CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hidungkembang

Perbezaan Dua Darjat Okay Ke Tidak?

Hidungkembang replied at 19-2-2021 10:55 PM
Umur 25. Study sampai spm je. Tapi gaya bahasa saya memang tunggang langgang lagi teruk dari yang  ...

okay, baby - dalam keaadn ruh and dalam kandungan semua 4 benda dah ditakdirkan.

so....i think u doa kat ALLAH and i think why not doakan kat ALLAH yg  ( ni someone  y i sayangg sangat suruh i doa ) dapatkan suami yg bebetul sayang you sebagaimana org ygberiman sayangkan you...yg can bimbing you yeee

i wish you well...

okay - just prayed to ALLAH yg ALLAH selamatkanlah you dari apa apa bentuk harm ye...

wow girl ...all teh best
please forgive me  if i salah faham maksud you.

assalamualaikum

i wish you well...

Hidungkembang replied at 19-2-2021 10:55 PM
Umur 25. Study sampai spm je. Tapi gaya bahasa saya memang tunggang langgang lagi teruk dari yang  ...

hehehe Lee saeng Mang  yes wow ....heheheeh....wow yes. hmm.yeszza...

mbhcsf replied at 19-2-2021 10:53 PM
Expectation saya pada dia cuma nak kan lelaki yang tahu tanggungjawab dia sebagai suami. Buat apa  ...

Saya rasa ragu ragu part darjat tu je. Saya nak tahu, better saya blah terus atau cuba buang perasaan rendah diri tu. Jawapan dah dapat dah ni

mbhcsf replied at 19-2-2021 10:58 PM
okay, baby - dalam keaadn ruh and dalam kandungan semua 4 benda dah ditakdirkan.

so....i think  ...

Waalaikumussalam.

Terima kasih. Saya akan doa macam awak sarankan tu next time. Dan dalam masa sama, saya kena perbaiki diri sendiri jadi lebih baik dan disenangi.

Moga doa awak berbalik kepada awak semula ya. Dan yang membaca kisah saya, saya doakan terima jodoh yang soleh/solehah dan murah rezeki.

Herm caner ye...kdg2 perbezaan ni kalau diraikan..akan bahagia jugak.
Ada kwn kepada kwn meols ni org kg. Dtg kl ikut kakak ipar..keje kat 1 company. Msa tu dia baru 19 thun..kampung pun ulu. Nak jd cerita...ank boss minat lak kt kwn ni. Boss tu ada lesen pilot...kwen dgn omputeh cikgu english ajar internesel school.
So ank boss ni tua dlm 3 thun je. Ni da dekat 20 thun kwen helok ja.
Belajar english dari mak mertua. Dlm gmbar mcm nampak bibik sbb gaya dia pkai tshirt je pdhal suami da ada title tan sri. Minah ni mcm xde la terikut gaya mak datin melayu  dia mcm lebeh gaya simple ikut mak mertua omputeh dia. Dia mcm sederhana sgt berpakaian pdhal kaya namatey umah ada lift. Dlm setahun 3 bulan kt US sbb dorg ada umah kat sana.

Nampak mcm drama kan. Tapi tu la reality. Jd jgn overthinking sgt. Cuba dia mintak petunjuk Allah in sha Allah nanti hati akan lega

Tt nak cri y mcm mana?semikin dan bewak ke tt?ai kalau ada org mcm ni ai sambar jah..kalau tt xnak bg kt ai

Pasal family in law tu,tt mesti dah jmpe kan,kalau dorg ok semua,ok laa tu..kalau sejenis mak emantino,mak keknis,mak bulus,y tu wajib tt menjauhkan diri..kalau jenis soft spoken,layan tt baik,teruskan jelaa..hapedaaaaaa

Follow Us
Edited by mbhcsf at 19-2-2021 11:20 PM
Hidungkembang replied at 19-2-2021 11:05 PM
Saya rasa ragu ragu part darjat tu je. Saya nak tahu, better saya blah terus atau cuba buang peras ...

