CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hidungkembang

Perbezaan Dua Darjat Okay Ke Tidak?

Hidungkembang replied at 20-2-2021 12:17 AM
Saya bongsu. Saya mampu melawan dengan kata kata je. Tapi saya tahu saya takkan dapat apa saya nak ...

oh wow ...parenst are protective ye...my parenst opposite dia nak i active i penyegan , see masak pun malas - hahaha but tang pi travel  tu , kalau rasional okaylah depa tak worry.

hmm ok.

pernah tak u rasa confident buat satu bedn ayg you sendir usaha mencapainya dan alhamdulillah u berjaya? how does it make you feel?

mbhcsf replied at 19-2-2021 11:54 PM
Apa apa berlaku nanti diaorang bukan larat sangat. Berbanding kalau dah kahwin. Apa apa suami mest ...

Ya. Saya kena start berdikari dari sekarang. Kena siap sedia apa apa berlaku pada suami kita nanti. Terima kasih. Banyak saya belajar daripada awak

Tak. Parent dia je dari company ternama.

JalaEmas replied at 20-2-2021 12:08 AM
3 thn lame jgk.. bg i la... bg i kalau mak dia dh berkenan, yg lain2 pon akan smooth je after that ...

In sha allah tak ada.

Hidungkembang replied at 20-2-2021 12:31 AM
Parent saya extreme sikit. Travel dengan kawan pun dia tak bagi. Haha. Saya sakit hati tapi apa bo ...

Hmmm..kesian jgk tt kalau nk keluar dgn kwn2 pn xleh..sabar laa tt..tp skrg ok ke tak?parents masih lg atur hidup tt?

Apa perasaan tt kt laki tu ek?and till now,laki tu masih contact tt tak lps tt tolak bila dia ajak kawin tu?layanan dia mcm mana?parents dia mcm mana?

setori_mori replied at 20-2-2021 12:08 AM
Iolls berpegang kepada nak hidup aman, bergaul lah dengan org yang sama2 circle. Kadang ada org kaya ...

Ishh tu lah. Serba salah jadinya. Kena cuba dulu baru tahu. Kena berani ambil risiko lah gamaknya. Take it or leave it

salmon-suki replied at 20-2-2021 12:23 AM
Hahaha..apa y lebih sis?ai bg cth insecurity y ai ada...nk bgtaw tt,semua org ada je rasa insecure ...

no i petik salah posting you ke i post salah ni -i terbaca about someone treated your ? cousin badly ...i mea tu yg i kata ini sudah lebeyy...silap petik lorr...sowwy.
insecurities i ? obvious i malas masak not tat i am proud of telling everyone and takut lorr kalau sap aexpect gourmet dishess hahahah

Follow Us
Hidungkembang replied at 20-2-2021 12:35 AM
Ya. Saya kena start berdikari dari sekarang. Kena siap sedia apa apa berlaku pada suami kita nanti ...

aabah i pesan  a lady must have a job  , own earning and education. sebab ? kalau jadi apa apa pun u know dan u nampak ibu isterilah yg akan tanggung anak anak , sebab man nowadays macam mane, kan?

salmon-suki replied at 20-2-2021 12:09 AM
Yee sis..insecurity tu bahaya sis..bukan laa ai nak ckp,ai pn ada je insecure tp ai cuba overcome  ...

Macam lebih kurang je kita ni ya. Hihihi. Kena istikharah ni. Berat jugak ni. Tapi hati ni rasa elok terima. Sebab family dia pun baik terima kita. Tapi pokok pangkalnya tetap kena minta pada allah jugak.

mbhcsf replied at 20-2-2021 12:39 AM
no i petik salah posting you ke i post salah ni -i terbaca about someone treated your ? cousin bad ...

Aah..my kezen laa..y psl datin tu..kalau xsuka mmg dorg akan terus tnjuk xsuka..hihihihi~

No biggie..hahaahah..msti dah pening sbb byk komen..ahahahaha~

Up to tt laa skrg ni mcm mana tt nak naikkn semangat dia n bt keputusan..hope dia xjadi pelik laa plak lps komen pelik2 kt sini..hihihihi...

mbhcsf replied at 20-2-2021 12:16 AM
i jahat sebab i malas masak. My expectation - selain dari dia tahu sapa ALLAH , rasul tjwab kepada ...

