CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hidungkembang

Perbezaan Dua Darjat Okay Ke Tidak?

Hidungkembang replied at 20-2-2021 01:12 AM
Sangat protective. Tapi saya terasa terkongkong juga kekadang. Dalam sakit hati. Saya percaya. Car ...

see? it feels good right kalau u mula sedai apa yg u boleh buat

how about sports?
swimming ke ape apelah

music? piano?
yg u boleh buktikan yg you can manage your life

Hidungkembang replied at 19-2-2021 10:55 PM
Umur 25. Study sampai spm je. Tapi gaya bahasa saya memang tunggang langgang lagi teruk dari yang  ...

Sila tgk kdrama tersohor Mr Queen ..hehe aksn jumpa lee saeng mang tu

salmon-suki replied at 20-2-2021 01:10 AM
Oooo..urm..parents ai xdelaa garang sgt tp firm laa jgk..hehe..y bongsu pn kalau dia nak keluar n  ...

Sad but true, kami ada masalah keluarga. Seorang beradik kami membesar tak jadi orang. Padahal.didikan mak ayah bagi, cukup je. Mungkin parent takut yang lain mengikut perangai dia. Sebab tu parent kongkong gila gila.

Ya. Umur 25 takde berjalan kemana mana pun. Sedih kan. Tapi nanti nanti kalau dah kahwin. In sha allah dapat merasa semua tu. Selagi mereka ada ni. Ikut je lah apa mereka nak. Walaupun hati pedih sikitn hehe

MissMamamia75 replied at 20-2-2021 01:25 AM
Sila tgk kdrama tersohor Mr Queen ..hehe aksn jumpa lee saeng mang tu

sssyhhhhhh alaa u burst the bubble hahaha

Edited by Hidungkembang at 20-2-2021 01:54 AM
penmerah replied at 20-2-2021 01:12 AM
Kene Tanya bopren Lepas kawin nak duduk mana?
Dekat ke dgn rumah mertua?
Raya, puasa Pula arrangem ...

Mungkin akan duduk rumah mertua dulu. Rumah parent saya dekat je. Dalam 15 minit. Sangat dekat. Saya suka kalau dapat gaul dengan family orang. Sebab family saya ada krisis kan. Jahat tak kalau saya cakap gitu? Puasa raya, perbrlanjaan kalau jadi kahwin baru bincang

mbhcsf replied at 20-2-2021 01:14 AM
Abag Yang? ayang - ni perak kan? yg ketiga dipanggil Ayang?kan?
hehehe

Tak, saya nak taip "yang abang pulaa..."

Betul. Allah sayang saya. Sebab tu allah kurniakan parent yang macam ni. Saya tak suka, terkongkong. Tapi tu yang bagus untuk saya. Saya cemburu orang lain. Tapi saya tak sedar diri yang allah bagi terbaik untuk saya.

Follow Us
mbhcsf replied at 20-2-2021 01:14 AM
Abag Yang? ayang - ni perak kan? yg ketiga dipanggil Ayang?kan?
hehehe

Betul. Allah sayang saya. Sebab tu allah kurniakan parent yang macam ni. Saya tak suka, terkongkong. Tapi tu yang bagus untuk saya. Saya cemburu orang lain. Tapi saya tak sedar diri yang allah bagi terbaik untuk saya.

mbhcsf replied at 20-2-2021 01:21 AM
see? it feels good right kalau u mula sedai apa yg u boleh buat

how about sports?

Apa yang saya tulis dekat #1, Tu je lah. Hidup saya sebenarnya simple je. Fikiran saya ni je yang complex sikit. Hehe

Hidungkembang replied at 20-2-2021 01:39 AM

Betul. Allah sayang saya. Sebab tu allah kurniakan par ...

i think parents you yg disediakan ALlah yg terbaik untuk you, parenst org lain yg terbaik untuk depa.

tapi kan sebenarnya keselamatan awak tu bukan atas parents - parenst yes mendoakan dan cuba melindungi dalam kapasiti yg ada sahaja tapi u  pun faham yg kekawan you atau kekawan kita yg parenst depa tak kongkong pun depa mampu menjadi anak yg baik juga in fact lebih matang? dan depa juag diuji dalam situasi  yg membezakan mereka dengan amal makruf dan maksiat ialah iman?
i mean - parenst do ot have to too protective yg penting apa yg parenst pasakka dalam jiwa anak

at the end  of the day  u know

selama mana panets boleh jaga kita ? tak lain tak bukan ALLAh juga , kan? so pada I ...hikmah banyak pada u untuk elak nanti mencorakkan cara bagaimaan u nak didik anak you kelak.

tak ada bedna dalam dunia ni ideal, sure ada plus and minuses. pros and cons.

Hidungkembang replied at 20-2-2021 01:49 AM
Apa yang saya tulis dekat #1, Tu je lah. Hidup saya sebenarnya simple je. Fikiran saya ni je yang  ...

heheheh....it is okay. taht 's fine. tak pe.

hi TT. dont worry pasal dua darjat tu, if family nya baik2, they would be very welcoming towards you. lagipun TT pun bekerja, that itself tunjuk that you independent, ada duit sendiri

kalau mak or ayah dia onz..ok jah tt...kwn i family dia biasa jer..tp laki dia anak datuk..bkn datuk beli ye..datuk yg mmg edukated mmg kaya..elok jerrr..