oo part yg you cakap u nak kumpul deduit banyak banyak ye supaya mak dia tak pandang you loser ? gitu ye
selama ni kerja dah, ke ? pandangan orang = duit banayk dihormati = penting kat awak ye?

sebab - u nampak duit banyak= define darjat = penentu ukur harga dan nilai diri seseoran = faktor luaran itu , kan?

u rasa apa yg membuatkan seseorang tu ada nilai  diri ?

faktor mana yg menent ukur seseorang tu ada nilai diri ? dan ini kaitan dengan cara  kita pandang diri kita selama ni.

kenapa soa darjattu mian peranan ye? among other things

interesting  lah  pulak ...macam awak nak kahwin anak raja ke?

so pada i ini smple thought je....tapi i rasa kalau perkahiwnan mematangkan you so be it ...

salmon-suki replied at 19-2-2021 11:16 PM
Tt nak cri y mcm mana?semikin dan bewak ke tt?ai kalau ada org mcm ni ai sambar jah..kalau tt xnak b ...

wow ...sebab tu ALlah rezekikan TT bakal imam macam ni ....u know i think this girl is honestly naive and pristine.

dan dia tak banyak expectation  pun dan ini cute pada i ...so ithink fairlah kan kalau dia dapat suami baik and happily ever after ...i think rezeki jugak tu

mbhcsf replied at 19-2-2021 11:17 PM
oo part yg you cakap u nak kumpul deduit banyak banyak ye supaya mak dia tak pandang you loser ? g ...

Rasanya tt ni x sedia nak kawin kot..n x puas enjoy life?sbb byk ckp psl tanggungjawab n psl travel tp xdpt sbb family tt xkasi? Kalau kawin sah2 nak kena devote diri kt laki..so, xsempat enjoy life..maybeeee...tu y ai dpt derived drpd komen tt..

Hidungkembang replied at 19-2-2021 11:13 PM
Waalaikumussalam.

Terima kasih. Saya akan doa macam awak sarankan tu next time. Dan dalam masa ...

ameen.

thanks - hehehe it is not easy being me,  takpe ..it is okay thank u for teh doa - tak kat dunia , akhirat ade but i wish you well.

mbhcsf replied at 19-2-2021 11:21 PM
wow ...sebab tu ALlah rezekikan TT bakal imam macam ni ....u know i think this girl is honestly na ...

Dpt suami baik tp kalau dia xdpt nak hargai,elok bg kt org lain je sis y lagi tahu nak hargai..takut nanti dia pny insecurity tu akan hancurkan perkahwinan dia..

wassalam tt..

jgn tolak rezeki..hehe..tapi yg penting minta bantuan dr yg atas sana.. agr ditetapkn hati dlm mmbuat pilihan.u dh kenal berapa lama dgn si dia & famili?.. kalau spnjg perkenaln u rase famili dia jenis okey, & tak membeza2 kn.. go on je.. jgn underestime sgt diri anda..

btw sy pon pernah ada dlm situasi yg sama jgk sblm ni.. rase rendah diri je, serba kekurgn.. mcm tak lyk nk masuk famili husben.. hihi.. tp as long famili dia okey jee.. bukan jenis suke kepochi.. alhamdulillah.. bahagia jee.. awal2nye rase jgk kerdil tmbh2 sy suri rumah je.. adik2 ipar, biras.. semua keje kategori hebat2 la.. tp cube tak layan perasaan, haha.. i dgn rela nk jd housewife, alhamdulillah mil pon support je.. tak aggup ank lelaki die pjj ngn wife kot.. sblm ni i teacher.. pokoknya, kalau mak mertua jenis okey.. insyaAllah okey2 aje..

makita replied at 19-2-2021 11:16 PM
Herm caner ye...kdg2 perbezaan ni kalau diraikan..akan bahagia jugak.
Ada kwn kepada kwn meols ni o ...

