CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Friska

Cara berdamai dengan madu

noor2 replied at 27-2-2021 01:59 PM
Hehe...ko jgn cari bini kedua tau izwan...

Dah keluar kapal dan jumpa family dah ke....ke akak  ...

takde la kaka...tetap setia pd yg satuuu...niat merenyam tu ade sikit2..hahaha..tapi malas la nk kawen byk2 ni...nanti habis rosak semua plan..

kalo jenis laki yg suka duduk rumah ulit bini boleh laa...harini no.1..esok no.2...lusa no.3...

iols tak boleh..sb jenis panjang kaki..kalo balik pon susah nk lekat rumah..ade je projek pegi sana sini kami 3 beranak..

Kalo kawen 2-3-4....boleh pening la kaka nk arrange cuti banyak2 keluarga..confirm budget lari punya..

haaa...iols dh balik bercuti dahhh akhir thn lepas..skang ni dh onboard semula kaka..

izwan_izi replied at 27-2-2021 02:53 PM
takde la kaka...tetap setia pd yg satuuu...niat merenyam tu ade sikit2..hahaha..tapi malas la nk k ...

Ohh...selamat bekerja semula..stay safe from covid juga untuk family....ko oil n gas under shell ke izwan...

freelance la kaka..takde ikat dgn sape2...

ada kerja..ada gaji...
takde kerja..tak berasap la dapur kt rumah tu nanti..

Buat suami tercinta

Woman in Love - Barbra Streisand

Life is a moment in space
When the dream is gone
It's a lonelier place
I kiss the morning goodbye
But down inside you know
We never know why
The road is narrow and long
When eyes meet eyes
And the feeling is strong
I turn away from the wall
I stumble and fall
But I give you it all

I am a woman in love
And I do anything
To get you into my world
And hold you within
It's a right I defend
Over and over again
What do I do?

With you eternally mine
In love there is
No measure of time
We planned it all at the start
That you and I
Live in each other's hearts
We may be oceans away
You feel my love
I hear what you say
No truth is ever a lie
I stumble and fall
But I give you it all

I am a woman in love
And I do anything
To get you into my world
And hold you within
It's a right I defend
Over and over again
What do I do?

I am a woman in love
And I'm talking to you
You know, I know, how it feels?
What a woman can do
It's a right
I defend over and over again

I am a woman in love
And I do anything
To get you into my world
And hold you within
It's a right I defend
Over and over again

Tempe ni banyak bunyi dah caras suami orang buat poem pula. Nama dah macam makanan kucing wiskes

Kau fikir kau william shakespear ke? Atau vokuru shakespear?

Laki kau tu dah kenyang makan poen xlama lagi tinggalkan kau sbb syg anak bini pertama. Masa tu baru kau menyesal minta ampun maaf dalam cariforum. Masa tu nasi dah jadi bubur.

Suami ko mane? Patutnya dia cari jln penyelesaian, bkn ko ok?

Follow Us
CiliPadiSedap replied at 26-2-2021 11:08 AM
dah rampas suami orang duk ngadu nasib. nak kena pukul tak? datang malaysia buat perangai molek jang ...

kannn cili.....

kau pukul je dia cili.....

green~tea replied at 26-2-2021 05:33 PM
hello trisna 2.0

Frisna lah Greentea.....

nk kawin dgn peg kerajaan je....

MissYouSayang replied at 26-2-2021 09:36 PM
Biasa la kaka,jantan meleis ni mmg kebulur nak poen indo or bangsa bkn melayu.segala harta kekayaa ...

laki dia dah tua....pompuan melayu memang tak hingin, amik je lah poen indon dik oiii......

Friska replied at 27-2-2021 11:12 AM
Yang namanya jodoh itu urusanNya Kakak, sekuat apapun Kita menolak, namanya jodoh akan tetap berpi ...

Jodoh memang jodoh. Tapi kita bisa berusaha juga kan.sama juga kita berusaha elak berkahein dengan pengguna narkoba serta org yg menzalimi isteri. Jangan sebut soalan jodoh yach

Friska replied at 27-2-2021 05:30 PM
Buat suami tercinta

Woman in Love - Barbra Streisand

untung nya your husband Friska, you're full of love for him.. make sure you ada zuriat dgn your husband, better still anak lelaki ya

.

izwan_izi replied at 27-2-2021 10:01 AM
helloo..

dh habis pupus ke laki kt pulau sumatera, pulau jawa, pulau kalimantan, pulau makassar,  ...

weeiiiii....

sblm dia kawin, dia dah study pasal pencen laki tu....

kita warganegara ni pun tak tau.....