Faham apa uols rasa dulu iols pun tak minat lelaki yg dtg dari keluarga baik2 dan perfect sbb rasa tak sekufu plus rasa dia takkan mampu harung hidup susah sbb selama dia hidup takde cabaran yelaa dtg drpd kekuarga yg sempurna takda masalah umahtangga/kewangan bagai, anak2 semua menjadi.

Dalam kes TT ni kalau keluarga si lelaki tak kisah dan ok je nak terima uolss so kira ok laa kot.
Dia camni tau perkahwinan ni ibarat perjudiaan, susah nak dijangka.
Tapi kalau keluarga pun tak berapa nak sudi emm elokla jgn diteruskan.
TT kena berterus terang apa yg TT rasa bagitau je kat boipren dan pemeli dia tu.
Kalau dorang kata eh takde hal kiterorang ok je ke apa maknanya takyah la pikir lelebih.

If lelaki tu baik bertanggungjawab takde masalah pun TT.... regardless of his status family cemane... in fact kalo u rasa family dia berada and perfect, u should look at it as inspiration utk berubah lebih baik.. bukan comparing sapa lebih baik sapa lebih hina....

I am sure your soon to be in laws baik2 je bersangka dgn u.. kalo diorg tak setuju, harus awal2 pun diorang tanak kenal jumpa u, apatah lagi nak approve kawen... since diorg dah berkenan tu.. just proceed je la.. remove buruk sangka tu

Aku setuju. Ko x yah kawen dgn dia. Org bnyk duit, kalo dia da x suka ko anytime dia leh cr perempuan lain dgn duit yg dia ada.

Bodoh naaaa ... Lantak la ke bapak dia
Ko nk kawin ng dia kan..appo

Zmn now org nk cri laki kayaaa ...
Ko tknak tk pe bg aku nk buat menantu

Takyah kawen, pass kat I jantan Kaya Tu..

Amek contoh Keda. Hitam, uneducated, rupa basic, anak marhaen biasa tak berduit. Now dah upgrade diri nampak cantik and enjoy life as wife to bakal sultan and dia sendiri bakalan permaisuri agong sooner or later. Compared to ex gf tmj si ralin... Model putih educated family antara terkaya di indon. If keda overthinking and compare dgn si ralin, xlah dia kahwin dgn tmj.

Edited by green~tea at 20-2-2021 12:11 PM
sasasoso replied at 20-2-2021 11:25 AM
seriuslah isteri bliau kategori hitam,bukan tan ke. n also rasanya pernah tgk ig post bliau mak nya  ...

Betul la tu.. instead of overthinking actually banyaakkkk lagi benda tt nak kena focus and belajar utk jadi good wife.. tak kira la tt nak teruskan kerja atau nak jadi housewife ke later on..

Ok ni i ada nak tambah few tips untok TT...  

1. Belajar grooming utk husband and diri.. bleh laa u google or beli buku how to groom a gentleman.. color coding, dress etiquette..

2. Belajar conversation & dining etiquettes.. boleh tambah ilmu on how to strike a good conversation.. supaya u tak kekok nak bergaul dgn orang.. sometimes u kena attend dinner or formal events yang dihadiri menteri, aristocrats,  professionals.. yang penting, u kena belajar to be polite, use proper words...

3. Baca current issues... walau kat CI tu org asik bertekak ke apa, but u boleh je glance through and get the gist of the info... read everything with a pinch of salt... latih minda u lebih matang dan terbuka boleh tengok at diff perception... understand the  business and better, corporate world supaya husband u bangga and takde masalah utk bawa u ke majlis2.. silap2 dia tambah gembira and bangga to introduce you as his wife : beauty with brain

4. Equip urself dgn business management ke HR skill ke anything la.. mana tahu in future tetiba husband or in laws amanahkan u to manage one of the companies.. takde la menggagau sbb dah ade basic skill set or kalo belum ada skill, u tau mana nak cari or leverage on your networking.. boleh laa google2 or baca buku on negotiation skills  ke apa...

5. Belajar masak traditional food yang tip top rasa nya.. something yg husband u susah nak jumpa kat luar and always rindu masakan u bila dia travelling & u tak dpt follow... benda2 yg u rasa kecik camni, tp sebenarnya bg memori yg mendalam bg husband u.. google la resipi che nom yatie kitchen ke azie kitchen ke & perfect your cooking skills.. masakan melayu authentic ni mmg susah nak jumpa kat luar yg betul2 sedap... tp tanya la husband u dia paling suka apa..

6. Be open minded in communicating keperluan sex lepas kawen nnti.. apa u suka, apa u tak suka.. and tanya dia apa dia suka and tak suka.... slowly tanya, jangan terjah... jadikan communication cam ni continuous supaya kita boleh meet each other's expectation.. baru keperluan sex tu fulfilled, and u pun xkan rasa insecure later on, but never be complacent yaa... awas ya, bila kita groom husband, penyondol tu di mana2 memerhati.. be careful

7. Exercise and have a good group of girlfriends.. just to keep you motivated in becoming a modern mommy and wifey... tp rapat2 cemane pun,  i would advice you not to bring your close friends overnight rumah u kerap2... or bawak or kenalkan rapat2 dgn laki kita pulak... penyondol ni mcm2 jenis

Dari cara tt describe diri tt lebih kurang sama dgn iolss. Tak belajar tinggi, kerja biasa, dari keluarga biasa2 & dari kecik iolss mmg kena kongkong dgn parents terutama dari my mom. Beza nya tt ni ada org nak, iolss takde siapa pon nak. Jd better tt kawin dgn dia cepat2