CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Diva AA halau budak kurang ajar jual Yasin depan Pavillion,Ada netizen setuju me

pyropura replied at 2-3-2021 02:46 AM
Kalaulah Mujahid yg.halau ni, lunyai lah DAPig dituduh hasut PAN benci mulayu isele

Kau ni bodoh ke apa semua benda nak berpolitik?benda betul sokong, benda tak betul kritik. Dulu tak pergi sekolah ke bodoh sampai tahap mcm ni?

Dulu masa aku selalu makan dekat rsmy dekat Sogo tu, selalu sangat budak budak ni masuk kedai cakap lapar, minta duit. Aku kata aku belanja makan jom, dia cakap tak nak, nak duit  pigidah

Pergi minta sedekah kat Lobai unta PAS je

Orix replied at 2-3-2021 03:16 PM
tibahhh teringat kt suria klcc ada org tu muda lg dlm early 30s kot, jual tisu ke apa tah dlm suria  ...

tghri td aku kt istean klcc...kat supermarket kt bawah tu.tgh belek2 beef kat depan chiller tu, tetibe ada ahso ni hulur tisu nak jual
aku ckp no..and pusing blk tgk beef2 tu
pastu aku tgk dia tercegat lg sblh aku,terus  aku voice out HEY,STAY AWAY FROM ME!
pastu ahso ni terkebil2
pastu aku blah terus and pegi area dry food lak
pastu sbb terus lupa nk beli beef tadi, so sblm blk td aku singgah masuk cold storage lak

Tinot7 replied at 2-3-2021 08:01 AM
Tak voley ka tangkap depa ni pastu hantaq balik?

hantar balik nnt dia masik balik ikut laluan tikus
buat abes duit gomen je

chinta89 replied at 2-3-2021 08:47 AM
penguatkuas aangkut pengemis ni bila ada aduan atau diorg ade KPI berapa kali atau mcna? serabut la  ...

kalau kt area lrt bandaraya tu pon rami gak minta sedekah
da la lrt tu dekat je dgn opis dbkl tu
xtau la nak cakap ape

Follow Us
Tak Nampak lagi ke korang.....bagaimana warga asing(Bangla,Rohingya,Pakis,Indon,Syria,Pilak dll) MEMPERGUNAKAN AGAMA sbg PASSPORT untuk masuk ke Msia????.....Dan selepas dpt masuk dan tinggal di Msia....nampak tak 'perangai' dorang camna....

cmf_premierleag replied at 2-3-2021 10:27 AM
masa akak cikcur di vatican city dulu, akak sempat ya join mass gathering apanama tah yg berkumpul ...

Pastor akak dulu ajar God gave His words for free so what rights do we have to sell them.

winda_klose replied at 2-3-2021 02:11 PM
Kaum cina minta derma pun nk minimum rm10..dulu aku dok jmpa kt klia

Ai pernah question Cina Semenanjung yang gigih sampai ke Sabah mintak derma huntok rumah kebajikan di Perak. Sheol dan jantan yang ikut2 sheol mengelak untuk jawab soklan2 ai pehtu cepat2 nak blah. Sah pinipu. Tu belom masuk sami (kuhnon) Buddha tetiba amitofa2 mintak derma. Syukur di zaman Covid ni dah tak nampak. Kejadah sami2 ni nak mintak derma sedangkan tokong biasanya kaya raya berduit punya worang yang beribadah/menyumbang di situ. Sama dengan gereja. Sama juga dengan masjid. Jaraaaaang rumah2 ibadat ni nak mintak derema kat public setahu ai.

i hope tentera myanmar semua jatuh dan lumpuh... kalau tidak asyik ada je pelarian2 ni.... lepastu guna alasan di tindas sebabtu deorang lari... soo kalau tentera myanmar tu dah takde... takde la deorang boleh guna alasan bodoh tu dah...

moga aung san suu kyii dapat balik memerintah myanmar...

dua_chzy replied at 2-3-2021 07:45 PM
Ai pernah question Cina Semenanjung yang gigih sampai ke Sabah mintak derma huntok rumah kebajikan ...

ha'ah selalu masjid nak mintak derma pun melalui banner je gantung kat masjid...
takdenya nak mintak rumah ke rumah kecuali yang mintak pakaian terpakai...

