CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 39523|Reply: 218

Cara berdamai dengan madu

Assalamualaikum kakak dan abang, saya buntu dan stress karena madu saya sering cari gara-gara dan bertngkar dengan saya. Madu saya sering menyalahkan saya karena dituduh telah merampas suaminya sedangkan saya asalnya tidak mahu menikah dengan suaminya karena sadar yang bermadu itu tidak enak. Namun yang namanya jodoh, akhirnya saya nikah dengan suami saya sekarang ini, setelah dibujuk berulang kali sama beliau sehingga menangis dia jika saya tidak mahu nikah.

Ibarat makan buah simalakama, mau ke kiri salah, ke kanan salah, maju salah, mundur pun salah. Setelah 2 tahun nikah, cinta saya kepada suami semakin dalam. Berat hati ini untuk bercerai dari suami saya. Mungkin kakak dan abang bisa kasi nasihat dan solusi dari persepsi warga Malaysia, bagaimana saya bisa berdamai dengan madu saya.

Rate

2

nasihat sis, semoga bertabah....

penerimaan madu dengan hati terbuka menghampiri ke tahap mustahil, nak2 pulak awak orang indo..

bawaklah bersabar, pandai2 bawak diri.. da amik hak orangkan, jangan nak melebih2..

all the best la

mrsbob87 replied at 26-2-2021 10:28 AM
nasihat sis, semoga bertabah....

penerimaan madu dengan hati terbuka menghampiri ke tahap mustahi ...

Terima kasih atas nasihat kakak, saya telah mencoba untuk sabar dan sesuaikan diri dan tidak berlebihan. Tapi madu saya suka bullying dan menindas saya. Sebagai manusia, kesabaran saya punya batas. Suami saya bersedia untuk ceraikan madu saya, tapi saya nasihatkan jangan karena kasihan dengan anak-anaknya.

dah rampas suami orang duk ngadu nasib. nak kena pukul tak? datang malaysia buat perangai molek jangan caras suami orang.  negro bangla nepal rohingya banyak laki melayu juga caras

takde penyakit cari penyakit so tanggunglah. dah awak memang problem.

CiliPadiSedap replied at 26-2-2021 11:08 AM
dah rampas suami orang duk ngadu nasib. nak kena pukul tak? datang malaysia buat perangai molek jang ...

Habis saya harus bagaimana Kak? Awalnya saya tidak mahu sama suami saya ini karena bakalan bermasalah. Tapi suami saya bilang cinta mati sama saya dan akhirnya saya akur, sekian lama, saya makin cinta dengan suami saya, soal jodoh dan emosi Kak. Tujuan akhir dari pernikahan saya ini, agar madu saya bisa move-on dan berdamai dengan saya dan suami.

Saya tidak rampas suami saya dari madu saya, tapi suami saya yang bujuk rayu saya agar mau terima dia.

Saya stress berat Kak.

Friska replied at 26-2-2021 11:32 AM
Habis saya harus bagaimana Kak? Awalnya saya tidak mahu sama suami saya ini karena bakalan bermasa ...

minta cerai. kok laki ganteng indonesia dah habis? kenapa gilakan laki malaysia?

kahwinlah dengan yang sekufu atau tak menyusahkan diri. laki indonesia ramai handsome ganteng berduit kaya banget.

Follow Us
CiliPadiSedap replied at 26-2-2021 11:55 AM
minta cerai. kok laki ganteng indonesia dah habis? kenapa gilakan laki malaysia?

kahwinlah ...

Cerai itu tidak semudah membalikan telapak tangan Kak. Terima kasih atas saran masukannya Kak.

Friska replied at 26-2-2021 12:45 PM
Cerai itu tidak semudah membalikan telapak tangan Kak. Terima kasih atas saran masukannya Kak.

ye sebab masalah memang banyak. kok kamu berani caras suami orang tanggunglah.

CiliPadiSedap replied at 26-2-2021 01:04 PM
ye sebab masalah memang banyak. kok kamu berani caras suami orang tanggunglah.

Kata-kata Kakak mrsbob87 menyejukkan, tapi kata-kata Kakak CiliPadiSedap bikin tambah stress saya

Friska replied at 26-2-2021 01:14 PM
Kata-kata Kakak mrsbob87 menyejukkan, tapi kata-kata Kakak CiliPadiSedap bikin tambah stress saya
...

takpe  friska. yang penting kata2 cilipadi benar. kalau di indonesia kamu bermadu silap2 kena ganyang jangan fikir perempuan malaysia tak pandai ganyang ye

ramai je warga asing kt malaysia ni nikah local sbb nak benefit mcm2. ada pula sanggup jadi mak ayah angkat semata mata nak sekolahkan anak bukan warganegara. harap2 mana warganegara tolong jgn jd pengkhianat.

ramai lg rakyat malaysia yg susah tak dapat benefit kerajaan sepenuhnya. so jgn buat perangai tak molek bermadu sana sini nyusahkan isteri bukan warga negara malaysia. mahupun menyakit hati perempuan malaysia.