Hihihi. Tapi saya willing je nak masak itu ini orang kata macam maid kan. Cuma saya lagi senang kalau suami tanggung jawab. Kalau taknak bangun jaga anak. Awak sediakan lah keperluan yang selesa untuk menyenangkan kerja saya dekat rumah. Kalau taknak tolong masak, tolong sediakan keperluan memasak untuk bagi saya lagi seronok nak memasak tiap hari. Macam tu. Saya demand jugak. Nak lelaki yang memahami.

salmon-suki replied at 20-2-2021 12:18 AM
Haih laa tt..ai rasa tt kena take 5 drpd forum ni..sbb tgk komen2 kt sini dah got into ur head..p  ...

Takde lah. Saya okay je. Sebab forumer sini bagitahu kebenaran. Walaupun agak keras bunyi nya. Saya terima je mana elok untuk saya. Hehe

Hidungkembang replied at 20-2-2021 12:41 AM
Macam lebih kurang je kita ni ya. Hihihi. Kena istikharah ni. Berat jugak ni. Tapi hati ni rasa el ...

Hahahaha..jgn igt org hepi2 konfiden tggi xde insecurity sis...nak2 bab nak masuk family lain,ofkossss..tetap akan ada rasa tu sis..mcm ai ckp,kita kena cuba overcome laa benda tu,n selebihnya tawakal n doa pd Allah sbb Dia Maha Mengetahui kan..kalau betul jodoh tt ngn laki tu,tt tolak mcm mana pun,tetap akan bersama jgk..skrg ni,tt kena jd a bit confident jah,firm dgn apa y tt nak dalam hidup tt..

Edited by mbhcsf at 20-2-2021 12:57 AM
Hidungkembang replied at 20-2-2021 12:46 AM
Hihihi. Tapi saya willing je nak masak itu ini orang kata macam maid kan. Cuma saya lagi senang ka ...

u demand yg soleh soleh je ni bagulsah u see? u demand suami beli barang masak...u see, u are nice. u see? mana mak mertua  ta berkenan kan...
hehehe i tak , u see? ALLAH tahu i expect ape ... and ALLAH is testing  me on those things , HE knows, He is teasing in fact on those, i know ......hahaha i cant run away from HIM , i need HIM. but it is okay.hehehe, apa yg i sayang itu yg DIA uji.

Hidungkembang replied at 20-2-2021 12:47 AM
Takde lah. Saya okay je. Sebab forumer sini bagitahu kebenaran. Walaupun agak keras bunyi nya. Say ...

Baguslaa tt..hehehe..i wish u best of luck! Jgn terlajak pikir,nanti sengsara idup tt ek..chill2..

salmon-suki replied at 20-2-2021 12:28 AM
Bongsu yeee..nak tny,bilaa tt approach parent psl nak keluar etc,apa peranan kakak2 or adik beradi ...

Saya dan abang je duduk dengan parent. Yang lain dah kahwin duduk rumah sendiri. Ayang abang pula lelaki kan. Kalau nak keluar siang malam tiada larangan dalam rumah ni. Pada saya itu tak adil. Tapi bagi ayah. Dia tu lelaki. Pandai jaga diri. Saya tak tahu nak jawb apa hahaha.

Selalunya saya akan kata, kakak (masa belum kahwin) boleh je keluar. Parent akan balas "kalau kau nak sangat, kau kahwin. Pape jadi aku taknak tanggung"  kita ni jadi serba salah. Kita nak keluar je bukan nak kahwin.

Pernah mengadu dekat kakak. Dia cakap dekat parent yang bongsu tu dah besar. Sekali tu je lah parent boleh bagi pergi jauh. Tu pun dekat cameron je. Selepas tu kalau minta izin sendiri. Takkan lepas. Parent saya garangg. Kalau tak sependapat. Dianggap kurang ajar. Huiii.

Hidungkembang replied at 20-2-2021 01:02 AM
Saya dan abang je duduk dengan parent. Yang lain dah kahwin duduk rumah sendiri. Ayang abang pula  ...