gigahertz replied at 2-3-2021 03:03 PM
i dah kena dah sis . 2 minggu lepas kat Petronas Ampang.
masa tu i baru balik merentas desa. ..b ...

omg teruknya perangai... chuols dah nak belanja red bull tu pun kira ok dah...
sebabtu myanmar halau puak2 ni... dulu dalam forum ni ramai la kata sebab pelampau beragama buddha bunuh orang islam rohingya sebab deorang islam, padahal takde kena mengena dengan agama buddha pun... yang bunuh rohingya2 ni adalah askar... askar sana sami buddha pun di tembaknya mati.... nak2 rohingya ni tengok la perangai macam mana dekat sini, macam parasit dan virus. tu pun mujur yang berkuasa adalah kerajaan dekat malaysia ni, kalau yang berkuasa semua tentera dan polis rasanya sama je nasib rohingya dekat sini...

Boleh tak drg ni jd organ & blood supplier. Ada jgk gunanya! Sama mcm kat bajau laut sabah tu, membiak mcm tikus!! Amik organ/blood drg bg kat pesakit2 Kritikal kecuali org2 politik!

Perangdina mana perangdina?? Mohon puak2 rohingya ni cari acik perangdina utk bantuan sara hidup.

Mujur puak2 ni x sampai muo lagi.. Harap sampai bila2 pun x sampai muo

Kadang2 akak tersenyum sinis bila ingatkan suasana porem nih 4-5thn dulu tatkala isu the Chittagongs tengah panas. Di manakah pejuang2 dan pensimpati2 'Rohingya' sekarang ya? Ada tak pergi dekat dgn set2 nih, bg duit belanja dan ajak dok rumah sekali?
Bercucuran air mata dia org tengok drama Tamil menangis2 pakai baju koyak atas kapal sindiket. Sambil2 dengar lagu Selamat Malam Rohingya kohkohkohhh

atok xnk ke ckp rohingyas malas
xpyh kesian lantak  dia la
dtg sini jd pengemis cacat kn pemandangan kl je
nnti ada pelancong bengap ingat rohingyas yg mintak sedekah   tu  org malaysia

dani-rox replied at 2-3-2021 08:17 PM
Kadang2 akak tersenyum sinis bila ingatkan suasana porem nih 4-5thn dulu tatkala isu the Chittagongs ...

koh koh koh semua dah uturn tak silap khenn kaka?4-5 tahun dulu ramai betul membekap sambil berkata2... orang buddha myanmar jahat benci orang islam rohingya... kita kena la tolong sedara mara kita... aaagitu... padahal yang tembak rohingya2 tu sah2 la tentera2 sana... tentera sana sami2 buddha pun di tembaknya

dua_chzy replied at 2-3-2021 07:40 PM
Pastor akak dulu ajar God gave His words for free so what rights do we have to sell them.

iya..sebab tu aku x kuasa nak sedekah or sapot org2 yg jual Yasin nih
kalo ugama nasrani bleh kasi free psalm tu aku siap amik 5-6 copies sbb nk bagi kawan2 nasrani kat KL ni
psalm tu in italian language
tp pedulik hapa kan walau x paham sepatah perkataan....amik je la buat sovenier gitu

budak2 rohingya ni mmg kurang ajar. kat penang tu bersepah weh. nk makan pon tk selesa. anak aku dahla tengah tak sihat. tunggu laki aku gi beli makanan. die dtg hulur muke dekat2 baby aku. terkejut aku. pastu bile laki aku dh dtg, laki aku bg rm10. die kata tak cukup. eh bole plak sedekah tk cukup eh. pastu tgh makan budak tu datang lagi sekali guys mntk. laki aku dh panas dh. laki aku ckp ' tadi kan dah bagi?!' ingt tk kenal ke muke die

dani-rox replied at 2-3-2021 08:17 PM
Kadang2 akak tersenyum sinis bila ingatkan suasana porem nih 4-5thn dulu tatkala isu the Chittagongs ...

Deols dah malu bila nampak true kaler Chitagongs ni terkeluar after tak sampai 10 tahun pon dok Malaysia. Kita2 yang digelar anti Islam la kapir harbi la masa tu boleh senyum sinis.