Sebenarnya sebelum luah dekat forum ni. Saya rasa overthinking dan rendah diri saya biasa biasa je. Rupanya bila tahu respon dari forumer. Baru nampak yang overthinking saya tak munasabah rupanya. My mistake, dan saya cuba ubah cara berfikir saya.

salmon-suki replied at 19-2-2021 11:22 PM
Rasanya tt ni x sedia nak kawin kot..n x puas enjoy life?sbb byk ckp psl tanggungjawab n psl trave ...

u read about her upbriinging i think a bit restrictd - yes di anyer expectation yg common sense basic lah yg yes lelaki kena bertanggungjwab  baguslah i mean so pure and pristine gitu , i jahat - sebab i expect more than my imam from  just being a sresponsible hubby ( ini sah sah kena ada lah kan i mena kalau tak my father tunjuk pintu je lah )...but wow i think kalau ini rezeki dia then why not man...

hehehehe i dunno

she is pure ...dia tak kenal  pun lee saeng mang , cheoljung

eh teacher  okay what
i think a teacher is a noble job , my father is a teacher ...kenape ye ? kalau teacher org pandang teruk , ke?

salmon-suki replied at 19-2-2021 11:16 PM
Tt nak cri y mcm mana?semikin dan bewak ke tt?ai kalau ada org mcm ni ai sambar jah..kalau tt xnak b ...

Mungkin awak akan sambar sebab awak cukup confident dengan diri awak. Saya tak berapa yakin dengan diri saya.  Macam forumer sorang tu kata. Saya kena confident dengan diri sendiri. Sebabnya saya terlalu pandang orang lain perfect. Saya rasa saya yang paling bawahhh sekali. Sebab tu kot perbezaan darjat ni jadi masalah besar pada saya.

salmon-suki replied at 19-2-2021 11:24 PM
Dpt suami baik tp kalau dia xdpt nak hargai,elok bg kt org lain je sis y lagi tahu nak hargai..tak ...

hehehehehe....u are soo Queen Cheorin.... my compliment.honest .

mbhcsf replied at 19-2-2021 11:28 PM
eh teacher  okay what
i think a teacher is a noble job , my father is a teacher ...kenape ye ? k ...

tak.. mksd i.. i resign as a teacher.. sebb nk jd suri rumah.. i didnt mention dipndg teruk.. haha.. u should read twice

mbhcsf replied at 19-2-2021 11:17 PM
oo part yg you cakap u nak kumpul deduit banyak banyak ye supaya mak dia tak pandang you loser ? g ...

Saya. Sebetulnya. Saya fikir macam tu. Saya fikir kalau kita tak sama darjat, saya kena berduit supaya "sama level" dengan dia. Yang pada hakikat nya. Takkan sama langsung. Mungkin selama hidup saya selalu pandang tinggi dekat orang. Sampai tak nampak nilai diri sendiri. Dekat forum ni baru mata saya terbukak sikit. Rupanya apa yang saya fikir selama ni salah.

Hidungkembang replied at 19-2-2021 11:28 PM
Mungkin awak akan sambar sebab awak cukup confident dengan diri awak. Saya tak berapa yakin dengan ...

No sayang

macam ni

it is about cara you pandang diri you dan nilai u letak dekat diri  you, u know what i mean

kalau i kan family dia kaya ke tak ke - itu persoalan e 45 i fikirkan , i tengok quality hubby i yg i nak seorang imam tu ada , which means i am a bit demanding than you...dan apa yg i tahu ialah bukan faktor luaran yg menetukan 100% pandangan i terhadap diri i ...selagi i berusaha ikut perintah ALLAH sebaik mungkin tapi bayak kali babas jugakss.. and selagi i know sapa ALLAH tu ..ten it is okay selagi I now sap ayg beri rezeki kat I ...it is okay ..selagi ALlah beri nikmat iman dan aqal it is okay.

it is all about what and how do u view yourself , confidence tak datang gitu gitu tapi melalui pengalman and ujian ALLAH>.

cuma i erfikir yg ini may be asbab ALLAH nak kasi you rezkei yg baik baik in teh fture because ALLAH knows u as in insan?

i think?

yes?