Oooo..urm..parents ai xdelaa garang sgt tp firm laa jgk..hehe..y bongsu pn kalau dia nak keluar n my mom xbg,ai akan pujuk mama tu suh bg adik keluar..tp tulaa,y bongsu tu pn kdg2 kalau dah berleter,kalah jgk laa nak dgr..hihihi~

Maybe ada tak soft spot parents tt?tp smpai skrg ek dorg xbagi tt travel walaupun tt dah cecah 25thn?hmmm...apa y parents tt fikirkn ek..pernah tny tak dorg?

mbhcsf replied at 20-2-2021 12:33 AM
oh wow ...parenst are protective ye...my parenst opposite dia nak i active i penyegan , see masak  ...

Sangat protective. Tapi saya terasa terkongkong juga kekadang. Dalam sakit hati. Saya percaya. Cara dia yang agak extreme tu allah nak protect saya dari perkara tak elok.

Benda yang confident ye. Saya pernah buat persembangan singing. Dalam satu majlis company. Saya minat cuma ramai orang. Dan alhamdulillah. Semua orang suka. Hihi Dan rasa wow dengan diri sendiri. Tidak ku sangka aku boleh berhadapan dengan ramai orang begitu. Bunyi macam biasa kan? Tapi tu satu pencapaian sangat besar untuk saya.  

Kene Tanya bopren Lepas kawin nak duduk mana?
Dekat ke dgn rumah mertua?
Raya, puasa Pula arrangement macam mana
Ask what he expects from you, nak masak hari2, house chores, perbelanjaan rumah bagaimana

And soklan bodoh ni juga akak Tanya husband ( bopren waktu Tu) ... Will you love me forever?
Sekarang ni pun akak Masih Tanya tapi Ada pertambahan 'moga Yang sentiasa bersabar dgn saya ye'

Edited by mbhcsf at 20-2-2021 01:16 AM
Hidungkembang replied at 20-2-2021 01:02 AM
Saya dan abang je duduk dengan parent. Yang lain dah kahwin duduk rumah sendiri. Ayang abang pula  ...

Abag Yang? ayang - ni perak kan? yg ketiga dipanggil Ayang?kan?
hehehe

okay .

u are brought up in a conservative malay style ni- wow i salute you. wow depa jenis yg you kahwin = security.

baguslah anak soleh ni i salute...wow u know...protective lah.

hmm...tak pelah because cara awak jawab soalan pun saya mulanya syak tapi bila awak tulsi macam ni now  i think bila dah kahwin dan i harap u dapat suami yg baik lah ye dalam agama dan kehidupan boleh kembangan insani dalam awak yg dah ada terdidik elok pun cuma why not some other learnings - sama ada fardhu ain ke kifayah ke,   yg dha mampu tanggung and etc...spicing up your life untuk redha ALLAH ..hmm...tang bab parents tu , i think they are the best parents for you ...and setiap  org berbeza.

tapi TT memane pun u , ingat je yg ALLAH is  THE BEST PROTECTOR , okay? apa pun ALLAH, suami makhluk, ayah mak makhluk tapi ALLAH senantiasa ADA.protecting  US. ini penting.

Edited by Hidungkembang at 20-2-2021 01:20 AM
salmon-suki replied at 20-2-2021 12:37 AM
Hmmm..kesian jgk tt kalau nk keluar dgn kwn2 pn xleh..sabar laa tt..tp skrg ok ke tak?parents masi ...

Ya. Masih lagi atur. Tapi takpe. Sementara parent belum serah tanggunggjawab dia pada bakal suami. Mesti dia nak jaga anak dia elok elok kan.

Perasaan saya suka. Cuma turn off sikit bab darjat ni je. Kami masih contact. Saya tulis dekat forum sebab semalam dia ada cakap dia nak kahwin. Tapi takde calon. Dia kata "kau sombong, aku ajak kahwin taknak. Entah apa dalam kepala kau" saya sentap sangat masa ni. Patut saya terima dia ke?. Atau suruh dia move on je?.

Jadi berdasarkan jawapan dari forum. Jangan tolak rezeki. Saya anggap allah nak bagi saya rezeki dan jodoh baik ni. Saya ni yang kena belajar terima diri saya dulu. Jangan look down pada diri sendiri

Sebelum saya reject dia, parent dia push push kawan saya untuk hantar merisik. Bila dia cakap macam.tu. terus saya jadi overthinking terbayang yang bukan bukan kalau dah kahwin nanti. Padahal orangnya baikk. Tu lah saya reject. Masalah mental rasanya ni.  Hahaha