Salam mbak .
Ya udah tak perlu amik hati sangat orang kat sini mengata tak baik kat awak .
pada aku ,benda dah jadi.
fikir ke depan sahaja mbak oi.
bukan perempuan indo je amik laki orang, perempuan malaysia pun ramai rampas laki orang.
so kau tak perlu layan komen buat sakit hati tu.
sabar la amik hati kakak madu awak tu.
selalu mengalah okay. dan berdoa banyak banyak

Edited by Friska at 26-2-2021 11:18 PM
CiliPadiSedap replied at 26-2-2021 01:39 PM
ramai je warga asing kt malaysia ni nikah local sbb nak benefit mcm2. ada pula sanggup jadi mak ayah ...

Maaf Kakak, saya nikah dengan suami saya bukan karena benefit, saya punya usaha sendiri, bisnis kecil-kecilan, cukup untuk membiayai kehidupan saya. Suami saya naksir saya duluan, bukan sebaliknya. Suami saya kerja pegawai kerajaan dan madu saya tidak bekerja. Saya tidak mahu menjelek-jelekan madu saya, tapi madu saya ada sakit gula kronis. Madu saya sudah tidak dapat membahagiakan suami karena madu saya sudah kurang mampu bergerak, ke mana-mana harus pakai kerusi roda. Saya 31 tahun, suami saya 50 tahun, madu saya 54 tahun. Saat nikah dengan suami, usia saya 29 tahun dan suami saya sudah 7 tahun tidak mendapat nafkah secara sempurna dari madu saya. Saya nikahi suami atas dasar kasian, simpati dan bujuk rayu suami saya. Setelah nikah, saya mulai mencintai suami saya. Suami saya bukan pengkhianat.

Madu saya menuduh suami tidak adil dan terlalu memanjakan saya. Emang saya akui, suami saya itu royal, senang sekali dia berbelanja buat saya. Saya sering menasihati suami saya agar bersabar dengan ulah madu dan memperlakukan madu saya dengan baik dan adil karena saya simpati dan ingin berdamai dengan madu saya. Jika bepergian ke mana-mana, saya sering beli buah tangan buat madu saya.

makcun14 replied at 26-2-2021 02:26 PM
Salam mbak .
Ya udah tak perlu amik hati sangat orang kat sini mengata tak baik kat awak .
pada ak ...

Terima kasih Kakak atas kata-kata yang menyejukkan, Insyaallah saya berusaha untuk lebih banyak mengalah dan berdoa agar dilembutkan hati madu saya.

hello trisna 2.0

Friska replied at 26-2-2021 05:26 PM
Maaf Kakak, saya nikah dengan suami saya bukan karena benefit, saya punya usaha sendiri, bisnis ke ...

kalo dia dah kerusi roda, maka dia dah tak mampu serang puan.. so baik la puan duduk diam2 je tak perlu berusaha jumpa dia.. dia life dia... and you just focus your life and bahagaiakan suami.. i dont think berbaik antara madu is necessary... separate life..

pegawai kerajaan ni tidak kaya at all, but duit nak makan tu ada je... tidaklah miskin... okay lah since u pun boleh  mengkayakan diri sendiri ada bisnes...

Friska, usah hiraukan madu mu itu. Tumpu saja kepada suami mu dan kehidupan sendiri.
Hidup ini lebih mudah tanpa orang2 yang toxic.

Perkahwinan mu ini tambah kamu isteri kedua dan warga asing pula, sudahkah didaftarkan? Pertahankan hak kamu sebagai isteri dan hak anak2 dengan suami.

green~tea replied at 26-2-2021 05:35 PM
kalo dia dah kerusi roda, maka dia dah tak mampu serang puan.. so baik la puan duduk diam2 je tak  ...

habislah cariforum bakal di jajah madu2 indonesia kaka teringat yang cipta hina lagu indonesia, rupanya rakyat sendiri budak kecil

rasanya dia dapat pegawai kerajaan yang gaji besar ni. kalau tak, takkan berani mengadu kt cariforum. bukan kaleng2 mbak ni.

JayJet replied at 26-2-2021 05:49 PM
Friska, usah hiraukan madu mu itu. Tumpu saja kepada suami mu dan kehidupan sendiri.
Hidup ini lebi ...

haha. masa daftar lah madu2 ni akan dapat benefit rakyat malaysia. mula2 ngaku hanya cinta n mcm2. sbb kaka pernah dgr kes ambil anak angkat orang asing semata mata nak benefit rakyat malaysia.

maaflah kaka xmudah percaya foreigner sbb dah banyak kali kena pusing bila tlg dengar boleh percaya jangan.

pergi jumpa madu kamu dan anak2 dia minta ampun maaf. selesaikan cara elok. kamu ambil suami orang langsung rasa xbersalah. gunakan alasan laki tu ngurat kamu. guna kan alasan isteri dia sakit kronik kencing manis lah apa.

sakit tu semua hal rumah tangga dia. silap kamu campur hal rumah tangga orang. kamu buat rumah tangga orang xmustahil kamu akan kena semula satu hari nanti. dunia ni bulat. jadi selesaikan cara elok2.

dah buat silap nak play victim dont expect u ambil laki orang. orang nak sambut dengan pelamin and kompang. orang pasti benci punya. selesaikan elok2.