Kau doa jela. Mintak kat Allah. Kawin tau guna nama agama. Yela Islam je yg kawin 4 ni. Buat apa nak post kat sini? Buat kena maki je.

jazaa100 replied at 27-2-2021 06:59 PM
kannn cili.....

kau pukul je dia cili.....

xberani nanti moderator potong kredit.

#GanyangMaduIndon

CiliPadiSedap replied at 27-2-2021 06:33 PM
Tempe ni banyak bunyi dah caras suami orang buat poem pula. Nama dah macam makanan kucing wiskes

...

Saya sangat mencintai suami saya, lirik lagu di atas adalah ungkapan cinta saya ke suami. Saking cintanya, saya rela bermadu, walaupun suami sudah nekad mahu menceraikan madu saya tapi saya sendiri keberatan karena kasihankan madu saya.
Saya tidak tahu kenapa Kakak sirik banget dengan saya dan mendoakan yang jelek-jelek buat saya dan suami.

CardiGans85 replied at 27-2-2021 06:52 PM
Suami ko mane? Patutnya dia cari jln penyelesaian, bkn ko ok?

Saya tidak setuju dengan solusi suami saya yaitu beliau nekad untuk menceraikan madu saya. Untuk catatan, madu saya sudah 20 tahun menderita sakit gula kronis, ada jantungan sudah 2 kali operasi bypass, gagal ginjal stadium 5 harus rawatan hemodialisa, tidak bisa bergerak kemana-mana dan harus pakai kerusi roda. Simpati banget saya dengan kondisi madu saya. Suami saya punya 2 anak dari madu. 2 anak madu saya sudah bekerja dan tinggal satu atap dengan madu saya.
Suami sama madu nikah saat mereka kuliah di Amerika, ketika itu suami baru berusia 22 tahun dan madu saya 26 tahun. Suami saya lagi kuliah S1 dan madu saya lagi kuliah S2. Anak pertama ldan kedua suami saya lahir di Amerika. Terus selesai S1 suami saya nyambung S2 dan madu saya milih untuk tidak bekerja. Madu saya anak orang kaya, anak semata wayang. Soal keuangan, madu saya tidak punya masalah, uang dan hartanya banyak terus kedua ortu madu saya sudah meninggal dunia. Karena itu beliau memilih untuk tidak kerja.

Kepribadian madu saya ada seorang yang sangat dominan, mungkin karena madu saya ini anak tunggal maka setiap keinginannya harus senantiasa dituruti. Setelah mederita sakit gula kronis, madu saya semakin banyak tingkah. Maafkan saya, bukan niat saya menjelek-jelekan madu saya tapi agar Kakak dan Abang bisa bikin penilaian sendiri.

Saya sangat keberatan jika suami saya menceraikan madu saya karena kasihan dengan kondisi beliau dan anak-anak madu (kedua-duanya perempuan) saya butuh kehadiran seorang ayah.

Suami saya pegawai kerajaan Jusa C, beliau sudah cape bekerja dan niatnya usai pensiunan mahu menikmati kehidupannya dengan jalan-jalan ke mana-mana. Uang dan harta bukan masalah, tapi beliau butuh teman hidup yang bisa dinikmati bersama, anak-anaknya sudah dewasa dan punya kehidupan sendiri.

lilac85 replied at 27-2-2021 07:14 PM
Jodoh memang jodoh. Tapi kita bisa berusaha juga kan.sama juga kita berusaha elak berkahein dengan ...

Jodoh saya sama suami bukan kemahuan saya, 15 bulan lamanya suami membujuk rayu saya agar mahu menikah. Saya tidak tega melihat beliau menangis teriba-iba setiap saya menolak. Tapi ternyata sudah memang jodoh terbaik buat saya, setelah menikah saya semakin mencintai suami saya dan beliau sering mengungkapkan betapa bahagianya beliau sekarang setelah menikahi saya.

JayJet replied at 27-2-2021 07:20 PM
untung nya your husband Friska, you're full of love for him.. make sure you ada zuriat dgn your hu ...

Iya terima kasih Kakak, saya dan suami saling cinta mencintai. Kalau dalam bahasa Inggrisnya soul mate. Saya sama suami berusaha untuk hamil tapi belum ada rezeki.

MinyakAngin replied at 27-2-2021 09:13 PM
Kau doa jela. Mintak kat Allah. Kawin tau guna nama agama. Yela Islam je yg kawin 4 ni. Buat apa nak ...

Setiap hari saya berdoa untuk kebahagian rumahtangga dan kesehatan madu saya. Saya memilih untuk berbagi rasa di sini karena saya lagi buntu dan stress dan butuh masukan dan saran dari persepsi warga Malaysia.

Semalam saya sama suami diskusi panjang buat cari solusi untuk kondisi madu saya. Setelah solusinya matang, saya share di sini ya.