-2-2021 01:08 PM
aku syak dadah jugak... dan ada duit skali rm670k..
mungkin dia nak umpan aku dgn duit cash rm67 ...

Banyaknya wei... boleh kelabu mata ni, mujur u terfikir, mana ada orang nak bagi kita duit, orang berhutang dengan kita pun dah rupa minta sedekah nak ambik balik hak kita, ni pula baru kenal bagi selambak macam tu, fishy.

mishungu replied at 8-2-2021 12:19 AM
Pnh kenal jgk dgn scammers ni.. Tp selalu awal2 chat da blh agak dorg scammer.. Taktik dorg sama je. ...

Duit yg dorang transfer kat u dari UK tu apa jadi?

mystica replied at 11-2-2021 10:08 PM
Duit yg dorang transfer kat u dari UK tu apa jadi?

Xde pon sbnr nye.. Dorg bg resit tipu je.. Konon guna barcly bank ke apa ntah.. Bila kita ckp x dpt dorg akn buat mcm kita scam dorg tp kena berani sound blk baru mencicit diam terus..

nor876 replied at 10-2-2021 10:34 AM
ni kisah beruang mcm kisah i.i kenal dkt tinder..pastu siap bawa borak2 sampai wassap..siap ckp mc ...

betul tu... motip sama je.. cuma jalan cerita je lain sket... scammer yg nak jerat nor , jenis yg tak menyabar, aggresif... dan scammer yg nak jerat i ni.. jenis cool ... dia ambik masa hampir sebulan nak convince yg dia tu real... biasanya scammer2 ni, diaorang ni ada time frame... target, kurang sebulan, mesti tercapai apa yg diorg target tu.... like my case, mungkin si scammer ni, ada ramai lagi yg dia nak perangkap.. thats why dia reserve time chatting dgn i , 2x je... yg best nya, malam.. sure on time.... start on time, finish pun on time... pas tu, kul 10 mlm, tak tau lah dia text mangsa yg mana pulak...